CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23862|Reply: 82

Dapat alamat dari mimpi

Salam...pernah tak korang dapat alamat pelik2 dalam mimpi..dan benda tu betul2 berlaku...
Aku kadang2 nak percaya, tapi macam tak percaya..Cuma pernah alami beberapa kejadian yang dah dapat alamat dari mimpi. Kadang rasa macam kebetulan....

Salah satu paling aku ingat. Malam tu tengah tido aku dengar bunyi  tanah dicangkul sebanyak satu kali..aku rasa macam mimpi la time tu..Esok pagi aku mention kat family aku..then adik aku jawab bunyi katil dia..aku pelik la..padahal katil kayu tak bunyi camtu...

Rupa2nya...memang betul bunyi 'katil' dia..petang tu adik aku eksiden dan meninggal masa on dway gi hospital...

Rate

1

Salam...pernah tak korang dapat alamat pelik2 dalam mimpi..dan benda tu betul2 berlaku...
Aku kadang2 nak percaya, tapi macam tak percaya..Cuma pernah alami beberapa kejadian yang dah dapat alamat da ...
astatine Post at 9-4-2010 21:17

owhh ingatkan dapat alamat iaitu address rupanya alamat iaitu petanda...

takziah
btw..btul ker org ckp klau mimpi ader dialog mknenyer mainan setan...klau xde dialog mknenyer mimpi tuh kiranya ader mksud tertentula n bkn mainan setan????....

ntah la... aku pun tak tau mimpi bisu tu betul atau mimpi bercakap tu mainan syaitan...
tapi satu mimpi yang aku dapat....ia betul2 berlaku.... dan aku tak fikir setan yang masuk dalam otak aku masa aku mimpi...

coz benda yang terjadi tu hanya Tuhan sahaja yang berkuasa untuk membenarkan ia terjadi...

kadang2 kan ade org mimpi gigi tanggal  atau pokok depan umah tercabut ... maknanyer ade org terdekat yg akan meninggal dunia ..... betol atau tak Wallahualam ........

mimpi harimau putih menyerang-apa tandanya

salam semua...nak tnya la kalu mimpi harimau putih menyerang-apa tandanya ye? ada sapa2 yg pakar dalam mentafsir mimpi...x?

Follow Us
ntah la... aku pun tak tau mimpi bisu tu betul atau mimpi bercakap tu mainan syaitan...
tapi satu mimpi yang aku dapat....ia betul2 berlaku.... dan aku tak fikir setan yang masuk dalam otak aku masa  ...
nazurah Post at 10-4-2010 07:36

pernah gak dgr gitu..kalau dlm mimpi tu org yg kita jumpa tu x bercakap esp yg dah meninggal tu maknanya nak bgtau sesuatu ...kalau bercakap tu sekadar mainan tidor....dah waktu mimpi pun memainkan peranan...yg shieda dgr if mimpi dlm kul 2-4 pg tu betul...if mimpi dah lps subuh tu lg la tanda setan kacau sbb x bg solat subuh hehehe...

aku sebenarnya dah troma lepas kena dengan budak penjenajayah bermata juling!!... aku baca intro topic atas.. kena pulak penulis bercerita direct sangat.. macam tak ada feel langsung. aku dah jadi troma.. kot-kot ini salah sorang rakan penjenayah yg juling bijik matanya... tapi aku percaya.. itu perasaan aku jerr kot, sebab aku ada perasaan simpati betul pada watak tu cuma pelik cara penulisan macam tak ada perasaan...

sorry lah.. aku cuma troma.. takut geng si juling nak buat cerita masuk air lagi....

aku penah gak dpt mimpi2 camni

contohnye..

kalau aku tgh exam n mase tunggu result tuh aku dpt mimpi..slalunye mimpi kena lambung la..huhuhu kalau aku sempat jatuh balik sblum aku sedar maknenye result aku menjunam gak tapi kalau blum smpt jatuh dh sedar mmg result aku kencang..maybe kebetulan.

pasal gigi tanggal ni pn aku penah kena n..ade yg jadi kenyataan..mmg de family member aku yg meninggal..katenye kalau gigi atas tuh golongan yg dh tua dlm family kalau gigi bawah tuh family yg mude2..wallahualam

Sekadar kongsi pengalaman. Pernah seorang pesakit saya alami mimpi yang rasanya sama. Rupanya dia ni bersaka keturunan. Memang salah seorang moyang dia ni Pawang DI Raja yang bergelar Tok Pawang Harimau Putih.

Mngikut firasat dan terjemahan mimpi itu menurut analisis aku, mimpi yg melibatkan harimau putih mempunyai beberapa maksud...

Pertama, harimau adalah lambang keganasan, kengerian dan kekuatan. Biasanya mimpi ttg harimau berkaitan ttg ilmu persilatan yg dituntut dan kini mnjadi saka yh mnghantui hostnya. Putih melambangkan kemurniaan dan kesucian, bermaksud saka itu tidak ada niat buruk/jahat terhadap hostnya. Tapi awas, dlm kemurniaan dan kesuciaan tetap trkandung keganasan yg merbahaya, sebab itu harimau putih tiba2 mnyerang.

sebaiknya saka dibuang dgn merujuk syifatul Islamiyah. Saka lama2 dibiarkan boleh membawa mudarat kepada kesihatan, lahiriyah dan batiniyah.

Itu tafsiran mimpi saudara berdasarkn perubatan ghaib. Dari segi lain, bermimpi ttg harimau putih mnyerang juga boleh membawa kepada ramalan ttg sesuatu.

Harimau putih ialah harimau siberia, yg hidup meliar hanya di siberia, russia.

