CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8922|Reply: 43

Bunian Merasuk

Post Last Edit by Search at 6-5-2010 08:05

Salam semua..ni kisah yg berlaku sekitar tahun 1998..masa tu aku lpas form 5..so keje aku kat rmh time tu main gitar..

..waktu ptg lpas Asar tu aku lepak2 la drmh dgn gitar usang aku tuh..tiba2 ja ptg tuh aku dgr kwn aku menjerit kat luar rmh..

"Ani..Ani..dia kena rasuk..cpt tlg.."..Aku ni pun bergegas la kuar rmh..siap tak pakai baju..kalau tegap xpa jgk....then aku   pn brlari p tmpat kejadian tu kat rumah nenek member aku..

Setibanya aku kat situ..da ramai org..aku dgr lagi sora org terpekik2.."Jangan kacau aku,lepaskan aku..aku bukan kacau kamu semua pun..erghhhh!!!"..lebih kurang mcm tu la..aku agak msti c Ani tu tp sora mcm llaki..aku beranikan diri p dekat2..psl td aku kat luar je..sekali tgk btul la c Ani..Uish,sora bukan main growl lagi skali tgk c Ani..Tp ramai yg pegang badan dia dalam 5 org dewasa..kepala,tangan n kaki..tp c Ani ni kuat semacam..badan kurus jer pun..aku just mengamati dari jauh..aku da rasa takut jgk time tuh..sorang pacik membaca ayat2 yg aku pun x dpt nak tangkap sambil brdialog dgn Ani fuh~~~

Lepas jer abis berdialog ngan Ani..tiba2 jer Ani menjerit then abis terpelanting org2 yg pegang Ani tuh..fuh,kuatnya Ani..sorang da tak bleh teruskan memegang Ani..tiba2 jer pakcik tu tunjuk kat aku.."Kau dtg cni..tlg pgg ibu jari kaki dia.."..aku da la takut time..alim pun x brapa alim..aku brani2 ayam jer p dkt Ani terus pgg ibu jari kaki dia..Ani tenung aku lain mcm sambil mendengus..adeh.dlm fikiran aku apa plak c Ani fikir ni..lpas tu semua da ready..pakcik tu pun suruh baca al-fatihah serentak..aku pun ikut baca..~~

Sekali lagi Ani menggeletar..kali ni mcm double power..kuat dari tadi dia melawan..aku da pucat..mcm nak pengsan pn ada..malu lak ada ramai org..aduh,aku teruskan mmbaca apa yg patut..tiba2 Ani menjerit sambil ckp "Bagus kamu semua berhenti..klu tidak aku panggil keturunan aku dtg disini.."..aku brtmbah pucat..kwn aku yg ikut pgg ni sempat lg buat lawak..tp aku dah tak ada rasa lucu dah..yg mmber satu ni plak sebok nak mncabar bnda yg masuk kat dlm badan Ani tu..klu terer takper jgk..ni lbih kurang jer dgn aku..tp aku biarkan jer..

Ala mod..nnt aku smbg arr.. aku da la tggl sorang2 kat opis ni..nnt aku smbg..sori

Rate

1

Aiseh..baru nak feeling..dah kena cut..
Aku pernah gak rasa mcm tu..penakut tapi kena tolong gak..sbb org lain tak berani nk tolong..

adehh.... iklan la plak..

aiseyyy...sumer pakat nak citer sekerat2...macam drama bersiri plak...haishh~

naseb baek akhir2 ni byk citer kat MPS...bez lak tuh...ok t.t teruskan mengarang yer...

alar................sekerat jer ker...kena tggu lar ni...

Salam semua..ni kisah yg berlaku sekitar tahun 1998..masa tu aku lpas form 5..so keje aku kat rmh ti ...
Search Post at 5-5-2010 05:08 PM

sambung...jgn tak sambung.....kamng nanti ada yg kata "otong Stim"... tgh syok2 baca bersambung plak..

Follow Us
dah sambung nanti br aku kasik rate...

mana sambungannya? hehe

sambgn nye kena tggu sok la nie......

suspen nyer ~~

Ko bawak balik lah komputer tu ke rumah...

tgh syok baca bersambung pulak..

Aik? Mana lagi?

yes2, aku suker... citer la lagi... aku akan setia menanti... :re:

Post Last Edit by Search at 6-5-2010 08:56
Ko bawak balik lah komputer tu ke rumah...
rdzaccess Post at 6-5-2010 03:03
hihihi..mana buleh..siap kena rantai pc ni..

ok ok..aku sambung..

