CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wakaka_eh

salahke aku wahai suami?

ala baru 7 tahun merak..tapi aku rasa sedih sebab dia bukan laa pemarah ke, tak penyayang ke..dia ok aje, cuma ngan aku ni macam kurang aje perhatian tu..dulu masa aku kerja tak de la macam ni per ...
wakaka_eh Post at 28-11-2009 18:00

dah cuba confront dgn suami ke belum? lelaki ni kadang2 bila berasa terlalu selesa dlm marriage, dia terlupa...bila dia terlupa tuh, kenalah ingatkan....ko hadap muka ko depan muka dia, ckp elok2...jgn provoke etc, guna pendekatan paling halus...kalau dia dok ckp lagik pasal ex-gf dia tuh, ko luku jer pala dia, ko ckp, apalah kejadahnya nak mengenang cinta lama?

Ermmm..mmg sedih..tapikan..u kena pikir yg positif

1.  Enjoykan diri u - jgn sedih2...lupakan hal remeh-temeh nih! (buat apa yg u suka...mcm i..shopping2 - do wht u want to do)
2.  Appreciate him...eventhough dia x appreciate u..(mmg lah mula2 terasa tak dihargai..but its takes time...sabar ok!)
3.  Slow talk with him...luahkan wht is your expectations and hopes to him -  tapi jgn ler sampai bergaduh...
4.  Berdoa kepada tuhan...supaya ur marriage happily ever after...

Nak buat yg atas2 tu..mmg mula2 payah..tapi klu dah biasa..u will get the rewards...Insya Allah..

and one more...

Jaga penampilan diri di depan suami - make-up2, perfume, jaga berat badan..(make sure u maintain mcm sebelum kawin...eventhough dah ada anak..)

masa becinta dah banyak dugaan..
kawin nanti lagi banyak dugaan..
nak x nak kena tempuhi...
buterfly Post at 30-11-2009 09:27 AM

tak bercinta & tak kawen pun banyak dugaan gak tau...

erm...kenapa ye tiba2 aku fikir pasal bebanan...
tuan rumah dah lama tak kerja ke, suami bergaji besar ke? mungkin ke sebab ada masalah keje, tak pun himpitan hidup...mungkin juga tuan rumah dah takde daya penarik....

hmmm...aku belum lalui benda ni...jadi tak dapat la bagi pendapat yang bernas..

aku fikir lelaki ni nak kita je jaga perasaan dia....kalau perlu kita kena touch up balik semua2 bagi dia jatuh cinta kat kita balik....

hmm...apalah yang lelaki selalu fikirkan ye...

Follow Us
agaknye dia banyak fikir masalah kewangan ker?  lepas ko berenti kerje?

sori kalau salah.. laki memang hati kering siket .. lagi2 kalau ada masalah lain, dah tak seperti masa bercinta dulu...

kesian TT...

takot nak kawen...

jgn ler lari dari kahwin lak...

ada jugak bestnya bile berkahwin...

bukan ape tuan rumah nabi muhammad S.A.W pernah bersabda maksudnya lebih kurang begini " jaga la suami 2 perkara perutnya dan kemaluannya itulah kelemahan lelaki" perut lapar lemah nak buat kerja bila ...
ajakto Post at 30-11-2009 00:47

sudah cakap maa.. tuan umah plak katenye dah jage seme.. kalu laki tuh still nak carik lain.. almaklumkanlah bahawanya silaki tuh meme enggak waras lagik dok.. bagi aku 1 kesilapan laa.. kenaper berenti keje.. kepade girl2 yg dah kawin.. kalu u all masih keje.. laki suwoh berenti keje.. carik laa alasan.. jangan berenti woo.. banyak sebabnye...

segelintir kecil jek macam tu...
lelaki pada lumrahnya mengambil berat dan penyayang

Hang Post at 30-11-2009 12:19

Takde dugaan mcm hidup ni flat je kann...mendatar maksud i...hidup tak teruji...kalo nak difikir kan ujian dari Allah tu sebenarnya nak jd kan kita ni semakin tabah...kita pun jd semakin matang...itu pun kalo nak belajar dari dugaan yg menimpa tu...

1# wakaka_eh

cuba jgn peduli dia syg atau tidak...
namun sbg isteri wajib jlnkn t/jwb sbg seorg isteri dgn sempurna...
mgkin sudah tiba masa nya cinta beralih arah pada yg Esa...
pbanyakkan aktiviti beribadah..nnti hati akan lebih tenang dan rasa lbh bahgia......
cinta manusia mmg x leh btahan lama

wakaka..
den rase..ade yg tidak beres ..

Hang Post at 30-11-2009 12:19

haah tol tu..x kawen pun banyak dugaan..
setan suka..
"apabila bekawen lelaki dan perempuan itu, maka lengkaplah separuh daripada iman mereka.."

sudah cakap maa.. tuan umah plak katenye dah jage seme.. kalu laki tuh still nak carik lain.. almaklumkanlah bahawanya silaki tuh meme enggak waras lagik dok.. bagi aku 1 kesilapan laa.. kenaper berenti keje.. kepade girl2 yg dah kawin.. kalu u all masih keje.. laki suwoh berenti keje.. carik laa alasan.. jangan berenti woo.. banyak sebabnye...
ajis_kg Post at 30-11-2009 14:09

kena ikut ckp somi..x ikut dosa...
kalau dpt somi yang leh bertolak ansur cam pakcik ajis x per..
kalau yg x leh btolak ansur tu camne?

alhamdullilah aku bahagia ngan suami. malah dia yang guide kalau aku buat salah n sama-samalah aku jugak. dia x minta banyak pun. yang paling aku suka..suami aku x cerewet.  Saling faham-memahami..aku rasa dah kes ni kasih sayang kian pudar..so kena cari cara macam maner nak menyemarakkan lagi kasih sayang tu..

kena ikut ckp somi..x ikut dosa...
kalau dpt somi yang leh bertolak ansur cam pakcik ajis x per..
kalau yg x leh btolak ansur tu camne?
buterfly Post at 30-11-2009 15:58

betoi2.. itew wa cakap kena carik alasan.. yg die leh yakin..
money its not everything.. but without money u are nothing (moyang blah pak sedara 2 sepupu aku cakap)

lebihkan komunikasi dalam berumahtangga...selalulah ajak sisuami berbual2..tapi jangan ajak sisuami berleter dan bergaduh plak...nanti dia lagi bosan..
perbualan tu kalau boleh yang dapat meningkatkan keinginan si suami utk mendengarnya dan memberi perhatian kepada anda. Anda telah 7 tahun berumahtangga...pasti anda faham apa yang siami anda suka atau tak suka..

selalulah menyatakan keinginan dan masalah anda kepada sisuami tapi dengan cara yg berhemah, jangan pula dalam bentuk protes...nanti si suami lagi meluat..tak salah kalau anda merajuk sekali sekala...tapi lihatlah juga situasi si suami pada masa itu. Merajuk perlu pada tempatnya...

masalah diranjang pula...itu saya nak cakap pun tak reti...tapi dari pengalaman saya..perempuan jarang mendapat kepuasan dlm hubungan kelamin kerana tidak fokus dan fikiran tak tenang...mungkin puan banyak memikirkan masalah lain yg menyebabkan puan x dapat kenikmatan yg puan inginkan. Cuba tenangkan fikiran dengan perkara yg boleh meningkatkan kearah itu. Disamping itu, si suami juga harus mencari alternatif lain utk memberi kepuasan kepada si isteri

Rate

1

1# wakaka_eh

ni citer masalah yg jd kt ko ke..klu ye aku simpati la..xsume laki camtu...moga dia berubah..