CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11300|Reply: 105

APAKAH IMPIAN KORANG SEMASA KECIL X TERLAKSANA YANG MAHU DITURUNKAN KEPADA ANAK2

Post Last Edit by kuntakpindek at 24-8-2010 12:01

salam semua

just nak share dgn korg semua....apakah impian semasa keciL korg semua yang tak terlaksana atau termakbul
dan bila atau dah ada anak,korg nak anak2 yang melaksanakannya...faham ke tak yek ayat nie..hehhe
cth,masa kecik mak ayah nak jd doktor...tp sb musabab yg x dpt nak dielakkan...x dpt jd..so didik anak suoaya jd doktor.

ok..contoh mcm aku la...
masa kecil aku minat sgt nak belajar menari(bestnya pandai menari..bole bersenam sekali), belaja seni bela diri(bestnya kalu pandai bersilat/taekwando,xde org buli..rasa confident tinggi skit) nak jd cikgu(bestnya bole tulis2 atas whiteboard,ajar2 bdk2)
dan bila remaja aku kurg skitla bab2 agama ni...tau hukum hakam..tp x bape alim..tp aku suka belaja agama ni
ok,semua di atas x termakbul atas sb2 yg x dpt dielakkan dan semua ini takdir Allah..adala sebabnya

jd bila aku dah ada anak ni..aku cuba nak makbulkan semua ni melalui anak aku

belajar agama betul2- yg ni plg penting dlm hidup,walau kita dulu maybe mak ayah x bape tekankan aspek ini tp x salah kalau kita sendiri berubah dan serap keaagamaan pd anak2..dorg berhak mendapatkan..kita yg mencorakkannya..anak2 amanah Allah pd kita semua.memg susah..tp aku akan cuba sedaya upaya..Aminn..

cikgu/guru diganti dgn ustaz atau imam- maybe aku ni x bape nak sabar,,x sesuai jd guru...tp aku sgtttt sukakan pekerjaan ini...tp utk anak lelaki aku aku nak dorg jd ustaz atau imam..kategori mengajar org gakla kan dedua ni..bg aku anak soleh solehah sgt la penting..dorg la nanti akan doakan kita bila kita mati...kalau yg pandai ilmu agama tu..nanti bole mandikan mayat kita..semayankan kita...tanamkan kita...Aminn...

belaja seni bela diri- silat- penting sb pd zaman skrg ni yang sgt mencabar dan ramai org jahat...aku xnak anak aku dibuli dan mahu dia ada sesuatu sbg benteng diri..aku nak masukkan dia ke kelas silat.tp xtau katne..sb umur br 6 tahun,ada ke silat utk bdk kecil yek?sape tau..sila share

menari- aku rejekla...masa kecil bolela nak beria2 belaja...skrg x sesuai..takat menari dlm umah bolela..so,anak aku xyah ajar menari,dahla dedua lelaki.tp aku still la minat menari..

tujela aku rasa impian aku untuk anak aku...sorila aku pun bukan alim sgt tp cuba untuk berubah demi anak2 dan mahu anak2 jd yang terbaik di dunia dan akhirat.tp kena juga ingat,anak2 pun ada keinginan sendiri...kena tgk mana kecenderungan dorg..kalu ke arah kebaikan galak jela...kalu ke arah keburukan..halangla..

korg semua,marila share...

p/s : mod,kalu thread ni x sesuai di sini..mergekan ke tmpt sepatutnya .tq

jadi doktor.aku tak kire,anak aku nanti mesti at least sorang jadi doktor

jadi doktor.aku tak kire,anak aku nanti mesti at least sorang jadi doktor
damiqula Post at 23-8-2010 10:11

bagus dami...
didikla cr kecil2 lg....aku sepupu ada 2 org  jd doktor...dedua perempuan...
pehh...mcm2 ragam masa belajar mak dorg cite....hhuuhh
bukannya mudah tp kalu mak ayah sokong insyaAllah...bole berjaya jd doktor

aku nak anak aku pilih sendiri...
hidup dia...
aku bagi nasihat sikit2 n support banyak2 dah le..

