CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: krustykrab

TM PERLU DIPERBAIKI !!!

Reply  ivy_6731

huishh...apsal teruk sangat ni? mcm nyesal plak huhu....
chickenwing Post at 19-1-2011 13:26

jangan putus asa ok.. berbaloi2 kalau pasang streamyx ni

jika ada sebarang masalah, boleh majukan kepada saya details spt berikut..

Terima kasih.

Post Last Edit by langit_biru18 at 19-1-2011 14:09

Reply 181# freekey

freekey..salam. nk tanye ckit leh tak

minggu lepas kabel tepon kt kaw umah ai kena curi... so hampir seminggu lebih gaklah ai tak dpt nk online kt umah..so mcm tu leh tak ai nak mintak rebat kt tm..yelah bulan2 bayo RM110 tapi takleh nak surf tenet so tension gaklah. Mungkin leh bg diskaun kut kat bill tepon ai bulan depan???

kalau upgrade streamyx from 512 to 1Mbps bila selesai eh??

napa aku upgrade dah 3 hari pun rasa belum naik lagi speed screamyx aku ni

Reply  freekey

freekey..salam. nk tanye ckit leh tak

minggu lepas kabel tepon kt kaw umah  ...
langit_biru18 Post at 19-1-2011 13:50

salam.

boleh majukan kpd saya details spt yg di atas

ada a few forumers sini yg submit complaint thru sy dah dpt rebate rasanya..

terima kasih.

kalau upgrade streamyx from 512 to 1Mbps bila selesai eh??

napa aku upgrade dah 3 hari pun rasa b ...
tebuanharimau Post at 19-1-2011 15:20

screamyx eh?

ermm.. kan boleh check speed?

tak tanya ke diorg soalan tu?

btw, rasanya dlm masa seminggu je dah leh dpt streamy ...
freekey Post at 19-1-2011 13:35

hehe....masa dia bg tau paling lambat 2 bulan tu terus terkedu...so mcm blank jap, trus lupa nk tanya hehehe...tp sbb org tu cam baik je so malas la nk argue2 kan...hehe. Skrg tgh menunggu org TM call je bila nk pasang. Harap2 jgn la sampai 2 bulan tu huhu....boring la tenet xdek, aritu pakai celcom berukband...tp dh terminate sbb line teruk. Maybe sbb bukan wilayah celcom kot hehehehee....

Follow Us
hehe....masa dia bg tau paling lambat 2 bulan tu terus terkedu...so mcm blank jap, trus lu ...
chickenwing Post at 19-1-2011 17:10

kalau nak cepat, jgn segan2 bg details ya..

dont worry, ur number will never be sold to any third party

Reply 181# freekey

huhuhu dah terminate pun...cuma terkilan sbb dh pakai line tu selama 4 k4 5 tahun...Sebelum ni dari Miri,Sarawak ke Melaka x de lak problem gini...tp bila pindah ke daerah, jd mcm ni...
2 X tipon 100...bagi masa 2 minggu,pun masih x de respons....last choice....terminate...
Bil masih kene caj,sapa tahan,line x de tp kene caj.....TIDAKKKKK

kalau nak cepat, jgn segan2 bg details ya..   

dont worr ...
freekey Post at 19-1-2011 17:15

yay streamyx sudah masuk mlm td!!! tp satu soklan x sempat tanya org tu....mana sy punya free cordless phone? yg telekom pasang tu telepon biasa jer....sy rasa masa register aritu dia ckp free wireless modem ngan cordless phone...hrmm...

yay streamyx sudah masuk mlm td!!! tp satu soklan x sempat tanya org tu....mana sy punya f ...
chickenwing Post at 28-1-2011 13:27

Masa my time dulu, cordless phone tu dia kasi masa registration. Sbb phone tu TM Point yg kasi. Streamyx installer mmg tak de bawak telefon, only modem je..cuba tanye TM point yg u register tu

haaa.. aku ni merupakan pelanggan streamyx dekat2 5 tahun.
dan mcm2 dah aku lalui..

Tips aku utk bakal2 pengguna baru yg ingin subscribe streamyx :
================================================
1. Jika rmh tiada lagi line telefon - pergi TM, buat pendaftaran pasang telefon SAHAJA!!, kalo dorg promote suh psg streamys - tolak dulu

2. Lepas telefon dah pasang ke, dah ada line boleh call in call out. baru lah buat action ni.
Pergi register/apply streamyx dekat booth2 streamyx yg biasa jmpe kt shopping complex tuh. yg ni biasa dorg akan bg Streamyx in a Box - utk kita pasang sndiri, dan ada guide utk activate. melalui pemerhatian aku, apply cara mcmni - lebih cepat mcm hari tu jugak ko akan dpt connect internet.

kalau pergi TM, dorg akan rgister, cari kontraktor nk psg lah ape.. tu antara sbb2 knp lambat smpai 2-4 minggu. kalau malang, berbulan2x.

akan tetapi kalau korg nk pakai Unifi - call je TM aku rs boleh, mmg cepat. sbb unifi tak guna sistem telefon y biasa. dorg boleh psg sekali dlm ms yg sama. (telefon & unifi)

Rate

1

haaa.. aku ni merupakan pelanggan streamyx dekat2 5 tahun.
dan mcm2 dah aku lalui..

Tips aku ut ...
kazaraf Post at 30-1-2011 23:47

Masa my time dulu, cordless phone tu dia kasi masa registration. Sbb phone tu TM Point yg ka ...
neomorpheus Post at 29-1-2011 22:19

kedai yg saya pegi tu bukan kedai TM...tp kedai telekomunikasi celcom. Mcm mana tu?

kedai yg saya pegi tu bukan kedai TM...tp kedai telekomunikasi celcom. Mcm mana tu?
chickenwing Post at 31-1-2011 15:31

Oo ni kira agent lah..hmm cuba tanye agent tu balik lah..

