CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 220796

PRODUK JENAMA ELECTROFAST

barangan electrofast

nak tny pendapat kengkawan...saya dah membuat pbyran rm 700 dpt free gift induction cooker so ada balance 2 ribu lebih lagi dan akan dapat microwave, water filter dan body massage. rasa2 kengkawan saya perlu teruskan pembyran atau abaikan....plz....tlg ya...buntu

Reply 27# Lily09

i pun baru terkene td, so apa keputusan you...teruskan bayaran atau biar je...i confuselah tak tau nak buat cam ner...nak pinta pandangan kengkawan yg lain. ceritanya...i dpt voucher rm 100 dan free induction cooker dan water filter.so mcm biasalah kene beli brg i amik microwave. so i dah bt pembyrn rm 700 dan ada balance lebih kurang rm 2 ribu ++ lg.mcmner ya...rasa mcm tertipu tp entahla...tlg ya kengkawan...

Aku pun dah terkena.. mcm mana nieeee???? ngaser mcm orang bodoh jer td...

aku baru jer terkena petang tadi kat K4 Batu Pahat...adoilah hai..bersepai 200 duit aku...brand arezzo...dia orang suh datang esok tuk jelaskan payment dan ambe barang...adoi lah..biler cek internet jumper citer cam ni pulak...adoi lah..mmmg sah aku ditipu idup-idup ingatkan aku ler yg pling bertuah tadi...eeeeee geram nyer...dah bayr deposit 200 mcm harem pangai dia orang nie...dah nak raya kena tipu pulak...sebaik aku cek net nie hah kalau tak ribu raban lagi habis...selamat duit Asb aku...boleh ker aku claim 200 tue...x lena lar tido malam nie...aduhai...niat nak beli baju raya mak...jadi cite rlen ler pulak...baju mak tak dapat ...duit pulak lesap...sian nyer aku...
tergiang-giang jer kat tinger aku nie ayat-ayat cinta dia orang tue...siap wat demo keropok kat dalam microvawe..aku yg tak tau per ni kagum sangat ler.....eeeeee geram nyer. aku rasa nak bagi penumbuk sedas kat promoter tue... mix jepun kata nyer...nama MIKO...rasa nak publish jer no tepon dia bior kena lahar...alahhhhh lesap 200 dah...bukan rezki aku ler nie.

hehe...kelakar bile ingatkan jenama electrofast ni...
masa memula tu promoter dorang ni approach mak saya kat giant...
konon2 dpt kupon rm300 laa..suh beli itu ini la..risau jgk kalo mak terpengaruh ngan dorang ni...tu yg saye dok jer dengar dorang cakap ape..last2 saye ajak mak balik pastu cakap ''sorry eh kitorang tak perlu nak beli benda2 ni.." itu 3-4 bulan lepas...
then baru dlm ramadhan ni...promoter electrofast ni approach ayah plak...
ayah ni mmg tak percaya benda2 mcm ni...tp dia suka melayan dorang ni saje nak dgr penipuan diorang...haha..
beriya laa suruh ayah amik kupon..dpt rm300...pastu suruh amik skali lagi...pastu dpt rm1000..kononnya dlm bulan ramadhan nk raya ni ade 15 org jer dpt kupon rm1000 ni dan ayah kononnya org ke 13...lawak tul dia siap call boss...konon ayah laa org bertuah dpt rm1000 tu...kakaka...last2 kitorang blahh.. promoter org melayu...tp ade chinese yg dok perati dari jauh,supervise dorg... haha... ape2 pun dapat laa mug...saguhati..hehe
apepun...jadilah pengguna berhemah...berbelanja la dgn bijak...fikir dahulu sebelum beli ok..

Rate

1

hahahahah....ada gak thread electrofast ni........smlm aku p tesco ada la mamak sorg nie dok suruh isi form pastu dpt cawan as free gift, cara mamak ni approach  aku sama sebijik macam Kiel56 kena ritu.......voucher aku RM0, voucher Wife aku lak dpt RM1000.....pastu leh lak bt pura2 kata sepatutnya tak ada RM1000....max RM500 saja...so dia pun bt2 call bos dia nak confirm......pastu dia bgto saya org bertuah....RM1000 untuk offer Raya ritu....ada sepuluh saja....saya org ke-8.........last saya ajak wife balik ja....

