CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaza_bunny

!!!HINA SGT KE PREMPUAN GEMUK D MATA LELAKI???

Reply 120# kementot

hehe... yg pentg semangat+disiplin+sabar+banyak doa.. i lebih pd jg mkn... xde la buat diari.. tp i kawal kalori la.. bykkn sayur, buah n air kosong.. kurgkn nasi, mknn bgrg, mknn bsantan, blemak n elak fast fud.. air manis pn x amik.. byk minum air kosong..

Mmg mencabar.. tp, nk 1000 daya, x nk 1000 dalih kn? yg pentg usaha.. n jgn cpt putus asa..

Reply 121# iena_aries86

hehe..tula.nak seribu daya..xnak seribu dalih....so proud beb ngan u..ai harap ai pon leh jd cam u...

badan berisi pun kalau hati baik & pandai amik hati org, lelaki pun suke

ramai org ckp org berbadan gemuk ni lebih peramah & friendly

psl mereka jarang perasan nak kontrol cun atau jual mahal, jd bila berkawan mereka lebih bertimbang rasa, tak sombong & friendly...sebab tu senang nak berkawan

kalau perempuan slim lg2 muka cun, ada yg jual mahal...kdg2 org bukan nak ngorat pun just nak berkenalan, atau kadang2 nak tanya jalan tp dia perasan cun ingat lelaki tu nak datang approach dia ngorat mintak no tepon sambil terus perasan jual mahal

kalau ada jodoh tak ke mana

nah utk TT...first time aku tgk gamba family hugh jackman xmen tu..aku dok hengat binik die cun badan melentik mcm nicole kidman kaa..scarlett johannsen kaa..tp bile tgk...wahh biase2 aje n chubby la jugak..bile tgk gamba family dorang..nampak sangat happy..ape yang hugh jackman nampak kat wife die kite bkn tau...mcm mane pon org menilai dorang ni..tp hanya hugh jackman jarrrhh tau sapa binik die sebenar...so ko jgn la risau TT..lengkapkan inner self ko dgn taman yang indah..ade la tuh yang datang

gudluck for u tt.... kite same2 bg sokongan n nasihat...

nah utk TT...first time aku tgk gamba family hugh jackman xmen tu..aku dok hengat binik die cun bada ...
siputsedut Post at 23-5-2010 12:09 PM

hensemnye hugh jekmen ni

Follow Us
tu bini hugh jekmen ke? cam tua jer?tet.ek pun cam dah jatuh jer.perut pun ada boroi sikit, berbanding dgn hugh jakmen yg badan tuff tu...

ok la, jd  kecantikan seseorang wanita tu subjektif pada lelaki...mgkn pada hugh jackmen, bini dia la paling lawa utk dia...dan kadang2 bukan lawa saja jd ukuran ...personaliti...

wa dulu2 pun kurang gemar pompuan gemuk..smpai wa kenal 1 pompuan ni..badan berisi..muka lawa sederhana...takde la lawa sgt...tp budi bahasa cukup baik..bijak pun bijak..tapi memang baik la...

wa pun sebenar nye tertarik gak dgn personaliti dia..tp masa tu apakan daya wa ni pemalu...he.he...dan wa rasa dia pun pemalu gak...

jd bila sampai masa wa jadi 'tak pemalu' wa ngorat awek lain dan dah tak jupe dia lagi..he.he.

Rate

1

ingat..yg kurus kadang2 tak kurus selama nye..dan yg gemuk kadang2 buleh kurus tau...

cth cam wa gi gath dgn kawan2 sekolah menegah dulu..

ada la awek ni dulu.bdn cun, sexy lawa...tp skarang dah gemuk...

dan yg gemuk tu..bila skarang gemuk lagi..tak pe la...

dan ada gak yg gemuk tu..jd kurus pasal dia jaga pemakanan, disiplin..dan lambat laun kurus jugak akhirnye...biar la makan masa 2-3 tahun...janji terus kan usaha

usahakan ler kalu nk kurus...leh jd kan cth maslinawati (tul ke nama dia)....sila baca berita harian hari sabtu...

Igt lg ddlu, ada sorg opismate neyh dok gigih nyakat nemo... tetiba dia tny nemo, "org mcm ko neyh ada org nak kew.."

sedey sgt bila dia tny cmtu.. nemo jd kelu lidah nk jwb..

Sy merasakan diri sy ni lebih malang dari org cacat atau penhidap HIV

amboooihhh overnya. kau pernah jadi orang cacat ke? at least gemuk ada jalan nak kurus.
HIV pun ko ingat hidup gembira ke? nak kena monitor penyakit, cari motivation, kena diskriminasi, simpan rahsia besar.
aahh...over la kau.  

semua orang ada isu masing2. ini isu kau. nak jadi kurus memang payah, tapi beribu orang seluruh dunia sama2 payah dengan kau nak capai goal tuh.

Reply 64# siputsedut

saya suke makan goreng pisang pepetang......

alah tt...pegi board petua dan kecantikan situ byk produk2 slim mlim...ada jus mate tu lydia ezrina testimoni dari 100++turun 50kg dah now...tp disiplin kena kuatla...

gemuk ada shape ok apa...dari kurus mcm biskut kering lurus je..

