CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BingkaUbi

Thread Luahan Perasaan (V12) - FD

Close [Copy link]
Edited by sarahmirza at 13-7-2022 08:31 PM

Busy layan drama bersiri kat netflix...
Takde netflix kat office or ada org lain pegang remote tv or malam2 takut nak duduk bawah tgk tv sorang2...I layan la forum..
Hahahaha....

Kah ada id kena banhammer ek. Patutla lama tak muncul. Kalau tak meluluuu komen dia aje

nak luah kat sini la..kadang2 aku cuba jadi menantu yang baik..balik rumah mertua selalu dan tlng buat apa yang patut..tapi bila balik kompom aku akan sentap dgn apa yg keluar dari mulut mertua aku

baru ni raya haji suami aku ajak balik kg aku jugak nak tngok mak ayah aku kat kg,raya puasa haritu pun aku balik kg aku..aku dah rasa xsedap hati takut nnt mertua aku kata apa pulak..suami aku ckp abaikanlah apa orang ckp masa ni ja dia dapat cuti panjang pun,masa lain dia payah nak cuti

jadi aku layankan aja balik kg aku atas permintaan suami aku nak balik tngok mak ayah aku yg dah tua..rumah mertua aku pulak dekat ja dgn rumah kami boleh kata tiap2 minggu akan balik sana..so aku ingat ok la kalau aku balik rumah mak aku yg jauh sekali sekala..rupanya x wei

td aku balik mula mertua aku ckp kat aku napa xbawak balik orang tua aku mai rumah aku sebulan dua mai jaga kat sini,xlogik kot ayah aku nak keluaq rumah pun x dah apatah lagi nak travel jauh2..pastu bila nak masak kat dalar dia ckp pulak nak masak mee la haritu raya beli bnyak ingatkan semua nak balik tngok sorang ja  yg balik..mcm xlogik nak ckp kat aku mcm tu sedangkan semua anak menantu yg lain dok kat kg tu ja aku dgn sorang lagi ja dok jauh kg kami..

Follow Us
bila aku cerita kat suami aku dia ckp abaikan ja mulut orang,masalahnya aku tiap2 minggu kot balim rumah mertua kadang2 ja xbalik tu pun sbb nak bawak anak2 aku keluaq jalan..xkanlah aku nak balik rumah mak aku asyik nak kena kata ja..timbng timbang la sama..aku kadang2 rasa nak ja laki aku balik pindah dok dekat kg mak aku,bg depa rasa pulak sekali sekala balik sana..geram rasa kadang2.

aku diamkan ja dan pendamkan ja..dan cuba berlagak mcm xdak apa,tp dlm hati ni rasa geram sangat..luah sini jalah bg lega sikit walaupun xdak sapa baca pun

ini kan thread luahan.. anyone is welcomed utk menulis di sini.. nak melahar.. nak meluah... go ahead.. this thread is yours, anyway

Edited by green~tea at 14-7-2022 10:05 PM

been busy for the past one week... lol.. time flies so fast... masuk juga mengintai2 kat forum tp sekejapan sangat lah... diary pun tak dapat menulis sangat.. eiii tak suka betul bila tak sempat make time for my own hobby..
ni pun baru selesai mengajar anak buat maths... banyok pulak homework dia this week... hasil beraya lama kot.. ni tengah layan dia googling dinosaurs... dia pulak mengajar i kat malaysia dah jumpa fossil dinosaur.. spinosaurid.. its a tyrannosaurus-like dinosaur, tp its a fish eating dinosaur, with croc-like snout... dijumpai di Pahang, by a team of Universiti Malaya and Japanese scientists.

Edited by green~tea at 15-7-2022 12:26 AM

rindu dekat si dia... hes been too busy travelling overseas for negotiation meeting... nnti touchdown ni, selang beberapa hari lg dia akan flying again, hujung tahun ni chop passport dia dah penuh dah.. paling teruk schedule dia i tengok last  january to march.. sekali outstation 14 hari, pernah cover 5 countries sekali harung, bypass quarantine, tp jenuh kena cucuk hidung PCR kat setiap negara
skang ni dah kurang sikit lompat2 negara camtu, but still minimum 2 countries per month dia kena masuk meeting/negotiation...
i nak mengikut pun payah sbb tak tally dengan cuti skolah anak, and the businesses belum fully automate lagi... masih ada a few yang perlu hand-holding sbb ada yang baru nak bermula...

tatau la mana anak i dapat hobby nerdy ginih... dia mmg sangat suka encyclopedias yang i belikan.. sometimes dia tido bedtime stories dengan baca encyclopedia tu, sampai lunyaiii sume buku2 tu dia hari2 nak bukak baca lepas dinner...

