CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: wakaka_eh

salahke aku wahai suami?

Nie aku punya pov je - since anda yg post, my pov will be based on your story..

1. Interact
Spiritually - solat jemaah sesama, berdoa sesama..
Physically - paham2 aa..
Verbally - rajin2 aa baca masalah dunia n negara. kalau stakat pasal jiran, kucing jiran, sales kat giant atau perkara remeh temeh - biasanya lelaki x layan.. n berhati-hati bila berkata-kata.. volume kena jaga. Rujuk point no 2.

2. Ask for forgiveness
Lelaki mcm videocam. Ingat tapi lupa. Result: Lelaki membalas tanpa sedar. Mintak ampun & mintak maaf secara detail - so that memory kat dlm videocam tu dpt di format properly.

3. Bagi makan kapla atas & kapla bawah..
Nie x perlu xplain. Usually, kalau this part dah perfect. Dah kureng masalah dah - lain aa kalau kapla atas org gaji bagi makan, silap2 kapla bawah pun nak yg imported..

4. Exercise, exercise & EXERCISE!
Keep fit! since u got internet access, cari aa tips2 kat youtube - kurangkan pergantungan kpd product2 artificial this n that + chemical. Salah satu cara exercise, rujuk point no 5.

5. Berhias - clean & tidy (& wangi)
Jadikan rumah mcm syurga & diri sendiri mcm bidadari di depan suami (jgn time nak kuar je bersiap)

6. Curi peluang spend time berdua-duaan..
Tengok wayang.. pls avoid citer2 romantik (usually, lelaki x paham & menambahkan stress)
Main game.. xbox, wii, ps3 - make sure kasi dia menang/game yg dia terrer..
Holiday - scuba, snorkeling, ultralight, etc.. avoid (usually): shopping kasut, baju, tarian2, theater concert Siti Nurhaliza - dsb, etc, gadgets, cars, bikes, LIMA should be fine.. Refer no 7.

7. Don't speak/ask benda2 yg u 100% x tau n dia 100% x tau. Kalau dia ckp x tau. Meaning, dia x tau - case close. Kalau u pun x tau, terus terang yg u tak tau - jgn buat mcm2 tau - n don't even ask kenapa dia x tau - or suggest him to get the answer. If he can get the answer, and he thinks that the answer is important, he will get the answer without u suggesting it.

Berpakaian sopan/menutup aurat bila keluar. Barulah anda special dimata suami - privately. Men are territorial! Kalau semua lelaki dpt melihat anda - theres nothing special about u.

Discipline kan diri anda n anak2 (time blaja, time tido, time main). Suatu masa nanti suami anda akan bergantung & yakin hanya anda yg dpt mendidik anak2. Facts: Suami anda LEBIH menyayangi anak2 - tetapi beliau tetap menyayangi anda - bese aa lelaki mana nak tunjuk2..

Tahniah. Suami anda masih menyayangi anda. Sbb tu anda masih bergelar sbg sorg isteri.

Point2 aku nie mungkin betul & mungkin x. Ambik mana yg perlu...  yg x perlu or x relevan, abaikan jer..

Rate

1

haaa besa aaa lelaki mmg leh bg nasihat mcm di atas.. tak ke lelaki bfikir...merujuk pd point 5, clean n tidy... stimes anak dah pandai mengembur,yg ni nak mkn, yg ni nak siap, yg tu nak mandi,yg bapakdia lak soh cari tie a, idup enjin keta lah... huhuhuh bkn senang nak juggle everythng.. time  a wife seadanya....kalo suami tu sibuk cr lain, alasannya bini tak menarik dah, bau bawang, soh dia bygkan sok awek tu ade anak same je...nak bini cantik n wangi slalu amik org gaji....kompem umah kemas...bini msk n jaga laki je.. jd bini2 nih leh aaa berwangian sentiasa...

