CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

Kisah Pengalaman Mistik Ilahkhatibrani-VI-

aktiviti menulis akan diperlahankan sedikit sepanjang Bulan Ramadhan terutama pada sebelah malamnya..

KEPADA SEMUA SAHABAT SELAMAT BERPUASA....

JOM TERAWIH...

betul twins....
ilahkhatibrani Post at 11-8-2010 14:42

tapi mungkin perjanjian yg tak melibatkan 'soul' la kutt... mungkin perjanjian seperti mengadakan jamuan untuk 'kaum kerabat' makhluk tu bila menang berjudi... gitu la kut....

tapi mungkin perjanjian yg tak melibatkan 'soul' la kutt... mungkin perjanjian seperti men ...
twins Post at 11-8-2010 15:13

dua2 pun ada twins

Reply 193# ilahkhatibrani

bila tengok list nama ilah ni... nak tanyak adik kroit mana yerrr ? sehari dua ni asyik ingat kat dia... miss all his postings.. dah masuk college ker or matriks ?

sorry off topic yerrrr.....

dua2 pun ada twins
ilahkhatibrani Post at 11-8-2010 15:15

wahhh!!!!!!.. biar betulll.... yg melibatkan soul tu yg tak leh tahan....  boleh tanya..?   yg selalu sampai buat perjanjian melibatkan soul tu orang Islam kita ker atau....?

salam ilah..

tahniah bakal ade org baru.. semoga selamat semuanye smpai akhir hayat..

tahniah gak dh bkk rumah br.. dh baca dh sume citer ilah.. yg paling anne ske.. citer buah naga.. sgt suka...

thanks psl sudi kongsi lg citer2 br ngn kami.. semoga ilah n family sentiasa dilindungi Allah..

Follow Us
salam ilah...salam sumer.....best baca citer2 ilah.....beruntung ilah di anugerahkan keistimewaan begini....tak sumer org dapat tau.....SM dok merempit umah no 1 tak abis2 lagi....

Reply 201# ilahkhatibrani

maknayer takdapt lagi la tips tu ilahh..
takpe akak akan tunggu dan terus menunggu...heheh

bookmark kat cni....
byk soalan nak tya ni...
tp tunggu ilah citer kasi abes dulu la...segan plak waser...

slamat berpuasa ilah...

Reply 210# ceempaka

Ya..Allah ! Ceeemmmmmmm......hu,..hu... hepinya ilah dapat jumpa ceeemmmmm...

erk! lupa nak bagi salam lik kat ceem.....

salam ceem

Reply 206# anne83

salam anne83,

anne suka pasai buah naga tu..yekk.....mesti jiwa romantik si anne nie ..

insya-Allah selagi diizinkan olehNYA..ilah akan berkongsi disini...

Post Last Edit by ilahkhatibrani at 11-8-2010 16:41

Reply 205# twins

dua2 pun ada

Reply 207# suatumasa

baru umah pertama ker......takper2..slow2 lelama abislah

ok...ilah nak balik....salam semua...

selamat berbuka posa dan berterawih

Post Last Edit by juragan_malam at 12-8-2010 00:10

Reply 159# manganini

salam ramadhan............
cerita pasal genting ni.............ada 2 cerita aku share....tu pun kalu sempat nak cerita 2-2 malam ni...hahhaha....

cerita pertama..

perkampungan bunian islam di puncak genting....wallahualam...mungkin ramai yg akan cakap mana mungkin ada perkampungan islam bunian kat atas puncak tu sebab banyak aktiviti maksiat kat atas tu....

tapi aku amat yakin kat situ ada 1 perkampungan bunian islam..yg tak leh ditembus atau ditebus mana2 pihak samaada untuk menghalau or memindahkan  diaorang..

kejadian ni berlaku pada awal tahun 2000, aku temankan bos (man cina ) aku berjudi kat atas tu....aku tukang pegang duit je..tunggu kat bawah lobby..kalau dia habis duit masa main tu, dia akan turun amik duit kat aku...sampai orang ingat aku ahlong kat sana...hahaha....