Post Last Edit by damiqula at 23-8-2010 10:24
bagus dami...
didikla cr kecil2 lg....aku sepupu ada 2 org  jd doktor...dedua perempuan.. ...
kuntakpindek Post at 23-8-2010 10:15

aku memang terkilan dulu tak dpt jd doktor.sbb memang cite2 aku dr kecik.besor2 jd chemist plak aku ni

my auntie ibu tunggal,suami dah meninggal,besarkan anak 4 orang sendiri jek tanpa suami di sisi.3 of them dh jadi doktor keje kat ireland,1 lagi engineer.gigih betul aku tengok family tu

aku memang terkilan dulu tak dpt jd doktor.sbb memang cite2 aku dr kecik.besor2 jd chemist plak  ...
damiqula Post at 23-8-2010 10:20

chemist? okla tu..ala2 doktor gak kan...dkt2 la bidang tu..hehheh
hebat ur auntie yek...bolela tanya dia tips2 nak didik anak jd doktor kan
bestnya anak jd doktor...besar pahala tu..

kakak aku pun nak sgt jd doktor...dr kecik suka sgt jd doktor...gigi dia sendiri dia cabut..berani sungguh.
aku selalu jd patient dia masa kecik2 dulu
tp x kesampaian gak..dia kawin plak dgn asben dia yg doktor x jd gak..hehhee
agaknya..mau dia suh anak dia jd doktor gak nanti..sb dedua x kesampaian cita2...

Follow Us
aku nak anak aku pilih sendiri...
hidup dia...
aku bagi nasihat sikit2 n support banyak2 dah le..
marumaru Post at 23-8-2010 10:15

xde masalah..asalkan apa yg anak2 pilih...jalan yang baik..

terpulang kepada ank2..kalo pilihan yg baik kite sokong...kalo yg nmpk kureng tuh kiter perbetulkan....

aper yg terbaik aku sokong jer aper yg anak suka...
aku cuma pantau...
kalau bnda betul, suh dia teruskan kalau salah ckp salah..kita as parent  perbetulkan..

Teringin sangat anak jadi Doktor..tapi dulu cita2 nak jadi cikgu

aku takde pasang keinginan pape pn masa kecik.. so aku hrp anak aku leh set mind dia nak jadi apa..

jgn jadi kamen rider atau ben 10 dah.. takmau la tua2 sok aku duk layan nengok anak aku lawan makhluk asing tiap2 hari..

dulu.... Aku penah berharap aku tak pernah wujud..

Dan kini aku akan pastikan harapan itu terlaksana pada anak aku

(posted by mobile)

dulu.... Aku penah berharap aku tak pernah wujud..

Dan kini aku akan pastikan harapan itu terlaks ...
HangBuah Post at 23-8-2010 16:42

oppss..jauh hati bunyinya
so, ko nak single sampai bila2 la ni?

mudah mudahan single sampai mati

cita2 aku one day nak mati pi perang kat gaza... Semoga ada peluang jugak masuk syurga

(posted by mobile)

klu ikutkan aku nak la ank2 aku jadi Dr. mcm cita2 aku masa kecik dulu. Tapi bila terbaca kat satu blog pasal pahit maung belajar dan bekerja sbg Dr. ni aku sedar, bukan senang nk capai tanpa minat dan kemampuan yg tinggi. Jadi, aku akn sokong apa yg dia minat nk jadi dgn syarat minat dia tu x la bertentangan dgn hukum syarak. Klu dpt bg faedah pada agama, bangsa dan negara lagi baik. Insya'Allah.

Salam....
Anak aku ada 3 orang... aku cuba memahami apa yang anak2 nak. Tapi dari naluri ibu dan cara anak-anak ku sekarang ni..... rasanyer..

First, boy berminat nak  jadi Jurulatih Sukan (Coach)
Second, boy berminat nak jadi Technician (Elektrik ka? Engineering Ka? .....)
Third, girl berminat nak jadi Guru Besar.... yg ni mmg dia jawab ngan seme orang nak jadi Guru Besar....

mudah mudahan single sampai mati

cita2 aku one day nak mati pi perang kat gaza... Semoga ada pelu ...
HangBuah Post at 23-8-2010 16:49

Diri sendiri sedang dalam keadaan berperang...emosi tak stabil......nak pi perang kat gaza?

Impian aku supaya rumahtangga yg aku & somi bina sentiasa aman, supaya anak2 boleh menumpukan perhatian dalam pelajaran.  Aku tak nak anak2 jadi macam aku, mak/pak asik bergaduh, aku nak belajar pun susah, sib baik cikgu cadangkan dok asrama, boleh le blajar.  

Aku juga nak berikan didikan agama yg cukup kat anak2, supaya tak jadi mcm aku yg dapat bimbingan agama cuma dari skolah je...

Impian aku supaya rumahtangga yg aku & somi bina sentiasa aman, supaya anak2 boleh menumpukan perhat ...
Liliput Post at 24-8-2010 11:22

betul...betull..bole tu..insyaAllah..niat baik Allah makbulkan
jangan jadikan nasib anak2 kita mcm kita...

Diri sendiri sedang dalam keadaan berperang...emosi tak stabil......nak pi perang kat gaza? :lol ...
manakautau Post at 24-8-2010 08:54

manak
bagus apa hang ni gi perang kat gaza.....org gini berani mati...