Rose tumpang simpati...
... tp percaya la tk semua lelaki macam tu!

apa pun yang korang cakap, terima kasih...tapi bagi me, lelaki adalah manusia yang sangat complicated, sebab...lelaki dijadikan untuk membimbing wanita, bukan untuk dibimbing..bila telah habis ikhtiar...pasrah dan tawakal je senjata yang padu buat seorang isteri..moga satu hari nanti suamiku sedar apa yang aku perlukan sebagai seorang isteri..walau apapun aku cinta suami aku dunia akhirat..

sedih bila pikirkan... dari rasa sayang tu '0' sampai la kita serahkan sume sayang tuk dia...tetiba cenggitu balasan yg kita dapat...cam tak berbaloi jek...

lumrah manusia nak merasa menyayangi n disayangi...

org pompuan ni kebykkan bukan mintak adiah beribu2 lemon pun kalo time besdey/enibeseri... kekadang cukup dgn wish jek...modal air liur jek pung..pun pun dekut beno nak kasik...

kekadang aku pasan 1 mende...

sesetengah somi2 ni sebelum bini benti keje...yeye jek pujuk suh benti(cam aku la jugak)...
tapi bila bini da benti keje...mula la rasa bini tu membebankan...rasa bini da kurang menarik atau memacam lagik alasan yg takleh diterima akal...

kalo benti keja sekalipun...make sure kita ada pendapatan sendiri...pepe jadik...takde mengharap kat somi sgt...tambahan pulak cam laki tt neh... mengharap bini cam model bagai..tapi modal tuk menjadikkan bini tu cam model dekut lak nak kasi...

Rate

1

kita serupaaaaa.... tak nak komen pjg2 sbb aku dah frust sgt2 dgn lelaki.....
ckp dah..berbincang dah...bertengkar lagi lah selalu....
berdiam diri dah cam tggul lak dia kata.... apa saja kita wat tak kena kat mata dia...
apa lagi maunya...apa lagi kurangnya...apa lagi yg perlu dibuat agar kepuasan maksima tercapai????
(bukan hanya seks...tapi kehidupan berpasangan)......dimana silapnya...dimana kurangnya...dimana buruknya?????

Follow Us
kdg2 aku pun terlupa nk ckap i luv u kat wife, tu pun bila bz or stress sngt
slalu tu aku x lupa, sms ke, call ke, wife aku pun sama la

apa kata TT manja2 sms ke, bleh jd gak nnti terbuka mata ngan hati ur hasben tuh

dlu2 ada gak selit2 nota dlm purse wife, beli hadiah pun surprise, bkan time anniversary or birthday je, tapi kena tahu selera dia la, penah gak beli dia x pakai, cuma x tergamak nk buang kot, aku rasa pompuan bkan nk yg mahal2 pun, janji laki belikan hadiah, ikut kemampuan la, klu poket dalam, harga tinggi la, dlm setahun campur dua hadiah yg mesti x leh lupa ni, tambah la skali dua lagi bg hadiah lain

tp mmg laki ni slalu nya blur x brape nk amik hati bini, klu bini bg clue nk itu ini, dia kata g la beli sendiri, kan dah bg duit...hehehe

apa2 pun jgn nk sabar je, email pn leh, sms pun leh, luah kn sikit kata hati perasaan kat ur hasben, tulis surat kot kot old school sangat, tp why not, selit kan surat cinta kat dia ke maybe dia leh perasan

x pun kang dia kata dah tua2 pun gatal

Rate

1

aku nak tanya para lelaki yang dah berkahwin sahaja kat sini...kenapa seorang suami jarang nak memahami perasaan seorang isteri? yang dia mahu ialah isteri menghormati dia sebagai seorang suami, sedan ...
wakaka_eh Post at 28-11-2009 02:01

