CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 14159|Reply: 61

USAHAWAN E-PENDIDIKAN SCORE A

Salam ukhuwah pada rakan2 sumer...

nak update terkini....bawang la nie dah join biz score a nie lebih kurang 3 bulan.....selama tu jugak ler bwg struggle utk berjaya....n alhamdulillah......baru2 nie....pada 5hb june 2010....bawang dah dapat award as 5 figure income earner....amat2 la memeranjatkan dan rasa teruja yg amat sangat.....

jadinyer disini.....pada sesiaper yg ingin bertanya...or ingin join.....or mendapat advise utk berjaya dalam biz score a nie.....dipersilakan utk bincangkan disini.....

pada yg berminat nak join biz nie boleh la send ke pm box bawang yer.....bawang akan bg service yg terbaik utk anda....insyaallah

Reply 1# bawang-putih

Salam HEBAT

e TRIAL NATIONAL KEMBALI LAGI....

Sudahkan anak kita BERSEDIA menghadapi exam UPSR & PMR...

Untuk Menilai akan PERSEDIAAN anak kita dalam menghadapi PEPERIKSAAN BESAR yg bakal tiba....Jgn lupa pada tarikh seperti dalam attachment....Pastikan anak kita JOIN exam ini dan Kita sebagai Parents pantau...ermmmm setelah sekian lama anak kita berhempas pulas utk mempersiapkan diri utk berjuang..KINI tiba masanya Kita lihat...BRP `A' Anak kita BAKAL bawa balik ke RUMAH .....

kepada sumer anak2 score a....nantikan tarikh ini.....pada sesiapa yg belom join dan teringin nak join....just pm dalam inbox saya yer......tq

border=0 />

Salam HEBAT ....Terima kasih saya ucapkan kepada RESPOND yg SGT-SGT-SGT HEBAT terhadap SAYA & SCORE A PROGRAME ( Cara pembelajaran alternatif bg memastikan anak/pelajar menjadi cemerlang di dalam pelajaran (di samping enjoy belajar),

Pada sahabat yg sudah pun enrol....dan anak-anak kita bakal menduduki peperiksaaan UPSR & PMR....PASTIKAN tidak KETINGGALAN utk menduduki eTRIAL EXAM 2010.

APA itu eTRIAL EXAM NATIONAL?

* Peperiksaan Percubaan secara ONLINE yang diadakan SERENTAK seluruh negara.

* Dicipta seolah-olah peperiksaan sebenar untuk membantu pelajar bersedia dan meningkatkan
keyakinan sebelum peperiksaan sebenar.

* Melatih pelajar agar pandai mengurus masa dan terdedah dengan pelbagai bentuk soalan
peperiksaan

* Keputusan adalah serta merta dan dihantar ke e-Report Card dan di sms kepada ibubapa.

* Anak kita di uji serentak bersama-sama lebih drp 300,000 pelajar seluruh Malaysia yg sudahpun enrol Score A Programme

* Pada ketika ini, ibubapa dapat memantau dan menilai bagaimana performance anak anda dalam membilang hari ke arah tarikh sebenar UPSR & PMR. ( Dlm kata ringkas...brp jumlah bayangan "A" bakal anak anda bawa pulang nnt )

* “Coundown Timer” berdasarkan jangkamasa peperiksaan sebenar. (buku tak boleh buat ni…)
Melatih pelajar akan sentiasa bersedia (exam ready) untuk menghadapi suasana peperiksaan yang sebenar.

* Bagi pendapat peribadi saya...biarlah anak kita kurang berjaya berkali-kali dalam Score A Programme TETAPI ..CUKUP BERSEDIA dalam EXAM UPSR & PMR YG SEBENAR........

Berilah peluang untuk Anak Anda study smart sambil anak ENJOY BELAJAR (walaupun dah hujung-hujung ni) dgn PROGRAM SCORE A......

Aiseyyyy...blom sempat enrol Score A Programme? ....

Bagaimana prosesnyer nak enrol Score A ni?....

