CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flutterby

masih dara atau tidak?

thanx 4 da explpanation bro!

Sekalipun kalau pasangan kita pernah terlanjur dan dia tak beritahu dan kita pulak tak sangsi maka yg penting kita bahagia. Maka masa perkenalanan sebelum kahwin ni penting.

ini ako setuju... masa perkenalan sblm berkahwin sgt penting...
tp ako nk tanyab bukan ker time kite date 2, xsepenuhnya itu true personality kita... i meant kita/dia still hide diri kita yg sebanarnya... lain lah klu kita dah kenal agak lama. btul x??

sbb ako ingat my nenek ckp, klu nk kenal diri orng tu...hanya perlu 2-3 hari je dudk serumah (means hidup berkeluarga=kahwin) masa tu true color orng tu akn kita nmpk...

so pada ako, klu nk kenal make sure ikut apa yg islam dah guideline kan...  bile nk jumpa biar ada orng ketiga, pas 2 klu nk jumpa, biar btul2 ada tujuan (contoh: mmg ada niat nk kahwin) pas 2 jumpa kt tmpt yg terng

tp utk zaman sekarng ni, entah lah...mostly kwn2 laki yg nk merapatkan diri dgn ako x mengikut sgt benda ni...nk kata x phm, rasanya ako dah jelaskn..tp mgkin bgi diaorng benda ni xpenting kot...so nk salah kn sapa ek? perempuan yg xndi jaga diri or lelki yg xpndai hukum agama?

41# ako_chan

Kalau ikut ajaran Islam memang ada beberapa peraturan dan guideline yang diterangkan.
Soal agama ialah soal perlaksanaan. Ada yg ikut betul2, ada yg ikut mana yg ada.
Bila lelaki dan perempuan bertemu, ada banyak kemungkinan nafsu boleh menggelabui akal dan macam2 boleh terjadi.
Ada yg bila sesuatu nak terjadi tu, mereka bimbang jugak lalu mempercepatkan perkahwinan. Bila perkahwinan dicepatkan sebegini memang ada baiknya tapi kalau silap hari bulan ada pulak yg tak menjadi jugak.

golpos setuju dengan ako_chan. Memilih buah tembikai ada juga yg tawar apatah lagi menilai keperibadian seseorang.
Sebab itu pendekatan berdoa, shalat tu meminta Tuhan membuka jalan untuk kita tu penting.
Tapi kita mesti ingat tahap keimanan seseorang tu berlainan peringkat.
Tak akan ada satu situasi di mana tahap keimanan mesti mencapai sesuatu peringkat/derajat baru boleh berkahwin.
Jadi kita mesti kena terima bahawa ada pasangan yang tak ambil kira sangat bab kaedah perlaksanaan agama ini dan ini tak pulak menghalang mereka untuk berkahwin.

Jadi, adakah pasangan kita tu sekufu dengan kita. Ini susah nak tau.
Kita hanya boleh melihat sesuatu dengan mata kasar kita sahaja.
Kalau kita duduk dan membuat matchmaking sekalipun dengan interview2 yg rapi dan personaliti testing demi mencari compatability, ini pun tak menjanjikan rumahtangga yang bahagia.

Susahlah ako_chan nak cari formula yg berkesan.
golpos pernah tahu seorang perempuan yg tampak baik dan dari pengamatan golpos ciri-cirinya tampak baik dan golpos boleh recommendkan kawan2 untuk dijadikan isteri. Tapi golpos terperanjat bila dapati dia pernah terlanjur. Mungkin golpos tak lah kenal dia betul2. Tapi dia tampak normal aja. Jadi persoalan topik yg dibuka oleh empunya thread ini memang lah susah nak jawab:- bolehkah kita ketahui seseorang itu pernah terlanjur? Kalau orang yang tampak normal aja pun ada cerita2 hitam di sebalik hidupnya, maka susahlah nak tahu. Sbb orang yg terlanjur ini taklah semestinya orang yang jahat2. Jahil agama ya, tapi org yang jahil agama tak semestinya org yang jahat. Dia terlanjur kerana desakan nafsu yang tak dapat nak dikawal dan dari segi perangai, budi-bicara tampak macam org yang normal dan baik2. Jadi?

Katakanlah ada org ni yg pernah terlanjur dan dia benar2 insaf dan bertaubat. Pakaian pun menutupi aurat dan selalu kita nampak dia ke masjid sembahyang berjemaah. Kita tertarik dengan dia, tampak sangat ciri2 solehahnya. Bila kita berkenalan, kita pun rasa sedap hati dan soal ada dara/teruna lagi ini pastilah tak ditimbulkan sbb dia tampak mcm ada akhlak yang baik (maklumlah dah bertaubah nasuha) dan perjalanan hidup pun macam org yang selalu nak mendekatkan diri kepada Tuhan. Kalau jumpa kita pun tak suka berkhalwat, mesti nak ada muhrim yang menemani.
Nah! Siapa sangka bahawa dia pernah terlanjur dan sudah tiada dara/teruna lagi?

hello brother u masih teruna lagik ke? (kira tak pernah main dgn pempuan). kalu u masih teruna ok lah u cari yang ada dara if not tutup je topik ni.

dara boleh hilang melalui 2 cara iaitu melakukan sex dan aktiviti lasak.
aktiviti lasak memang boleh hilang dara BUT hanya koyak selaput je bro (vagina(hole) tak akan jadi besar). so bila malam pertama ke or wat ever darah memang tak keluar but for women, dia memang sakit n nangis(kot-kotlah) mcm perempuan ada dara n penis memang susah nak masuk. (kalu perempuan tu hilang disebabkan aktiviti lasak).
kalu perempuan dah pernah main dgn laki lain sebelum kahwin, tau-tau je lah longgar, n very easy to push in...... heheheheheheh
minta maaf kalu terkasar bahasa. cuma nak explain je kat TT.

