CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55310|Reply: 125

masih dara atau tidak?

salam, saya bakal melangsungkan perkahwinan..pada saya dara tu penting..memandangkan keadaan dunia sekarang ramai yg anak gadis yg telah ditebuk tupai..jadi aku amat risau kalau benda ni terjadi kepada bakal isteri..tentunya seperti rasa ditipu..persoalannya...mcm mana kita nak kenalpasti yg pasangan kita ni ada dara ke tidak..tq

kau sayang bakal isteri atau tidak?

kalau kau dapat tahu yg dia sudah tidak dara sebelum kahwin, kau akan sayang dia mcm sekarang atau kau akan tinggal terus?

seriously, think about it

ada satu kes tu...sepasang suami isteri mmg bahagia..
pastu,si suami gatal2 suruh si isteri cerita kisah cinta ngan balak lama dia..
si isteri x mau cerita..tp sudah dipaksa berkali2..terpaksa mengalah jgk..
si isteri ckp yg dia penah terlanjur ngan balak lama...
terus mengamuk si suami..dia akan " aku nk cuci satu umah ni dgn air'
nk mengibaratkan kotornya perempuan tu..
terus lps tu cerai..

benda2 nya sepatutnya x yah cerita..kalau dh bertaubat moga2 Allah ampun.
tp kalau dh mengandung@hamil di luar nikah..rasenya cari yg lain la..
zuriat yg bersih dlm keluarga amat penting..
ni sekdar pandangan peribadi..

Post Last Edit by slier81 at 30-3-2010 05:05

soklan aku senang je
ko pernah tebuk pompuan lain x
klu x..high chance isteri ko masih dara
pompuan baik hanya utk laki baik
aku yg pernah ehem ni..walhualam la

so..ko nak paksa gf ko penah ehem tak la..kalu penah..ko nak wat apa..putus??

up to u laa

satu fakta yg ko kena terima, skg ni dah akhir zaman, jadi mmg payah la nak dapat yg betul2 ok seperti yg ko nak. remaja sekarang ni dah advance.

klu ko cintakan gf ko tu sbb selaput dara sekeping tu, definitely ko akan tinggalkan dia lepas ko tau dia tu dah x suci, pnh main.

tapi klu ko cintakan gf ko tu sbb ikhlas kerana DIA, walau apa pun jadi pada sejarah silam dia, ko xkan amik port. ko akan bimbing dia ke jalan yg benar....

semuanya atas diri ko. bukan atas diri gf ko atau org lain

Follow Us
wa'alaikumslm, sblm aku kawen, aku x pernah pong terpikir psl mende-ni dara ke tidak bakal wife aku tuh, even kitorg jarang jumpa (maklumla aku dok KL, dia penang-masa berchenta2la).......tp kepercayaan kat dia tuh 2 buat aku x terpikir langsung psl mende2 ni.....

kalo kita percaya kat pasangan, aku rasa kita xkan pikir mende2 camni...tp misalnya kalo dia x dara dah, byk kemungkinan, pompuan aktif bersukan pong selaput dara dia akan pecah, so, kena consider jugak mende2 tuh, xlehla pikir, asal x dara je dah penah roman2......

untung sabut timbul....
mohon petunjuk dr ALLAH SWT
sesuai x dgn pompuan tuh..

Assalamualaikum....

Bagi aku ada dara atau tidak, itu tidak penting.....sbb hal mcm ni selalu di tekan oleh doktor.
Selaput dara mudah pecah jika seseorang wanita tu beraktiviti lasak.
Yang penting sekarang ialah adakah dia masih suci.....belum pernah melakukan hubungan seks.
Seperti kata kwn kita tu.....Allah telah tetapkan perempuan yang baik adalah untuk lelaki yang baik.
Kalau dia dah pernah terlanjur, terbukti dia bukan wanita yang baik untuk lelaki yang baik.
Dan seperti komen2 sblm ni kata, kalau ko lelaki yang baik, ko tak perlu risau.
Dan maaf cakap, kalau ko pun pernah buat perkara tak baik, jgn menyesal kalau dapat pasangan yang serupa.
Cuba tengok cara perlakuan tingkah laku perempuan tu.

Memang la tak dinafikan, zaman sekarang ni, tgk jer bertudung litup, tapi pernah gak terlanjur....ish ish ish tak paham aku....geram pun ada ni. Tak fikir ke, kita hidup di dunia ni hanya sementara.....akhirat kekal abadi...Takkan sanggup hidup dalam api selama berjuta2 tahunnnn....
opss....lari topik jap....

So, fikir2kan lah....jangan senang2 reject atas sebab yang remeh-temeh.
Yang penting, ikhlas, jujur dan kasih sayang.....
Binalah rumahtangga anda hanya kerana Allah. Jadilah Khalifah Allah yang mulia di muka bumi ini...

Wasalammm...

