CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: b3auty4u10

lelaki ego?

pompuan pon ada gak yg ego...takleh nk ckp laki je ego...
larikesurga Post at 28-8-2010 20:19

korg seme ni xfhm lagi mksud thread ni...huhu...sy nk tanya knp lelaki ego melampau....klu korg x ego,xyhla nk marah ke pe...sy akui,bkn seme lelaki yg ego...and ppuan pun ada yg ego...ada msnya ego ni baik...ada msnya ego ni jd melampau...yg sy nk tau skrg ni,knp lelaki de yg ego melampau...aduh.....

in my opinion... that man ego bcoz actually he did not want to admit his own weakness
so instead of ...
syaiful Post at 29-8-2010 08:09

TQ...blh diterima jwpn ni...mungkin jugk...klu ppuan yg ego pun,myb ni jugk reason dia...

in my opinion,lelaki yg ego melampau ni sbb dia rs dia bkuasa...yela,klu dlm keluarga,diala ketua...xkn nk ngaku salah plak...huhu....klu ppuan yg ego melampau palk,sbb dia perasan dia tu bagus kot..huhu.. but in the end,sikap ego ni xmbawa faedah pun....kn lebih mulia klu mngakui kesalahan and berubah utk kebaikan...tapi sllnya lelaki amt sukar utk mngaku salah...sbb diorg pk,diorg de 9akal,ppuan de 1 akal...tp 9akal tu la yg kdg2 xmampu nk kawal 1nafsunya tu...huhu jd ppuan n lelaki mmg dijadikn berbeza utk saling melengkapi,bkn tuduh menuduh...lelaki ada kelemahan,ada kelebihan...begitu juga ppuan,ada kelemahan,ada kelebihan...jalan yg tbaik adalah saling menghormati dan bersedia utk menerima kritikan dan pendapat org lain...

utk seme opinion yg korg bg kt thread ni,ku ucapkan time kasih byk2.....akan ku analisa satu persatu...yg mn blh diambil guna,and yg mana hnyala sekadar luahan hati yg membara...

aku tak marah la..hahahaha..tetiba mcm kelakar lak..TT..sorry ok kalau ko rasa aku marah ko..

bkn sume llk ego mcm tu..ade gak yg x..sng cite kalo jmp llk mcm tu tglkn je..carik yg laen..

Follow Us
but in the end,sikap ego ni xmbawa faedah pun....kn lebih mulia klu mngakui kesalahan and berubah utk kebaikan...
Reply 43# b3auty4u10

jd ppuan n lelaki mmg dijadikn berbeza utk saling melengkapi,bkn tuduh menuduh...lelaki ada kelemahan,ada kelebihan...begitu juga ppuan,ada kelemahan,ada kelebihan...jalan yg tbaik adalah saling menghormati dan bersedia utk menerima kritikan dan pendapat org lain...

agreed to the so truth fact u had here
nice tt

ingtkn motor yamaha ego

aku ego sbb aku rasa aku manusia yg x sempurna..aku ego untuk menutup kelemahan aku..aku ego supaya org lain boleh ikut kata aku..aku ego supaya aku leh tekan org bawahan aku..peduli apa org len nk kata

Reply 41# b3auty4u10

yup ego ni ade baik dan buruknye...
    baik jika digunakan utk mempertahankan maruah agama, keluarga...
    tapi tak baik jika untuk kepentingan diri sendiri ..macam kalo kes pergaduhan r/tangga apa salahnya jika lelaki menurunkan egonya mengakui kesilapan utk keharmonian keluarga?
    yg menjadi isu kat sini yg ramai pompuan tak puas hati cakap laki ego tu adalah kerana perkara tu dh terang salah.. tapi masih nak menegak benang yg basah.. tak mahu mengakui kesilapan...  dan satu lagi laki mmg agak sukar nak mintak pendapat org lain..sebab merasakan diri mereka pemimpin..jadi bile pompuan nak tegur laki kene ada fakta, kene guna org lain.. sebab nasihat isteri ni jarang laki nak dengar ..walopun betul...tapi kalo awek lain pulak citenye..

tapi laki ingat pompuan kata laki ego sebab tak dapat penuhi permintaan pompuan.. itu bukan ego..tu kedekut ke..tak memahami..

pompuan pun ade gak egonye..tp thread ni psl laki ego ..jadi komen psl laki la kan..
ada perkara kita perlu pertahankan ada perkara lebih baik kita mengalah untuk keharmonian.. sebab tak de siapa yg sempurna..masing2 ade kelemahan dan kelebihan masing2...
.

byknye thread psl lelaki ego nih.......

*forumer yg buat iklan, adalah tidak digalakkan sama skali.......jauhi spamming......

Post Last Edit by genuine at 31-8-2010 18:12

Reply 40# b3auty4u10

Entahlah, kalau aku jadi perempuan tu aku tak akan buruk sangka sampai macam tu sekali. Kalau aku buruk sangka sekalipun aku akan diam. Kalau nak tahu sangat aku akan tanya direct pada lelaki tu.

Bagi aku suka hati orang lah nak ubah fikiran. Salah ke nak ubah fikiran? Bukannya buat salah kat orang, bagi harapan palsu etc..

Buruk sangka ni bahaya, benda yang takde masalah jadi masalah. Baik tanya direct je pada empunya diri.

Mungkin lelaki tu xnak layan sangat sebab dia dah sedar kapel tu HARAM. Tapi perempuan tu masih dengan dunia dia sendiri. So, dia buatlah perangai macam tu. Nak tegur sayang, tak tegur rasa teruk.. jadi dia buatlah perangai macam tu..kot.....

Aku rasa ni masalah kecik je. Masalah utama ialah bila dilayan buruk sangka maka adalah penyaport2 manusia dan makhluk ghaib yang tambah macam2.. tak pasal2 naya orang. Manusia ni ada pengalaman masing2. Karang bila buka mulut je ada yang terkenang cite sendiri pastu tambah macam2. Hidup kita xsama dengan hidup mereka.

Kalau yang tambah benda positif xpe gak. Tapi manusia ni ramai yang dengki dengan hidup orang lain. Ada je provokasi seolah2 dia tu makhluk bertanduk. Nasihat aku lupakan je masalah dan persoalan tu. Berkawan dengan orang yang boleh bagi manfaat, bukan dengan orang yang suka tambah masalah dalam masalah orang lain.

Lama-lama persoalan tu xakan timbul lagi kot...

lelaki ego sbb dh kehabisan idea kot....

byknye thread psl lelaki ego nih.......
sky_juice Post at 30-8-2010 23:02

byk ke?

naik yamaha ego...

ego pun bertempat...yg berlebihan tu wat org meluat..........apa pun kalu dah berlebihan jd cam hampeh....agak2 la

ego pun bertempat...yg berlebihan tu wat org meluat..........apa pun kalu dah berlebihan jd cam hamp ...
kenabubuh Post at 8-9-2010 12:13

stuju2

i agree..tt is too gender specific...pompuan pun ada ego gak bukan laki je...it just depends on th ...
R3X Post at 25-8-2010 23:51

kalau mcm tu korang bukak la benang nape pompuan ego... ni TT nak tau pasal laki ego.. sukati dia la.. aku pun nak tau jugakk.. nape laki ego...hmm

kalau mcm tu korang bukak la benang nape pompuan ego... ni TT nak tau pasal laki ego.. sukati ...
kiki009 Post at 11-9-2010 21:38

huhu...tula..diorg ni xfhm la...cmne nk ckp ek?

salam,

sy juz nk tnya cmne nk atasi lelaki yg ego?