CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 17600|Reply: 52

Pantai Merdeka Resort

Dah tanya kat board travel & living tp x dapat respond so nak tanya kat sini pulak. Ada dak sapa2 yang dah pi Pantai Merdeka Resort sejak depa ugrade ni? Kalau ada yang pi, buleh dak bagi feedback kat sini. Aku dgn adik beradik aku plan nak pi dok sana semalam dua cuti sekolah bulan 6 nanti.

Kalau ada yang bagi respond tu, terima kasih banyak2 noooo

tunggu na....nnt ada la org bg responds......

Sedihla macam ni tak dak sapa bagi respond kat aku. Ada dok bukak website dia tapi macam biasalah kat website tu semua yg elok2 belaka. Tu yang nak tau 1st hand experience sapa2 yang pernah pi.

Takpalah, aku tunggu sajalah kot2 ada nanti

aku hagham tak tau pun pandai merdeka dah ada resort.. aku p 15 tahun lepaih.. tidoq kat celah celah batu saja.. habeh nyamok gherit lengan dengan pungkoq aku..

last time before upgrade, service diorg best.. kalo pas upgrade nie mesti lg best

...tak tau pun...ada ka? kat area mana?...

Follow Us
Kalau setakat upgred resort tapi pantainya tak elok macam dulu-dulu tak best juga.Zaman la ni nak mandi kat situ kena tunggu air pasang .Dulu pantai bersih selalu.Rasanya kalau depa turut buat pemulihan kat pantai dia,barulah okay.Tapi kos dia tinggi sikit sebab melibatkan bekalan pasir.

pantai dia memanglah kotog sikit compared to pantai2 belah pantai timur tp takpalah. pi nak rehat2 dgn anak2 & adik beradik & bg chance kat laki aku memancing puaih2. sebab apa klu ingatkan chalet kat situ dulu2, langsung tak teringin nak pi pantai merdeka tu. dahla jauh nak masuk ke dalam tu drpd main road tikam batu

pantai dia memanglah kotog sikit compared to pantai2 belah pantai timur tp takpalah. pi nak rehat2 dgn anak2 & adik beradik & bg chance kat laki aku memancing puaih2. sebab apa klu ingatkan chalet kat ...
mami2x Post at 16-3-2010 10:55

sebenarnya dulu-dulu pantai merdeka ni cantik dan bersih.Kebersihan pantai ni ni bergantung kepada kebersihan air sungai Merbuk yg mengalir keluar melalui Pantai Merdeka.Kalau air sungai tu kotor maka Pantai Merdeka pun tercemarlah sikit.

best oowh duk chalet tu.. pastu pagi2 tgu nelayan turun dari laut.. depa ada this tradition called 'bisik-bisik' bila kita nk beli ikan depa.. bisik kt telinga nelayan tu berapa harga kita nk letak, pastu nnt bila dia puas hati dgn harga kita letak tu.. kdg2 depa tgk muka kita gk.. pastu dia amik raga ikan tu.. letak kt kaki kita, byr la kt dia berapa kita bisik td..

mak madc penah dpt once.. seminggu kami berkampung kt sana, muak mkn ikan.. hehehehe..

mama n ayah, kakak n abg ipar semua duk chalet, kami adik2 semua rent tapak camping, camping kt sana.. pastu kengkwn madc pun ada kt sana.. mula2 plan nk duk sana 5hari ja.. pastu camna tau, ayah madc blh la berkwn dgn tokey chalet tu, dia bg kami free lg 2hari tapak camping tu.. pastu discount chalet..

best oowh duk chalet tu.. pastu pagi2 tgu nelayan turun dari laut.. depa ada this tradition called 'bisik-bisik' bila kita nk beli ikan depa.. bisik kt telinga nelayan tu berapa harga kita nk letak, p ...
gutes_madchen Post at 16-3-2010 17:29

tu tahun bila tu? aku dulu pi situ camping masa zaman sekolah menengah. sejak lps spm kalau pi pun setakat pi daytrip saja. pi makan laksa, rojak buah & minum sirap kat gerai2 sambil ditiup angin laut... fuhh memang best.

takpalah kalau tak dak orang leh bagi feedback. nanti aku pi bulan 6 nanti aku update info kat sini. lehla hampa semua pakat2 pi pulak lps tu. sapa lagi nak pi kalau bukan kita orang kedah jugak, kan?