* Emailkan saya butiran diri yg diperlukan seperti di bawah ke PM BOX SAYA:

Butiran Ibu bapa (Score A) Parent's detail:
1 Nama
2 No.KP
3 Nama Pasangan
4 Status Perkahwinan
5 Tarikh Lahir
6 Alamat Penuh
7 Tel.HP
8 Email
9 ID Ibu Bapa

Butiran ANAK
1 Nama
2 School Level
3 Umur
4 Nama Sekolah
5 ID Anak

Butiran ANAK 2
1 Nama
2 School Level
3 Umur
4 Nama Sekolah
5 ID Anak

* Proses pengaktifan portal hanya mengambil masa 10-15 min shj....MUDAHKAN.....

Allllaaaa...Tak faham lah...No problem...

Then contact saya di 017-2856179

dah tukar bisnes ke........

sendiri bukak, sendiri REPLY ker,,,???
org lain tak nak tambah ker?

dah tukar bisnes ke........
card_reader Post at 16-7-2010 22:57

yuppppp.....;p

Follow Us
sendiri bukak, sendiri REPLY ker,,,???
org lain tak nak tambah ker?
Adieputra Post at 20-7-2010 17:57

rasanyer takder masalah kan kalu nak reply sendiri.....lagipun sekurang nyer bwg dapat bagi info terkini pada sumer org....betol tak? ;p

border=0 />

Hari ini disabah........

border=0 />

DIANTARA CORE SUBJEK YG ADER DALAM SCORE A YG ANDA PERLU TAHU......INILAH KEINDAHAN BERSAMA SCORE A DIMANA IANYER DIIKTIRAF DAN MENEPATI PIAWAIAN SYARIAH COMPLIANCE

border=0 />

untuk info terkini....Skrg ni kerajaan Terengganu dah mula guna Score A di seluruh sekolah. Pahang, Sabah & Melaka bakal guna. PM akan rasmikan Score A & menyerahkan notebook kepada semua pelajar di Benta, Kuala Lipis Pahang pada 24/7/2010. Pada 23/7/2010 Score A akan dirasmikan oleh Ketua Menteri Sabah & di Melaka oleh Ketua Menteri Melaka pada 28/7/2010. ANAK2 PENDALAMAN PUN DAH AMIK SCORE A.....hebat kan....

Post Last Edit by bawang-putih at 3-8-2010 18:04

Preview Eksklusif Program Keusahawanan ePendidikan Score A

BOOM- EKSKLUSIF dan PERCUMA Preview Penuh Program Keusahawanan e-Pendidikan Score A:

LEMBAH KLANG DAN SEKITARNYA

Hari : Selasa dan Jumaatt

Masa : 8.30pm

@

Hari : Sabtu

Masa : 10.30am

Jln PJU 5/6 Dataran Sunway
Kota Damansara

(Efektif 08.08.2009: Atas sambutan yg begitu HEBAT, bagi preview yg menggunakan Bahasa Malaysia telah berpindah ke dewan yg LEBIH BESAR di lokasi berhampiran (Belakang Restoran Mano, Atas Paparich Tkt 1)

Hari : Selasa
                                                                                                         Masa: 8.30pm

@
                                                                                                         Hari : Khamis
                                                                                                         Masa: 8.30pm

@

Hari : Sabtu

Masa : 3.00pm

@

Hari : Ahad

Masa : 9.30am

Lokasi : Tkt 2 ZRB MClub

Suite 26-1
                                                                                                               Jln 3/146
                                                                                                       Metro Biz Centre
                                                                                                   Bandar Tasik Selatan
                                                                                   (Belakang HQ TEKUN, atas Restoran Aluha)

NDO- New Orientation Distributor- Kupasan Lanjutan Program Keusahawanan ePendidikan Score A- Fasa 1
Hari : Sabtu & Ahad
Suite 26-1
Jln 3/146
Metro Biz Centre
Bandar Tasik Selatan
(Belakang HQ TEKUN, atas Restoran Aluha)
Masa : 8.30am

