CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: risza29

Umah yg beli, x siap2 lg spt tarikh spatutnya

siannye..aku dapat bygkan org yg terpaksa byr loan bank tiap2 bulan dan byr sewa rmh jgk tiap2 bulan...

ishhh geram kan bl kita sbgi pngguna develpor +kmnterian wt mcm kita ni bola plk..
klu kita menang, ...
risza29 Post at 10-6-2010 18:02

tak tahu nak cakap boleh dapat duit ke tidak.... saya punya kes pun lebey kurang jugak.... dah bertahun-tahun naik turun tribunal tuntutan kat damansara tu (under Kementerian Perumahan) pun tak jalan-jalan jugak.  Mahkamah pun dah naik dan pemaju diarah membayar balik ganti rugi lebih kurang RM22k... sampai skrg habuk pun tarak.. Bila jumpa pegawai KPKT katanya dalam perhatian..... dah masuk 2010 dah pun.... rasa-rasanya takkan dapat duit tu...  Last skali dengar pemaju dah bankrap....

salam semua,
nak tanya, kt sini ade sesapa yg punyai kuasa untuk menenangi masalah rumah tk siap tak...? kalau tk keberatan n sudi menolong kami yg teraniaya ni...
usaha2 yg telah dibuat... aduan kt kementerian pun sudah...lawyer pun dah pernah hire.. keSPRM pun sudah..kut2 ade benda dibelakang... masuk tv3 pun sudah... surat ke menteri perumahan pun dah buat...
Tapi rumah tu masih lagi tk bergerak... adakah sistem kita lebih melindungi pemaju dari pembeli... ? Pemaju dilindungi..begitu kebal... kita sebagai pembeli di biar menderita...

tak tahu nak cakap boleh dapat duit ke tidak.... saya punya kes pun lebey kurang jugak.... dah ...
zafira Post at 14-6-2010 15:05

pemaju dah bankrap????ishishish...sian sungguh la
zafira duk mana?
tribunal dah keluarkan award la ni...
apa kata zafira call jabatan insolvensi malaysia terdekat....tanya samada jabatan insolvensi terbabit handle file pemaju yg bankrap tu dak...
kalu ye...tanya depa apa nak buat seterusnya

salam semua,
nak tanya, kt sini ade sesapa yg punyai kuasa untuk menenangi masalah rumah tk siap ta ...
hatafya Post at 14-6-2010 16:57

apa maksud aduan ke kementerian dah dibuat?

loyer dah dihire?

pemaju kebal?

Reply 24# tukul

actually kita orang dah lost hope dah...projek pemaju ni kat ngan subang airport... ramai lagi yang senasib... kalau pergi jabatan insolvensi pun ada harapan ke dapat duit.... lebih dari 200 buyer nih...  anyway,  thanks tukul nanti saya try tanya jabatan insolvensi tu... dekat dgn opis saya tu....

Follow Us
apa maksud aduan ke kementerian dah dibuat?

loyer dah dihire?

pemaju kebal?
tukul Post at 15-6-2010 18:08

Aduan dah d buat..iaitu surat rasmi aduan..berserta ngan salinan S n P yg diminta.....
loyer d hire..tapi masih dlm kebuntuan sbb apa2 hal pun aduan mesti melalui kementerian...serupa jugak
Kementerian pun dah tahu dan masih memantau lagi...sehingga sekarang belum pun masuk dlm list rumah terbengkalai..entah apa yg pemaju tu masih dok kelentong...
Pemaju2 mcm ni yg berpangkat Dato' perlulah ditarik balik pangkat ni...menganiaya org je...
Tapi sampai skrg.. masih lagi tk de tindakan apa2...
aku dh tk larat nk bayar bulan2 rm800 ..dh nk masuk 7 tahun dah...

Reply 26# zafira

try g dulu...kalau tak dapat full dapat sikit2 pun takpe dah kan....

Reply 27# hatafya

saya tak brp jelas ni...so saya bg dua situasi la ye

situasi 1:
belom file apa2 tuntutan di tribunal
hanya buat aduan biasa dan enclosekan sekali apa2 dokumen yg ada di kementerian (bukan tribunal)
dah lantik loyer
kalau begini keadaannya...awak kena pilih sekarang samada nak failkan tuntutan di mahkamah biasa atau tribunal...tak boleh failkan didua2 tempat...
so talk to ur loyer immediately...he knows better the facts of the case and how to advice u accordingly

situasi 2:
dah fail tuntutan di tribunal
kalau ini...kena tunggu proses lanjut sehinggalah tribunal putuskan apa2 pun...
takleh double claim

harap membantu ye..

off topic:byk nya umah terbengkalai kan....ni dato melayu ke cina ni

Projek rumah bermasalah nie...
Status projek terbengkalai mestilah tiada apa2 progress dalam tempoh 6 bulan keatas rumah tersebut....dan kalo lebih 6 bulan,tunggulaa kot2 ada pemaju lain nak take over ker tidak...kalo takde tunggulaa SPNB take over...biasanya projek perumahan yg dah lebih 10 tahun keatas baru SPNB bukak fail..tu pun banyak condition nyer...
Boleh request stop payment dari bank ke pemaju..
Kebanyakkan projek bermasalah nie tak boleh dikategorikan sebagai terbengkalai..pemaju 2~3 bulan sekali cuit sket rumah tu utk menjamin duit dari bank still masuk...progressive payment still jalan...yg nie memang payah laa nak buat apa...
Ko panggil Najib melawat kawasan tu pun belum tentu boleh siap....

12
Return to list New