best oowh duk chalet tu.. pastu pagi2 tgu nelayan turun dari laut.. depa ada this tradition called 'bisik-bisik' bila kita nk beli ikan depa.. bisik kt telinga nelayan tu berapa harga kita nk letak, p ...
gutes_madchen Post at 16-3-2010 17:29

bisik bisik tu bukan belah Kola Muda ka?

aku ada gak duk lalu kot tu. tgk tpt tu mmg cantik dah la ni. beza la dgn 5-6 taun lepaih. calet kat merdeka resort tu pun nampak dah klaih skit. kedai2 mkn tepi tu pun dah pindah e tapak baru 'sea view food paradise' haa.. tp tak penah pun la mkn kat situ pasai ms aku pi x bukak lagi. tp adik aku kata la ni dah bukak dah. kelah2 bawah pokok sambey bakaq2 ikan kaa.. best gak. sesuai lah utk bawak family. tp hat jd 'siput vave' beteretet tu aku meluat tgk. tak malu langsung. mm ayaq dia besa laa.. mcm tu la jugak.. klu nak jernih skit pi taim ayaq pasang la kot. tp kalau nak best tepi2 pantai ni.. dlm byk tpt aku pi, aku rasa kat miri laa.. syok ja kat situ hehehe..

tu tahun bila tu? aku dulu pi situ camping masa zaman sekolah menengah. sejak lps spm kalau pi pun setakat pi daytrip saja. pi makan laksa, rojak buah & minum sirap kat gerai2 sambil ditiup angin  ...
mami2x Post at 17-3-2010 11:11

hehehehe thn 1998 hujung thn kut... hahahaha

bisik bisik tu bukan belah Kola Muda ka?
sayapghaib Post at 17-3-2010 16:33

aku rasa its tradition nelayan kt belah utara.. tp kt pantai merdeka ramai lg.. pagi2 lepas subuh, penuh pantai..

before  boat nelayan sampai dh penuh dh org tgu.. ada yg mai naik keta merc la.. lori pun melambak la..

nak p tidoq sana?..ishhh tak payah la kot...bukan ada apa pun. paling best pun naik bot p  tanjung dawai. beli qopok...ikan kerinnn....belacan...pastu pakat-pakat nyanyi lagu 'cinta kita di pantai merdeka'....hat tu sajalah....

pasai resort tu....bila depa upgrade?....ari tu aku p survey nak buat hari keluarga jabatan aku ( tp dah 3  - 4 tahun dah la)...adoiiihhh...tak sanggup nak cadangkan tempat tuhh...tak pasai - pasai kena semborq ngan bos aku kalau p buat di situ...

tapi kalau dah tak dak tempat lain nak p....nak tengok laut juga..nak dengarq desiran angin laut.....nak tengok matahari naik....matahari jatuh....bolehlah....

nak mengai ka......

nak mandi????eeeeee......tak payah lahhh

nak p tidoq sana?..ishhh tak payah la kot...bukan ada apa pun. paling best pun naik bot p  tanjung dawai. beli qopok...ikan kerinnn....belacan...pastu pakat-pakat nyanyi lagu 'cinta kita di pantai mer ...
tuya_tuya Post at 29-3-2010 21:02

tu 3 4 thn lepaih hG pi.. la niH mmG elok daH... depa upgraDe lawa dah...

tempaT tak besH pn, kLu kita p ngn famiLi nk seronoK, insyaAllah akan seronoK.. berkelaH blakanG umah pn kLu ramai2 pn dh sronok tak dak daH...

naik boT p tnjG dawai pn penGalaman besHhhh paaa... (bg org yg jarang naik bot la).. leh beli ikan masin.. belacan.. nk mKn ikan bakaG tepi pantai kat tnjG dawai pn besHhh... Nnt time baLik leh la bawa famili p mkn mee udanG kat pulau sayaK plak....

So, TT p la bercuTi kat pantai merDeka tu.. lain orG lain pendapaT.. so, p sendiri merasa seronoK ka daK.. kLu mmG besH.. jGn lupa mai konGsi kaT sini naaaa

insya-Allah klu best mmg akan kongsi kat sini. untuk tuya-tuya, pilah masuk website ni tgk www.merdekabeachresort.com. dah lain sgt dah drpd 3-4 tahun sudah

betul kata cae...benda2 mcm ni kita kena alami sendiri pengalaman dia..baru kita tau ok ka tak...pastu baru la kita bg pendapat mcm mana...org pun leh percaya

pantai merdeka mmg dh upgrade dn byk perubahan. skrg ni ramai je org mandi kt situ.

aku menega kt situ