CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 95035|Reply: 691

(Merged) Apabila Alyah bertudung...@pg26

Post Last Edit by mea at 11-8-2011 11:14

Sabtu Januari 30, 2010
Oleh SITI AZIRA ABD AZIZ

DEMI fesyen dan mahukan penampilan yang menarik, Alyah sanggup melakukan apa sahaja asalkan dirinya puas hati!

Biarlah apa pun orang kata, Alyah kini tampil dengan fesyen yang dianggap semakin berani dan agresif.

Dengan hanya mengenakan baju pada paras punggung dan berstoking hijau yang nipis, Alyah tampil membuat persembahan di depan orang ramai ketika majlis pertandingan pencarian bakat baru sebuah majalah di Pusat Pelancongan Malaysia (MaTiC), Kuala Lumpur , baru-baru ini.

Ditanya kepada Alyah mengenai pakaian yang direka oleh Jeffry Ibrahim itu, Alyah menjawab: Saya memang suka berfesyen kerana fesyen adalah suatu yang universal.

Jadi, saya akan gunakan kelebihan saya untuk explore dunia fesyen ini. Saya tak rasa pakaian yang saya pakai itu keterlaluan kerana bukannya saya berbikini Saya hanya menggunakan peluang yang ada dengan menggayakan pakaian yang funky.

Penyanyi yang popular dengan lagu Tak Mungkin Kerana Sayang ini tidak menafikan mungkin ada sesetengah penonton yang terkejut dengan penampilannya itu.

Namun, jelasnya lagi: kalau saya tak create diri saya yang suka berfesyen ini, bila lagi saya nak orang ambil tahu tentang diri saya kerana saya memang seperti itu.

Dulu mungkin orang tak tahu tentang saya sebab mereka tak ambil tahu tetapi sekarang mereka sudah ambil tahu.

Alyah sudah lama berada dalam industri ini sejak dia menyertai sebuah program realiti. Selepas itu, Alyah dilamar oleh The Fabulous Cats untuk sama-sama menyanyi dalam kumpulan itu.

Tidak lama selepas itu, Alyah dikatakan telah keluar daripada kumpulan itu kerana mengalami masalah peribadi.

Sekitar tahun lalu, nama Alyah kembali menjadi siulan peminat setelah dia tampil dengan lagu Tak Mungkin Kerana Sayang dan Ku Pinjam Satu Bintang (duet dengan Riz AF6).

Kata Alyah lagi, dia sanggup melakukan apa sahaja demi mencapai impiannya termasuk berfesyen.

Saya ada trend sendiri untuk direalisasikan. Setakat ini, belum ada lagi yang datang kepada saya dan mengatakan pakaian saya keterlaluan.

Saya pakai apa yang saya nak pakai,jelasnya lagi yang baru selesai membuat promo untuk Hot FM Big Jam.

Selain itu pakaian, Alyah juga selesa menggayakan rambut pendek untuk tahun 2010 ini.

Alyah berkata, rambut pendek ini merupakan nazarnya apabila dapat memasuki Anugerah Juara Lagu (AJL) ke-24 baru-baru ini.

Apabila dah masuk 2010 ini, saya teringin untuk membuka buku baru. Jadi, sebab itu saya memotong rambut pendek. Tambahan pula, saya perlu membayar nazar untuk gunting rambut jika dapat masuk AJL,?beritahunya lagi yang telah tampil dengan single ketiga berjudul Realiti Dewi.

Dalam perkembangan lain, Alyah juga sedang dalam proses untuk merakamkan album terbarunya.

Insya-Allah, saya akan merakamkan single terbaru pada Februari depan,ujarnya.

(kredit to mstar online)

hazabedahhhh......

Saya Pakai Apa Yang Saya Nak Pakai...

Post Last Edit by kunang_kunang at 30-1-2010 09:28

Sabtu Januari 30, 2010
Alyah: Saya Pakai Apa Yang Saya Nak Pakai...
Oleh SITI AZIRA ABD AZIZ

DEMI fesyen dan mahukan penampilan yang menarik, Alyah sanggup melakukan apa sahaja asalkan dirinya puas hati!

Biarlah apa pun orang kata, Alyah kini tampil dengan fesyen yang dianggap semakin berani dan agresif.

Dengan hanya mengenakan baju pada paras punggung dan berstoking hijau yang nipis, Alyah tampil membuat persembahan di depan orang ramai ketika majlis pertandingan pencarian bakat baru sebuah majalah di Pusat Pelancongan Malaysia (MaTiC), Kuala Lumpur , baru-baru ini.

