CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: abas8888

Tempat duduk belakang panas bila enjin hidup

mungkin panas dari ekzos kot.. kalu tak silap aku antara ekzos ngan bodi keta ada penebat haba... kalu ada cuba tgk ok tak penebat haba tuu.....

Reply 21# satrianaga

cuba tgk antara paip ekzos n body ada satu layer material untuk protect heat ekzos p ke body keta

Rate

1

bagusnya satrianaga siap ada gambar lagi..nanti aku check masa servis nanti..

Reply 13# zzcbr

kalu jual kat europe/russia mesti laku ni

rupernya banyak spec yg bagus tentang saga blm nie.....untung sapa yg beli

Keta tue ada gangguan Saka elok TT dan keta tue berasap kemenyan 3 malam jumaat dan mandi air limau  ...
masterixs Post at 7-5-2010 12:03

kena panggil pawang buaya nih...

Follow Us
bagusnya satrianaga siap ada gambar lagi..nanti aku check masa servis nanti..
abas8888 Post at 7-5-2010 18:37

no problem..
tu gunanya ada forum keta bleh kongsi2 info...
jgn check sendiri jer masa service, habaq kat pomen n cakap pasai heat protector nie.. sbb depa nie kadang2 tu bukan tau sangat benda2 yg jarang berlaku... just bagi idea kat depa... kalu boleh bila hg check compare ngan keta BLM yg lain, kalu ada rezeki bleh wat cam tu laa...

ni penyakit keturunan seat belakang panas kat myvi dan alza dah jangkit kat blm gak ke??
prrrfthh

byk juga lah special features saga blm ni ya...Heated Rear Seats...wow hebat
zzcbr Post at 7-5-2010 11:44

perghh,menikam sungguh analisis abe zek nie....
muakakaka....

semalam masa servis kereta, dah bagitau bos mekanik kat situ..lepas tu, dia tanggal seat belakang tu dan bgtau memang akan panas sikit kat seat terutamanya bahagian seat belah kiri sebab kat bawah tu laluan ekzos..

bila kereta diangkat, aku tgk memang tempat duduk belakang belah kiri tu laluan ekzoz, patutlah panas..dan tidak seperti gambar yg satria naga tunjuk haritu, besi penampan haba untuk saga ni cuma ada berhampiran tangki minyak je..so laluan lain memang akan tiada halangan antara ekzos dan body kereta..

kete aku kena datang lagi lain kali, sebab nak kena tukar ekzos manifold lak..mekanik kata, aku punya enjin bising sikit, dia kata boleh claim warranty utk ekzoz manifold yg baru..patutlah bising sikit enjin..tapi kena buat waktu bekerja sebab nak claim semua kena buat ofis hour sebab kena kontek proton semua..kena ambik cutilah aku nanti..

lagi satu semalam dia claim warrantykan utk getah laluan air ekon supaya panjang sikit, supaya air ekon tak kena kat another part yg akan menyebabkan karat kat part tu..yg ni bleh claim warranty terus sebab takdak nombor siri dan boleh tanggal terus..yg ekzos manifold tu ambik masa nak tanggal dan ambik no siri..

Rate

1

semalam masa servis kereta, dah bagitau bos mekanik kat situ..lepas tu, dia tanggal seat belakang tu ...
abas8888 Post at 10-5-2010 10:36

so, masalah panas tu tak leh wat apa2 la yee....
aku cuma takut dia terlupa pasang jer... kalu dah std mcm kena terima jer laa... melainkan ada pomen yg tahu nak tambah sendiri heat insulator tuu....
mungkin panas tu terasa sgt sbb keta tak gerak, sbb tu takdak sapa complain sebelum nie...
sapa nak duduk lama2 dlm keta yg tak gerak...??? hehehe

aku memang kena tidur dalam kereta sebab setiap seminggu atau 2 minggu sekali aku kena berulang-alik ke penang-klang..balik kerja terus ke penang..ngantuk, tidur tgh jalan..dari penang biasa bertolak tgh malam, ngantuk, tidur tgh jalan lagi..pastu terus masuk kerja..

jadi keadaan seat belakang panas ni agak mencuakkan aku, maybe lepas ni, aku akan buka tingkap luas sikit dan enjin kereta dimatikan masa aku tidur dlm kereta..play safe..

takde perkiraan utk tukar keter lain ke?  mcm bahaya je blm ni.  

ni mesti kes weekend husband ni...
anyway.. berhati hati while driving, kalau mengantuk jgn lupa beli kopi tongkat ali power root..  naik horse power driver dlm 8.6hp!

macam keta sport nih..engine kat belakang, rasa panas kat belakang

kalau ada pitis, memang nak tukar kereta lain..mpv yg luas supaya boleh bentang tilam dan tidur kat dalam tu..haha..kaki panjang maa..baru puas tido..

ha'ah..weekend husband and father..nescafe dalam tin aku takleh mium sgt..angin..asyik rasa nak muntah je..nanti try orang kampung punya lak..tapi kalau dah ngantuk gak, memang terus tidur je kat hentian terdekat..dah segar balik baru sambung perjalanan..

12
Return to list New