Reply 191# kazaraf

Hmm pasang telefon dulu tu mmg bagus actually sbb kelemahan sistem diorg adalah diorg kena create 2 order yg berbeza. Satu order utk telefon and satu lagi order utk streamyx. Yg selalu melambatkan ialah lepas order telefon tu dah siap pasang, tak ade org track utk seterusnya proses streamyx. So kadang2 kalo kita pegi apply streamyx kemudian selepas telefon siap bleh jadi lebih cepat sbb org tu akan terus proses order streamyx tu. Tapi kalo amik streamyx combo patut bleh elak drp masalah nih..

Streamyx in a box tu mana2 pun bleh dpt. bagus amik streamyx in a box ni bleh jimat activation fee tuh (RM80 kut). Just kena bitau awal2 lah nak pasang sendiri or nak org dtg pasang..

kes: tiada internet, tiada dial tone; kabel kena potong
tarikh kejadian : sebelum subuh 12.2.2011
report pertama : lebih kurang 3pm, 12.2.2011 sejurus perasan kabel kena potong, lebih kurang empat tiang dari rumah.
report kedua/follow-up: 9am, 14.2.2011; sebab dia kata kalau takde apa-apa lepas 24jam, contact technical help balik.
siap : 4.30pm, balik rumah, kabel dah siap sambung.

internet dah kembali!

+1 untuk TM.
bertindak pantas!

Post Last Edit by cmf_Uranus at 17-2-2011 12:52

Just want to share ............

Drama : Merintis Kemungkinan

12/1/2011
Saya telah pergi ke TM Point Shah Alam untuk memohon talian tetap,maka atas kelayakkan [anak yang masih sekolah berstatus OKU] Saya mohon ''talian penyanyang/kasih'' sepertimana yang dikhaskan...segala dokumen berkaitan disertakan dan menepati permintaan kakitangan TM dikaunter...
Episod bermula....sedang staff tersebut memasukkan segala maklumat ke dalam sistem,terdapat satu masalah yang mana alamat kawasan rumah yang Saya duduki tidak dapat dikesan oleh sistem yang ada.Masa yang agak panjang diambil untuk mengesan.Untuk pengetahuan semua kawasan yang saya duduki berhampiran juga dengan Restauran KFC yang ke 500 [ bukan lah ulu banat punya tempat ]
Penyudahnya staff tersebut mengatakan permohonan berjaya direkodkan dan Saya telah diberikan Order Number untuk rujukan.Pihak TM akan menghantar kakitangan teknikal untuk menyiasat lokasi.
Disini saya mula tertanya tanya,sedangkan kawasan yang diduduki sudah ada kedai,pejabat,balai polis dan yang menakjubkan juga jiran di tingkat 2 juga telah ada talian tetap TM...!!!Semua ini saya telah maklumkan kepada staff tersebut....
Dengan yakin atas janji staff tersebut,saya pulang kerana masa terhad dan staff tersebut juga mengingatkan saya agar membuat panggilan pada no 100 untuk tujuan semakan permohonan tersebut.

19/1/2011
Dari tarikh memohon hingga ke 19/1/2011 - masih tiada panggilan dari mana mana staff/wakil TM kepada saya dengan tujuan untuk siasatan lokasi kediaman.19/1/2011 saya membuat panggilan pertama ke 100 untuk bertanyakan status.
Jawapan : Satus - arahan pemasangan akan dikeluarkan dan akan dibuat.Melalui panggilan ini juga saya dibekalkan report number [sebagai rujukan]

25/1/2011
Panggilan ke 2 saya pada no 100.
Jawapan : Arahan pemasangan telah dikeluarkan kepada kontraktor pemasangan

8/2/2011
Panggilan ke 3 saya pada no 100
Jawapan : Masih dalam siasatan mengesan lokasi,pihak TM akan menghubungi saya semula.CS memohon saya mendapatkan no tel jiran di tingkat 2 [ yang menggunakan talian tetap TM ] sebagai rujukan....

10/2/2011
Panggilan ke 4 saya pada no 100
Melalui panggilan ini saya memberikan no telefon jiran tersebut.
Jawapan :  pegawai CS [ Customer Service ] menyatakan bahawa pihak teknikal telah berjaya mengesan alamat kawanan pemasangan.

16/2/2011
Masih tiada tindakan/pemasangan,maka satu lagi panggilan ke 5 saya ke no 100.
Jawapan : Status masih belum dapat keputusan,Staff CS menyatakan status permohonan masih dalam tindakan.....

Sememangnya Merintis Kemungkinan.......

Sekian....

p/s - harap dapat pandangan dari forumers sekelian...

kes: tiada internet, tiada dial tone; kabel kena potong
tarikh kejadian : sebelum subuh 12.2.2011
...
RedMage Post at 14-2-2011 16:37

malang sekali,
pencurik kabel lebih efisyen,
subuh2 15/2 dah kena potong dan curi
kat tempat yang sama.

hingga kini belum sambung.

Update post 197#...

sehingga hari ini masih belum dapat maklum balas dari TM....

Post Last Edit by freekey at 23-2-2011 14:57

mod med..

minta tolong letakkan posting ni sekali kat #1 post..
Originally posted by someone at 00-0-0000 00:00 AM
salam.

kepada sesiapa yang ada masalah dengan TM, boleh majukan kpd saya details seperti berikut:

terima kasih.

terima kasih med..