43# tamilan007 ye..sy maseh teruna..x penah lagi wat hubungan seks..
sy bkn nk kata sy baik..tp mmg sy x buat..bagi sy ia adlh keslahan yg berat..tapi tula nowdays dah jadi kebiasaan..org lelaki sibuk cerita bangga main ngan ppuan ni laa..yg ppuan plk senang2 je serahkan..

nauzubillah min zalik..!

44# flutterby
saya pun sangat benci dgn org masa kini yang dok bangga main banyak pempuan. saya ada satu prinsip iaitu apa-apa kesalahan yang dibuat, mereka akan menerimanya pada zaman ini jugak sebelum diapa meninggal. mungkin diapa akan menerima atau anak mereka. kebanyakkan lelaki tipu para pempuan dengan ayat2 cinta yang cair then meragut mahkota diapa (paling berdosa) i hate tis people. kalau langgan prostitude tu lain lah hehehehehehe.(menjanakan ekonomi).
setakat ini i memang tak pernah tipu pempuan semua or xxx dgn ayat cinta. lagi pun i baru je kahwin 4 bulan, inai pun x hilang lagi. ehhehehehehe. kalu boleh nak setia pada satu.

susah2 sgt...hang kawen jek dgn janda yg confirm dah tahu takde dara...

Follow Us
46# MrAduka hahahahhahahahahahhahahahahahaah biar betui

kerisauan tt ni berasas.
mana2 laki yg teruna pun riso kalo dpt bini yg x de dara.
cara yg paling mudah ko tanya je la dia.
kan senang....

betul tu, tanya je terus.. tapi tengok la dulu mood dia camne, jangan main terjah je. kecik lak hati dia.

itulah tujuaan sebelum pegi hantar rombongan meminang pegi lah merisik dulu tanye betul² bakal tuh tanye mak,bapak,abg,adik,kawan dia kalo tak brani anta org² yg lebih berusia abg,mak,bapak,bapak sedara,atok etc pegi merisik..ermm tak taula budak² skang nie mcm mane?? aku tengok koboi jerk pastuh dah kawin baru nak menyesal

Reply 1# flutterby

nak tau dia ada dara ke tidak, malam pertama ada keluar darah dari faraj dia itu saja, kalau tak ada kompom dah ditebuk tupai jantan.

aku sorang pumpuan yg suka dgn sukan lasak...dari aku kecik sampai hbes sekolah aku terlalu aktif....ada org penah kata, pompuan yg kuat bersukan mmg mudah pecah dara...so dgn bf aku, aku dah bgtau awl2 yg aku xtau aku ni msh ada dara ke tidak...if in kes aku dah xdak dara , bkn kerana aku berzina...aku xdak dara kerana aku aktif bersukan... so terpulang kepada dia nak terima aku ke tdak...so en flutterby berpegang lar kepada pesan2 kwn2 yg len... " LELAKI YG BAIK AKAN DAPAT PEREMPUAN YG BAIK" ...
xkan en flutterby ni xyakin dengan Allah kot??? so kalau encik yakin kenpa perlu encik was2 lagi???....apa2 pn saya yakin semua tu bisikan syaitan semata-mata untuk menyesatkan hamba allah..

sy x kisah pompuan ada dara ke tak.. sbb sy pun bukan baik sgt pun, tapi hati mau baik la, dan insaf dgn keterlajuran yg lalu..

it is better to be honest wife ur future wife...in case dia x virgin lg, ko nak tgglkan die ker or continue with the marry and pretend that nothing happened?

jgn pertikai "mcm mana nak tau masih dara atau tidak". yg boleh dipertikai "kehormatan" masih dijaga atau tidak.

girl yg aktif bersukan terutama berbasikal pon boleh "mencederakan" selaput dara. FYI, pentingnya istilah "masih dara" adalah untuk menakutkan kaum hawa bahawa betapa pentingnya menjaga kehormatan. ekceli, time "bersama" tiada beza "kesedapannya" pada suami.

paling penting bakal isteri tu betul2 sayang sangat dan pandai mengurus bakal suami . comfirm, u tak perlu menyesal memilih si dia.

bakal suami aku, baru knl 2mgu trs nk serius ngn aku,
dsbbkn dia mmg pentingkan psl dara2 ni,
direct to da point je dia tnya aku,
"awk ni masih dara ke x"..aku kata gila pe mamat ni...
byk kli dia tnya smpai aku naik fedup..
kdg2 bla gaduh tahap menyampah giler2 kt dia, aku rs mcm nk je tipu yg aku sbnrnya dh x de dara supaya dia tglkan aku....
tp x termampu lak aku nk tipu...

tak baik menipu, meh i tolong u bebas dari soalan dia.

bakal suami aku, baru knl 2mgu trs nk serius ngn aku,
dsbbkn dia mmg pentingkan psl dara2 ni,
dir ...
b_n_c Post at 3-5-2010 16:19

jgn ko menipu kata ada dara sedangkan dah x de sudah

jgn ko menipu kata ada dara sedangkan dah x de sudah
otai_g Post at 7-5-2010 00:43

kompem ada la weyyy...
klu x, mau menjanda aku mlm pertama....

jgn gaduh2. untuk puaskan hati bakal suami u tu, i sanggup jadi saksi mengesahkan keraguan dia.