bosan aku tunggu dia kat lobby tu, aku p lepak kat parking yg open kat luar tu.....x tahan ngan sejuk kul 3am...aku masuk dlm keta...

sesambil dok berangan tu....kabus tu turun ngan tebal....mmg dah x nampak sekeliling....ok! aku baru bg rm10k kat man cina...so aku bajet lagi 1/2 jam dia akan kol aku...so aku pun try lelapkan mata..

dalam keadaan mamai tu...aku nampak kabus sebelah pintu passanger terbelah dan sorang pakcik yg ala2 baru balik dari mesjid ni duk dalam keta....aku dengar  dia bagi salam dan aku jawab dalam hati sebab mulut, tangan dan kaki seakan terkunci..
soalan pertama yg dia tanya.."kenapa nak ikut subahat? tu kan kerja setan, dah berapa lama kawan awok x mengucap?"
mcm ada 1 energi yg kuat merentap aku keluar dari kereta..jalan ikut 'jalan' yg terbelah dari kabus tu...kalau x silap turun ke taman cendawan ke apa, x ingat...nampak la pondok2 kecik mcm pos kawalan, rumah2 yg dibuat dari kayu tersusun sebijik2 mcm rumah felda tu....ngan budak2 remaja 6-7 org dok berjalan ala2 berkawad or berkawal ngan pedang kat pinggang, busur ngan panah kat bahu, lembing buluh kat tangan kanan..sambil selisih tu, diaorg senyum je..

aku tanya ngan pakcik tu, kenapa mcm nak berperang je?...org tua tu kata, mmg pun..... sebab sami yg dok buat ritual tawaf keliling genting tu hantar 'setan2' dok cari peluang bakar and ceroboh kampung diaorang...tapi so far Alhamdulillah belum pun ada sebijik pun rumah yg di bakar...pakcik tu cakap...kat belah2 bawah bukit genting tu...bunian kafir yg duduk..belaan diorang jin2 kafir yg suka mencelakakan manusia...aku lupa la nick yg dia bagi untuk kita manusia ni..jasad alif ke apa...x ingat lah...

dia pesan kat aku kalau ada masa datang la sana...boleh sembang lama2..dia cakap bukan sembang macam ni (maksud dia bukan dalam alam ghaib la kot)...dia tgh bersiap2 nak p serang bunian kafir yg dok standby kat bawah bukit tu..
"awok ikut jalan ni...nanti sampai kat kereta"
aku pun ikut jalan tu dan aku terjaga dalam kereta...man cina tengah tunggu kat pasu bunga besar tepi parking tu....bila aku kuar tanya dia dah lama ke tunggu..."ma hai!....jom la balik..1jam o!".. aku rasa 2-3minit je..

masa turun tu...ternampak macam kelibat pakcik tu ngan pedang tangan sambil angkat tangan kat aku...aku senyum n bg salam dalam hati je la...

lepas2 tu aku mmg ralat nak naik ke genting lagi.....takut jumpa ngan pakcik tu lagi kot..........hahhahhahhahhha....sian wife....ajak 2-3 kali...mcm2 alasan aku bagi....

Rate

1

salam pr3tty...

jangan dear...sebab kat sana majoritinya bukan beragama islam..malah ada manu ...
ilahkhatibrani Post at 11-8-2010 13:29

err.. kalau "diorang" tu dari kalangan yg bukan islam, adakah maksudnya "diorang" tu suka mengganggu org islam jek? kalau org nonmuslim yg naik genting tu, agaknya dia ganggu tak?

Reply  manganini

salam ramadhan............
cerita pasal genting ni.............ada 2 ceri ...
juragan_malam Post at 12-8-2010 00:07

alahai kenapa lak takut nak jumpa pakcik tu...

ace juge ye pekampungan bunian kat atas tue...

ace juge ye pekampungan bunian kat atas tue...
pintumasuk Post at 12-8-2010 08:23

mana2 ada pintu masuk....yg berperang demi agama .....yg berjiran.....semua nya ada