Follow Us
bila dah baca korang punyer cerita ni ...rs2nay mcm nak je aku berdepan ngan derang ni...nak rs sendiri pengalaman...pehtu aku expose cerita sebenar dan nak je bgtahu cerita begini kat derang..." Bang/Kak....rsnya Company ni lah yg masuk Paper hari tu pasal ramai yg terkena ...Company menipu....kat Forum pun berlambak2 bengang sbb dah kene tipu...Sori lah Bang/Kak...saya tak mau jadik org ke ribu2 kene tipu..."

aku pun kalau jumpa promoter electrofast nie kat shopping mall lain lak aku biar dia explain habis2 dulu......pastu aku akan ckp cm nie "adik dah tak ada tactic lain ka.....tactic adik dok kelentong org nie dah basi la.......sudah2 la, adik org islam better adik cari rezeki yg berkat, duit  gaji adik tu tak berkat bg makan anak bini"

Reply 68# matbuq

lepas tu ajak le promoter tu join forum CARI ni...   

aku pun kalau jumpa promoter electrofast nie kat shopping mall lain lak aku biar dia explain habis2  ...
matbuq Post at 11-10-2010 06:04

aku suke laa idea ko ni...aku pun nak jawab camni laa kat dorang hehe

kiel & madbuq

yg akak kena lain skit je la....bukak2 je voucher tu ada dua gambar hadiah....then seterusnya sama la...budak tu 'terkejut' dan akan col bos dia cakap 'bos ada 2 gambar ni...betul ke ni...bos jangan potong gaji saya yer..." ...start dengar tu akak dah tahu dah tacticnya...so bye bye la ye

electrofast ni cam gores dan menang la.aku dah berapa kali dah dia orang approach.modus operandi dia tengok sapa yang bayar pakai kredit kad masa kat kaunter pastu suruh isi borang dan dapat free mug satu.dalam proses kita isi tu dia bagi kupon suruh koyak dan kita akan dikatakan bertuah dapat voucer la,hadiah water filter,dapur masak la.pastu nak dapat hadiah tu kena beli barang diaorang yang harganya semua dekat 3 ribu atau lebih.
      kalau dikira setakat vacum,dapur tu,dan penapis udara yg diberi nilainya tk sampai pun 3 ribu kalau kat luar.tu la cara diaorang menipu.aku kalau dia orang aku layan je sebab nak dapat mug satu.setakat ni dah 4 mug aku dapat.aku nak kumpul sampai sedozen mug dari syarikat electrofast ni.dekat penang aku tengok ada dekat giant bayan baru dan carrefour seberang jaya.kalau nak ambik mug diaorang tu dengar je tapi jangan beli la.dah 4 kali aku buka kupon tu,memanjang nertuah aku ni dapat hadiah macam macam.pastu siap tepon HQ lagi cakap dgn manager dia konon kupon aku 8 je dalam malaysia ni.aku tengok sama je trik dia orang ni setelah 4 kali buka kupon tu.

Rate

1

tgk microwave oven electrofast ni....boleh grg keropok, buh cawan plastik (yg xde label for micriwav ...
220796 Post at 1-4-2010 10:20

aI ada beli barang nie....Walau apa pun kaedah nya...Tak sama enaknya bila kita goreng menggunakan minyak diatas kuali ...

aI ada beli barang nie....Walau apa pun kaedah nya...Tak sama enaknya bila kita goreng menggunak ...
adorable10 Post at 2-1-2011 04:13 PM

yg ni konpem...mana boleh sama keenakkannya goreng  dgn minyak dlm kuali

Kes Beli pun bukan nya apa ..Excited tgk goreng tanpa minyak...

electrofast ni cam gores dan menang la.aku dah berapa kali dah dia orang approach.modus operandi dia ...
ulartedung Post at 2-1-2011 11:43

huhuhuhuhuhu... sedih saya baru terkena kat giant bayan baru.. RM2988.... memang terasa bodoh arr.. tapi memang mak saya ngah cari water filter n induction cooker tuh... tuh yang jadi ralit dok melayan tuh... sebab memang nak beli...+dapat periuk royal chef 7 set n multi cooker

sekali dia cakap mai nak tgk kad kredit akak tuh master ke visa..?? saya yang bengap nih pung pi bagi... sekali dia bawak mai resit jer... dengan bengong2 nya pi sign ler... memang bengong jer arr time tuh...

