CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: gurubesar

Jom Buka Business Sendiri - ketahui rahsianya

Tak try Amanah Ikhtiar Malaysia ke TT?..

sebaiknya business mcm ni baik seorg je handle yg lain jd sleeping partner... blh mrk keja / buka business lain at the same time dpt income dr business yg mrk labur ni... jgn pndg ringan akn keupayaan business ni. sy bgtau 1 rahsia... kita beli kertas pembalut bape slalunya? plg murah RM1.20 kn? tp kos dia br RM 0.30... Pen marker jual RM 4.80 hrga kos br RM 1.20... byk lg lah.... so fikirlah sendiri

Reply 21# teyadani
apa tu? x pernah dgr pun... nnti sy search internet. tq for ur info

Opppsss sori Amanah Ikhtiar Malaysia tu utk wanita aje. Takpe gurubesar suh le wife join AIM tu. Insyaallah bleh berjaya bisnes anda..

nie pengalaman n pandangan aku aje...

setiap org ada expertise memasing.  partnership in business comes with responsibilities. utilizing expertise memasing dlm partnership akan leads to successful businesses..

example 1:
kalau browsing kat roc, mungkin banyak company bernilai ratus ribu/juta2.. pastu tengok  partners ~ ramai yg umur belas2 tahun ~ somethings fishy.. (sbb loan, grant, etc, lagi sikit umur, lagi lama boleh bayar, lagi banyak boleh pinjam)

example 2:
sleeping partner: mcm most 'mlm' concept. suntikan modal. 'partners' x de power to decide anything. 'partner' cuma boleh bagi duit ~ x bleh interfere dlm business.

both examples r just examples ~ dgn kata lain, kalau nak berpartner dlm business, make sure ke dua2 belah pihak buat agreement betul2 ~ mintak nasihat kengkawan yg ada pengalaman. pakai lawyer (tapi kalau dah masuk court case ~ mmg makan bertahun2 ~ walaupun menang, blum tentu dpt duit ~ sbb partner/company dah x de duit/sempat sorok duit)

sbg partner, mmg patut tau 100% flow/process/legality/person in charge (in xtreme details -  keperibadian/akhlak) of the business. bearing responsibilities/pumping money r not easy. org atas org atas org will collapse ~ minimize these.

mungkin x de kena ngena ngan benang.. sbb tu aku x pm.

sekadar nak berkongsi dgn semua. sekian.

Reply 25# mziskandar

tq

Follow Us
Reply 24# teyadani

saya pun seorang wanita x semestinya nick "gurubesar" saya lelaki AIM tu blh mohon hanya jika property kita bwh RM50K tp saya ada sebuah rumah yang di kongsi dgn suami yang lebih RM50k

kakitangan kerajaan untung kan? senang nk aply loan koperasi kn.. klu ada di sini yg kakitangan kerajaan x yah partner ramai2... berdua dh cukup untuk kongsi and open d business... untung pun blh dapat banyak

bbisnes kalo tak cekal mental n fizikal jangan masuk...
aku sekarng ni pun terkial kial ... dah masuk tahun ke 7 , pusingan modal tarak...  nak gajikan orang pun susah ...
sorang diri ... lebih baik dari berpatner , tp kalo berpatner disiplin kejujuran mesti tahap dewa, kalo tidak ada saja yang songlap sana sini....

nak cari suntikan modal ... nama pun busuk mengalahkan budu.. budu lagi sedap boleh cecah ulam...
n satu lagi jangan terlibat dengan along ...
mau tak tido siang malam dibuatnya....

semua aku dah rasa

Reply 29# Nape?Tak caye?

betul tu... smoga Allah memberikan saya semua kekuatan untuk bertahan, berlaku adil pada partnership sy dan kekuatan untuk memajukan business...

