CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8442|Reply: 53

Durian Misteri

Ni bukan cite seram cuma misteri yang memusykilkan aku dalam 17 tahun yang lalu.

Aku pegi ke Kuala Lipis ditemani oleh member aku sorang. On the way back, between Kuala Lipis - Bentong, aku stop kat tepi jalan yang kiri kanannya hutan sebab beli durian memandangkan aku ni memang antu durian. Murah giler, RM30 dapat satu guni tepung yang kaler putih tu. Aku tak ingat sangat penjual durian tu samada berketurunan cina atau orang asli sebab peristiwa ni dah lama dah.

Sampai je KL, before antor member aku tu balik, kita orang singgah The Mall, ye lah zaman tu The Mall ni memang famous. Untuk menjimatkan kos parking, aku seperti biasa park keta kat Hentian Putra seberang PWTC tu sebab parking situ murah. Lepas tu ronda2 lagi then hantor member aku tu balik.

Bila aku sampai umah, dah malam and aku cakap kat mak aku ada durian kat dalam boot keta. Aku dengar bunyi mak aku buka boot keta pas tu cakap kat aku mana ada durian? Aku pun dengan peliknya pegi kat keta dan dalam boot tu memang kosong, tak da guni durian tu. Yang ada cuma bau nya aje. Aku terus call member aku tadi nak confirmkan yang memang kita orang beli durian tu kat tepi jalan. Member aku kata confirm tadi beli durian, bukannya mimpi. Dia kata jangan2 yang jual tu ...... tak?

Aku rasa mungkin durian tu kena kelepet ngan mat pet kat hentian putra tu, sebab kesan bau durian tu masih ada dan kuat dalam keta. Kalau nak kata yang jual tu mahkluk misteri, tak da lak aku nampak benda2 aneh kat diorang masa beli tuh.

Sapa2 yang ada pengalaman macam ni boleh share lah kat sini. Mana tau ada yang beli durian terus balik umah tanpa singgah mana2 tapi durian ghaib.

uik..durian pun ade org nk kebas gak ke?
tapi serius pelik awk nye cite nih..

hahaha...share sket! dulu aku kecik2 p umah akak kat felda kota gelangi ngan arwah abang...subuh2 tu kita org pakat nak kutip durian yg jatuh mlm td, sampai kat hujung kebun 2, kita orang nampak mcm ada orang tgh duduk makan durian kat pangkal pokok durian yg last sekali ... bila dah dekat, selang 5-6 pokok...dengan niat nak sergah pencurik tu...abg aku cepat2 pegang tangan aku, dia soh diam..."nampak x? tgk betul2 sapa yg makan tu...kalau ko hidup lg 100 tahun pun x tentu nampak benda ni lagi sekali"...tau x sapa yg makan? pak belang!..mmg duduk mcm org...bila dah siang sket kita org p balik kat pokok tu...ada la 2-3 bijik durian dah kena kopek n bijik dia tu licin x de sisa pun...siap longgok 1 tempat....best! sbb ditunjukkan benda tu...

ingtkan pak belang makan daging ajer..nih derian pun dia sapu jgak..

baru tahu pak belang pun makan durian,agaknya pak belang jadian kot

baru tahu pak belang pun makan durian,agaknya pak belang jadian kot
myta Post at 6-7-2010 20:46

Cuba bagi durian D24 kat pak belang kat zoo, agak2 dia makan tak

Follow Us
pak belang tu duduk mcm org?so kiut

mungkin matpit yang kelepet durian ko tu...sebab bau durian tu masih ada dan memang konpom durian tu penah ade dalam bonet keta ko...matpit nih semua barang pon dia nak kebas..

pes taim haku dgr pak belang makan derian..
kerlass sgt!!!

Reply 9# zeti07

banyak benda yg kita anggap mcm x logik, tp bila dah nampak depan mata...x nak percaya pun...dah depan mata...samaada mata kita yg tipu kita or kita yang tipu mata kita supaya nampak benda mcm tu....cuba rujuk kat org tua2, mana tau leh dapat kepastian...

Bonet keta ada kesan kena umpil tak??Keta apo ko pakai time tu...??

hahaha...share sket! dulu aku kecik2 p umah akak kat felda kota gelangi ngan arwah abang...subuh2 tu ...
juragan_malam Post at 6-7-2010 20:01

yup...pak belang mmg suka durian..
dan yg peliknyer..pak belang kalu dah abih mkn..
biji2 durian akn dia susun elok2..
mcm membukit....dr blkg mmg nmpk mcm org tgh mkn durian

tp ko punya kes ni lain mcm sket...
masa ko angkat guni tuh mmg berat ke tak??rasa2 berduri2 ke kalu ko masih ingat la...

Reply 12# tekken

patut la kucen aku dulu antu durian..
kalau kitorang makan durian, sibuk de duduk sebelah kitorang..
naaakkk! katenye

** rimau ngan kucen kan sedara

macam movie upin ipin je

Bonet keta ada kesan kena umpil tak??Keta apo ko pakai time tu...??
danedzya Post at 7-7-2010 01:59

Bonet tak da kesan apa2, keta masa tu Toyota KE 70

tp ko punya kes ni lain mcm sket...
masa ko angkat guni tuh mmg berat ke tak??rasa2 berduri2 ke kal ...
tekken Post at 7-7-2010 09:09

Memang berat dan berduri.

Lagi satu, kalau tak salah aku, aku bayar RM30 tu ngan 3 keping RM10, so memang tak da baki dari penjual tu. Kalau lah aku bayar ngan note RM50, mesti ada baki dan aku boleh cek apa jadi kat baki RM20 yang dipulangkan tu.

mungkin matpit yang kelepet durian ko tu...sebab bau durian tu masih ada dan memang konpom durian tu ...
piyes Post at 6-7-2010 22:14

ko jangan tak tau mat rempit nih! makcik nak gi surau semayang subuh pon dia ragut beg. :@ :@ :@

rupanya2 beg telekung daa

cousin aku kena ragut depan rumah aku, beg yg diaorg ragut tu ada pam susu kat dalam!

lagi satu cita mat rempit bodoh meragut, :@ RAMBUTAN! orang baru balik pasar malam, kesian tak dapat makan rambutan