Oleh itu, mungkin membawa maksud russia akan membuat kejutan dgn merangkul piala dunia (world cup) dlm kejohanan sukan paling berprestij didunia itu... kalau x menang pun barangkali membuat sedikit kejutan...

russia masuk world cup ke?

oo yeke dia ada linking ngan "SAKA" isk...tpi mungkin juga adalah mainan tido..nthalah..rase x sedap ati plak tibe2

aku sebenarnya dah troma lepas kena dengan budak penjenajayah bermata juling!!... aku baca intro topic atas.. kena pulak penulis bercerita direct sangat.. macam tak ada feel langsung. aku dah jadi tro ...
zilasafein Post at 10-4-2010 10:24 AM

hehehe aku paham perasaan ko.mmg ko rply punyalah panjang lebar kat dia dlm board lain tu.tgk2 dia tipu je..lawak giler pun ada sian pun ada kat ko... skrg dia dah join board ni pulak

pasal mimpi gigi patah selalunya betul sbb aku selalu mimpi dulu n nanti adalah sapa2 yg akan meninggal dikalangan sanak sedara..

takziah untuk TT.semoga adik TT ditempatkan dalam golongan umat yang soleh.

aku penah gak dapat mimpi gini tapi aku tak tahu sama ada memang petanda ataupun kebetulan mainan mimpi aje.
2 tahun lepas aku penah bermimpi yang aku berperang kat battlefield hehehe pastu ade salah seorang team aku mati dan aku sedih sangat sampai meraung padahal aku tak kenal pun sape si mati ni.aku sedar je dari tido dah pagi.kakak aku terus cakap pak cik aku meninggal subuh tadi.innalillah.

yang mimpi kali ni lak korang jangan gelak lah ye.aku baru je ceritakan mimpi aku kat thread lain so aku paste sini je.takde kaitan ngan orang yang hidup atau yang mati.
just like me...tahun lepas i sendiri tak pasti mampu ke taK i dapat LV.dari 2 tahun lepas lagi i nak beg mahal begini tapi i langsung takde keyakinan.

masa tu i bosan sangat dengan beg2 yang ade kat kedai2.i nak lebih dari ni.semua yang i nak tak cukup puaskan hati.i mula jenguk2 website gucci dan tengok harga beg2 dalam tu.google macamne rupa beg tu.

sampailah 1 hari tu i join tpf,bergaul ngan forumer lain,masa tu i start berazam i nak gak beg gucci.i kumpul duit,i cari kat ebay beg yang i nak.i dah jumpa i tunggu bidding time dia habis.i memang nak sangat beg tu sampaikan tiap2 minit i menatap beg tu.i dah set jam nak bangun 10 minit sebelum bidding time tu habis (9 am). masa tu i mimpi yang i terlepas bidding time dan i kecewa sangat sampai nangis.i tersedar dari mimpi tengok jam pukul 5.50 am.i sambung tido.

8.50am i bangun terus switch on komputer dan bukak ebay dah ready nak bid.sekali i tengok bidding time dah ended.i terkejut lah nape macam ni.i dah buat persediaan.nape boleh ended semua tu.memang i kecewa giler.orang lain menang beg tu.

i tanye kakak i since dia ni expert dalam ebay,rupa2nye sebab perbezaan waktu.ebay tu guna waktu melbourne,i kat perth jadi perbezaan waktu tu 3 jam.dan bidding time dia exactly 6 am padahal i dah terbangun dah lagi 10 minit ke pukul 6.masa tu i rasa tuhan dah bangunkan i tapi i je yang tak sedar semua tu.tuhan dah tunjuk dah dalam mimpi tapi i je yang leka.i learned my mistake.

i cari lagi beg yang sama kali ni warna lain.itu aje yang ada.kali ni i lebih berhati2.dan i dapat ape yang i nak.

Rate

1

baru seminggu lepas, saya bermimpi ada seekor harimau (tak pasti pulak putih ker apa) datang ke arah saya...tapi pastu menghilang....(saya mimpi ni selepas perawat datang ke rumah saya)...saya mmg tak blh tidur nyenyak.  pastu mimpi pulak kucing berlawan ngan harimau tapi pastu hilang....

heheh...cian tabasco terlpas bag gucci tuh...
tuhlaa...kdang2 allah dah bgi byk ptunjuk kat kta...antara kta sedar atau xjer

thread bakal di merge dgn Topik " Dapat alamat dr Mimpi "

aku pernah mimpi aku nmpk naga terbang kat awan, jd aku cite kt aunty aku, dia kata ada benda baik aje. masa tu aku da lama jg tanam anggur xde keje, tul2 esok tu aku dpt offer keje bagus smpi skrg..hehe

bunga pun selalu mcm nie jugak.... sebab tue, bila bunga
bangun tidur, bunga takut... sebab, kalau mimpi bunga malam
tue x best, nanti pada keesokan hari mesti ada something happen..
bukan sekali dua tau berlaku.. banyak kali dah..

memula, anggap macam kebetulan ja.. tapi, dah kerap jadi,
rasa macam rimas pun ada...    ye la, kalau macam mimpi
alamat yang baik2, alhamdulillah la...   cuba kalau
dapat mimpi yang musibah, doa dan istighfar banyak2 la
minta dijauhkan...   

thx mod!

heheh...cian tabasco terlpas bag gucci tuh...
tuhlaa...kdang2 allah dah bgi byk ptunjuk kat kta...antara kta sedar atau xjer
MrF Post at 10-4-2010 19:02

itulah kadang2 tak terfikir itu sebenarnya petunjuk...terlepas takpe sebab dah jumpa yang lain huhuhu