hebat nya wanita itu kerana agama nyer...syurga itu dibawah tapak kaki ibu syurga isteri itu dbawah tapak kaki suami..
dengan keterangan puan diatas mmg tdak dnafikan lg cara suami puan ternyata salah..
sy ingin bertnyer bgaimana kah kehidupan suami puan(dan puan)..adakah solat nyer cukup..adkah hal2 laku nyer yg lain tdak melanggar hukum2 allah.dan jd lah seorang isteri yg solehah..setiap kali puan memasak bce kan lah selawat dan doa pelembut hti dan hmbuskan pd mkanan itu.setiap bnda yg suami puan sruh lakukan lah denga keredhoan allah dan selawat keatas nabi dengan niat lembut kan hti si suami puan..insyaallah barakallah hu fik...

Rate

1

67# LoneWolf

aku rase mmg laki kalo nk amik hati bini mmg blur... tp kalo nk amik hati awek.. sanggup watpe je..kan?

x semua lelaki macam tuh..
mungkin sbb laki TT nie jnis macam nie..
habis dibedalnya

memang lumrah lelaki bila belum dapat..sanggup tempuh segala..bila dah dapat..isteri dibiar tanpa dibaja dengan cinta, disiram nagn kasihsayang..dibelai dengan kerinduan..

sekarang ni aku dah tak kisah..hidup aku cuma sementara, entah esok ada lagi ke tak..aku buat apa yang perlu sebagai isteri, sebagai hambaNya..sebagai seorang ibu...walau jauh disudut hati ada sesuatu yang hilang..dia ada disamping..namun jauh sekali untukku sentuh..

beginilah bila berkahwin mengharap hanya pada cinta si dia....sinar itu kian menghilang..bagai bersembunyi dibalik harapan yang pudar...

Rate

1

memang lumrah lelaki bila belum dapat..sanggup tempuh segala..bila dah dapat..isteri dibiar tanpa dibaja dengan cinta, disiram nagn kasihsayang..dibelai dengan kerinduan..

sekarang ni aku dah tak k ...
wakaka_eh Post at 15-1-2010 17:30

tak adil untuk menyalahkan semua lelaki...mungkin itu cuma ujian Allah..untuk anda saja....Sabar itu sebahagian dari Iman..
Allah tidak pernah mencabut sesuatu dari anda kecuali Diamenggantikannya dengan yang lebih baik. Tetapi, itu apabila andabersabar dan tetap redha dengan segala ketetapan-Nya.

“Barangsiapa yang Aku butakan kedua matanya, lalu ia bersabar, nescaya akan Aku ganti dengan syurga.” (al-Hadith)

“Siapasaja orang di dunia ini yang kekasihnya Aku cabut nyawanya, kemudiandengan cubaan yang Aku timpakan ini dia (bersabar dan) mengharappahalaKu nescaya akan Aku ganti dengan syurga.” (al-Hadith)

Yakni;barangsiapa kehilangan anaknya tetap berusaha untuk bersabar, maka dialam keabadian kelak akan dibangunkan untuknya sebuah Baitul-Hamd. Silaanda qiaskan kejadian-kejadian tersebut dengan kehidupan anda, keranayang dipaparkan di sini sekadar contoh.

Maka anda tidak usahterlalu bersedih, dengan musibah yang menimpa anda, sebab yangmenentukan semua itu memiliki syurga, balasan, pengganti dan ganjaranyang besar.

Para waliyullah yang pernah ditimpa musibah, ujiandan cubaan akan mendapatkan penghormatan yang agung di syurga Firdaus.Itu tersirat dalam firman-Nya:

“Kesejahteraan dan kebahagiaanbagi kalian kerana kalian telah bersabar dalam mentaati Allah danmenerima cubaanNya. Syurga adalah sebaik-baik tempat kesudahan.”(Ar-Ra’ad: 24)

Betapa pun, kita harus selalu melihat dan yakinbahawa di sebalik musibah terdapat ganti dan balasan dari Allah yangakan selalu berakhir pada kebaikan kita. Dengan begitu, kita akantermasuk :

“Mereka itulah yang mendapat keberkatan yang sempurnadan rahmat dari Rabb mereka, dan mereka itulah orang-orang yangmendapat petunjuk.” (al-Baqarah : 157)

Ini merupakan ucapan selamat bagi orang-orang yang mendapat musibah dan khabar gembira bagi orang-orang yang mendapat bencana.

