CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saatchambizz

[Aduan] Pengalaman 2 yg dilalui...

Close [Copy link]
Aku,Abdul Satar.Sani dan ARIFFIN.

Lokasi UNIVERSITI ISLAM MADINAH ARAB SAUDI.

Ariffin telah meninggal dunia

SUBANG 1984

Menghantar ibu bapa mengerjakan FARDHU HAJI

KENANGAN 1986 bersama SALLEH BAHARI

Kedai Gambar MASJID TANAH MELAKA

Aku bersekolah Menengah LIMA buah sekolah.

SEKOLAH PERTAMA SMR MASJID TANAH MELAKA- 6 BULAN SAHAJA

GAMBAR SMR MASJID TANAH

SEKOLAH KE 5  : SMU ARRAHMAH KENALI JURUSAN SASTERA

KALI PERTAMA AKU JOIN PORUM CARI AKU GUNA NAMA SUKUN....TP MOD GILER KHINZIR BANNED AKU...

GAM NI NAMA KE 8......

AKU DOAKAN MOMOD GILER KENTANG SUKA BANNED ORG ,MATI DILANGGAR LORI BAWA KHINZIRRRRRR

ahaksss

Follow Us

macam pernah dengar jah ayat mati dilanggar lori babi itu

hirai_saza posted on 6-3-2010 12:21 AM
66# saatchambizz
kalo org yg dlm forum nihh biasa arr ada porumer prangai lagu tuhh
berlagak pan ...

komen ko ni menginsafkan aku.....

Byk lagi kisah menarik dlm diari aku sejak tahun 1984 hingga la ni...

tp kesibukan keje wal blogging ......................

TEKA TEKI ADA HADIAH................

http://mforum.cari.com.my/forum. ... &extra=page%3D1

Selamat mencuba !

pengalaman? byk yg aku boleh kongsikan..

masa umur aku djh 2, msa tu hrijd aku, aku pakai bju sekolah warisan kakak aku,
aku bgtau kat kawan sekelas, hrini harijd aku, pastu kawan aku tu ckp
"klu harini hrijd, pakailah baju tu kemas2 sket.."
aku pun jawab "ni sbnrnya baju kakak saya, sya pakai balik..sebab muat.."
kawan tu pon ckp "xper baju kakak pon, asalkan kemas.."
mgkin pd mata dia msa tu aku selekeh..
memang aku bukan org senang dulu.. baju bukan x berganti, ada tp 2 helai je..
sdgkan kita djh 2, hari2 kene gnti baju sbb kotor, bermain, makan comot dsb..
dlm kelas aku tu, ader sorg lg budak, x suka aku sebab kesusahan dan kecomotan aku..
dia suka buli dan cubit2 aku, tp mujur ada beberapa org kawan sekelas lain back up
aku dan jdkan aku geng diorg.. sejak tu, aku tak lgi dibuli..

sekolah menengah, masa tu tgkatan 5, duit biassiswa aku masuk lmbt, jdiknya,
baju sekolah aku x berganti, aku otter je bju thn lepas dan nilakan.. aku cuma beli kasut baru
je.. duit yuran sekolah dan yuran spm pun aku byr lmbt, dlm bulan 8 bru aku byr.
rupanya msa aku nk byr tu, aku dpt tau, cikgu kelas aku (cina) dh byrkan utk aku,
jdiknya aku byr balik duit dia jerlaa.. aku malu sebab selalu ditanya dgn cikgu,
tp dlm masa sama, aku terharu dgn cikgu kelas aku tu.. mcm aku katakan, aku bukan org senang,
aabah aku bwk bas ekspress je, dan mama aku x bekerja, hya hntr kuih2 jualan kat gerai2 berdekatan umah
dan mengasuh anak org.. kami pulak 7 beradik, msa tu semuanya perlukan belanja sekolah, jdik aku anak no. 2
berkorban utk adik2.. kakak aku msa tu di politeknik, adik no.3 di asrama penuh, lebih byk duit dia perlu guna..

lepas spm, aku keje mcm2 tempat utk smpn duit msuk blaja..
aku keje di stesen minyak jdik attendan.. dgn duit tu laa aku beli brg2 kelengkapan blaja
bila aku dpt tawaran msuk politeknik termsuk beli kain2 psg utk dijahit utk pakai ke kelas..
yuran permulaan dibyr dgn mggunakan duit drpd yayasan negeri yg berikan pd anak negeri yg dpt tawaran mana2
tmpt blaja..

