CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4544|Reply: 14

Misteri : Didalam Kabus, di kubur Kg. Murni

Malam hari raya ke 3, di Kampung Baru Layang-Layang..

Aku dengan sepupu aku layan cerite hantu dgn sepupu aku lagi satu.. mcm2 jenis hantu dia cite.. aku layan je sampai kuih dia habis.

Tibe lah mase nak balik.. dalam pukul 1 pagi mcm tu.. aku naik motor dengan dia balik bukit permai.. dari layang-layang..

Jauh jugak, ade dalam 30 minit..
sampai kat satu selekoh.. dekat estate, aku lupe name ape.. dekat dalam tu ade rumah tinggal, bekas kem tentera jepun.. tiba2 betul2 sampai selekoh tu… kabus tebal nak mampus.
Sampai tak nampak jalan…

Then.. blurrppppp… motor tu pulak tibe2 mati… walawei.. aku toleh belakang.. tak nampak ape2.. depan pun.. sume putih walaupun aku dalam gelap pasal motor mati.. bile cakap je, mulut berasap.. pehhh.. tak bleh blah, aku pejam mate peluk sepupu aku.. giler cuak, lebih2 lagi baru tadi cerite pasal ‘bende’ tu..

Mcm2 sepupu aku bace kuat2…. Dlm 10 minit motor dah bleh start.. ape lagi, gear satu sampai nk pecah enjin dia hentam.. lepas je selekoh tu, kabus pun takde.. aku tak brani nak toleh belakang..

Aku ingat dah settle… tibe2 sepupu aku buat gile… dia bawak motor makan jalan.. betul2 kat tepi divider jalan sebelah kanan.. aku ingat dia dah kene rasuk nk bunuh diri… rase nak terjun motor pun ade…

Then.. baru aku perasan, lepas kabus tadi.. kitorang kluar betul2 kat jalan naik
bukit kat kawasan kubur Kg. Murni – betul2 sebelah kiri jalan tempat kitorang lalu, its… 3 km apart dari selekoh tadi, kene lalu tempat reban ayam besar, pokok getah n hutan sket baru bleh sampai kubur kg. murni.. tapi, seingat aku kitorang tak lalu tempat tu.. kitorang tibe2 je kluar kabus tu trus sampai kubur.. patut pun dia mengelabah ambik jalan sebelah tibe2..

Wallawei… nasib tak kene langgar kete.
Tak seram sgt sbb x nampak hantu, tapi…
ntah..

Rate

1

patut ko stay je dulu...mana tau leh nampak benda tu...

hehe... aku dah pejam mate kuat2 sampai berot2 muke aku pun mcm ade nampak jugak

hantu nk tumpang balik agk nye...

nk tumpang, kasi tahan laa.. ni mcm nak buat aku eksiden parah je..

eh TT...
pe kato kalo ko masukkan sumer citer mistik ko dlm satu thread???
thread2 yg ko da buka..suh je momod merge kan dlm thread yg khas utk citer ko...
takde la pening nk selak byk2 thread utk satu kisah mistik je....

wt macam org femes kt MPS ni..mcm contoh ilah...hilmi...catstich...secawankopi...selimutpurple...princebrunei n byk lagik ler....
diorang masukkan citer diorang dlm satu thread je....

so sng ler kami kanak2 yg dhga kn cinta mistik nk bc

sekian utk laporan

Follow Us
dia nk ajak beraya skali kot

6# jie_kumiko

xpe la dawg.. aku suke mcm ni.. so, korang bleh view thread2 lain sambil nak cari thread aku kan..

yang korang pergi cerita sal hantu 2 kenapa...hahahah
xpun hantu 2 nak tumpang

seb baek tak masok lobang kubur terus ....

hantu ajak korang main kabus tu hu

6# jie_kumiko  

xpe la dawg.. aku suke mcm ni.. so, korang bleh view thread2 lain sambil nak cari thread aku kan..
unekspekted Post at 11-2-2010 11:54

okkehh...

Post Last Edit by cik_puan at 12-2-2010 14:03

sekali lg aku nk tumpang thread unespekted
harap2 TT tak marah ek !!!

bila citer pasal kubur aku teringat satu peristiwa yg sampai hari ni jd misteri pd aku & famili aku dan org2 yg mengalaminya.