kalo husband i ada masa melayan budak2, both of them usually watch documentary mcm brightside, etc tu.... watching together sambil explain and clarify... almaklumlah all the boys in this household semua EXTROVERTs, sometimes we have to take turns utk bercakap sbb semua nak bercakap ... sorang je kot boy yang introvert (2nd son my brother)  menurun my SIL.. tp dia very good looking, muka hindustan and putih so ramai le pulokkkkkk classmate dia suka keliling...

tp kalo weekends, cuti skolah... mmg diorang akan terjun pool kat rumah my brother (landed house, bukan kondo/apartment) or kat resort kitorang sampai 3 kali sehari.. aku tengok pun penat diorang nih... kalo weekdays, lepas balik kafa tu diorang akan terjun kolam sekali sehari je, waktu petang....

time flies so fast... sedar2 je anak i & nephew sulung dah tinggi paras bahu i... tp masih lah nak tido celah ketiak i every night.. lepas dia lelap, baru i dpt alih tido ngn husband... kadang2 dia minta tido dengan cousins.. tp kadang2 diorang pun ada jugak datang serbu nak tido ngn i bersusun bila husband i outstation... sabo je la ci kenit 5 orang nieh

Edited by green~tea at 15-7-2022 11:27 AM

since both my brother and my husband soooo busy with their work and biz... i dengan SIL mmg kena cooperatively take turns jaga budak2, hantar gi balik skolah, dulu hantar kelas mengaji, but then KAFA pun ada 3 kali seminggu balik rumah pun dah pukul 4 kan... so skang mengaji kat rumah je lah lepas maghrib sambil tunggu isya tu...

sometimes staf2 ada jagakan kalo both i dgn SIL ada urusan... managing 5 boys berdua dengan my SIL sambil urus bisnes masing2 is not easy, the father figure tu ada, cuma they're soo busy with each kerja hakiki, tolong expand biz...  kita nak jadi supportive spouse, kita nak tengok mereka berjaya....

yes, mujur lah ada support system, alhamdulillah... jangan malu nak bagitau if we ever really need support... jangan simpan sorang...

Tahu... Tak sepatutnya Aku Rasa macam ni
Tapi Aku annoyed Rasa bingit dgn suara dia sepanjang perjalanan Asek bercakap aje

Berdebar tengok pulis nak Saman kereta parking
We ols park kat tepi gate yg berpadlock. Tak ganggu laluan
Tapi sbb parking mmg takdo, terpaksalah
Sambil tunggu my Bob setel urusan, I dudum kat driver seat
I said many thanks to the officer sbb memahami Dan tak Saman kereta iols
I tak tahu pandu kereta yg ni
Handbrake ntah break apa2 semua tak tahu nak tekan mana
My Bob soh kunci pintu Dari Dalam pun iols tak tahu nak tekan mana
Sib baik nampak button utk roll down window to say thanks to the officer
Lain la kereta Lama biasa Tu I retilah

Halamak... Another officer passed by.
Sib baik he Jln terus jer
Risauuuu

Edited by green~tea at 15-7-2022 07:45 PM

sometimes mmg gigil je tangan nak mention all list of companies kat FB ke linked in ke or tunjuk list of my business cards..

tp iols neh masih full-time employed with that glc, though sekarang ni masih unpaid leave.. walau iols dah pun declared all of the businesses to HR head and immediate boss, tp i just dont feel right utk disclosed everything to outsiders, friends and families included..

biar lah yang tahu je tahu....

Mengantuknya ditengah hari jumaat ni. Harinie mood malas dtg. Iols msk bubur je for my daughter. Maklum la kalau kasi dia nasi nak msk soup lagi nk msk lauk lagi, sayo campak2 je lam soup tu. Dah la dkt 1 jam biasanya baru dia settle mkn ha. Bubur 15 mins je sumbat2 settle.

My lunch harinie heavy n unhealthy-nasi goreng cornbeef. Ptg krg mintak hubby tapau jela our dinner. mls nk masak so kita iystihar harinie hari bermalas2an lah yah.

Aiyoooooo tak abes2 bercakap
Annoyed bingitlah voice tu

dasat sgt ke penangan org demam sekarang ni? habis semua stock actifast/panadol kt byk kedai. jenuh tawaf few kedai nk beli sepapan

Alhamdulillah, i kurang sibuk sikit. jadi banyaklah masa i tengok dan ambil tahu pasal orang lain

My bestfriend dah selamat tender dari company P dengan jayanya buat bisnes mlm uols, i tengok life dia semakin happy je sejak tak kerja buat mlm ni, asyik meeting makan makan dengan upline dan downline je kejenya....