CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alifinara

Bloggers Gardening Members (Ver 5)

Reply 103# Mas916
Ya harap2nya tumbuh subur semua....boleh imagine lah camne gaya keadaan Mas tanam pokok2 tu....bahagia rasanya dpt bagi pokok yg Mas suka....

Kepada kwn2 yg sambut birthday...."happy belated birthday" diucapkan...beberapa ari ni x dpt online cam biasa sbb cuti2 malaysia. Nanti sy pun tertonggek2 tanam pokok jugak....satu baldi kecik gak merembat pokok bunga/cutting kat umah kakak.

Reply 114# khairimhd

Alamak bestnya nak pegi lagi, saya masih terkenang kenang bunga bungaan di sana
Caelog dayanum tu bukan ke Kak Esah ada jual? Hutan mari jugakk...tapi tatau arr stok masih ada ke tak sbb bulan sudah saya dan kak Sofie masing masing angkat sorang sepasu.

Reply 115# sofiera

Dia cakap sakit perut, ingat nak buang air, dah potong Q kat Bharat Tea tapi tak keluar, dah jalan lepas tu komplen lagi sakit perut tapi terus menyembur keluar muntahnyaa....berenti pun kat gerai yg kosong mana dapat nak berenti lagi beli oked dan petai

Reply 121# alamanda_c

saya dh pos pkk harini......ada 3 kaler dlm tuh.....termasuk kuning...(hat kecik tu kuning)
pstt...yg puteh x yah beli...nanti saya pos kendian.....saya dh tarik 1 stem kat envelop...

Reply 124# Mas916
TQ sangat2 Mas....dpt rezeki yg x disangka....semoga Allah melindungi Mas sekeluarga, dipanjangkan rezeki, dipermudahkan segala2nya.....selama2nya.

happy belated bday tuk kengkawan.. bro hatta, bro sepol n mangifera.. happy belated bday gak tuk anak sedara kak mas

wah.. bukan main kak esah, kak sofie n shida jalan2 cari pokok kat ch.. bila lah dapat nak ke ch lagi cari pokok. kalu nak g kena bawak dik suh tlg jaga adam coz miss tak larat nak jaga dia. makin aktip skrg nie. tak bleh dok diam langsung. kalu nak makan kat kedai jenuh nak control dia

fera.. moga anak hang cepat sembut. mmg risaukan bila anak sakit

Rate

1

Follow Us
ok.. lama xmasuk benang ni... sy nak ucap epi belated bezday for all forumer HG pd bulan mei nie... exspecially sifu+otai orkid+roses n seangkatan nye.... terima kasih banyak2 atas tunjuk ajar yg di berikan.... tersangat la berguna... sejak join HG byk ilmu yg di pelajari.. n kengkawan yg ramah mesra serta pemurah membuat kn sy seronok mengikuti perkmbg HG ni.... ish..ish..ish.. mcm ucapan perpisahan jer..

Rate

1

salam..

nk nyibuk gak.. sy org baru kat sini.. msih byk yg perlu dipelajari.. tp sejak akhir2 ni nape x hangat seperti biasa????

.

nak tanye kawan2.. nape pokok bunga daisy saya mcm layu je... padahal siram hari2..
bunga pulak x tahan lama.. x kembang btol2... frustnye..
adakah saya terlebih siram? x cukup cahaya matahari? saya letak pasu bunga daisy kat bwh porch umah.

Reply 129# cikna18

terlebih taruk baja kot???

Reply  cikna18

terlebih taruk baja kot???
spiderlily Post at 12-5-2010 14:32

sekali baru taruk baja.. itu pon sikit je.. tabur secubit je baja hak kaler pink tu.. utk bunga katanye. :re:

Reply 131# cikna18

ooo.. kalo bukan sebab baja.. bukan sebab terlebih air.. sebab ape erk??? pokok kat opis ni pon ada satu yg m'hadapi prob yg sama...

Salam semua dan tima kasih..wah ramai rupanya yg sambut besday satu bulan dgn teman ek..belated besd ...
_mangifera_ Post at 2010-5-10 10:41

semoga anak kak fera cepat sembuh,,,tp mgkin sekarag musim pans yg amat,,,so budak2 cpt kena batik n selsema,,,
cik keri,,,kalau budak memg kena sapu manja2,,kalau somi,,cakar harimau bintang jawbnyeeeeee:re:

salam semua,

wahhhh, dah rumah baru ye! banyak yg tertinggal dah ni, rasanya dah 2 bulan lebih tak join. lepas balik dari projek di congo/angola hari tu sibuk dgn kenduri kahwin adik dan final stage renovation rumah. 2 hari lepas kenduri, terus kena kerja semula dan projek yg sepatutnya 5 minggu, sebab banyak sangat problemnya dah nak masuk 8 minggu belum siap. dan disebabkan politik company ni terpaksa la tunggu sampai habis projek, sejak kahwin 5 tahun lepas ni la first time kena tinggal rumah sampai 2 bulam. selalunya dulu2 5 minggu je...

insyaallah pada kawan2 yg saya hutang FM tu, nanti sampai rumah saya pos kan. sorilah lama sangat saya simpan tapi memang betul2 sibuk waktu balik cuti sebelum ni, tak menang tangan macam2 sangat nak kena selesaikan.

good news dari rumah, rumah orkid saya dah siap akhirnya cuma tinggal contractor nak buat pangkin/para utk saya letak orkid je. nanti dah balik boleh la di update gambar rumah orkid tu.

Reply 134# cmf_harris

Harris is back! Lama tak tengok koleksi awak yg meletops, jgn bagi kami tunggu lama tau....oh ye, kat sini ramai yang dah terkena demam hoya. Sana sini orang sibuk cari hoya

Reply 134# cmf_harris

wlupun belum mengenali Tn Harris ni... tp dh byk gak tgk post Tn kt forum cari or OPM.... silala update rumah orkid yg dulu tu baru tepek gambar tiang sahaja..... koleksi2 yg ade tu tepek le skali...

Reply 136# mohdfarazi

Tuan Harris ni orang paling kaya kat Malaysia..bawah sikit dr Robert Kuok je....hensem pun hensem..ramai awek tergila gila kat dia ni...

Ha ha ha..itu le sedikit intro pasal tuan harris yang aku tao....kalao salah tu..minta maaf je le..

Reply  mohdfarazi

Tuan Harris ni orang paling kaya kat Malaysia..bawah sikit dr Robert Kuok je.. ...
khairimhd Post at 13-5-2010 13:51

Harris mmg hansome...masa muda2 hehehe...skrg pun hansome...khairi ngan harris....sama2 pakai cermin2 mata......JANGAN TERJATUH CERMIN MATA KALU NAMPAK AWEKK CUUN YER....SIAN YGG KAT UMAH.....MENGAUM NANTI...hehehe gurau eeh petang khamis

Reply 138# sofiera
kiranya boleh nak tengok awek cun.. tapi kena pakai kontek lense la yerr

Reply 139# enfagrow

(tompang cbuk sket)..