CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Alam Jin bersama Hantukiller

Close [Copy link]
nak tgk sesi perawatan boleh, nak rakam sekalipon boleh, takde masalah...  itu bagi hamba laa... bagi perawat lain wallahualam....  apa pon...  kena turun JB lerr....

ilmu kebal sebenarnya tiada.... istilah ini cuma digunakan oleh orang melayu lama..

Sebenarnya, ilmu ini meminta pertolongan daripada perlindugan dari marabahaya..
terdapat beberapa ilmu pematah serangan yang diamalkan secara berasingan..

1) Ilmu Perlindungan Api :- Menggunakan Khatamun Nubuwah dengan Doa Nabi Ibrahim
2) Ilmu Perlindungan Besi

Ini adalah antara sub-sub yang terdapat dalam ilmu kebal yang diamalkan pada waktu dulu kala..

Tetapi selalunya ilmu perlindungan besi adalah biasa digunakan kerana untuk menahan serangan penjajah yang menggunakan senapang, atau senjata2 dulu seperti parang dan segala yang berasaskan besi

ilmu kebal sebenarnya tiada.... istilah ini cuma digunakan oleh orang melayu lama..

Sebenarnya, ilmu ini meminta pertolongan dan perlindugan dari marabahaya..
terdapat beberapa ilmu pematah serangan yang diamalkan secara berasingan..

1) Ilmu Perlindungan Api :- Menggunakan Khatamun Nubuwah dengan Doa Nabi Ibrahim
2) Ilmu Perlindungan Besi

Ini adalah antara sub-sub yang terdapat dalam ilmu kebal yang diamalkan pada waktu dulu kala..

Tetapi selalunya ilmu perlindungan besi adalah biasa digunakan kerana untuk menahan serangan penjajah yang menggunakan senapang, atau senjata2 dulu seperti parang dan segala yang berasaskan besi

nak tgk sesi perawatan boleh, nak rakam sekalipon boleh, takde masalah...  itu bagi hamba laa... bag ...
edy137 Post at 6-5-2010 17:32

saudara edy
anda bkn di cheras ke?

TT nak tanye ckit??mcmane rupa jin??yg awk boleh bunuh drg smpi banyak2 depa tu kecik ke?hmm...

Sebenarnya,  ...
tenteraangin Post at 6-5-2010 17:33

nak tanye....
pernah dgr ttg BESI KESUMA...ape tu ya??

Follow Us
Sebab tu aku dah kata tadi, sekarang aku merawat macam tak best, dan amat tak logik... tapi tap ta ...
hantukiller Post at 6-5-2010 16:46

mksd nye, bende yg ko bwk tu da makin 'power'...sbb tu dgn mudah bende2 kecik nie bley settle mcm tu je..ehehhee
pape pon, klau ilmu yg d bwk tu elok jalan nya....elok lah shabat2 di sekeliling kte...insyaAllah...

-zikir lah 'AllahAllah' sntiasa d ati-

Post Last Edit by pinktriangle at 6-5-2010 23:32

Reply 25# hantukiller

sy pun nak tanyalah penah ada org kasitau sy rupa sebenar jin tu tgk jelah kartun.mcm doraemon mcm tulah rupa jin.ngn    kartun2 lain.sbb tu xelok tgk kartun.betul ke rupa jin mcm tu?

sy selalu mimpi seram hantu rambut panjang nak cekik saya..tapi haritu sy ada bermimpi benda ni tiba2 kuar dari salah satu bilik dlm umh saya ni n tiba2 dtg menyerang saya.rupa dia mcm email yg penah dpt dulu jin yg bertenggek di gua hiraq.so camtu ke rupa jin sebenar? masa mimpi tu terperanjat giler terus sy terjaga sbb sy baru je terlelap..

Seterusnya dalam beribadah kita perlu ada sifat taat… Ibadah dan taat berjalan seiring dan tidak boleh dipisahkan…

Abi bin Hatim ra dahulunya adalah seorang Nasrani dan kemudiannya telah memeluk Islam… Beliau ra telah bertanya kepada Rasulullah saw, mengapa terdapat firman Allah dalam al Quran yg mengatakan mereka telah menjadikan paderi2 mereka sebagai rob mereka…

Rasulullah saw bersabda mafhumnya kamu dikatakan beribadah kepada paderi2 kamu kerana apabila mereka mengeluarkan sesuatu hukum( menghalalkan yg haram dan mengharamkan yg halal) maka kamu ikut, "itulah sebabnya kamu dikatakan menjadikan paderi2 sebagai Tuhan kamu"

usaha tabligh biasanya mengadakan majlis2 iman iaitu bercakap keesaan Allah (wahdaniyyah)… Dengan banyak bercakap tentang wahdaniyyah, kita akan putus daripada (yakin dan harap kepada) ghairullah… melalui dakwah kita akan dapat ma’rifah daripada qudrat Allah…

hehe..jurus aje hantu tu..mengacau manusia je tau..tapi saudara jauh pulak ..ingat dekat a ...
leoxx Post at 6-5-2010 17:10