TTC- Table Talk Closing- Kupasan Lanjutan Program Keusahawanan ePendidikan Score A- Fasa 2

Hari : Selasa

Suite 26-1
Jln 3/146
Metro Biz Centre
Bandar Tasik Selatan
(Belakang HQ TEKUN, atas Restoran Aloha)
Masa : 8.00pm

program score a sekarang berada di 'BIKE FEST, EAGLE RANCH, PORT DICKSON'......MARI LA BERSAMA2 KAMI MERAIKAN LAGI BOOTH KAMI.....................

Tahun lepas saya ada membeli pakej berharga lima ribu lebih dan mendapat 15 portal, setiap portal untuk dua orang anak selama 6 bulan. Jadi kalau 15 portal boleh guna 7 setengah tahun lah. Saya beli pakej ni bukan untuk buat bisness kerana saya memang tak ada bakat berniaga. Saya beli untuk anak2 saya gunakan dari sekolah rendah hingga menengah.
Upline dan dealer yang saya tanya juga memberitahu bahawa 15 portal ini memang boleh di gunakan satu persatu hingga habis ia itu tujuh setengah tahun.
Malang nya baru2 ini keluar berita pengesahan bahawa semua portal2 tersebut hendak lah diactivate dalam masa 1 tahun dan lepas tu expire. Ini bermakna banyak portal2 yang ada di tangan saya yang akan luput tak lama lagi...jadi sama ada saya jual atau sedekahkan sahaja portal yang masih belum di aktifkan itu.

Yang saya kesalkan, mendapat info yang salah dari dealer ZRB berkenaan perkara ini Pihak Kenshido juga tidak terbuka dalam menjelaskan isu ini. Ia lah market tengah hot yang penting banyak duit masuk.

Jadi, untuk sesiapa yang nak beli pakej score A ni, kena sedar bahawa anda kena bersedia untuk menjadi penjual apabila beli pakej ini sama ada 5, 15 atau 30 portal.
Anda membayar membayar beribu ringgit, tapi portal yang anda perlukan hanya beberapa sahaja untuk anak2. Yang lain kena di jual untuk mendapat modal atau untung.

pendapat pribadi aku,,,
Produk SCORE A mungkin berkualiti,,,
tp bila agen2 yg terlibat, ada yg kelabu mata pasal nak dpt komisen lebih,,,
maka info2 lain tidak di terangkan secara terangan kpd client

bukan smua org masuk Score A utk business
ramai yg masuk Score A semata2 dgn keberkesanan cara utk mendidik anak2
alih2, rasa tertipu bila jadi macam ni,,,
mesti En Catalyst rasa tak puas hati,,,

any komen atau penerangan dr agen2 SCORE A???

salam

eeemmmm....setakat nie pengguna saya yg dah guna dah lebih dari 2 tahun....masih boleh jer guna portal score a tuh.....kenapa nak ikut cakap org lain padahal belom pun setahun anda guna portal tu.....kami tak tamakkan segala komisen yg ader....yg penting pelajaran yg anak2 tu dapat.....dan dah terbukti pada yg menggunakan score a nie mmg akan score dalam exam.....

pada catalyst.....portal tu ekceli boleh digunakan....berita mana yg u dgr ttg penggunaan akan expired tu yer....sebab saya yg sentiasa di ZRB pun tak pernah pun dapat kabar berita tuh....kalau la ader mcm tuh.....dah lama score a program nie bermasalah....tapi kenepa kami masih lagi bertahan....so pk2 kan.....cukupkan setahun dulu.....biler nak top up nanti kalau tak leh nak wat....bgtau saya....saya boleh bantu.....

pada adieputra==...jgn nak mengapi2kan bende yg anda tak tau....padahal anda bukan la pengguna score a atau pun agen score a......kami berniaga secara baik dan mengikut syariah....adakah kerana kami dapat duit yg byk hasil dari score a biznes nie buat anda rasa semacam.....so muhasabahkan diri tu dulu yer......

salam ramadhan pada sumer cari forumer......segala info yg anda sumer kabur2 anda boleh bertanya pada saya......saya akn bantu....terima kasih...

