CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyghost

Hantu di Tempat Kerja korang

Reply 15# taltoos

aku penah bukak benang psl kisah aku...lbh kurg la mcm kisah ko...tp bende tu tegur, aku x jwb...sbb tu kot aku x la smp demam...esok datang keje mcm biase, siap gelak2 citer kt opismate...
aku time tu xde la nk stay back smp lewat mlm...time kejadian tu pn xde la mlm sgt...agak2 nk maghrib la klau x silap...aku mmg dh nk balik pn...tgh aku nk kunci drawer bwh meje (drawer aku tu 3-layer drawer yg ade roda..blh alih2 tu..so kene la bend down), ade org tegur "HAI, X BALIK LG KE??" (ni la tajuk benang aku... klau rajin, cari la..)...aku pn trs la angkat kpale...xde org! suare tu pnye la kuat & dekat mcm depan meje aku je...trs aku cabut dgn x sempat nk kunci drawer...dgn kunci2 tu skali aku tnggal....

Reply 15# taltoos

seram juga yer..itulah...kalau kita sapa balik mmg akn demam punye...bahaya kalau sorang2 kat ofis..buliding tmpat aku keja skrg ni dulu,org cina yg punya.so, dorang akan sembahyang kan building ni stiap tahun. tp semenjak org melayu yg ambi alih, tak di sembahyang kan lagi.
kat sebelah building ni ada kedai produa jual keta. so dia punya staff tdo kat bahagian atas sementara yg dibawah adalah ofis. di adakan cerita, staff sorang ni bediri kat tepi tingkap, masa dia tgh ,menikmati pemandangan ni, tiba2 dia nampak budak belari2 kat atas bangunan ni.dia apa lagi, terus tak berani bediri kat situ trus pegi masuk lam bilik ngan member dia.

next day, dia bagitau pak guard yang kat sini ttg hal tu..pak guard yg kat sini semua lanjut usia & mereka pun tak berapa berani nak jalan2 area bangunan coz bagunan kami ni dikelilingi kubur cina..pak guard la yg banyak tahu ttg kwujudan hantu2 kat area ni. sbb mereka je yg bejaga mlm.tak sanggup aku jd pak guard..seram..

Reply 11# babyghost

taktau la cik pon ke ape. tapi manager tu cakap cahaya putih la..tu je.

Reply 20# bterflylah

salam bterflylah..
fotostate machine mmg selalu menjadi pemangking hantu hehehehe...bunyi dia yg saspen tuh..alamak..main cak cak?? minta di jauh kan hehehe....

Reply 21# Stila

hi stila,

entah2 benda tu depan muka kau aje kot..kalau bunyi dah dekat cam tu.nsb baik ko tak sapa balek..org tak akan pecaya cerita kita unless dorang sendiri yg mengalami..pecaya la kata2 ku ini hehe

Reply 25# babyghost

agaknye la kot...suare pnye la kuat & dekat..skali tgk xde sape plak...
tp bdk2 opis smue prcaya...sbb diorg mmg dh lame keje...so diorg tau byk citer...cume diorg je xpenah citer pape kt aku...
bile aku dh citer mcm tu, br la keluar smue koleksi citer2 seram diorg...

Follow Us
Reply 26# Stila

hehehe...tabha nya kau..

apa lagi kisah yg lain? aku suke cite hantu ni hehehehehe......ada juge hantu yg menyamar jadi kawan kite ye?? pelik sungguh..

Reply 24# babyghost

mmg sker drg main mesin2 tu..main2 cak2 baru lag..
lg satu kes..bter dtg tersgtla awal mase tu dlm kul 7 gelap lg opis malas nk bukak lampu dok la dlm samar cahaya pc patu tetibe npk member opis masuk pakai tudung putih...mmg kompom cam member nilah dng tdng putih pakai baju kurung.. mase bter dlm bilik npk la dari cermin die nk dtg kat bter.. sampai kat tulang cermin tu trus ilang...
pelik la tkan tetibe die merangkak lak..kotla die nk tejutkan bter ker.....
Bter call die..die kate "aku cuti laaa"..

Reply 27# babyghost

citer lain yg diorg citer aku pn dh x ingt dh...sbb diorg citer siap ngan gelak2 bagai...x feel la citer seram gelak2...
kes tu jadi kt tmpt keje lame aku...
tp kt tmpt br ni, xde la pape lg...so far, alhmdulillah...tp menurut citer mak2 guard, time diorg round kt basement parking tu dlm kul 1-2 pg, penah la trserempak bende tu...die pn buat rondaan kot... tp XDE KEPALA! sejak tu, guard2 pmpuan dh xde yg shift mlm....siang je...

Reply 28# bterflylah

adoi...cuak gak mcm tu kan....

Reply 30# Stila

rase cam nk nangis mase tu...x tunggu lame dah..cabut trun g bekpas..
sampai skang x brani dok dlm gelap...sampai jek trus bukak lampu..

Reply 31# bterflylah

hehehe...fhm2...

Ada budak ofis saya dia stay back sampai jam 10.00 malam
Tiba-tiba dia dengar air di kitchen di buka di lantas mengambil beg nya
belum sempat dia hendak off kan lampu, lampu tersebut terpadam sendiri
apa lagi dia terus cabut tanpa mengunci pintu

ofis aku ramai hantu mengular!

kat ofis aku ni ada sekor hantu yang kalau korang baca ayat alquran pun tak lut. power giler.

perbuatan hantu ni membuat ramai pekerja berhenti kerja, fobia dan takut. ada yang tidak mampu focus pada keje jika nampak kelibat hantu ini sebab terlalu takut jika disergah secara tiba tiba.

aku rasa Hantukiller dan Edy pun tak mampu hadapi hantu ini.

antara tugasnya ialah menjadi pendamping boss dan melapurkan setiap tindak tanduk pekerjanya.  mana ada betul, semua lapurannya pitnah dan melagakan manusia. tak sangka zaman skang masih ada boss gunakan khidmat pendamping di ofis ye.

hati hatilah kalau kat ofis korang ada hantu macam ni. namanya hantu kipas...

Dulu aku keje kt kilang wat aluminium.... kaw kilang tu jauh dripd perumahan kiranya masuk ke dalam lah.....

Bila da dekat payroll biasalah memang stay back smpi malam2 punya....  kedudukan meja aku didepan, belakang meja aku tempat senior exec aku dan belakang meja dia ada almari drawer 4 tingkat, sebelahnya plak peti besi beso.....

one day, mcm biasa aku stay smpi malam.... masa tu jam 10.30 mlm.... tinggal seseorang je... tetiba aku dgr bunyi pintu peti besi kena bukak dan pranggggggg kena tutup balik.... memula aku xlah syak bnyk sgt.. aku p ler memanjangkan leher kt partition tu nk mengintai... aku tgk xde sesape pun... then aku pusing depan blk... then dgr lg bunyi yg sama... kali ni aku apa lg... terus amek handbag cabuttttttttttt ler...

smpi depan gate.. aku suh pakcik guard p kuncikan pintu dan drpd luar aku tgk cuma depatment aku je yg masih berlampu......

kt tempat keje baru lak.... asal magrib je... mst dgr bunyi telefon berdering pastu bila jawab je xde dgr suara..... paling geram bila... asyik dgr bunyi org mengetuk.... paling kerap dgr bunyi tong gas kena seret.......

assalamualaikum..
dok tgk thread ni,teja tringat kisah hantu di opis teja...tempat keje teja mmg seram..ceritanye cmni..hari jumaat adalah hari yg pling best skali..de yg shoping2 de yg lepak opis.kami sbagai staff baru malas nk kuar.dgn jem lg,paham2 je la kl ni cmne..so we r decide nk tgk movie je kt opis.plak tu kami psang cite seram.gatal btul..da tau opis camtu nk gak pasang cite tu....mase tgk movie tu plak kami p ttup lampu opis.bilik teja tu 3org je duduk.tp bile da ramai kwn2 joint,meriah la jgk...hehe...

pastu..mase tgk cite seram tu kami mmg takut.siap sruh on balik lampu..hehe...dasar perempuan..naseb laki xde.mesti malu dgr kami dok jerit2...pastu cite tu abes...masing2 balik la tmpt masing2...tggl la kami 3 org teruskn keje masing2...mase ni la kami dgr bnda yg xspatutnye....mmber teja sorg dok dgr pmpn ngilai...dselangi dgn suare org bbisik.cam ngah bace mentera cam tu la...sbb dlm cite tu de part org baca mentera....teja ngn mmber tepi teja ni dok saling bpandangan...mesti die dgr benda yg same....yg sorg ni je xdgr..siap leh gelak2 lg...ciss...rupenye hantu ni dok tiru sebijik cam dlm cite yg kami tgk tu...

pastu de hari lain plak,kami ni slalu kne stay kt opis..cam xpcaye je org keje gomen kne stay kt opis..ikutkn hati kami mmg nk tido je kt opis.nk blik umah jauh..so mlm tu kami wat keje cm biase.kt opis tu de lg staff lain.tp tgkt lain la..opis teja ni tgkt 1(bwah) kalo nk p kt kereta kne naik tgkt 3.kt tgkt 3 ni la de staff lain..so dok tgh2 kami wat keje tu,smbil2 tu wat la lwak bodoh...xnk bg sunyi sgt.siap nyanyi2 lg..ni da siap da bwak beg nk tido ni...hehe...tgh kami kusyuk wat keje tu,tibe2 dgr bunyi lif....tingggg....die benti tgkt 1..bilik kami dkt sket ngn lif...mule2 wat dono je...pastu die bunyik lg.cam de org tgkt atas dok tekan lif.so lif tu gerak ke ats....pastu die turun lg....tingggg......lif kt tgkt 1 bunyik lg.....bnda ni bpanjangn...mule kes ni jd dlm pkul 11mlm...pastu berlarutan smpai pkul 12.30....mase ni yg dgr teja ngn mmber bdue je...yg peliknye mmbr 1 lagi xdgr!!pelik....teja ngn mmber da cuak....tibe2 teja bsuare..kwn2 jom balik...mmber yg sorg ni da tau da nape teja ajak balik.so die stuju je...yg sorg lg ni pelik la...aikk kate nk tido kt opis..hehe...kami ckp la,xyah bnyk tanye...nnt cite....so kami ni cepat2 la bwk blik beg yg kami bwk td..nseb staff yg kt tgkt 3 tu ade lg.opis die ngadap lif ni..so kami beranikn dr dok tnye die...sape naik lif td?sape tekan lif?die ckp xde sape2..die pn pelik nape lif tu asyik bbunyi je...huhu...yg mmber kami xdgr ni cam bingung je la..pastu bile dlm kete bru kami cite...die pnye tperanjat smpai mjerit....

Rate

1

salam TT..
kat upis bter plak..
org  paling pes dtg pg akan disambut bunyi printer yg x tau ape yg ...
bterflylah Post at 9-7-2010 16:12

segalanya hanya mainan perasaan

ketakutan adalah punca tercetusnya segala andaian

kt tempat keje baru lak.... asal magrib je... mst dgr bunyi telefon berdering pastu bila jawab je xd ...
girlpower Post at 10-7-2010 11:34

kak t tengah berdisko la jawapannya...