Post Last Edit by slier81 at 30-3-2010 05:05

soklan aku senang je
ko pernah tebuk pompuan lain x
klu x..high chance isteri ko masih dara
pompuan baik hanya utk laki baik
aku yg pernah ehem ni.. ...
slier81 Post at 30-3-2010 05:04

Betul tu...
Allah SWT berfirman  " Lelaki-lelaki yang berzina tidak akan mengahwini melainkan wanita yang berzina, atau wanita musrik dan wanita yang berzina tidak akan mengahwini lelaki kecuali yang berzina atau musyrik.' ( An-Nur : 3

Dalam ayat lain Firman Allah : " Wanita-wanita yang keji adalah untuk lelaki-lelaki yang keji, dan lelaki-lelaki keji adalah untuk wanita-wanita yang keji, dan wanita-wanita yang baik adalah untuk lelaki-lelaki yang baik.." ( An-Nur : 26 )

Kalau kau x pernah buat dosa, ko x perlu lah bimbang apa-apa. Tapi kalau ko sendiri bukan malaikat, janganlah mengharapkan isteri yang bagai malaikat.

salam, saya bakal melangsungkan perkahwinan..pada saya dara tu penting..memandangkan keadaan dunia sekarang ramai yg anak gadis yg telah ditebuk tupai..jadi aku amat risau kalau benda ni terjadi kepada bakal isteri..tentunya seperti rasa ditipu..persoalannya...mcm mana kita nak kenalpasti yg pasangan kita ni ada dara ke tidak..tq

awal2 lg ko ckp ko xkesah..tp knpe lak nk tau bini ko 2 dara lg ke x?
kalau bini ko dah xde dara lg ko xnk kawen dgn dia?...

kalau kau sayang die, terima die seadanya. manusia tidak sempurna dan selalu melakukan kesilapan.

klo btl pon die da xde dara x smemstinye die jht.. mmg btol pompuan kene pertahankn mende yg satu tu.. tp x smestinye die da xde mende tu die x brubah.. bgntung pd diri TT la..klo rse syg, wlaupon die xde dare, troskn.. tp jgn 1 ari nnti mnyesal lak.. lg satu la.. sbenanye klo laki, dpt pompuan yg xde dara, rse tecabar ea? rse die dpt sisa org ke????

Walaupon dia pelacur... Terima jelah dia seadanya.. Kalau kita tak boleh terima dia seadanya bagaimana kita nak menyayanginya dengan sepenuh hati.. Nanti asyik gaduh dan marah2 pulak.. Masing2 harus menyayangi antara satu sama lain.. Terima diri masing2 seadanya.. Hidup didunia ada kalau senang ada kala susah.. Sama2lah redah..

Tapi memanglah kalau pilih seseorang pasangan kita nak yang baik utk hidup bersama.. Yang penting jika kita sayangkan pasangan kita terimalah dia seadanya..

Aku baca rmai org sanggup ambil org yg dah terlanjur kt mne2 pun..baik laki maupun perempuan..mmg x dinafikan perkara nii mmg baik..tapi korg kne igt..bila dah berzina bende nii akan kena kat anak cucu korg lak..PASTI..tak kira la blah pihak lelaki ke perempuan..Imam Syafie pun ade bg tau zina nii mcm hutang..klau korg dh buat..mungkin anak cucu korang akan buat lak kat org laen..sbb tu perkara zina nii jgn ambil mudah sgt..

emm...
dah nk kawen br nk pikir ker?
sebelum ko b'kenan ngan awek ko 2 ko xpnah t'pikir ker?
i meant the way ko cr dia...ko x pkir ker?
huhu...kt mana ko jumpa dia, keje dia, dia sosial ke x?
benda2 ni kn reflect ngan diri dia...
kan nabi ckp cr pasangan tgk 4 perkara...harta, rupa (kecantikan), status, n agama.

klu ko rasa agama dia dah bagus...xyah r risau...
percaya janji Allah laki yg baik untk pompuan yg baik...

ak pernah tnye kat sorg ustaz tu mcmana nak tau dara or tak sesorg prmpuan tu. Sbb kita dgr mcm2 cara nk tgk...org kata tengok tumit la, tengok cara jalan la  & ade lak yg soh mak andam jalankan acara utk tau dara ke tak daranye seseorang.

Ustaz tu kata, perkara dara tk dara tu allah takkan tunjukkan pada kita semudah itu, kecuali dibuka hijab untuk melihatnya.  Iaitu dengan cara buat sembahyang sunat, berpuasa atau amalan2 terntentu.

Persoalannya, andaikata kau dpt jawapannya tak seperti yg kau nak, kau dah bersedia ke nak hadapinya? Berhati2lah dgn apa yang ko mintak.

kalau dia takde dara? kau tak nak kahwin? hilang sudah kasih sayang?

bang, dara menjamin kesetiaan? keharmonian rumah tangga? menjamin kekal perkahwinan sampai akhir hayat ke?

bukan aku nak cakap tak penting. tapi bukanlah dara tuh perkara pertama dalam nak berumahtangga. kalau pmpuan tuh pernah terlanjur dan dia dah taubat, bagus la. semua orang buat silap, cuma silap dia tuh besar la. yang kau pun dah nak kahwin baru nak pk? masa kapel dulu takde terfikir? sebelum merisik ke tunang ke takde pikir?

tq all bagi pendapat...aku bkn ape..cuma risau dengan keadaan dunia skrg nih..zina dah perkara biasa..alhamdulillah aku x penah terjebak lagi walaupun sekeliling aku maksiat belaka..kawan2 aku pun anggap biasa je..aku cukup risau sebab benda ni dah jadi 'biasa'..pada aku ia tetap perbuatan terkutuk..walaupun org kata aku kolot ke ape ke..aku ttp ngan pendirian aku...

tu r..kalau aku tau perkare yg sebenarnya kl betul dah xder dara..mesti r aku kecewa gile2..tapi tah r...kenapa r ade sangsi dalam pikiran aku..? mcm mana pun mesti ade rasa ingin tahu dia masih ke x?