Lepas je ktaorg baca segala mentera tuu...Ani pun ngamuk balik..aku takut tahap dewa da ni..Ani terus menjerit "kamu semua ni mmg x pandai dgr aku cakap kan !? ..korang btul2 nak keturunan aku dtg sini kan ?! ..Arghhhh...!!!" lebih kurang mcm tu la Ani membebel..x sampai satu minit Ani menjerit kuat..pastu apa lagi..rumah nenek kawan aku tu jd berat..bergegar..aku rasa smua org pun prasan..mcm ada bnda berat hempap rmh tuu..mmg sah keturunan tu da turun..aku rasa nak pitam pun ada..tp masi kontrol..pastu lagi la Ani kuat meronta coz geng2 dia da turun..pkcik tu plak makin kuat bacaannya..aku plak baca yg patut..aku pegang je ibu jari kaki Ani..mcm nak lepas pun ada..lama-kelamaan Ani pun slow dan terus pengsan..syukur,aku ckp..dlm hati aku ckp knapa la aku bley ada kat cni ni..haih

Ani pun pengsan..jd pkcik tu da benarkan ktaorg lepas dr pgg Ani..aku pun keluar dkt anjung rumah tu..keadaan jd tenang balik..aku tgk Ani mmg penat bertarung td..ksian dia..tp aku rasa lain mcm..kepala aku pening..pening lain mcm..tmpt aku berpijak mcm x smp..aku rasa mcm terapung pn ada..halamak,takkan aku plak lg yg nak kena kacau?..tp aku positif kan fikiran..ni msti kes lemah semangat..aku sedapkan hati aku la kononnya..aku bgtau kwn aku yg aku nak balik jap..then smp ja kat rmh aku terus amik air wudhu..pastu aku baring kat katil..aku pejamkan mata..tp kat telinga aku mcm ada suara kurang menyenangkan berbisik..aku tak fhm satu pun sbb suara tu berdesing..ni msti bnda ni da ikut aku balik sbb on da way balik td aku rasa mcm ada bnda ikut coz tengkuk aku rasa seram je..haih..aku baca je apa..smp last2 tu aku laung kuat2 Allahu Akhbar berkali2 smp aku terlelap..

Lepas je aku sedar waktu da maghrib..aku pun bangun..aku dgr kwn aku pggl kat luar rmh..aku pun keluar la..tgk2 c "B" yg buat lawak td masa ktaorg pgg Ani..dia tanya aku ok ker..aku ckp ok jer..aku crita la pa yg jd kat aku td..dia pn ckp syukurla aku da ok..tp kwn aku tu bgtau ada sorang yg tak ok..Si "Z" plak kena kacau..psl td masa pgg Ani kan dia sebok nak cabar bnda tu..apa lagi..Z balik rmh dia..then tiba2 dia meracau..dlm ati aku padan ngan muka dia..nak kerek dgn org bley la..ni dgn bnda halus tu pun nak jg kerek..klu ilmu tggi takpa jgk..abis bertaburan brg2 kat rmh dia hasil amukan bnda tu..family dia plak x dpt nak tlg..last2 pkcik yg td tu jgk yg dpt tlg..nasib x sesusah Ani..sekejap jer..aku rasa dia nak bg warning je kat si Z tuu..

Berbalik pada Ani,..Ani da sedar..tp masih lemah..pkcik tu dpt tau dari Ani yg bnda tu sbnrnya ikut dia selepas balik dari berkelah..dan dia ada mmpi yg bnda tu nak bersatu dgn dia..sbbnya bnda tu suka kat Ani psl Ani ni rajin solat..bnda ni ada ilmu mengubat org tp dia perlukan jasad yg baik2..jd Ani la yg paling sesuai..mau tak mau Ani trpksa terima bnda tu..mgkin utk sementara waktu?..aku pun tak tau..

Sudah 10 tahun perkara tu da jadik..smp skrg aku ingat..lucu pun ada..takut pun ada..yg lucunya aku lah....aku ada jmp Ani baru2 ini..dia da kawin n ada 2 anak comel..aku tgk dia sihat jer pun..skrg dia cikgu klu x silap..aku lupa plak nak tanya psl "bnda" tu ader lg x ngan dia..haih..takpe..nnt2 aku tnya..klu aku brani nak tnya la..

So..semua ni perkara benar yer..harap u all enjoy dgn kisah benar ini..TQ!

enjok gak baca cerita awak tu..

Nasib benda tu tak lekat terus dgn Ani

sometimes bunian ni just nak berkawan... tp mana boleh kan? kita n depa x sama kejadian.. mmg suma mahkluk Allah, tp originality x sama... adik aku penah diapproach bunian.... bukan 1 tp 2.... masa adik aku sekolah, boleh je kalu nak suh bunian tu tlg tgkkan jawapan exam or tgk soklan bocor time exam.. tp nak wat per? aku pnh suro KAWAN dia tgkkan bf aku wat per, n aku col bf aku... dgn izin Allah.. sejibik sama mcm KAWAN2 adik aku citer. pastu adik aku tanya, mamat tu ok x? depa x kata ape, tp senyum je.... hehehehhe... aku puehla dok nengok kdg2 adik aku ckp sorg2.... pndang tepi, kiri kanan... kdg2 bila aku nak dok kt katil dia, dia suh tepi sket psl KAWAN2 dia ade kt situ.....

x lama tu mak aku dh bosan psl adik aku neh pun pangai pelik, baran x tempat.. mak aku usaha suh buang la... last KAWAN2 dia ajak dia gi jalan2 ngn depa utk last time, mcm say goodbye la...... ustaz tu pun suh depa janji, jgn x antar adik aku balik plak, then adik aku ikot, depa pun jalan2, padahal keliling dewan tu je, tp adik aku kata depa tunjuk tpt cantik gila, mmg x pnh la pg kat dunia kita ni.........

dah sambung nanti br aku kasik rate...
medangmru Post at 5-5-2010 19:35
tq mod

Nasib benda tu tak lekat terus dgn Ani
zakim08 Post at 6-5-2010 10:19
harap2 mcm tu la..