Umurdunia ini sangat pendek dan gudang kenikmatannya pun sangat miskin.Adapun akhirat lebih baik dan kekal. Sehingga, barangsiapa di duniamendapat musibah, ia akan mendapat kesenangan di akhirat kelak selagidia taat dan tunduk kepada Allah swt. Lain halnya dengan mereka yangyang memang lebih mencintai dunia, hanya menginginkan kenikmatan duniasaja, dan lebih senang pada keindahan dunia. Hati mereka akan selalugundah-gelana; cemas tidak mendapatkan kenikmatan dunia dan takut tidaknyaman hidupnya di dunia. Mereka ini hanaya menginginkan kenikmatandunia saja, sehingga mereka selalu memandang musibah sebagai petakabesar yang mematikan. Mereka juga akan memandang setiap cubaan sebagaisesuatu yang gelap-gulita selamanya. Ini adalah kerana mereka selalumemandang ke arah abwah telapak kakinya dan hanya mengagungkan duniayang sangat fana dan tidak berharga ini.

Wahai orang-orang yangtertimpa musibah; sesungguhnya tidak ada sesuatu pun yang hilang darikalian. Kalian justeru beruntung, kerana Allah selalu menurunkansesuatu kepada hamba-hambaNya dengan ’surat ketetapan’ yang disela-sela huruf kalimahNya terdapat suatu kelembutan, kasih-sayang,pahala, ada balasan dan juga pilihan. Maka dari itu siapa saja yangditimpa musibah yang hebat, ia haru menghadapinya dengan sabar, matayang jernih dan pola fikir yang panjang. Dengan begitu ia akanmenyaksikan bahawa buah manis dari musibah itu adalah :

“…laludirikanlah di antara mereka (orang-orang mukmin dan orang-orangmunafiq) dinding yang mempunyai pintu, yang di sebelah dalamnya adarahmat (syurga) dan di sebelah luarnya ada seksa (neraka).” (al-Hadid :13)

Dan sesungguhnya apa yang ada di sisi Allah itu lebih baik, lebih abadi, lebih utama dan lebih mulia.

KENAPA AKU DIUJI?

"Apakah manusia itu mengira bahawa merekadibiarkan saja mengatakan; "Kami telah beriman," sedangkan mereka tidakdiuji? Dan sesungguhnya kami telah menguji org2 yg sebelum mereka, makasesungguhnya Allah mengetahui org2 yg benar dan sesungguhnya Diamengetahui org2 yg dusta."

-Surah Al-Ankabut ayat 2-3

KENAPA AKU TAK DAPAT APA YG AKU IDAM-IDAMKAN?

"Bolehjadi kamu membenci sesuatu padahal ia amat baik bagimu, dan boleh jadipula kamu menyukai sesuatu, padahal ia amat buruk bagimu, Allahmengetahui sedang kamu tidak mengetahui."

-Surah Al-Baqarah ayat 216

KENAPA SUSAH SANGAT UJIAN INI?

"Allah tidak membebani seseorang itu melainkan sesuai dengan kesanggupannya."

-Surah Al-Baqarah ayat 286

RASA FRUST? TENSION? LEMAH SEMANGAT?

"Jgnlahkamu bersikap lemah, dan jgnlah pula kamu bersedih hati, padahalkamulah org2 yg paling tinggi darjatnya, jika kamu org2 yg beriman."

- Surah Al-Imran ayat 139

BAGAIMANA HARUS AKU MENGHADAPINYA?

