CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8744|Reply: 49

Buaian berbuai sendiri

Salam! Kejadian ni berlaku semalam waktu remang senja sebelum azan maghrib.
Dedulu aku penah la terbaca atau dengar org bercerita pasal buai berbuai sendiri tapi semalam memang naik bulu roma aku. Nampak real depan mata mcm mana keadaan buai tu berbuai.

Aku dok umah flat tingat 9, dari tingkap rumah aku memang boleh nampak kawasan luar termasuk la taman permainan bawah pokok besar depan umah aku tu. Dari tingkap aku tu memang direct terus nampak taman permainan termasuk buai tu.
Kira kalau budak umur 2-3 tahun atau kecik lagi dari tu pon masih boleh nampak clear dari tingkap aku.

Kisahnyer mcm ni... yg perasan buai tu berbuai mak aku sebab masa tu aku sibuk kat dapur,.
Mak aku lak dia lepak dulu kat pangkin tingkap sementara nak tunggu azan maghrib dan solat.
Tapi ntah mcm mana dia bole plak terperasan buai tu berbuai sendiri.
Nak konpemkan mata dia tak silap mak aku panggil aku mai depan kejap.
Aku sampai depan mak aku tunjuk arah buai tu supaya aku tgk betol ker buai tu berbuai atau mcm lepas org main.

Waktu aku ke depan tu memang tgh azan... masa aku tgk arah buai tu memang buai tu berbuai bukan sebab org lepas main tapi ibarat ada org duduk atas buai dan bergerak.
Ada 3 buai kat situ tapi dua yg bergerak... satu laju, satu sedang dan satu lagi tak gerak langsung.
Masa aku tgk tu otomatik naik bulu roma aku. sebab nak kata angin yg goyang mustahil aku tgk daun pokok tu pon tak bergoyang angin pon takde.

Tapi nak sedapkan hati aku ckp ngan mak aku ada budak main kot tadi. Mak aku jawab takde dari tadi dia dok perati kalau ada org main pon takkan la tak berenti-renti buai tu berbuai kalau dari tadi ada org mainkan!!
Aku malas nak pikir yg yer nyer aku dah cuak... aku ckp kat mak aku nak solat dulu tapi dlm ati tuhan aja yg tau.
Lepas aku solat aku saja tgk buai tu berbuai lagi ker tak. Masa aku nak tgk kali kedua ni waktu masa tu dah berubah nak gelap buai tu aku tgk masih bergoyang cuma perlahan tak galak masa waktu remang senja tadi.
Selang 10 min aku tgk buai tu dah tak gerak statik jer diam.

Masa buai tu berbuai terpikir gak aku nak rakam video tapi aku takut masa tu... takut kang ada lak yg melambai.
Insyaallah petang ni aku nak tgk sekali lagi kalau masih berbuai aku cuba rakam dan post kat sini.
Tapi ni la 1st time aku nampak buai yang berbuai sendiri mcm tu... selama ni memang aku tak perasan langsung, Yer la time nak maghrib aku dah sibuk nak solat cumanya semalam mak aku boleh ternampak dan secara tak langsung rezeki aku nampak sekali.

Rate

1

best2...... kalao rakam nanti....terus paste sini..... ala mende tu la tu...nak amik angin sebelum mule bekerja.....tgh borak2 kot tanye plan, nak g menyakat area mane dulu.....tak pon hantu jantan tgh ngorat hantu betina...hahahahaha...dating kat taman lagi tau...

seb baek nmpak buai jek
kalo nmpak yg duduk kat buai tuh smbil melambai lambai....
agak2 ko lambai balik tak...

Tu yg buat aku cuak nak rakam tu..buatnyer aku rakam dia baiknyer lambai kat aku...eeii!!

rakam jerr, tapi jgn tgk rakaman... heheh.... mase nak paste kat sini pon jgn tgk rakaman yang dirakam... tunggu forumer semua comment baru ley tgk.... hihkhhihkhi..

Yer la! Insyaallah maghrib nanti kalau ada rezeki buai berbuai lagi aku rakam.

Follow Us
issssssssshhhhhhhhhhh....syeramnyee.....tpi best betullah org yg pernah tgok ni..aku ni..brpe kalinak tengok ..tak dpt2....bukan rezeki kot...tpi minta dijauhkan lah..hehe

sama mcm hasben lah .. buaian gak bergerak sndri time maghrib kat playground hospital putrajaya

issssssssshhhhhhhhhhh....syeramnyee.....tpi best betullah org yg pernah tgok ni..aku ni..brpe kalina ...
Yuree Post at 10-5-2010 15:05

Eiii! Kalo boleh takmo nampak!!! Tapi aku dari kecik dlm pantang pon dah kena kacau ngan toyol... Pasal toyol tu later2 aku story.

sama mcm hasben lah .. buaian gak bergerak sndri time maghrib kat playground hospital putrajaya
mamasaffiya Post at 10-5-2010 15:10

Gamaknyer time maghrib suke beno dia main buai yer!!!!

anak jin berkeliaran time tu.. hehehe. amik video lain kali TT

lamanya dia main buaian tu..

nak tunggu gak.. posting TT esok.. ada rakam tak..sbb malam takut nak tgk..

lamanya dia main buaian tu..

nak tunggu gak.. posting TT esok.. ada rakam tak..sbb malam takut nak tgk..

entah2 cik ponti

entah2 cik ponti
tabasco Post at 10-5-2010 18:59

yup!die mmg suke main buaian

Reply 8# mamasaffiya

penah gak tau pasal tuh..siap tgk video die lagi..memang seram la sbb mule2 buai tuh tak gerak tibe2 je die gerak2 cam de org duduk x lame pastu die berayun sndiri makin lame makin laju..org yg rakam tuh siap zoom out lagi nk pastikan xde org duk kat atas tiang buai gerak kan buai tuh..tapi mmg xde..sahih nmpk jelas buai tuh gerak sndiri..seram weehh

Eiii! Kalo boleh takmo nampak!!! Tapi aku dari kecik dlm pantang pon dah kena kacau ngan toyol.. ...
arremyn Post at 10-5-2010 15:16

laaaa.........smpai cmtu seklai...cmne rupe toyol tu erk??...nape die kacau..dulu ade gaklah nampak..sekali imbas je...mase tu sye nampak..ade polong....pukul 4 pgi cmtu..limpas cm tahi bintang..ingtkan thi bintang...pkir2 lau tahi bintang pasti kat atas bukit...ni bukan atas bukitpun kam-pung je...tu yg naik seram tu..nasib baik tak tnjuk..lau tak die dtg mari..mak kate..fuuhh...!/..kus semengaatt,.....

kene pasang cctv kat situ...

lom hapdet laie yo?x po..den tunggu.gak2 eh bilo la tuan umah nk hapdet an..

a..ah mana TT ni...cepat la hapdet...nak tahu gak apa kesudahannya..tapi maybe esok kut baru leh hapdet sebab TT nak tunggu tgk hari nie kan..samada masih lagi tak bergerak sendiri time2 nak senja....