CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

zull4rs posted on 18-7-2013 03:16 PM
Jalan Kebun tu seksyen 30. Yelah, mungkin sebab dia pun belum buat majlis bacaan yassin dan doa se ...

Serius ke? aku beli umah kat jalan kebun jugak..seksyen 29....tp umah aku xsiap lgi...waaaaa...jgn la....

cerita seram yg budak sewa rm50 tu di buat drama ke filem x silap lah..tgh shoting,pelakon dia hairul hazreen,aliffhadi n bape org lgk x knal..masa shootng pun hairul ckp mmg ada gangguan

seram nyer.. kalo aku mmg dh lama pindah dah

ni aku copy paste persoalan dari seorang forumer yg ditanyakan direct pada penulis cerita ini tp belum dijawab oleh penulis...

Assalamualaikum w.t.w...........

buat semua senior GC,seperti yg korang ketahui,sy mungkin org yg terkebelakang baca tentang kisah abg MR.Q lalui
d rumah seksyen 2 tu,atau hari ni lebih d kenali sebagai rumah RM50.....
dari apa yg sy perhatikan ketika terbaca kisah abg Q tu,timbul plak beberapa persoalan yg mungkin kita ble kongsikan bersama
bukanlah niat sy ni nak mempertikaikan pengalaman yg abg Q lalui bersama rakan2 yg lain tu.....sy terbaca kisah abg ni melalui
satu blog yg terkirim kat dinding FB sy lebih kurang 3 minggu dari hari sy buat post ni.....mulanya sy tertarik ngan kisah abg ni
bila mn sy baca sampai ke tahap adanya kematian 2 org sahabat abg dari peristiwa tu......oleh kerana nak tau sangat sama ada kisah
ni adalah rekaan semata,sy cuba untuk menyelongkar dari setiap sumber yg berkaitan kerana nak tau sangat siapa penulis sebenar kisah
rumah RM50 ni[Rumah RM50 ni adalah tajuk yg d berikan pada kisah abg tu semasa sy membacanya].....akhirnya sy terjumpa nama nickname
abg kat satu blog...lepas tu sy selongkar lagi barulah sy terjumpa GC ni,dan sy rasa bertuah kerana dapat baca artikel yg 0rinya.....memang tak d nafikan
ramai jugklah yg mentertawakan cerita abg ni melalui komen2 yg sy baca kat FB tu,tapi masih ramai jgk yg percaya dan nak tahu dengan lebih lanjut.......
sy bukanlah seorang bloger atau wartawan yg asyik nak menyebok pasal suatu kisah,apalagi kisah yg tiada kaitan dlm hidup sy.....tapi bila jer terbaca
pengalaman yg telah abg kongsikan bersama,rasanya tak keterlaluan untuk sy meneliti berulang kali kisah abg ni,malah dah berkali2 sy baca,walau sy dah tau dari awal cerita tu dan endingnya macam mn sy tetap akan membacanya berulang kali.......seolah2 kisah abg ni mempunyai aura tersendiri serta cara penyampaian yg bersahaja ringkas namum cukup menggambarkan kejadian pada malam tu.....walaupun abg mengatakan bahawa ada lagi kisah yg berlaku tapi abg tak ceritakan semuanya......okey lah bang d sini sy ada beberapa soalan yg mungkin abg tak sedar semasa menulis cerita ni harap abg menjawabnya......sy bukan nak mempertikaikan yer bang....minta maaf banyak2....

1)...semasa kejadian tu berlaku abg kata salleh mengajak abg2 semua pergi lepak kat restoran hakim,persoalannya semasa kat restoran tu abg2
perasan yg arwah naim ngan arwah selleh tak bersama abg...siapa yg mengajak sebenarnya atau abg tersalah sebut dalam kisah tu.....
2)kalau mengikut pengetahuan sy abg tulis kisah ni sekitar tahun 2010,namun abg mulakan kisah dengan 9thn yg lepas...ertinya sekitar thn 2001 lah kan,sy nak tahu ada seorang rakan abg sibuk mendownload lagu,lau nak ikut masa tu cuma ada internet yg cuma menggunakan talian....wi-fi atau broadband belum adalagi,masa tu jgklah cybercafe paling popular..melainkan rumah tu dah sedia ada talian penyambungan internet.....
3)tak dapatkah abg menghubungi rakan2 abg yg terlibat sama dalam kes ni bagi menguatkan lagi kisah abg ni..
4)harap abg ada masa untuk bukukan peristiwa ni dan jual secara post jer melalui GC....dan kalau ble letaklah gambar abg ngan kawan abg bersama

untuk tujuan persaudaraan...GC..

SEMOGA SETIAP JAWAPAN YG ABG BERIKAN DAPAT MEMBERIKAN GAMBARAN
BAHAWA SATU KISAH ITU AKAN KITA FAHAMI BILA KITA SENDIRI YG MELALUINYA...

link asal:

http://gengcerita.activeboard.co ... =4&sort=oldestFirst Last edited by rajoli on 4-9-2013 10:58 PM

rajoli posted on 4-9-2013 10:57 PM
ni aku copy paste persoalan dari seorang forumer yg ditanyakan direct pada penulis cerita ini tp bel ...

gigihnye die...x jwb lagi la la ni ek...

tamat gaks akhirnya membaca.....

Follow Us
agak2 Mr Q tu ada dalam ni tak

Kisah benar rupanya. Ingatkan sekadar buat2. al-Fatihah kepada rakan penulis yg meninggal...

aku yg repeat balik baca kisah ni pun seram sejuk dibuatnya..
pepun..kegemilangan gerai di sek 2 tu dulu mmg xleh dilupakan..
open table..nasi goreng kampung..fresh oren...mmg terbaik!!
rindunya momen dulu2...

kabarnya... kisah rumah ni akan di dramakan... cuma ada sedikit perubahan here and there...

lps khatam thread ni aku tanya hubby betul ke pasal rumah brhantu ni psl dia org shah alam...betullah kata dia.seram pulak aku

hai. just nak update. rumah tu sekarang dah berpenghuni. cantik lagi kemas suasananya.

edee_91 replied at 28-1-2018 10:59 PM
hai. just nak update. rumah tu sekarang dah berpenghuni. cantik lagi kemas suasananya.

mana tauuuu? ada gambar latest tak?

soalan aku,knp la dorg p cangkul busut tu?

bukan rumah yg ini.tu kan rumah teres

persoalan masih tak terjawab
rumah yg mana?
rumah gambar buai tu rumah teres dua tingkat.kan ada jiran sebelah , depan lagi
aku selalu lalu
rumah tu dah cantik

Dadadi replied at 29-1-2018 10:46 AM
soalan aku,knp la dorg p cangkul busut tu?

Dorang tak tau....
klu aku pun aku cangkul, sbb busut tu buat pintu tak blh bukak sepenuhnya kan....

uori replied at 29-1-2018 10:28 AM
mana tauuuu? ada gambar latest tak?

aku sendiri gi round rumah tu dalam sebulan dua lepas. tak terpikir nak tangkap gambar masa tu. lain kali aku pergi lagi aku snap ya.