CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 18823|Reply: 69

Pengalaman di PIzza Hut Alamanda

Post Last Edit by mikasa at 17-3-2010 12:48

Ada satu hari , aku order pizza untuk take way , aku pilih pizza yang tengah ada promosi memandangkan ada diskaun sebanyak 30% untuk pemegang kad debit/kredit Maybank. Aku pun hulur laa CC Maybank aku untuk bayaran , bila dapat aku dapat resit CC, tiada diskaun untuk pembelian tersebut so aku tanya laa kenapa takda discount utk pemegang Maybank kad. Cashier tu persoalkan aku kenapa nak bagitau awal2 sebelum buat pembayaran dengan menunjukkan aksi tidak puas hati menghempas buku order , pastu dia panggil manager , jawapan yang aku terima ialah susah nak void transaction tersebut dan sistem point of sale diorg sensitif dan kompleks.

So aku sign je pastu bagitau manager dia bahawa aku akan contact pihak atasan untuk complaint.

Kebetulan ada nombor tel kat resit pizza so aku pun tel laaa, kebetulan yang jawap manager tu jugak so aku aku malas nak complaint menda yg sama

Waktu nak ambik pizza , manager tu tu tanya samaada aku ada call dia tak .aku tanya kenapa? Aku cakap sila bagi pizza yang aku order sebab aku nak cepat. Dan tak nak cakap pasal discount 30% tu lagi. Alih2 dia bagi kat aku sejumlah duit bersamaan dengan discount yg sepatutnya aku dapat  sambil buat sesuatu kat mesin point of sale diorg.(boleh pulak buat -masa awal tadi tak boleh nak buat)

Bagi aku , bukan discount yang menjadi priority dalam kes aku , tapi cara layanan dan penerangan yang diberikan amat mendukacitakan

Rate

1

mmg derang cmnie..aku selalu je byr pakai cc maybank aku..tp xpnh dpt diskaun 30%..bila i tnya..takde discount ke..kata ada utk cc maybank...cashier dia trus senyap....rina mls nk tgu lama2..chiow je..rina prefer dominos dr pizza

mmg derang cmnie..aku selalu je byr pakai cc maybank aku..tp xpnh dpt diskaun 30%..bila i tnya..takde discount ke..kata ada utk cc maybank...cashier dia trus senyap....rina mls nk tgu lama2..chiow je. ...
anizarina Post at 17-3-2010 12:52

kita kena gunakan hak kita sebagai pengguna, ramai pengguna kat Malaysia tak guna hak diorg

kt jusco equine service so lame.
lembab n xmesra langsung.order hny smpi dkt 45 min!

menda ni dah jadi kebiasan. certain pekerja fast food ni memang terus perangai. mentang2 la bukan franchise bapak dia buat kerja sambil lewa.

aku pernah sekali kena dengan pekerja satu fast food ni. cakap kasar. masa tu aku sorang je kastemer. dia pun slow buat tak ingat dunia. ade ke patut buat makanan aku test subject suruh intern dia buat. pastu tiap step dia ajar.aku dok tencongok tengok je. aku tanya dia pesal saja buat lambat? dia kata kejap laaa. mak aih. teruk betul. mentang2 la manager takde taim tu. last2 bila dah siap aku tanya nombor telefon yang ditampal untuk report kalau tak puas hati ni working or not. baru cuak anjing. tu pun lepas aku on the way nak keluar dengar dia kutuk2 sama2 pekerja cakap kastemer belagak.

memang esok pagi tu aku call la. report tak puas hati dengan kebiadapan pekerja dia. taktau pejadi dengan dia.

nie pulak pengalaman aku kat pizza hut KLCC

aku order banyak dua menda untuk lunch...dah abis pizza pun spageti untuk awek aku tak sampai lagi ...aku terus panggil pelayan berapa lama lagi ...dia kata lagi 15 minit...aku pun cakap nak cancel je spageti tu..pelayan tu kata tak boleh , sebab dia tengah buat ..

aku pun selamba gi kaunter bayaran , aku nak bayar kecuali spageti sebab lambat sgt, mungkin cashier tu ranking lagi tinggi , dia pun panggil pelayan yang serve aku aku tanya kenapa menda tu terjadi...cachier tu suruh aku tapau spageti tapi aku tetap tak nak sebab aku dtg nak makan sini bukan nak take away..

so diorg terpaksa charge apa yg aku makan je..

Follow Us
aku pernah naik hangin dkt pizza kat tempat aku ni.

Punya lah lama aku tunggu order, tunggu punya tunggu...meja lain yg order lg lambat dr aku  semua dah dapat...
Tapi sabar lagi....pastu bila tanya mana order...nanti kejap katanya

...dah nak dekat sejam dok nunggu...aku pon tolak kusi dgn bunyi yg agak kuat lah...
terus pi kaunter tanya mana order aku...tergagap gak ah dia org...pastu aku kata ....dah lah..aku bayar jer....tak kuasa nak menunggu

Pastu baru terhegeh hegeh datang..nak hantar order..
kakak aku suruh dia orang bungkus jer...

moral of d story...makan nasik kat warung pon lg cepat n lebih murah

boikot piza hut!!

tak payah boikot   , ...kalau tak puas hati ngan servis kena buat complaint baru laa diorg leh improve...

bodoh tul la pekerja2 pizaa hut nie.....dh customer bg card credit maybank terus ja la bg diskaun 30% tu...tak kan nak tunggu customer ckp baru nak bg diskaun....mata ada tgk la card kredit tu jenis apa....aku nak puji pekerja swensen, siap minta  credit card citibank sbb ada diskaun....kalu dia bt diam ja pun aku bukan tahu....sbb time tu aku nak byr pakai maybank credit card.

tak kira pizza hut branch mana pun...semua tahap longkang...anis bayar pakai cc mebeng..tak pernah nak dapat 30% diskaun tu pun..pernah anis tanya kat pizza hut warta bangi tu...cashier tu cakap...yang guna atm mebeng jer leh dpt 30% diskaun, kad kredit tak leh.anis terus cakap..ye kerr????...terus dia buat muka....sekarang lagi best makan pizza pasar tani mardi..murah, sedap, berbaloiiii baloiiii.....

11# AnisSuraya

berbaloii baloiii sungguh ke uols kt mardi tu?yg setiap ari sabtu ptg smpi mlm tu ke?baper ek rege die?

11# AnisSuraya  

berbaloii baloiii sungguh ke uols kt mardi tu?yg setiap ari sabtu ptg smpi mlm tu ke?baper ek rege die?
hashyreed Post at 17-3-2010 02:30 PM

banding pizzu hut yang mahai siot, kekadang doh dia keras kejung, pehtu kena tax lagi...berbaloi lagi makan pizza yang beli kat pasar tani mardi setiap pagi sabtu tu (pasar tani mardi hari sabtu ni dari pagi sampai tengahari jer, yang waktu petang sampai ke malam tu tak pernah pergi...) harga pun murah sekeping RM12.00 jer, size dia lebih kurang size pizza hut yang large tu..doh dia pun lembut gebus..tak perlu bayar tax bagai...pizzanya pun sodap..

pizza hut nih mmg teruk lah service nye... aku dah lame reject pizza hut nih.. servis lambat giler... aku prefer order dominos n makan kat umah jer.... lagik puas hati.... kalu dah lambat tu, sah2 dapat free pizza voucher....

kt jusco equine service so lame.
lembab n xmesra langsung.order hny smpi dkt 45 min!
hashyreed Post at 17-3-2010 13:03

ko pun kena...?? hehehe... aku rasa siapa yg gi pizza hut kat equine tu 90% menyumpah gamaknya.... (lagi 10% tu kroni2 diorang gak.. sbb tu tak marah.. wakakaka)

banding pizzu hut yang mahai siot, kekadang doh dia keras kejung, pehtu kena tax lagi...berbaloi lagi makan pizza yang beli kat pasar tani mardi setiap pagi sabtu tu (pasar tani mardi hari sabtu n ...
AnisSuraya Post at 17-3-2010 14:48

deyy minnachi... amma pooo... aku pegi pasat tani mardi ni minggu lepas takde pun pizza tu... terpaksa la layan burger rempah ala2 prosperity mekdonal tu....
then petang tu dekat kul 6 aku datang lagi... utk tgk pasar sessi petang punya... takde jual jugak... chaiittt...

hari sabtu nie aku nak pergi pasar kat mardi lepas jogging kat bukit ekspo UPM tu...nak cari pizza yang anis cakap tu..patut laa ramai je yang beli pizza tu , rupanya sedap

Ryo, minggu lepas mmg tak ada, brother tu cuti sebab wife dia bersalin daaaaa.....tapi minggu2 sebelumnya brother tu mmg ada jer niaga pizza dia tu..tak der rezeki hang ler tu nak beli pizza dia sabtu lepas...wrong timing kata org kampung anis...hihihihihihihhi
dan sebelah petang tu anis tak pernah inform yerr ada jual pizza..anis cuma inform pasar tani mardi pagi sabtu jer..hihihihihihihi

Mikasa, meh beli...mmg sedap...ada masa tu sampai tunggu Q nak beli pizza dia...kalau nak  rasa sedap ke tak...beli sepotong dulu (RM1.50 sekeping)...kalau rasa sesuai dengan selera dan tekak..boleh beli satu bijik...tak yah nak kena bayar tax bagai...brader tu pun sporting....kalau anis lalu jer depan gerai dia..anis akan panggil...sibuk bossssss......dia dah cam suara anis....

17# mikasa

pasar tani mardi tu kat mana? nak try lah....sambil-sambil gi UPM

pizza yg tgh promosi skrg tu ke? yg kulit die tu nipis je.. sy pon br lpas mkn pizza tu (set) mase nk byr (pkai maybank debit card) tanye la pasal diskaun.. die kate discount tu entitle utk ala cart shj.. skali check balik kt pamplet mmg betol utk ala cart shj.. so klu beli yg set mmg x de discount..