CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ms_She

Miri Sarawak

i like miri.. next year repeat balik.. kalo boleh.. every year nk repeat.. hehhehehehe

Miri kalau petang kedai2 sudah mulai tutup.so jalanraya dan kawasan bandar lengang melainkan shoping komplek..brg mkn lebih mahal..begitu juga brg basah/ ikan jika nak compare dgn KL..

border Brunei hanya half n hour je..

i always like Miri....
despite the lack of shopping malls , barang2 mahal, kedai2 tutup awal...
i can drive at 60km/h without kene highbeam dek org blakang...
aku bleh pegi beach which is just 20 minutes from my house ...
i can enjoy seafood at a very reasonable price and super delicious ....
hardly face any traffic jam except at certain roundabouts ...

sape2 yg sampai miri...g lah gua mulu.....best...

Reply 24# -AyA-

pengalaman ke mulu,

cer citer..cer citer..

page ni dah lame tak aktif... aku search n post kat cni sb baru dapat book tiket AirAsia yg 10sen fare tu..3 org rm132 je murah sgt2.tp travel lambat lg next year..so nak tau pasal Miri..dah baca dari awal post, nampak menarik..bile tau Miri dkt ngan sempadan Brunei jadi seronok plak..kalo masuk Brunei, pegi area sempadan je dah cukup atau nak explore masuk Brunei sampai ke Bdr Seri Begawan better?

Follow Us
page ni dah lame tak aktif... aku search n post kat cni sb baru dapat book tiket AirAsia yg 10sen fa ...
hairaul Post at 26-5-2011 01:49

alang2 dah masuk brunei, better pegi bandar seri begawan laa coz bagi aku major attractions nye mmg kat BSB tu... kat border tu just bandar2 kecik jer... Kuala Belait and Seria... oil towns... kat bsb banyak la menda2 menarik... masjid2 with golden domes... istana, museums semua kat bsb...

alang2 dah masuk brunei, better pegi bandar seri begawan laa coz bagi aku major attractions nye  ...
azradiza Post at 26-5-2011 08:48

aku akan ke Miri dalam 5 hari 4 malam.. (khamis-isnin)...so igt khamis n jumaat lepak miri..maybe sabtu ke brunei n duduk semalam ke...ok tak plan mcm tu? kalo ari sabtu nak ke brunei queue panjang ke? or org yg brunei nak ke miri baru queue panjang? and lagi better naik bas ke or sewa keta ke brunei? n kadar sewa kereta dkt Miri brape ye sehari?

aku akan ke Miri dalam 5 hari 4 malam.. (khamis-isnin)...so igt khamis n jumaat lepak miri..mayb ...
hairaul Post at 26-5-2011 11:01

kalau hari sabtu & ahad, biasenye queue mmg panjang kat both borders ...
coz ramai org2 brunei kluar masuk miri ...
time pagi, queue panjang kat brunei border nak masuk miri..
towards ke petang sampai malam, mmg jem kat border miri nak masuk brunei...

pasal bas nak pi brunei tu, aku tak pasti laa.... coz aku tak penah naik bas...
rate sewa kete biasenye dekat2 RM100 gak la satu hari... yg ni kene pandai2 carik laa...

ada info pasal guah niah dan gua mulu?...
nak masuk situ kena ada guide ke?
better upah guide atau baik terjah sendiri...
dapat tiket 17-20 feb 2012...
ingat nak terus ke mulu 17-19, last day tu baru masuk miri..
kalau ada TA yg bagi harga cantek, leh rekemen kan...

ada info pasal guah niah dan gua mulu?...
nak masuk situ kena ada guide ke?
better upah guide atau ...
mijot Post at 26-5-2011 12:30

aku penah gi gua niah skali jer... takyah pakai guide pun...
tapi jauh gak la dari bandar miri... time tu aku drive je pegi sane.... about 1 hour gitu laa..
park kete.. bayar entrance fee ( lupe dah brape ringgit) ... then kene menapak dlm 3km before jumpe muka gua... kat dlm gua tu tak sure plak brape km ke dalam.. aku masuk separuh je arituh coz awal2 lagik dah pancit.. hahahaha...

gua mulu tak penah sampai lagik.... tapi nak pegi mulu, ko kene amik local flight ( maswings) coz takde jalan darat pi sane ...
biasenye naik fokker 50 ... zaman aku kat sane dulu, still gune twin otter ....

Reply 31# azradiza

tengkiu...
mula2 ingat nak masuk guan niah sekali dgn gua mulu...
tapi rasa mcm tergesa2 nak enjoy semua, tu yg nak pergi gua mulu dulu...
bila AA buat next promo baru ingat nak masuk gua niah..
ok noted, gua niah tak payah guna tour guide...
thanks sekali lagi..

jadi maknanya kalau nak ke Gua Niah, boleh drive tapi ke Gua Mulu kena naik MasWings la ek? aku dapat tiket 17-21 Mei 2012 (lambat lagi daaa)..... kalo camtu bole la drive ke Gua Niah...kalo nak beli flight lg ke Gua Mulu, cam mahal la plak....

mula2 tak tau Miri tu bahagian mana kat Sarawak...so bile google, dah tau Miri btol2 dkt ngan sempadan Brunei, rasa excited lak...instead of bercuti hanya ke Miri, boleh pegi Miri & Brunei dalam masa tu...

