CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: terubok

ekonomi SARAWAK yg dperkosa

Reply 40# terubok

Jadi apa solutionnya... tukar kerajaan yg sedia ada?. Masih juak 5% drsumber hasil utk swk dan 95% utk federal. Lain la nya boleh diterbalitjdi 95% tok swk dan 5% utk federal...

Melihat kpd senario kinek tok, Persekutuan adlh di bawah BN. Tggu next PRU baruk ada ngundi agik. Paling dekat pun pilihanraya negeri. Nak tukar kpd PR pun mmg swk akan jadi negeri pembangkang mun PR menang. Dapat sik peratusnya ditambah?

Bg aku apa yg boleh kita polah, org2 swk harus lbh vokal... push sidak YB2 yg mewakili tempat2 kita agar lbh kerja keras dan faham keperluan pengundi. Tok sik, YB dtg meriah jak nyambut. Ni ndak sidak suk.. paling penting, setakat di forum apa jak yg kita boleh ubah Mun benar2 komited, pergi jak bertanding dan bela nasib rakyat...

Reply  terubok

Jadi apa solutionnya... tukar kerajaan yg sedia ada?. Masih juak 5% drsumber hasi ...
zach2008 Post at 10-5-2010 14:46

ish zach~ ney dapat nak bertanding mcm ya ajak..

nak masuk nomination mok $$$, kak ya masa berkempen mok $$$, urg muang undi pun mauk $$$...sini nak mencarik $$ mun kita tok hanya insan biasa sahaja?lain la mun di sponsor oleh urang2 yang luar biasa..

Reply 42# leylapple

Cuba la usahakan carik org2 yg luar biasa ya Masuk PBB ka, DAP ke, PKR ke atau PAS. Mudah2an diterimak jadi calon. Tapi jgn 2 x 5 jak, terus lupak dirik...

Sebab merasakan aku hanya org2 biasa la aku madah macam ya. Hanya ada sigek undi... mauk kita berubah tapi org lain sik mauk berubah pun susah. Setiap org ada kepentingan dan melihat sesuatu pada sudut pandang yg berlainan... aku harap Sarawak akan terus aman damai utk aku carik rezeki dan pembangunan akan terus berjalan... jgn terlalu kecoh dgn politik yg merosakkan... Yg paling penting jgn suka2 baring atas jalan mbak bendera. Kenak langgar sapa susah...

Reply  leylapple

Cuba la usahakan carik org2 yg luar biasa ya  Masuk PBB ka, DAP ke, PKR ke ...
zach2008 Post at 10-5-2010 15:15

mun  gya apa kata zach masuk bertanding gk...kelak ku vote..dah sigek dh vote dr aku dah..hehehe~

politikus....

Masuk kat FB Najib n baca kt dscssion page.
rintihan seorg anak sarawak mengenai Sarawak negeri kaya tapi mundur

http://www.facebook.com/pages/Da ... 249&topic=15787

http://www.facebook.com/pages/Da ... 072738&ref=ts#!

Follow Us
Reply 46# terubok

teru teru bozu,

dh ku baca...yalah tek...entah ada dibaca urg semandin empunya Fb ka sik ya?mcm syok sendiri gk jadinya...mcm aku knktok syok sendiri berforum di cari..

naper aku tiba2 malas nak komen ni...

lebih kurang laaa.....

la silap masuk umah rupanyaaa...soiii lilap...

alasan negeri tok besa glak dr dolok dah dipakei pok..

negeri tok sebesar australia pun, mun nang da niat bena2 ikhlas nolong rakyat, pemerintah cekap, swk genti maju juak.

byk gik kampong arap aik ujan + aik sungei k nyambong idup. letrik arap generator, mun diesel xda.. k pelita jak. tolen2 mcm zaman komunis mensia. merdeka kah ya? bkn kecik peratusan xda kemudahan asas di swk tok.

time p/raya mun da bunyi pembangkang kuat, time ya rak2 terberak cdak bn polah projek 24jam leh siap.. ajaib.. dolok duit peruntukan ya k apa.. polah pekasam?? poket dimpun??

sigek aku setuju. org swk malas nak gago2 glak, asal idup x dikaco, xda nak berusuh mcm semenanjung. tolen2 mcm zaman brooke dolok, k apa melawan org puteh, byk kemajuan diberiknya.

kinek tok: k apa melawan tok uban puteh, byk kemajuan diberiknya

xpelu niru semanjung, swk k style dimpun. polah perubahan dlm tertib. perubahan leh dipolah dgn "menukar pemerintah" atau "menyeda pemerintah" a.k.a still bn merintah tp stlh dicuci leh rakyat. Maju Sarawak!

nyaman nak kmk nangga buah dabai ya...

Apapun... dr pilihanraya kecil Sibu menjadi bukti, org Srwk dah mula berani 'buka suara'... still aku rasa perubahan tuk bukan disebabkan masalah negara nang DAP laungkan ya...

Aku rasa org Sibu dah fed up dengan org BN nak sidak sokong... time pilihanraya bukan main polah janji...4 tahun kemudia, janji nak sama juak... jadi, apa dipolahnya sepanjang 4 tahun ya?

Org Srwk bukan pentingkan bangunan tinggi... janji kemudahan asas ada pun dah cukup... lagipun, org Srwk mudak survive dunia kurang kemudahan compare ngan org Semenanjung...

Aku harap sapa-sapa calon nak diundi Org Srwk boleh 'bekerja' untuk sidak ya... jgn ngikut org Semenanjung nak kedak anembiak di Dewan Rakyat.. patut bincang pasal kawasan masing-masing.. tuk sik... pentingkan parti lebih dr rakyat...

bila pemimpin lamak gilak dudok dalam "comfort zone", gialah jadinya...