CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

stryder_cats posted on 31-5-2013 10:20 AM
ada gak dgr banglo yg ilang / dah roboh kt sek 2.. kt sebelah sirim ke

tak pasti. ada kemungkinan tak ini rumah yg dimaksudkan?

http://pemudaillahi.blogspot.com/2012/01/rumah-berpenunggu-di-seksyen-2-shah.html

Santeira posted on 19-5-2013 02:04 PM
Info tambahan, berita ni dikeluarkan akhbar kosmo sekitar 2011:

is there any chance i can see mr g?

surfinv posted on 10-6-2013 01:38 AM
is there any chance i can see mr g?

ntah, cuba tegur dia kat thread kat gengcerita. dia jarang masuk la. nampak mcm busy je.

so santeria stakat ni dah dpt info or adakah tuan punya cerita nak bgtau lokasi sebnarnya...

surfinv posted on 11-6-2013 01:11 AM
so santeria stakat ni dah dpt info or adakah tuan punya cerita nak bgtau lokasi sebnarnya...

ntah. saya cuma baca thread dia dan info2 tu apa yg org tanya pada dia/musykil di thread tu, saya kumpulkan dan summarize balik. saya tak tanya dia sendiri pun di mana lokasi sebenarnya, sbbnya mr q tu jarang masuk dan saya agak malas nak register. dan mr q tu pun tak nyatakan dengan tepat mana lokasi sebenar.

pendek kata saya cuma bagitau apa yg dibaca di thread, saya tak register di situ dan tk pernah communicate dengan mr q.

saya rasa dia keberatan nak bagitau dengan tepat di mana, dia cuma cakap 'berdekatan wet world'. saya rasa tak ada org di situ tanya dengan tepat di mana rumah tersebut.

dia kata cerita dia kat rumah sewa tu panjang, dan ada byk benda dia tak cerita. in my opinion dia sendiri mengambil masa yg lama utk menghilangkan gangguan tersebut dan takut gangguan akan datang lagi. cadangan saya, kamu register kat gengcerita dan tanya direct pada mr q. saya tidak pasti bila dia akan masuk thread balik. Last edited by Santeira on 11-6-2013 08:02 AM

surfinv posted on 11-6-2013 01:11 AM

kalau ikut gambar dekat satu blog tu, mcm menepati apa yg diceritakan oleh mr q.

sbb dia kata ada pokok ara dekat rumah yg dahannya sampai masuk tingkap. sama ada benar atau tak saya tidak tahu. mungkin menggunakan gambar ini, kamu boleh pantau sekitar wet world.
http://pemudaillahi.blogspot.com/2012/01/rumah-berpenunggu-di-seksyen-2-shah.html

Follow Us
Santeira posted on 11-6-2013 08:01 AM
kalau ikut gambar dekat satu blog tu, mcm menepati apa yg diceritakan oleh mr q.

rumah ni sekarang dah bercat baru dan lalang dah tebas semua....tapi still xde orang duduk...based on ape yang aku tengok tahun lepas....

rumah nie tak jauh dari asrama Jati UiTM.  Kalo jalan kaki dlm 10 menet gittew.....Aku penah lalu dpn umah nie pd waktu malam, lps dinner kat restoran khalifah....mmg jalan kat kawasan umah tu gelap dan suram aje pada waktu malam.

Tapi, according to kawan aku yg mmg membesar kat area tu, umah 50 hengget nie mmg tak jauh dari area Wet World and bukan umah yg dlm gambo nie.  Kawan aku penah drive bawak kitaorg lalu dpn umah 50 hengget version dia lar.  Rumah tu dah dirobohkan dan dah dibina banglo baru atas tanah tu.  So, aku tak rasa version kawan aku nie version yang tepat.  Menurut kawan aku gak, ada satu lagi rumah menepati citer umah 50 hengget kat area yang sama.  Nanti lah, bila kitaorg senang2 dan free weekend, aku nak suh dia bawak aku pusing area tu.

abes gak khatam cte nie...
skeri gak...

lampu_liplap posted on 11-6-2013 10:25 AM
rumah nie tak jauh dari asrama Jati UiTM.  Kalo jalan kaki dlm 10 menet gittew.....Aku penah lalu  ...

kalau ikut cerita mr. q, kejadian ni berlaku sembilan tahun sebelum 2010. sekitar 2001, dan waktu tu mmg san belajar di UiTM Shah Alam. san dan kawan sebilik merangkap kawan baik, kami berdua budak kampung yang miskin. bila boring petang2 kami suka keluar ke tasik shah alam atau kompleks PKNS berdua, dan biasanya kami jalan kaki, melainkan kalau penat sangat masa tu naik bas mini pink yg amik orang depan food court seksyen 2 pegi PKNS. kami suka jalan2 ni sekitar akhir 2001 awal 2002 la, sebelum kami pindah kolej anggerik dan tak duduk sebilik sudah.

dan kami mmg jalan2 cari rumah RM 50 ni, termasuk hingga ke wet world. terjumpa dua tiga buah rumah tak berpenghuni dan nampak menyeramkan, tapi saya sendiri tidak pasti sama ada salah satu dr rumah itu ialah rumah RM 50.