sebelum aku keje di stesen minyak tu, aku keje di kedai gambar, keje 2hri jer, pastu hri ke2 tu bos pggil aku, dia bg gji rm40
sruh aku berhenti, katanya tkut kedai dia x laku klu aku jd pekerja dia (sebab muka aku x lawa..)
aku sedih, tp aku buat x tau je, aku terima gji tu dan crik keje kat stesen myk..
kat stesen myk tu, aku keje hri2 jalan kaki setengah jam pergi, setengah jam blik perjalanan jalan kaki tu..
penah satu hri hujan, isteri bos tumpangkan aku balik, kebetulan isteri dia dtg.. tp jrg isteri dia dtg stesen myk, huhu..

msa di politeknik, aku penah byr yuran lmbt jgk sekali tu..(semester 2),
walaupun yuran rm200 je, tp aku tetap kene tggu duit pinjaman aku masuk baru boleh byr..
aku malu sebab lecturer tu tya psal yuran depan kawan2 aku..

habis poli, aku keje kat stesen myk jgk, tp stesen myk lain, klini dekat sket dgn umah aku,
15min je jalan kaki, x mcm sebelum ni, setengah jam.. klini aku x jdik attendan lg, aku keje
sebagai store assistant (pembantu kedai), org nak beli rokok ke, beli makanan minuman, termsuk tmbh stok
dan kemas kedai (sapu+mop).. so xdeklah hitam muka aku, hahah..

pastu aku benti keje situ, aku amik kursus pengurusan makanan, gitulaa lebih kurg nama kursus tu, kat FAM, kene byr rm500,
makan mnum penginapan pengankutan ke kelas semua disediakan, kursus tu selama 1bulan..
dlm tempoh berkursus tu, aku cuma makan makanan yg disediakan oleh pihak FAM je, sabtu ahad xdisediakan makanan,
klu ada duit, aku makan maggi, roti..nsik sekali sehari je.. aku penah ke kl dgn kawan aku utk ke rumah kakak aku, tp msa tu kakak
aku pon xde duit sgt, jd kedtgn aku dan kawan aku, kami dtg dgn makan nsik berlaukkan sardin je.. sedih sgt rsa msa tu, kawan
aku siap ckp, rsa mcm susahkan kakak aku jee dtg situ.. kami nangis sama-sama..
pernah aku dgn kawan aku ada beberapa rm je lg kami gbungkan duit kami, pergi cc, chatting dan dptkan kenalan yg boleh jumpa kami dan
belanja kami makan sebab x tahan asik makan megi jee.. yg ni laa kenangan yg plg aku xleh lupakan.. nsib baikla kenalan chatting tu
bukan org yg menipu atau berniat jahat.. pernah jgk seorg kenalan chatting aku, hya nk jumpa aku berduaan je, jd aku ikut dia
pergi ke bukit jalil nu, tp aku x lupa tapaukan makanan utk kawan aku tu.. seriously, smpai skrg aku rsa aku jahat sgt
sebab mcm pergunakan dia tu.. tp demi kelangsungan hidup, aku dgn kawan aku terpksa buat mcmtu..

hbis je kursus tu, aku dpt keje di restoran makanan segera di klang, kenalan chatting aku msih brhubung dgn aku..
tp kami jrg brjumpa sbb dia bz.. dan msa tu aku pon xnk lg gunakan dia, aku berkwn mcm biasa je..
aku msih igt lg, msa aku dpt keje di klang tu, kakak aku tlg hntrkan aku ke klang dr kl sentral dgn komuter, segala brgan aku
berhangkut dlm komuter tu, rmai yg pndg tp aku buat xtau jee.. rupanya, ada kisah sedih, kakak aku dia gadaikan gelang
pemberian mama aku utk dptkan duit utk hntr aku dan bg duit blanja sket kat aku sbb msa tu dia x gji lg.. kebetulan bf dia dpt tau,
bf dia tebus blik dan bf dia tu skrg suami dia.. msa tu bf dia tu tya, nper x bgtau, klu bgtau dia akan bantu.. sedih sgt aku rsa, aku mmg xkn lupakan jsa kakak aku dan abg ipar aku..
smpaila restoran kat caw klang tu terpksa ditutup sbb x laku, jd aku kene pndh cawangan ke wangsa maju.. lg skali,
kakak aku jgk yg bantu aku berpindah randah dgn komuter jgk.. siap ader sorg aci tu tya aku, pndh ke? aku jwb yer..

start dr aku keje kat wangsa maju tu, dekat 3bln aku x bergaji.. sakit hti aku, rupanya gji aku dihentikan, tp gji staf klang yg berenti pulak yg dpt..
mknanya hq tersilpa org.. sakit hti aku.. tp manager perempuan aku baik ati, dia kesian kat aku, dia bg pnjam duit kat aku.. aku mmg igt jsa dia smpai skrg..
msa bulan ke2 gji aku x dpt tu, aku mogok, aku ponteng keje 4hri aku duk nyorok kat rumah sewa kakak aku.. tp bila aku blik, aku kene denda
keje full.. tp sebab gji aku x dptlaa aku x dpt hdir ke mjlis konvo aku di politeknik.. aku xnk susahkan mama abah aku, jd masa mama aku call tanya, aku ckp, aku xnk pergi.. bulan last aku benti tu, aku dh pksa2 manager sruh tya hq psal gji aku.. aku benti sbb nak smbg blaja, mama aku call kata aku dpt tawaran smbg blaja.. so aku nak pakai duit.. syukur, aku dpt byk tggakan gji yg x brbayar, tu pon lepas report kat socso segala..

pernah jgk aku gi uia, msuk scara illegal, guna kad matrik adik aku msa dia matrik 2thn kat pj.. aku tido kat hostel dia semalaman.. mujur lepas..

bila aku smbg blaja, kehidupan aku sebagai student kembali mcm biasa.. aku gunakan duit pnjaman utk survive, duit dr parents aku x mntk byk, mntk sket2 utk utk tmbah2 ajer.. sebab aku dh biasa kerja, cuti semester, aku keje kat kedai kain.. so, msuk blik semestr, aku x hrpkan duit parents aku utk blanja diri aku sblm dpt duit pnjaman..

tahun akhir aku blaja (lg 2 semester tggl), aku tgk kawan aku isi borg spa online, dia kata trylaa, guna komputer kat library uni jee, free..
so aku pon isi, rupanya x lama dpt pggilan temuduga.. kwn aku pon dpt jgk temuduga tu.. aku igt aku x brjaya sbb aku check sebulan lepas tu, nama aku xde dlm rekod.. tup2 semester akhir, tggl lg sebulan sblm aku nak final exam, aku berjaya dpt keje guna kelulusan di politeknik..
2 hri nak raya, tgh buat biskut almond london, aku dpt surat tu posmen hntr depan pntu..

kelam kabut esoknya abah aku ajak gi buat apa2 yg smpat sblm raya.. sbb jawapan terima kene hntr cepat..
so, aku x rsa menganggur apa, terus msuk lapor diri.. 2mggu lapor diri, aku mntk dgn boss (pemangku ketua jabatan) utk
pelepasan amik final exam..

msa aku tgh bertgkus lumus dgn final exam, bnjir besar plk kat tmpt aku ditempatkan keje ni..

6thn aku keje, alhamdulillah, aku berjaya naik pgkt dgn kelulusan yg aku ada skrg..

slowly, kehidupan kami sekeluarga pon makin byk berubah dgn kejayaan2 kami adik beradik, bantu sikit2 sorg
mama abah aku.. bantu adik2 yg dibawah2 tu.. adik2 yg dibawah2 (adik no 5 hgga no. 7 tu diorg x rasai apa yg kami (along aku, aku, adik no 3 & adik laki no 4) rasai..
yg diorg tau, apa yg diorg nak, dpt.. x mcm kami, kene usaha sndiri, rsai susah senang.. huhuhu..

gitulaa serba sedikit (yg pnjg jugak sbnrnya) kisah dan pengalaman aku..

bunga_lestari posted on 23-6-2014 05:07 PM
pengalaman? byk yg aku boleh kongsikan..

masa umur aku djh 2, msa tu hrijd aku, aku pakai bju sek ...

Salam RAMADHAN

Selamat berpuasa dan beribadat ...

AHAD 29 Jun 2014 : 1 Ramadhan 1435 Hijrah