Ditanya kepada Alyah mengenai pakaian yang direka oleh Jeffry Ibrahim itu, Alyah menjawab: “Saya memang suka berfesyen kerana fesyen adalah suatu yang ‘universal’.

“Jadi, saya akan gunakan kelebihan saya untuk ‘explore’ dunia fesyen ini. Saya tak rasa pakaian yang saya pakai itu keterlaluan kerana bukannya saya ‘berbikini’. Saya hanya menggunakan peluang yang ada dengan menggayakan pakaian yang ‘funky’.”

Penyanyi yang popular dengan lagu Tak Mungkin Kerana Sayang ini tidak menafikan mungkin ada sesetengah penonton yang terkejut dengan penampilannya itu.

Namun, jelasnya lagi: “Kalau saya tak create diri saya yang suka berfesyen ini, bila lagi…saya nak orang ambil tahu tentang diri saya kerana saya memang seperti itu.

“Dulu mungkin orang tak tahu tentang saya sebab mereka tak ambil tahu tetapi sekarang mereka sudah ambil tahu.”

Alyah sudah lama berada dalam industri ini sejak dia menyertai sebuah program realiti. Selepas itu, Alyah dilamar oleh The Fabulous Cats untuk sama-sama menyanyi dalam kumpulan itu.

Tidak lama selepas itu, Alyah dikatakan telah keluar daripada kumpulan itu kerana mengalami masalah peribadi.

Sekitar tahun lalu, nama Alyah kembali menjadi siulan peminat setelah dia tampil dengan lagu Tak Mungkin Kerana Sayang dan Ku Pinjam Satu Bintang (duet dengan Riz AF6).

Kata Alyah lagi, dia sanggup melakukan apa sahaja demi mencapai impiannya termasuk berfesyen.

“Saya ada trend sendiri untuk direalisasikan. Setakat ini, belum ada lagi yang dating kepada saya dan mengatakan pakaian saya keterlaluan.

“Saya pakai apa yang saya nak pakai,” jelasnya lagi yang baru selesai membuat promo untuk Hot FM Big Jam.

Selain itu pakaian, Alyah juga selesa menggayakan rambut pendek untuk tahun 2010 ini.

Alyah berkata, rambut pendek ini merupakan nazarnya apabila dapat memasuki Anugerah Juara Lagu (AJL) ke-24 baru-baru ini.

“Apabila dah masuk 2010 ini, saya teringin untuk membuka buku baru. Jadi, sebab itu saya memotong rambut pendek. Tambahan pula, saya perlu membayar nazar untuk gunting rambut jika dapat masuk AJL,” beritahunya lagi yang telah tampil dengan single ketiga berjudul ‘Realiti Dewi’.

Dalam perkembangan lain, Alyah juga sedang dalam proses untuk merakamkan album terbarunya.

“Insya-Allah, saya akan merakamkan single terbaru pada Februari depan,” ujarnya.

kredit:   mStar Online

***.  Amboi Alyahhhhh....ko pakai apa tuuu?? kalau setakat stokin jarang tu baik takyah pakai lnsung!

suka lagu realiti dewi...

macam tu pakai bikini je

dah macam elves lah pulak... tambah telinga sikit kasik tajam...

Follow Us
err aku nasihatkan ermm.. kalau tak pakai stokin tu lg bagus..
dh alaang2 nk seksi...biar seksi trus...:kant:

uikkk....besarnya paha..nasib takder camel toe..

macam robin hood penye baju la
kan robin hood suka pakai stokin/ suar cmtu...

okey je .... dia artis perlu penampilan berbeza

ya hampunnn.......mcm peter pan

tp ttp comel

swimming suit okay

ya hampunnn.......mcm peter pan

tp ttp comel
bayieng Post at 30-1-2010 09:26 AM

uolss tegar dia khenn..haruslah comei bagai....

motif 2 benang yg sama
glemer alyah..tak sabo2 org nk bukak thread kutuk baju peter pan dia

uolss tegar dia khenn..haruslah comei bagai....
mea Post at 30-1-2010 09:29 AM

tetap nmpk comel...wpon agak klako la jugak

pakaian  alien

nama pun retis

dia memang comel, cuma sejak dua menjak neh errr......agak hazab byk...sori bayieng

motip sama benang ngn mea

lady gaga wannabe ke ni:geram: