CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4934|Reply: 31

Apa yg patut kita buat agar mendapat NUR dariNYA...

salam, sahabat karib saya pernah memberitahu dia mendapat Cahaya Keimanan dr Allah sewaktu dia di form3, sesuatu yg tak boleh diungkap dengan kata2...saya selalu tertanya2 bila agaknya pintu hati saya akan terbuka dan mendapat cahaya keimanan yg serupa dengannya...
saya rasa sekarang ni hati saya terlalu tebal dan keras utk terima Nur dari Allah, saya selalu berdoa dan tertunggu2..
apa yg patut saya buat??..sila bagi bimbingan...

wassalam,
Dalam minda anda.  Tunggu apa lagi?  Doa dah...  motivasi ada tak ada?

.." mintalah dengan sabar dan menunaikan solat.." yang lainnya Allah akan uruskan.. wallahu a'lam.

hmm, apakah cahaya keimanan yang dimaksudkan disini. Can somebody define it?

Apakah cahaya keimanan tu seperti bebola api yang menerobos ke dadanya? Lalu pada bebola api itu tertera kalimah Allah? Atau datang seseorang berjubah putih berada dalam gelungan cahaya dan memberi beberapa azimat kepadanya?

5# bintang

x perlu bebola api ker bara api ker... segala perlakuan kita, fikiran kita, hati kita yang tertumpu kepada Allah, itu lah cahaya keimanan yang sebenarnya

Follow Us
kalo ko laki cr yg paling mudah ko pegi join tabligh jerk.
tp probnya time nak join tu plk pintu hati x terbuka.
rs berat je nak join kan..
he he he...

xperlu tunggu. Kita sendiri gerakkannya.  

saya rs pertanyaan tuan itu sebenarnya adalah titik tolak bg cahaya membawa tuan kpd perubahan

bnykkan solat tahajjud n berzikir....dan selalu muhasabah diri.insyaallah dpt nur

pesan waqi' pada malik.
Ilmu itu cahaya, cahaya Allah, tidak akan memberi petunjuk kepada pelaku maksiat.

jauhi maksiat, tobat bebanyak... harapkan hidayah dan petunjuk hanya dari Allah.

Post Last Edit by zamkumis at 16-3-2010 09:24

Join tabligh jer 3 hari, tu jalan yang pasti untuk dapat nur hidayah. Dalam mengamalkan asas agama kita tidak boleh harapkan semangat(jazbah) semata-mata, bila naik semangat solat tak tinggal, bila semangat lemah solat pun malas, ini kaedah yang tidak betul dan tipu daya syaitan. Yang wajib kita tak boleh tunggu semangat, kita mesti paksa diri, serupa juga dengan kerja, hari2 mesti pergi kerja, tidak kira mood baik atau badmood kita akan pergi kerja. Kalau ponteng kerja bos akan marah, kalau selalu sangat ponteng nanti dibuang kerja, kewajipan mesti ditunaikan. Sekali lagi ditegaskan, dalam mengamalkan amalan yang wajib mahu tak mahu mesti kena buat. Untuk amalan sunat bolehlah on off ikut semangat. Bagi orang yang benar-benar nak menghampirkan diri kepada Alllah swt pula mereka jadikan amalan sunat seperti wajib atas diri mereka.

Salam,

Alhamdulillah kerana kamu telah ada kesedaran untuk berubah. InsyaAllah, Allah akan beri kamu cahaya kebenaran itu. Disini saya bawakan sikit kisah seorang sahabat yang mengalami masalah seperti kamu. Dia ambil masa yang amat lama untuk mendapatkannya. Sukar sangat. Tapi suatu hari, Allah ilhamkan dia supaya meminta maaf pada semua orang yang dia rasa ada buat salah terutama kepada Allah. Maknanya Allah mahu hati dibersihkan dari dosa kerana dosa-dosa itu yang menghalang seseorang itu dari mendapat Nur petunjuk dari Allah. Usahakanlah dengan seikhlas hati kerana Allah. InsyaAllah akan terhasil apa yang kamu cita-citakan kerana Nur itu diberi hanya kepada orang yang terpilih oleh Allah.

bnykkan solat tahajjud n berzikir....dan selalu muhasabah diri.insyaallah dpt nur
kereta_kodok Post at 2010-3-15 00:07

betul tu,
renungkan juga betapa banyak dan besar rahmat yg Allah berikan kepada kita,
fikir2kan berapa banyak masa yg kita gunakan untuk mengingati, mensyukuri nikmat Allah,
insyaallah kesedaran itu akan datang.
(utk diri aku jg)

1# EmbunSiang

Klu nak cahaya keimanan carilah pd Nabi saw...segala rahmat Allah sumenya telah dihimpun kpd baginda...lahirkanlah kasih kpd Nabi saw...jalan yg lurus adalah mengikut jalan Nabi saw dan Nabi2 yg sebelumnya...

"telah Kami utuskan Rasul dari kalangan kamu yg membawa cahaya rahmat Kami utk menerangi segenap alam"

Maybe i boleh cakap ni masa i dapat hidayah.. last 5 years ago, saya ni memang liat sangat nak sembahyang, sometimes saya created alasan2 sebab yg tak munasabah especially bila saya keluar with my family to shopping mall.. malas nak pakai make-up balik, malas nak ambil wuduk, malas nak berebut2, geli nak pakai telekung yg tak basuh di shopping mall... sometimes even saya buat2 masuk ke surau, tak solat pun duduk di belakang tunggu my husband habis solat... sampai satu tahap macam tu malasnya saya nak sebahyang..
ada satu peristiwa yg dikatakan saya tersentak dan saya berubah 100%.. peristiwa yg saya boleh katakan saya mendapat hidayah... bukan saya mimpi org berjubah putih datang atau mimpi disiksa oleh api neraka... saya melihat kemalangan dan kematian didepan mata saya sewaktu saya dalam perjalanan ke pejabat.. itu lah merubah hidup saya 100%... Orang yg mati dalam kemalangan itu (pemandu yg memandu dihadapan saya) bukan salahnya yg memandu cuai, tapi kesalahan org lain yang melanggarnya..sejak melihat peristiwa itu saya rasa takut sangat.. mana2 saya pergi takut sangat.. kalau ada benda hempap saya, kereta lain melanggar saya.. saya takut timpa kemalangan dan mati..saya takut nak mati.. keesokan saya pergi berkerja saya tergerak hati mendengar radio ikim, sewaktu tu dia bercerita tentang kematian, sakaratulmaut.. Penceramah itu cakap insyaAllah jika kita mengikut suruhanNya, insyaAllah Allah akan mempermudahkan kematian kita..walaupun sakit tetap sakit tapi Allah akan mengurangkan sakit itu.. Dia cakap kesakitan mati itu adalah 10 saat tetapi kesakita tu tidak akn dapat digambarkan oleh sesiapa, ada ulama mengatakan seperti dilapah daging kita hidup2 atau ditariknya dawai besi kearah leher kita.. tu belum diceritakan pasal alam kubur dan akhirat nanti.. ni baru diceritakan kesakitan semasa sakaratulmaut..nak tak nak semua org akan merasai kematian.. cara yg diambil yg berbeza..mungkin bagi org muslim yg baik ianya lebih dipermudahkan..
Sejak hari itu saya takut sangat...saya mula bersembahyang.. Saya sentiasa berdoa agar permudahkan saya mati dalam keadaan yg baik... mungkin hari ini, lusa, esok, saya tak tahu.. Kita manusia memang susah untuk sentiasa ingat mati sebab kita tak tahu, tak nampak, tak rasa.. Allah memberi hidayah saya dengan cara ini, sometimes hidayah datang dalam pelbagai bentuk, kita manusia yg berakal ini perlu berfikir dan menilaikanya..

saya teringat sahabat saya yang meninggal, dan ustaz membaca kematian adalah peringatan kepada yang masih hidup..

try tambat hati dengan quran

well - back to basics - what is basics - solat
al quran
know your solat well , tahu apa yg diungkapkan sedar apa  implikasi ucapan itu / ikrar , vows itu

12Next
Return to list New