tapi cuma multicooker jer tak guna agi... water filter dah pasang induction cooker dah guna ngan periuk royal chef 7 set tuh... kualiti tak tahu arr... setakat nih guna ok lagi ar.. warannty 5tahun tuk semua barang periuk 7set warranty 25thn... ye ke tuh ntah...

tapi saya nak tanya nih.. betui ke kad kredit tuh leh buat installment..?? saya beli sabtu aritu nape dia suh saya call rabu untuk buat installment tuh... kalau installment tuh dia jadi lagi mahai dari 2988 tuh ke..??? ada sesapa tau...???

pengajaran nya... layan boleh tapi jangan bagi kad kredit korang kat salesman tuh atau buat apa2 bayaran...

Rate

1

zaiaz  

tu la..baru nak update...jiran sy dah kene rupenye.....ala2 gores & menang...tp ni buka ...
220796 Post at 13-4-2010 11:07

kak..yang terbaru kat giant..bukan electrofast..tp kitchen queen...cara dia umpan orang sama mcm konsep akak cakap..gores dan menang..mula2 dia promote barang2 dia..sipukk mmg takde minat sangat sbb induction stove tuh mmg dah biasa guna...dan penerangan promoteer pon tak clear...and then tetibe die keluarkan kupon..katanya ada promosi..time kupon tuh sipukk OK lagi..tp bila dia kat akupon tuh valid arituh je..terus teringat gores dan menang (sbb pernah kene gores dan menang..walaupon tak tertipu tp pengalaman setengah jam dia dok tipu tu mmg hazab sangat)..time dia ckp camtuh sipukk dan tengok2 jam..konon2 rush..

tp beria la dia berdrama..bila sipukk bukak kupon tuh..biasanya dapat free 1 barang then kene beli satu lg barang..baru bleh dapat barang free tuh...tp turn sipukk..dapat free dua barang kalau beli satu barang...hohoho...dah jelas ketara dah mmg konsep gores dan menang...siap call tokey lagi..tokey tuh ckp sipukk bertuah la..ckp jgn bagi sipukk beli la..nnt rugi diorang la..haha sori la bang..ai dah pernah kene...pastuh dia panggil kawan dia sorang mintak yakinkan sipukk...siap cerita last week ada pakcik tuh menang...harituh customer dia yang Indonesian datang beli barang nangis2, konon2 tong gas meletup, suami mati dalam kebakaran..cerita sedih..tp boleh plak clash dengan kawan dia tuh..sbb kawan dia ckp,"oh Indon yang kelakar tu?" padahal cerita dia mmg sedih giler la...huhu...last2 sipukk mmg buat muka...kawan dia siap tanya "akak ni naper nampak mcm tak berminat"..tau takpe...bukan semua orang tak research psl mende2 penipuan ni..last2 sipukk ckp tak minat dan takmau beli..sipukk rush nak g solat maghrib...

pastuh dandan pulak promoter tuh cakap..."ermm kalau tak minat buah abis air liur aku je cakap"...sori la..air liur uols tuh guna kat jalan yang salah..belit pengguna...

Rate

1

kalau dapat barang byk2 sekaligus tuh dengan harga berpatutan tuh OK la..tp taktik diorang ni mcm memaksa...push2 kasik customer stress..sapa yang kuat semangat mmg leh chow...sapa yang tak kuat...mmg boleh hulur je duit...yer la..kita pon mmg nak ada barang2 bes kat rumah...tp bukannye beli bg lump sum tak tentu hala...nak beli apa2 barang yang ribu2 pun mesti survey dulu..then kumpul duit sikit2 sampai cukup..then beli..

bukannya terpaksa korbankan emergency saving ke semata2 kene beli barang tuh hari tuh jugak

Reply 78# siputsedut

tu la pasal....staf2 depa ni smua dh dilatih jadi pelakon....skrip tu dorg dh hafal benornye...modus operandi sama....

Reply  siputsedut

tu la pasal....staf2 depa ni smua dh dilatih jadi pelakon....skrip tu dorg d ...
220796 Post at 13-1-2011 09:12

kannn...kadang2 muak nk mendengar..bukannya kita tak minat nak beli barang2 tuh..tp cara diorang jual tuh buat kita sakit hati