Post Last Edit by tasyha3 at 26-5-2011 17:18

aku baru je balik from miri.. tahun lepas pegi.. thun ni pegi lagik.. hhehheee.. tahun depan pun dah beli tix.. nk g lagik..kekkkeee.. insyallah..ada rezeki.. nk terjah Mulu pulak..  5 hari aku pegi ari tu..aku amik Hertz.. dapat RM 88 per day.. so, last day tu.. aku guna smpi malam.. sebab orang kaunter tu kate derang keje smpi kul 5pm.. aku datng lambt dalam 5.10pm.. call je orang kat sane.. terus bagi aku pakai smpi malam.. kunci letak je kat dalam desk derang..

1st day.. aku lepak kat miri.. jumpe kwan2 lame..

2nd day spend 1 hari g brunei.. bertolak pagi pastu balik petang.. kat brunei..boleh rase naik bot g jejaln kat kg ayer.. utk 2 orang.. aku bayar BD15.. jalan2 1 jam.. smpi aku mabuk sungai.. hhehheee.. boleh tgk masjud kubah emas...

3rd day... terjah air terjun lambir + borneo rain forest.. boleh tahan jugak kat situ..kalo sesape suke nature.. mmg tmpt tu, yang paling best.. byk activity boleh buat kat sane.. aku g pagi sampi ptg..

4th day.. terjah niah.. kekkkeee.. sampai semput la jugak.. tp, gagahkan jugak.. perjalanan jalan kaki 5 jam for return.. n then, sempat singgah perkambungn orang Iban.. rase cam jakun je tgk rumah panjang.. mmg panjang gilos..

5th day.. jalan2 kat pantai.. semua pantai aku terjah.. esplanet, tanjung lobang, n satu pantai tu.. aku dah lupe name..

hari2 aku makan ABC kat sini.. ntah la...tu la ABC paling sedap aku penah makan.. kat KL berlambak2, tp manis gile.. kat sane.. semuanye ngam2.. makanan derang pun sedap.. aku rase cam x mo  balik je ke KL ari tu..hhehhee..

p/s: miri time aku g tu, sangt2 panas.. kawan aku cakp.. lately, mmg panas gile.. die pun aku tgk dah berubah kulit.. hehhe

aku jatuh chenta dengan MIri.. hhehee

tasya, ko tak try seafood ker..? kat tanjung lubang tu masih ade ke kedai2 seafood? aku biase pi makan kat dragoon seafood kat area bakam.... mmg sedap... rindunye nak balik semula pegi miri... banyak kenangan kat sane...

Reply 35# azradiza

aku try makan kt tanjung lobang ari tu.. tp, dah x sesedap masa aku g tahun lepas..
tahun lepas tiap2 malam aku makan kat sane.. hhehheee..
masa aku g baru2 ni.. aku byk makan ABC... dekat2 ngn parkson.. aku kenyang makan tu je.. kekkee

Reply  azradiza

aku try makan kt tanjung lobang ari tu.. tp, dah x sesedap masa aku g tahun lepa ...
tasyha3 Post at 26-5-2011 17:32

aku tak gemar makan kat tanjung lubang tu sebab banyak nyamuk....
dah 2 thn lebey aku tak balik sane... hahahaha.... takut balik sane nanti, dah tak nak balik kl balik...

aku baru je balik from miri.. tahun lepas pegi.. thun ni pegi lagik.. hhehheee.. tahun depan pun dah ...
tasyha3 Post at 26-5-2011 17:16

jadi pendek kate melalui cite2 ko ni best jugak la pegi Miri...mula2 masa member aku nak book sempena 10 sen promo, aku dah cam angkat kening " ha nak gi Miri?", "apa ada Miri?"...tp sebenarnya aku tak kisah nak gi jalan mane2 pun...asalkan dpt berjalan dan bercuti....

5 hari 4 malam aku ke sana....kalo aku spend 1 hari n tido 1 malam kat brunei pun kira ok kan...

Reply 38# hairaul

kalo ko jenis yang suke nature.. miri is the best place.. byk tmpt yang boleh tgk n hayati..ceewah..  seriously, masa aku pegi 2nd time.. mmg panas gile.. aku pun x tau la np jadi camtu.. masa aku g brunei ari tu, aku x tido pun.. balik hari je.. sebab aku ada kwan kat miri.. so, senang sikit.. nk cari makan pun senang.. nk jalan pun senang.. sebab x sesat.. hhehheee..

aku tgk, bekenu beach.. cantik gile.. aku lalu kat sane masa balik from niah.. tp, x sempat nk singgah.. semua kepenatan..

dun worry, byk lagi ko boleh study pasal miri.. kalo ko rase nk lajak mulu.. pegi la.. cantik tmpt tu aku tgk.. kawan aku cakp, ada 2 cara nk g mulu.. satu naik maswings.. lagi satu.. naik bot pastu tukar naik 4 wheels.. aku rase cam adventure je naik 4 wheels tu, tp.. kawan aku cakp.. makan lebih kurang 1/2 hari nk sampi.. kekkkeee.. mau pengsan aku..

Reply 37# azradiza

tu la.. aku pun dah jatuh cinta ngn miri.. dah la x jem.. pastu.. nk dengar orang hon kete pun x de.. aku kt sane bwk 60km je.. tu pun kawan aku dah bising cakp laju.. hehhhehee..

kesimpulannye.. I love Miri.. jum follow aku g mulu tahun depan.. hehhee.. aku dapt grab tix balik je.. RM 9.10 sorang.. tix pegi x beli lagi.. ari tu masa nk beli, dah naik harga.. kecewa aku.. huhuhuhuhu