Reply 30# gurubesar ikut pengalaman akulah, kalo ko nak biz ni . satu cara jer kalo nak berjaya . pusingan modal mesti ada . n satu lagi kejujuran , kalo tidak susah sikitlah.. walau orang tak nampak tapi , Dia nampak.  Rezeki walau sedikit memang berkat .

kadang biz ni, permulaan mesti mau disiplin, kalo tidak susah ke akhirnya. Duit biz jangan campor ngan personal. Aku sekarang ni dah terlambat . itulah duit biz itulah duit personal, almaklumlah niaga x cukup modal. tp alhamdulillah rezeki tuhan masih ada kat aku dapatlah bertahan hingga sekarang ni.. setakat ni cuma bertahan , mana tidaknya itulah saja punca pendapatan aku ..

Jika ko alami masalah macam aku pandai pandai lah ko pusingkan modal yang ada dalam tangan, cari biz yang dapat buat collection harian untuk dipusing balik dalam kadar segera.

Aku tulis ni bukan nak ceritakan masalah aku , tp nak kongsi pengalaman menghadapi masa sukar agar biz tetap jalan hingga berjaya InsyAllah ....

Kalo ada yang minta bantuan ngan ko ( maksud aku orang dalam kesusahan) , kalo tidak dapat penuhi , sekurang kurangnya bagi lah yang termampu walau sedikit. Pasti ko tidak kesulitan. Ini semua aku dah rasa...

selamat maju jaya.

Reply 31# Nape?Tak caye?

tq ye... byk yg sy pelajari...

Reply  Nape?Tak caye?

tq ye... byk yg sy pelajari...
gurubesar Post at 26-6-2010 23:30

so ? macamana? dah start biz? ok ? harap berjaya lah hendaknya

insyaAllah asap...

Post Last Edit by gurubesar at 7-7-2010 12:31

sapa2 berminat blh pm sy.. saya mmg cr partner,tp rata2 yg pm saya bermodalkan rm10k ke bawah.. sorry klu saya agak berterus terang.. sy cr dlm penyumbang modal tinggi cikit,so x perlu partnership ramai2..tq...
InsyaAllah bln depan sy akan mulakan business sy.. tp ada sedikit penukaran rancangan... sy x jadi open stationary business  nk buka konsep 7 eleven.. dh wat survey.. rasanya konsep business ni more power... x sangka last minute "my mydin" buka cawangan dia kt tmpat saya.. sedikit kecewa,tp tulah... sy ttp dgn pendirian nk buka business tp business konsep 7 eleven.. masih tercari2 partnership... sesiapa yg berminat pm sy

kpd sesiapa yg berminat,saya harap anda maklum yang saya dh tukar type business sy... sy x jd open business stationary,but konsep 7 eleven. ini sebab my mydin dh buka kedai kat sana.. so persaingan sangat hebat.. buat apa nak buka business klu kita x mampu nk tawarkan harga spt mydin,tul x? so b4 org lain buka.. sy cdg nk buka konsep 7 eleven.. sy akan open kedai dlm hujung bln 8 atau 9.. jd sy mmg cari penyumbang modal yang tertinggi, ini sebab sy x nk rakan kongsi yg banyak yg blh menyukarkan proses pembahagian  keuntungan terus terang sy katakan,sy ada sekitar RM 18-20K skg. sy perlukan lg RM 15 - 20 K... Rakan perkongsian akan jadi sleeping partner business... perniagaan berunsurkan islamic (x jual rokok and mesti bayar zakat)... pm sy klu ada sesiapa yg sudi..tq..

Salamaly'kum smua..
lama x ke page ni,rindu pula gurubesar  terima kasih kepada yang sanggup jadi partnership gurubesar yea... ada 3 orang,thanks guys.. tapi gurubesar terpaksa tukar pla business mgikut plan partnership Alhamdhulillah business berjalan ok sampai x menang tangan, so sekrg ni baru ada masa nak page ini business biasa2 jer, business baju baby.. ook Alhamdhulillah evrytg going fine.hope kwn2 yg berminat nk bli bj baby,boleh je contact saya ;) special discount 4 u all!

dah berjaya ke impian tt itew

12
Return to list New