yg saya ingat, salah seorang budak course saya, satu batch diploma tp lain kelas, ada menyewa di rumah RM 50 tu, nama dia wak. dah salah sorang housemate mr q nama wak. saya tidak pastu sama ada itu budak course saya atau orang lain, dan saya pun dah lost contact dengan wak.

aku dulu masa belajar uitm mmg dok seksyen 2 sampai abis belajar. ni antara calon2 umahnya:-

1- depan wetworld, corner lot, rumah besar, kemas cantik tapi sampai skrg tak de org duduk
(atau mgkn rumah tumpangan saja kot)

2- berdekatan tadika, dekat medan selera seksyen 2 yg lama sebelum roboh.. ada rumah 2 tingkat tapi dah di robohkan separuh

3- rumah di atas bukit seksten 2, kawasan hutan sikit depannya. 2 tingkat

dari cerita2 di atas, aku simpulkan:-
1- rumah tu dekat dgn jalan besar sbb ada kes org meninggal kena langgar
2- bukan coner lot
3- 2 tingkat

dan aku rasa, umah ni mgkn umah yg telah di robohkan tu. sampai skrg masih ada rasanya, roboh tak habis

dan berdekatan dgn wet world, hanya seksyen 2 saja. seksyen 3 dah jauh dah dgn wetworld..
apapun, pakat2 lah berspekulasi lokasi rumah. hu3

rindu medan selera seksyen 2. jaman tu nasi, keli bakar besor lengan, kangkung belacan  +  sambal padang baru RM 2.50. teh ais kaw singgit jek.

rumah ni kat mana plak....
jalan mana?

Santeira posted on 11-6-2013 07:50 AM
ntah. saya cuma baca thread dia dan info2 tu apa yg org tanya pada dia/musykil di thread tu, saya  ...

hmmm register yerr

pasal kematian kawan si pencerita tu kenapa yer....
dah lama baca dan tak ingat cerita detailnya....
nak ulang baca dah tak berani.....
ada sesapa sudi nak bercerita......

liyanur posted on 12-6-2013 02:38 PM
pasal kematian kawan si pencerita tu kenapa yer....
dah lama baca dan tak ingat cerita detailnya... ...

baca kat page 34....saya baru habis baca....

umisha posted on 18-6-2013 03:06 PM
baca kat page 34....saya baru habis baca....

dah ulang baca...trima kasih yer...

1st time baca kat opis lama....
gigih baca walo duk sensorang kat opis.....tepat kul 5 terus cabut balik....
2nd time baca pun masih sensorang walo kat opis baru....
tp dh kurang skt seramnya....

Masih belum pasti mana satu rumah rm50 ni ye. Mungkin sbb banyak sangat rumah berhantu kat sec 2, sampai org mixed up rumah2 tu antara satu dengan lain. Kalau ikut cerita Azhar, ada 3 rumah haunted. Cuma gambar yang diambil tu, bukan area sec 2. Sbb rumah2 banglo jenis ni banyak kat seksyen 3. Jenis yang standard, sbb rumah2 jiran pun design yang sama. Tp rumah kat sec 2, design2 banglo dia custom (lain-lain design rumahnye).

Since ni thread mistikus di Shah Alam. Nak kongsi cerita.

Gangguan di Rumah Baru.

Aku baru je beli rumah area Kampung Jalan Kebun. Alhamdulillah bulan 3 lepas, rumah dah handover. Skrg rumah dalam proses renovation. Kat Jalan Kebun ni, biasanya tmn perumahan jenis satu lorong dengan keluasan taman kebiasaannya dlm 3 ekar je. Keliling taman rumah aku ni ladang kelapa sawit. Biasalah tempat baru tak lari jugak dari gangguan.

Kebanyakkan jiran aku dah menghuni rumah masing2, cuma dalam 40% je lagi belum masuk (termasuk aku). Masa seorang jiran wat house warming, salah sorg jiran dh buka cerita yang dia pernah nmpk entiti di belakang rumah jiran sebelah aku. (tak best sbb betul2 sebelah rumah) Kami cuma assume yang dia merepek je. Hinggalah jiran sebelah aku tu betul2 kena ganggu.

Gangguan dia lebih kepada mengusikla, masih belum sampai tahap menampakkan rupa. Gangguan pertama berlaku pada wife jiran (A) tu, masa husband (B) dia takde kat rumah sbb outstation. Masa A sedang siap2kan anak lepas mandi, kalau tak silap waktu maghrib. Tiba2 shower di satu lagi bilik air terpasang dengan sendirinya. (Nota: rumah setingkat, jadi ada 2 bilik air-satu berdekatan dapur-satu di bilik utama). A ni berani jugak, dia pegi je ke bilik air tutup shower tu. Tapi tiba2 ada bunyi bising datang dari siling macam ada benda jatuh di bilik tengah. Tapi mmg respect la sbb A tak cuak, relax je dia.

Next... Husband n wife kena kacau plak.

Rate

1