Reply 127# salimrock

aah..bini hugh jackman..kompem...kat hollywood sane sibuk nk mengate deborah ni tak sepadan ngn hugh jackman..tp family dorang nampak happy giler..
aku ingt bile ko da tak pemalu ko try carik gadis chubby itu...

Reply 132# voizze

sori kalo terase itu ayat utk aku sedapkan ati time jogging sbb petang2 kalo jog aku kene lalu dekat area kedai makan..ramai org lepak2 minum2 petang2..so aku kengkadang terase mcm ade org perati je aku..just nk sedapkan ati aku jarrrhhh tuu..jgn nk sentap2 kay kaka voizze

Reply 130# nemo0309

laki ke pompuan ckp cenggitu? meh aku luku sket kepale dorang

Reply 126# shahreen

kannnn????????

kepada TT, i ni sejak darjah 5 gemuk...
mase sukan ke pe mmg x g skolah coz malu..
tau dah lari for sure dpt no last.. then kwn2 pun xbyk..
pnah skali g kursus motivasi, de girl ni mintak add n nama smua org except aku..
tp aku bg gak namekad kecik je..luluh nye hati bile tgk namecard tu dia buang kat tongsampah.. yelar aku sedar aku ni gemuk n xcantik.. cousins yg kecik2 pgl aku gajah..
then bile 2ndary sch, smua pandai je bargaya tp aku ni gemuk, nk cari baju pun ssh..
baju ala2 makcik byk la.. masa raye g shpping dgn ayah aku, then g kedai jeans, dia ckp kat salesgirl tu tlg cari jeans size guni kat aku.. sedih giler... smua org gelak...penah klua dgn cousins, then balik tu dorg ckp kat aunty aku, xde org ngorat dorg coz bawa aku yg x elok ni.. ya allah sedih sgt2 aku dgr.. bf tu mmg xde lansung.. mn de org nak pandang aku ni.. then after spm, berat aku 90kg mcm tu la kot.. aku nekad nak diet.. sampai pengsan la coz crush diet.. kena tarbiah dgn doctor.. then aku g tmpt slimming tp just for consultation je.. then dia explain la kena diet protein n de jadual dia bg.. dorg pujuk aku join tmpt dorg tp aku kata nak kena tny parents aku dulu coz dorg yg nak bg duit.. then balik tu mmg aku x g dah..just follow cr pemakanan dorg ajar.. disebabkan apa yg org2 hina aku tu terngiang2 di kepala otak aku, akhirnya aku berjaya control segala nafsu makan n diet btul2.. alhamdulillah berat aku turun ke 56kg..aku ni tinggi, anak mami n de mix pakistan skit tp kulit xla cerah..so bile dh slim ni, aku xpayah pikir pasal nak cari laki coz dorg yg cari aku.. masa tu baru aku sedar apa yg laki nak.. masa kat U pun, de je yg propose n siap tunjuk pict aku kat parents dorg.. konon nye family dorg mmg nak sgt girl mcm hindustan laa.. piraahhhh ingat aku nak layan.. sorry.. now life aku happy je.. aku still single..aku memilih sgt2 nak cr bf a.k.a bakal husband coz aku xnak dorg chose aku bukan coz of rupa aku, body ke pe.. aku nak yg btul2 ikhlas syg diri aku coz hati aku.. tu je

thankz kpd sume yg sudi bg komen...trharu rasenye bla ada yg nak dgr n bg pendapat ttg mslh sy ni...

kpd shazm85, apa yg awk rase sblm kurus tu la sy rasa skrg. mmg terhina sgt2. kat kolej, mmg sy x ada ramai kwn. even coursemate sendiri. pernah ada skali, ada seorg bdk laki 1 kolej ni, nak berkenalan dgn sy, dia mesej sy. dia kata dia knal sy. tp sy tau, dia x knal sy, maybe kwn2 dia bg no sy utk kenakan dia. then sy pun, layan je, sy bgtau sy ni gemuk, dia kata xpe. smpaila ktorang jumpa buat 1st time. masa tu dia ok. lpas tu je dia senyap terus. full stop. so, apa lg yg sy nak katakan?mmg gemuk ni satu perkara yg mengaibkan sgt ke?

mmg utk bahagia, bagi SAYA, sy kena kurus agaknya...klau sy gemuk mcm ni, smpai mati pon sy xkan bahagia.

Reply  voizze

sori kalo terase  itu ayat utk aku sedapkan ati time jogging sbb pe ...
siputsedut Post at 24-5-2010 21:37

tak sentap dik oii... same ler kes kite..waktu ngah excited gile nak put down weight sanggup minum manis pon berkira.. tapi klu dah nak let go...alahai lantok ler...common ler weight struggle ni...bukan senang nak maintain ideal weight...penat. tu ah sekali sekala jgn kata goreng pisang...drive thru mcd tu sanggup walaupun dah pukul 11.00 malam