CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: biksu

penyapu

Kalau tak mampu terima realiti .. se eloknya jangan tanya kisah silam . Kalau tak kuat .. akan menghantui kita dan effek hubungan yang dah dibina coz fikiran akan terganggu .

bagi aku kalo die penah wat pape yang tak betul dulu pun aku rasa better die senyap je..sebab aib sendiri kene jaga..tak semua benda kite nak share..jangan bukak aib diri sendiri..

x payah la nak tanya kisah2 silam
juz go ahead with the new life
karang duk teringat2 plak.....kan susah nanti

orang penah buat mesti dia tnya gf dia..klu dia tak penah buat xkan dia nk tnya gf dia...

weh.. bende ni kene tanyer ke? bukan kene biar pasangan yang citer dengna sukarela ke? sekebiasaan manusia berpasangan tunggu pasangan cerite sendiri je.. kalo tanye pun, indirect la.. care yang aku tau r...

Reply 25# pawangBuaya

yup2..aku stuju..kalo nak tanya benda2 sensitif ni pandai2 ler, jgn ler direct tanya...mungkin bole kias2 sikit, kalo pasangan tu terasa, mungkin dia akan story

Follow Us
WAJIB TANYA!

1. Dalam Quran ada sebut...wanita baik hanya untuk lelaki baik dan sebaliknya. Kalau anda lelaki baik, itu hak anda. Seandainya dia bukan wanita baik dan anda tidak dapat terima, carilah yang lain untuk dibuat isteri. Bukan ada apa2 ikatan pun.

2. Rasullulah SAW pernah bertanya pada sahabat, " bilakah pendidikan anak kamu bermula?"

Ada yang jawab;
bila dia baligh. Nabi kata, tidak!
Umur 7 tahun? Nabi kata, tidak!
Semasa bayi? Nabi kata, tidak!
Semasa mula keluar dari perut ibunya?Nabi kata, tidak!
Semasa dalam kandungan?Nabi kata, tidak!
Semasa bersetubuh dengan isteri?Nabi kata, tidak!

Sahabat bertanya, "habis tu bila?"
Nabi kata," Ketika kali pertama kau melihat seorang wanita yang ingin kau jadikan isterimu dan ibu kepada anak-anakmu."

3. Ada satu kisah di zaman Nabi seorang ayah yang memarahi anaknya yang akan dihukum mati kerana membunuh. Sepanjang hidupnya si anak asyik membuat pelbagai masalah; semasa kecil mencuri, kemudian bila remaja merompak, berzina sehinggalah membunuh.

Kata ayah, "Kau tidak adil kerana sepanjang hidupmu menyusah dan memalukan ayah!"
Jawab si anak,"Ayah lah yang tidak adil kerana mengambil seorang wanita jahat, penzina dan tiada berakhlak sebagai isteri ayah. Dari dialah lahirnya aku!"

Moral of the story ; bila anak anda dewasa, anda selidiklah latar belakang bakal suami/isterinya. Nabi dah beritahu apa kategori nak diselidik.

Rate

1

:@

semua jantan nak bini yg tak penah kene sentuh... tp kl jantan sentuh mane2 pompuan ok je kan.... ..

soklan camni takyah tanya kot..
for me la, depend pada org tu samada nak citer or takmo citer..
better takyah citer n terima je kot...
watpe nak citer2...
kang tiba2 dia kata "ayang, dulu i jantan tulen tawww!"

Rose tk pnah tanya kisah silam HB! Bg Rose kisah silam HB tkde kena mengena langsung dgn Rose! Cuma kdg2 bila HB teringat... or lalu kt satu2 tempat tu HB akan bercerita dia pnah ke situ ngan 'si polan n si polan'... Rose tk kisah pn! Dia citer Rose dgr je!
As for me... Rose pn mcm tu juga.Kdg2 bila Rose teringat kisah lama Rose akan citer kt HB.HB tk pnah pn marah or melenting! Bg kami semua tu da berlalu... n dr awal lg kami da berjanji akan terima segala kekurangan n kelebihan masing2 seadanya... no matter what!

erm bukn ke dlm Islam ade ckp jgn buka aib sndri...
tu ant Allah dgn hambanye..
so kite as manusia xde hak la nk menghukum kn...
just my 2 cents...

semua jantan nak bini yg tak penah kene sentuh... tp kl jantan sentuh mane2 pompuan ok je kan. ...
True-X Post at 1-6-2010 03:21

Off topik jap!
Just to share... luahan ati seorang teman...

Kebanyakan lelaki mmg HIPOKRIT dlm soal mencari jodoh! Knp Rose berkata begitu?!
Kerana mrk bercinta dgn kita... bermesra, bermanja, membawa kita ke mana2... n sesetengahnya mengenalkn kita kpd perkara2 negatif yg kita sendiri tk pnah buat sblm bercinta dgnnya! Namun akhirnya kita ditinggalkn utk berkahwin dgn gadis lain dr kampung pilihan Mak n Ayahnya yg tidak pnah bercinta n tidak tau bersosial pn! Setelah lama bersama br hendak memberi alasan teman wanita yg diangkut ke sana sini selama ini tidak sesuai utk dijadikan isteri.
Mereka akan menyuruh Ibu di kampung mencari calon isteri yg baik n seboleh2nya tidak pernah bercinta kerana mrk tidak mau ego mrk tercabar! Kononnya wanita sebegini shj yg layak menjadi surirumah n Ibu kpd anak2 mereka walhal mrk sendiri player hebat di bandar!

Rate

1

Rose tk pnah tanya kisah silam HB! Bg Rose kisah silam HB tkde kena mengena langsung dgn Rose! Cuma  ...
BlueRose99 Post at 1-6-2010 08:51

agree... sgt.. sgt sgt...

bukannya lelaki yg baik2 ke nak tanya soklan2 cmtuh??sbb die taknak dpt p'puan yang xbaik
bdkminangn9 Post at 31-5-2010 19:44

biasanya lelaki baik yg aku kenal tak tanya soalan camtu.. macam ada sorang mamat ni.. sekali ada orang citer la yg awek dia ni selalu ada love bite sebelum kenal mamat ni... so mamat ni tanya le awek dia... then awek dia jawab juga dgn perasaan takut la..mengaku la.. tu bf lama yg buat masa couple dulu... then mamat tu cakap tu perkara yg lepas..n pasal awek dia mengaku dia lagi percayakan awek dia pasal jujur... dia tak mau amik tau erkara yg lepas pasal takde kaitan dgnnya.. yg penting sekarang n awek dia leh jadi isteri yg setia n baik.... so depa dah kahwin n bahagia pun sampai ler sekarang...

mmg slalu dengar org kata kalau lelaki yg tak penah buat, dia tak tanya pon gf dia,sbb lelaki yg baik adalah utk pompuan yg baik... rasa apa yg dah tertulis tu la jodoh dia....

mase aku mule2 jumpe bf aku..aku dah janji ngn diri aku nk ubah diri sendiri...jadik yang terbaik utk die sbb die lelaki baik..tp hati tak penah tenang..setahun bercinta last2 terspilled out jugak dr mulut aku semua aktiviti2 kurang sihat aku dlu...aku risau gak die nk tinggalkan aku ke ape..terkejuatnye aku bile die ckp die dah tau semua tu dah lame..dgr dari kawan2 aku n die sendiri..bukan die korek2..tp org2 ngumpat2 kat blakang..tp die ckp..die tak amik port pon mende tuh..saat die rase di suke aku..die pikir die nk bimbing aku...slow2..biar lame pon die kene amik mase...n sampai skang dah 5 thn kawan..die tak penah sebut sekali pon psl aktiviti silam aku..time gadoh pon tak pernah ungkit..n aku takmo pon die sebut pon mende2 lepas..sbb bg aku..kadang2 berkaitan ngn air muke kite jugak..n kite try nk beruba kat sini..kenape nk ingatkan balik kenangan pahit..klo ko sayang partner ko..n partner ko tgh cube berubah..ko takkan seksa jiwa raga die ngn soklan2 kisah silam

so..ko takyah la korek2..kalo partner ko nk bgtau..die akan bgtau gak..kalo die taknak bgtau tu..tandanye die taknak gitau/taknak ko amik tau/die tgh nk lupekan/die tgh reka ayat nk gitau..so dok diam2 jgn tanye

Reply 27# jerung10

wajib tanya.. hmm.. then camner caranya ko tanya dgn berhemah? atau ko main bedal jer tanya direct tanpa fikir perasaan gf?

buleh tanya tp mesti bersedia terima jawaban..

cara nak tanya tu ikut kreativiti msing2 la...

lepak ngan brothers/sedara mara/kengkawan yg innocent yg dlm step nak kawin, mmg aku advice diorg utk bertanya.. especially kalau aku tengok tayar gelong ~ alignment lari, urat mata, rambut yg kurang vitamin (pada yg x bertudung).

bukan utk aku, utk kebahagiaan diorg masa depan utk carik org yg baik ~ disamping utk justify penerimaan. kalau diorg accept, then ok, kalau x accept.. carik aa org lain.. sbb, kesucian pompuan amat berharga...

utk lelaki yg innocent, conservative (kengkonon x open minded). aku akan advise utk tanya direct je. x yah cover. pompuan yg innocent akan jawab direct ~ diorg x takut, sbb mmg diorg x buat salah, sebaliknya, yg lain ~ akan rasa pressured.

sendiri suka suki x mo jaga, x kan nak org lain yg innocent accept the loss..

semua jantan nak bini yg tak penah kene sentuh... tp kl jantan sentuh mane2 pompuan ok je kan. ...
True-X Post at 1-6-2010 03:21

subjektif sgt la..tak sume laki mcm tu..aku ramai je kwn yg prangai teruk2, tak kira ler laki/prempuan..