Sebelum aku merawat, aku tak merawat hehehe

sorry, tiada apa persediaan.. tiada apa apa bacaan dan tiada apa apa peralatan.... kekadang je bila ada kes besar seperti menghadapi kes sihiir yg melibatkan golongan jin yg high ranking spt iblis dan azazil, aku berdoa je minta Allah bantu aku dengan tentera nya...  atau kalau nak settlekan kes histeria dikilang atau sekolah, minta Allah tolong kepungkan kawasan tsb...dlm bahasa melayu je..hehe, cakap arab tak reti..

Sekiranya saudara memahami maksud

"La Haula Wa La Quata Illa Billah"

jangankan hantu, ap ...
tenteraangin Post at 6-5-2010 17:16
Doa tersebut bagus, tetapi jika mengganggap doa itu yg memberi bantuan, jin yg membantu disebaliknya... fahami apa yg tersirat dari kata kata aku ni..jgn tersinggung

nak tgk sesi perawatan boleh, nak rakam sekalipon boleh, takde masalah...  itu bagi hamba laa... bag ...
edy137 Post at 6-5-2010 17:32

Ha, tu Edy dah offer untuk menyaksikan dia merawat, sambil tu bolehla korek sikit sikit ILMU dia tuh hehe...

BSS tu bagus

TT nak tanye ckit??mcmane rupa jin??yg awk boleh bunuh drg smpi banyak2 depa tu kecik ke?hmm...
Terajana Post at 6-5-2010 18:49
Rupa Jin? hehe Jins shamsudin tu pernah nampak tak? atau seliuar jin hehe

Rupa paras jin macam macam, bergantung jenis mereka dan tahap mereka

salah satu rupa iblis : pernah tengok lukisan vodoo (Amerika latin) yg macam dinasour dan ekor bercangkuk? tu salah satu rupa iblis tapi kebanyakkannya macam rupa manusia tapi kurus panjang dgn sedikit janggut, kepala sedikit botak

Iklan super power? itu jenis jin

Hantu : tu banyak dlm filem melayu

Senang cerita rupa mereka berbagai, siap colour colour lagi   ... tapi tak payah tau lagi bagus

nak tanye....
pernah dgr ttg BESI KESUMA...ape tu ya??
cozack Post at 6-5-2010 22:56
Besi kesuma? entah tak pernah dengar pun

mksd nye, bende yg ko bwk tu da makin 'power'...sbb tu dgn mudah bende2 kecik nie bley settle mc ...
cozack Post at 6-5-2010 23:11

Tak tau la pulak, entah entah depa aje takut aku, aku ni lebih besar punya hantu...hehehe

Reply  hantukiller

sy pun nak tanyalah penah ada org kasitau sy rupa sebenar jin tu tgk jelah kar ...
pinktriangle Post at 6-5-2010 23:23

Jin ni boleh menyerupa apa apapun kecuali rupa nabi muhammad,  masaalahnya kita pun tak pernah tengok nabi muhammad tu, dan kalau jin datang dgn muka arab spt saddam  ke, dan dia mengaku nabi Muhammad camne pulak?

Dia boleh menyerupa watak watak katun, malah banyak pula yg mengikut rupa haiwan liar

Dlm mimpi awak tu rupa jin dari jenis jenis hantu, baik baik tu.. maknanye anda dikelilingi hantu....hahaha... takut? jangan takut.. hantu tak de apa apanya dibandingkan kita manusia ni!

Reply 202# mlsnklyn
melalui dakwah kita akan dapat ma’rifah daripada qudrat Allah…

Boleh tuan jelaskan makna ayat tuan tsb?

Reply 222# hantukiller

takut pada Allah je.. dikelilingi antu tu dlm diri ke persekitaran?

Post Last Edit by mlsnklyn at 7-5-2010 11:46
Reply  mlsnklyn
melalui dakwah kita akan dapat ma’rifah daripada qudrat Allah…

Boleh tuan ...
hantukiller Post at 7-5-2010 11:42

ikhlas & jgn gelojoh.
InsyaALLAH

Reply  hantukiller

takut pada Allah je.. dikelilingi antu tu dlm diri ke persekitaran?
pinktriangle Post at 7-5-2010 11:44

Tak de lah, aku gurau je..hehe