"Wahaiorang-orang yang beriman! Bersabarlah kamu (menghadapi segala kesukarandalam mengerjakan perkara-perkara yang berkebajikan), dan kuatkanlahkesabaran kamu lebih daripada kesabaran musuh, di medan perjuangan),dan bersedialah (dengan kekuatan pertahanan di daerah- daerah sempadan)serta bertaqwalah kamu kepada Allah supaya, kamu berjaya (mencapaikemenangan)."

-Surah Al-Imran ayat 200

"Dan mintalahpertolongan (kepada Allah) dengan jalan sabar dan mengerjakansembahyang; dan sesungguhnya sembahyang itu amatlah berat kecualikepada orang-orang yang khusyuk"

-Surah Al-Baqarah ayat 45

APA YANG AKU DAPAT DRPD SEMUA INI?

"Sesungguhnya Allah telah membeli dr org2 mu'min, diri, harta mereka dengan memberikan syurga utk mereka... ..

-Surah At-Taubah ayat 111

KEPADA SIAPA AKU BERHARAP?

"Cukuplah Allah bagiku, tidak ada Tuhan selain drNya. Hanya kepadaNya aku bertawakkal."

-Surah At-Taubah ayat 129

ARGHHH AKU TAHAN!!! AKU DAH BOSAN!!

"... .. dan jgnlah kamu berputus asa dr rahmat Allah. Sesungguhnya tiada berputus asa dr rahmat Allah melainkan kaum yg kafir."

-Surah Yusuf ayat 12

setuju ngan tt

aku nak tanya para lelaki yang dah berkahwin sahaja kat sini...kenapa seorang suami jarang nak memah ...
wakaka_eh Post at 28-11-2009 02:01

sokong3~~
kalo baik tiba2.. mesti ada sebab lain...

kita serupaaaaa.... tak nak komen pjg2 sbb aku dah frust sgt2 dgn lelaki.....
ckp dah..berbincang d ...
Jaza2008 Post at 30-12-2009 14:55

kak jazzzz... kakkk jazzzzzzzzzzzzzzzzz.... kakkkk jazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.............   ... bak tacang sejutaaaaaaaa~~~

adakah aku seperti lelaki yg TT luahkan...manakah hilangnya kualiti lelaki skrg

Insap lapan saat baca statement TT........tapi cube TT pegi check..mungkin dah longgar kot, tak ketat macam dulu dulu..

Insap lapan saat baca statement TT........tapi cube TT pegi check..mungkin dah longgar kot, tak k ...
Temantidox Post at 6-9-2010 13:53

entah la..selalunye kalau pompuan tidak disayangi suami mesti masyarakat tuduh isteri tu mesti ada banyak kekurangan..longgar, tak ketat, tak jaga badan, busuk, tak kemas etc..aku ni nka kata tak cantik, lelaki lain pandang aku telan air liur..entah la..aku ni semua jaga atas bawah, tapi dia masih tak ingat semua perkara pasal aku..

tapi kan, mungkin suami aku ni terlalu banyak kerja, samapikan perhatian pada aku pun berkurangan..tapi kalau semua para suami bersikap macam ni, dimana kemanisan rumahtangga tu terletak? adakah habis bila tangan digoncang oleh tok kadi?
mungkinkah tanggungjawab pada keluarga menyebabkan para suami memberikan kemanisan itu hanya cukup sekadar di katil aje? lepas tu isteri dibiar tanpa ucapan cinta dan gurauan yang menyemarak ( pompuan kan suka macam ni? bukan maksudnye bila buat ni semua isteri nak makelove je kan)..

entah la..selalunye kalau pompuan tidak disayangi suami mesti masyarakat tuduh isteri tu m ...
wakaka_eh Post at 6-9-2010 17:07

Telan air liur...gulpp..PM foto u kat i boleh..

Reply 79# Temantidox

takpelah temantidox..gambar i untuk hubby i aje..