alkisahnya, pd Ogos 2003, aku telah kehilangan satu2nya adik lelaki aku. aku ada 2 adik, yg bwh aku lelaki (arwah) dn yg bungsu pompuan. Meninggal sbb eksiden motor,ms kejadian umor dia 20thn . lebih mneyedihkan, aku tak sempat melihat jenazahnya buat kali terakhir, sbb aku smpi waktu magrib sedangkan dia selamat dikebumikan lepas zohor .
Pada waktu petang hari ke-2 kematian arwah, ada sedara aku dr pantai timur dtg dng sebuah van utk menziarah. Mereka tak sempat dtg pd hari kematian krn ada sbb2 tertentu. Jd pg esoknya kami semua pergi ke kubur, kecuali emak & adik ku yg pompuan. Disebabkan kt tempat aku tanah jenis berbukit (Pahang), jadi tanah kubur pun berada kt atas bukit. Dr rumah aku boleh nampak tanah kubur ni tp x nampak la kubur2 yg ada kt situ.
Masa kami sampi kt kaw. kubur tu dng meniki van (bwh bukit), dlm kul 8.00 lbh kut. Pakcik Z & Pakcik B pun baru smp bersama2 dgn pam racun masing2.  wp tak tanya, aku tau diorang dtg nk meracun kaw kubur tu yg dh semakin semak. pastu kami seme naik ke atas, dan kami seme duk mengelilingi kubur arwah. aku duduk betul2 mengadap rumah Pakcik P, rumah yg paling dekat dgn kaw kubur, tp bwh bukit skit la.

kami mula baca Yassin slps bc beberapa surah. dan aku dgr bunyi pam racun tandanya Pakcik Z dan Pakcik B pun telah memulakan tugas. dr tempat kami duduk tu kami boleh nampak kelibat pakcik2 ni dlm semak tersebut. Baru 5 minit baca Yassin, kami terbau racun yg amat kuat di bawa angin. pakcik aku yg dr kg ni ada mcm2 penyakit. dia mula terbatuk2 & muka pun merah tahan semput dan kami seme baca sambil tangan tutup hidung. tiba2 pakcik aku bersuara yg dia xleh baca klu keadaan mcm ni berterusan (bau racun yg kuat).
slps tu bau berkurangan dan kami dpt baca dgn aman.

tgh2 baca tu aku terpandang Pakcik Z tgh berjalan ke rumah Pakcik P, kemudian duduk melepak kt tepi rumah tu. Dan tak sampai 10minit aku nampak Pakcik B pulak terkedek2 jalan menuju ke arah Pakcik Z. heran aku baru mula keje dh benti rehat. kami yg bc yassin ni pun x abis lagi. patut la kami dh tak bau racun lg.Lps selesai seme kami pun balik umah , tp sebelum tu kami wat lawatan kt kubur tu sbb pakcik kami tak pernah dtg kan.

Ptg lps Pakcik aku balik, ayah aku pg la ke kedai beli brg sikit, sbb mlm kan ada tahlil lg. balik dr kedai ayah aku bgtau dh heboh kt kedai citer pasal Pkcik Z & Pkacik B alami peristiwa pelik kt kubur pg td. Terkejut aku sbb kami sama2 ada kt kubur pg td.
ayah aku citer masa Pakcik Z tgh meracun, tiba2 tangan dia yg tgh pegang batang pam racun mcm kena tarik sesuatu. mula2 tu dia ingat pakcik B yg tarik dia, tp dia toleh kiri kanan xde org. bila dia jengok ke arah kami dia nmpk kami seme tgh baca yassin & dia nmkpak Pkcik B tgh meracun. Dia cuba sekali lagi halakan batang pam tu nk sembur racun, sekali lag tangan dia kena rentap dr arah belakang, kali ni lebih kuat dan Pkacik Z jadi berpusing dan hampir2 jatuh. bila amat pasti mmg xde org yg kenakan dia, Pkcik Z mula x sedap hati, terus dia berhenti & pergi kerumah Pkacik P.

kisah Pakcik B pun hampir sama, dia baru jer mula sembur racun, tetiba ada sesuatu tendang pam racun kt belakang dia. akibat tendangan tu dia hampir tersungkur. dia pusing ke belakng tgok xde org pun. dan dia boleh dgr kami tgh baca yassin. dia anggap tu perasaan dia saja, mungkin pam tu berat, tu yg dia hampir tersungkur. sekali lag bila dia mula meracun semak, dia ditendang sekali lg. kali ni lebih kuat dan dia tersembam ke tanah. cepat2 dia bangun dan terus berjalan ke rumah Pakcik P. terkejut dia tgok Pakcik Z dh ada duk melepak kt tepi umah tu.
masa sampi kt Pkcik Z, mereka masing2 diam jer sb masing2 terkejut dgn apa yg berlaku. lps tu diorang msing2 buka citer kenapa diorang berhenti awal. dn merka berdua tak sangka mengalami benda yg sama.

lps ayah aku citer aku jd seriau jugak, tp kami x di ganggu wp pg lawat hampir setiap kubur yg ada kt situ. apa agaknya yer yg ganggu Pakcik Z & Pakcik B??
aku agak ni mesti ada kena mngena ngn kami yg x dpt baca yassin ngn selesa disebabkan bau racun pakcik2 tu. mungkin ada sesuatu yg marah. apakah'sesuatu' itu?? Hanya Allah yg tahu.

sekali lg aku nk tumpang thread unespekted
harap2 TT tak marah ek !!!

bila citer pa ...
cik_puan Post at 12-2-2010 13:56

mmg seram
ape agaknyew yg tendang n tarik tgn pak cik 2 eh?

agaknya benda tu marah cik puan tak concentrate baca Yassin kot....