CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8758|Reply: 43

[PENDAPAT] melaka;ape yg boleh dibanggakan ?

Post Last Edit by juju_amin84 at 23-3-2012 13:09

gua raser mcm bersalah jer lah,sbb bukak benang tak puas ati jer kenerlah balance..
so aper yg org melaka boleh banggakan..

gua start dgn,
melaka adalah pembayar cukai kastam yg ke3 tertinggi di msia,selepas kl dan selangor

lagi tinggi dr johor n sarawak yg ade berjuta rakyat,3 port,dn tanah yg sgt besar,kirer oklah tu..kan?

[PENDAPAT] MELAKA, ape yg boleh dibanggakan ?

Post Last Edit by juju_amin84 at 24-3-2012 13:07

Sebagai anak melaka..korang mesti dah nmpk banyak perubahan kan...dulu melaka..trok kan?tgk ar bus station ekspress lama tu..uzur sesangat..n bnyak lagi laa..tapi sekarang..terbukak luas mata pelancong dalam dan luar negara..tp..bila pk2 balik, makin pesat pembangunan kat melaka..makin teruk plak masalah nya..dari segi parking laa, jalan jam laa..mcm2 ar..nak tanya korang..kalau idea/pendapat korang leh didengar CM..apa yang korang nak sangat bagitau...kalau aku..sure aku akan cadangkan supaya station komuter dibuat menghubungkan melaka ngan negeri2 lain, pastu sistem parking yang bgus n sistematik n satu lagi..jgn benarkan keter melalui banda hilir..biau diwujudkan trem aje..pastu buat monorel menghubungkan sumer tempt2 kat melaka..bau senang sket makcik2 kat pedalaman nak bergerak..kene pk gak tu pasal dorang..

Sebagai kalau idea/pendapat korang leh didengar CM.

aku nk CM skrg ni letak jawatan.....cukup2 la tu kumpul reta

hehehehe...no comment!

aku cukup nyampah klu gi banda kaba... dahle parking susah... sempit lak kawasan tu... nak gi telekom ke payah tul.... bangunan terbiar tgh2 tu tlg le robohkan jer kalu tak nak wat apa2... nyemak mata jer...

err...sistem tiket parking kat tgh bandar tu rasanya mcm menyusahkan jer...dah ler kena beli banyak (sbb dijual satu set)...padahal bukan nak lepak lama2 pun...pastu nak gores2 tu pulak satu hal...dah berapa minit lak amik nak gores menda tu jer...hehe....tu pandangan aku jerla...tak tau la kalau org lain suka pakai sistem tu

Follow Us
aku setuju yg arah ke bandar hilir tu...mak ai teruk ar situ... lagi satu klu le diorg nak wat airport antarabangsa kat melaka ni tak tu le jadik ke tak...dgr2 citer nyer jer..........tlg le carik tanah tpt lain tuk wat airport.... jgn wat kat batu berendam tu... tak sesuai...sebab situ byk taman2... sekolah...jalanraya...bahya tul meka2 kat situ....

aku nak aper yg tuan rumah nak...

airport tu best gak tgh bandar, mcm airport HK lama tu...

aku taknak rumah kedai hodoh dgn rumah teses ni, membazir tanah melayu ajer.. yg nak dduk bandar tu dudukler kat apartment, baruler cantik ckit skyline melaka..barulah org pandang tinggi ckit

aku nak kawasan tambak laut kat klebang tu ader pantai mcm kat sentosa,

aku nak ader perlabuahan, kater nak buat kt pulau besar, taktau jadi ke tak..

aku nak themepark branded,mcm universal ker,disney ker, movieworld ke..

last skali aku nak lebih byk masjid kt melaka ader aircon, dh biasa semayang dlm sejuk kt kl, balik melaka panaslak,tak khusuk jadinye..

aku nk CM skrg ni letak jawatan.....cukup2 la tu kumpul reta
sunfizz Post at 25-2-2010 16:20

agak2 sape le yg layak ganti ekk?

lepas tok rahim semuanya x menunjukkan kredibiliti....smpi kat tok ali ni br nampak something n ber thing-thing....
blh ke nt cm baru majukan melaka lbh baik dr skrg? kalau ada dipersilakan............

rasa cam nak je jadi CM...takot nnt korang plak yg soh aku letak jawatan nnt...hehehehehe

aku cukup nyampah klu gi banda kaba... dahle parking susah... sempit lak kawasan tu... nak gi telekom ke payah tul.... bangunan terbiar tgh2 tu tlg le robohkan jer kalu tak nak wat apa2... nyemak mata ...
molley444 Post at 25-2-2010 17:21

aku setuju, kdng2 tue bila aku na amik adik aku skolah kat st francis punya lah sesak, dahlah lorong tue tuk 1 kete je ada plak kete parking kat kiri kanan jalan..bagunan lama tue gi lah roboh kan..

kwsn dap bandar hilir tu ... mane la diorg nk robohkn kwsn diorg ... tunggu menang la bru bleh hahahah ...

aku nk mlk kembali mcm dlu .... ade fajar,the store n great wall je tmpt shopping hahahahah ... skrg mnyemak ...

aku rs buat parking bertingkat jauh sket dr banda hilir..pass tu kalo nak g banda hilir..sediakan perkhimatan tram ke apa ke..hatta cable car sekali pun untuk mengelakkan jam giler baban time cuti

rasannya boleh dipertimbangkab tak??

hmmm xyah la wat sistem parking pkai2 tiket ni...nyusahkan aje....pastu besokan la jln kt area banda hilir tuh sakit ati memanjang sesak sbb jln kecik n bersepah kete parking kanan kiri jln ag la tmbh sesak....

nak mintak tolong kurangkan jem, terseksa jiwa dan raga bila tayem2 cuti nak mengadap jem

err...sistem tiket parking kat tgh bandar tu rasanya mcm menyusahkan jer...dah ler kena beli banyak (sbb dijual satu set)...padahal bukan nak lepak lama2 pun...pastu nak gores2 tu pulak satu hal...dah ...
mohdcrow Post at 25-2-2010 17:23

kan..
membazir kertas je
tiru sistem selangor better
guna mesin, print resit tu
ko nak masuk seposen ke 20 sen pun boleh
ikut kadar bapa lama nak

kalau pelancong dtg
kan ke menyusahkan nak pergi beli kad gores tu
puhliss la

Post Last Edit by Duta lover at 27-2-2010 01:42

stop2 la buat taman perumahan
tebang pokok sana pokok sini

kat alai tu
ada tanah..bekas sawah
aku pun tak faham knapa la org2 tuan punya tanah tu tak nak usahakan
??

tau nak jual je..
tambak, buat rumah
tambak, buat rumah

aku dah dpt rasa one day ada ler developer nak bli tanah kat situ buat taman perumahan or jusco no3, mydin no 5 watsoever
suatu ari nanti rakyat melaka ni akan kelaparan ler
kalau kerajaan taknak galakkan pertanian ni

setuju dgn pndpt forumer kt atas ni
start buat apartment la weh
nice utk kapel2 yg baru kawen
n tolong bina tu pk2 panjang sket..tempat sidai baju jgn menghala ke jalan raya

barulah dpt save tanah

sate celup yang best!!!!!!!!!!!!!
:pompom:

15# Duta lover

Setuju jugak... kalo pakai tiket, kita nak parking sekejap pun kena gores at least setengah jam.

Kembalikan wang pengajar2 agama dimasjid dari RM10 kepada RM 50. Ada akal ka potong RM 40, duit minyak pun tak lepas.......