Mungkin ramai yang tak tahu lagi tentang perkara ini...ia nya jadi panas baru2 ni. You can call kenshido untuk dapat confirmation sendiri or kalau biasa gi ZRB, dengar perkara ni dari En Aziz sendiri. KDNP dah enforce, Kenshido kena ikut. Portal kena activate dalam masa setahun selepas beli.

Kalau dah ada downline, cabaran nya ia lah bagaimana nak sampaikan berita ni kepada mereka.

den cumo bg pendapat sajo
kalu terasa pedas mintok mahap la,,,
takkan la kasi komen cam gitu pun di kira mengapi2 kan???
open sikit bro...

kalau u as agen tak tau info terbaru cam Mr Catalyst cakap,,,
camana u nak jual produk u ni???

Post Last Edit by bawang-putih at 18-10-2010 17:09
Mungkin ramai yang tak tahu lagi tentang perkara ini...ia nya jadi panas baru2 ni. You can call kens ...
Catalyst Post at 12-8-2010 11:50

boleh saya bertanya sendiri dengan catalyst.....aper alasan kdnp wat mcm tu yer ( i mean purchase n abiskan dalam masa 1 thn)....sebabnyer u dapat berita nie kan...so saya nak tau berita yg catalyst dapat.....terima kasih ;p

adieputra===selamat berpuasa yer....;p

p/s:maaf lambat balas cz o/s.....persoalan ini dah lama saya tau dari taun lepas lagi.....but saya nak tau berita yg catalyst tau utk saya bagi penerangan yg selanjutnyer....tq

Post Last Edit by bawang-putih at 18-10-2010 17:08

nampaknyer tiada balasan yer.....;p

sedikit penerangan dari saya.....

setiap mana2 perniagaan yg ader menjual produk dan berdaftar dibawah kdnp.....mesti ader tarikh 'expired date' utk setiap penggunaan produk yg dijual.

ini dah mmg kebiasaan utk setiap peniaga perlu tahu dan buat...

so utk kes yg catalyst ader war-warkan tu....sebenarnyer bukanlah masalah besar pun yg saya pernah kater sebelom nie.....mmg expirednyer 1 thn dari tarikh pembelian.....tetapi utk pengetahuan semua 'setiap portal yang tidak digunakan lagi tetapi sudah 'expired date' ianya boleh dipanjangkan dengan memberitahu serial no card tersebut kepada HQ (kenshido) terus....dan dalam masa yg sekejap saja no code yg ader pada kad dah boleh digunakan'. jadinyer disini ingin saya nyatakan....pihak syarikat ader budi bicaranyer even dah expired date dan kami tidak menipu biler kami kater pengunaan kad portal score a adalah selama 2 thn setengah atau 7 setengah tahun. sebab tu score a makin bertahan dan makin mantap....ditambah lagi dengan ader nyer i-teacher.

harap penjelasan saya dapat merungkaikan aper yg anda gusarkan selama nie yer....tq

p/s:: maybe catalyst boleh beri jawapan yg saya berikan pada upline utk update mereka yer....mungkin mereka tu yg tak selalu datang meeting di zrb (so pilihlah upline/dealer yg alwiz ader info terkini utk membantu anda tetapi bukan utk mengusarkan anda)....tq.

Saya sibuk sekarang, tak ada masa sangat nak jenguk Cari ni. Nanti hujung minggu saya cuba luangkan masa buat posting.
Tentang portal boleh activate lepas expired tu cerita lama tahun lepas yang saya dah dengar dari speaker masa beberapa kali ke ZRB. Keadaan dah tak sama.
Lagi satu, ia nya bukan KDNK, tapi KDNP seperti yang saya nyatakan iaitu short form untuk Kementerian Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna.