CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putra_bengal

All ABout Sugar Glider

jap, laptop rosak.. tgh format.. akan update malam ini jugak! hehe.. dah tak sabar ke?

Reply #5 bonai's post

tak sabar larr nih...nak nengok sugar glider

cantekkkk.......ada iras2 musang....

Reply #1 bonai's post

bonai ni penternak sugar glider yeh? a.k.a breeder
sbb siap ada yg nak dijual lagi tu..hee comey comeyyy laa
ske tgk idung depa yg mcm buah ceri

aku minta mase die kecik2 ehehe da beso cam kurang cute lak. tp sonok ooo klu dpt bele sugar glider ni.

sugar glider kecik atau besar same je cute dia. selalunye orang beli dari kecik sebab lagi senang utk dia kenal kite. yang besar yang orang jual kat kedai tu selalunye liar.. kalau kena gigit memang berdarah la.. sugar glider boleh hidup sampai 15 tahun.. so berbaloi la kalau nak beli dari kecik dgn harga 300..

nak bela sugar glider komitmen confirm kena ade.. takde komitmen nanti susah, kesian sugar glider tu terbiar.. kalau korang takat nak beli pastu pamerkan dalam sangkar kat umah je, aku rase tak payah.. sebab sugar glider nih suke bersosiol.. so korang kena main2 dgn dia..

Follow Us
setakat nak wat pameran ngabiskan beras je ehehe, klu nak bele kene ade sifat suke gan binatang yg kt nak bele bkn beli sbb comel ke nak tunjuk2 ke. aku mmg kompem setakat ni x dek komitmen nak bele mende ni, ye le x keje kan kang nak beli itu ini amik ko ahaha makan pasir lak kang mendealah cute ni

itu la pasal.. so kalau kewangan tu tak mengizinkan, jangan la bermimpi nak jage sugar glider atau ape2 pon binatang lain.. kesian diorg nanti..

saya pon ada sugar-glider

yer arr sonok bela sugar glider tambah2 lagi kalau dah jinak...huhuh geli arr merayap bakang badan tapi syok sebab muka dia kiutt... muncung muncung lagi... saya nye female nama dia jizelle baru berusia 6 minggu... gambar blom sempat nak amik ekekeke... nanti kita letak kay... emmmm kita nye bedding kan yg corak penguin tu ekekek kelakar tapi comel la..walopon org kata keji kan coraknye... hik... kat ner lagi pet shop best ygjual brg sugar glider selain pet schack kat sunway mentari tu..any info tolong kasik tau ekekeke....

cume pet shack tu je yang bagus utk cari barang2 sugar glider..
mane beli sugar glider 6 minggu?? mak aih.. itu bawah umur namenye...
pet shop selalu jual yang bawah umur.. so kalau boleh beli dari breeder yang dipercayai.. selidik la dulu sket latar belakang sugar glider tuh...
range harga sugar glider adalah 300-350

Originally posted by bonai at 16-4-2008 07:23 PM
pet shop selalu jual yang bawah umur.. so kalau boleh beli  ...

ko ade pegi kat pet show kat midvalley tak?

pet expo..
aku pegi hari sabtu dgn geng2 sugar glider yang lain..

Originally posted by bonai at 17-4-2008 11:09 AM
pet expo..
aku pegi hari sabtu dgn geng2 sugar glider yang lain..

ngan budak2 cina kat petster 2 ke?

yup!! aku bawak 2 sugar glider hari tu..

Originally posted by bonai at 17-4-2008 08:27 PM
yup!! aku bawak 2 sugar glider hari tu..

ko yg kecik2 ngan budak pompuan yg pakai tudung tu ke?

aku kecik??? err...

hurm aku yang botak tuh.. aku bawak baby sugar glider seekor..
pompuan yg pakai tudung tu gf aku, dia bwk sugar glider dia umur 5 bulan..

Originally posted by bonai at 16-4-2008 07:23 PM
pet shop selalu jual yang bawah umur.. so kalau boleh beli  ...

hik bkn la 6 minggu as in kecik tak berbulu tu... bukan yg dalam kantung daaaaa.... aku beli yang dah 6 minggu lepas dok kantung so kan derang ni dok dalam kantung mak derang bout two  monthx.... huhuhu ... masa aku beli tu reganya RM350 sekor la dari pet shop kat Danau Kota... okla ada sepasang aku amik sekor kawan aku amik seko... ada pet expo ke lagi tak tau biler nak join gak ...aritu sempat gi mid valley tgk cat international show.. besh la...rasa nak bela sekor scottish fold or british short hair cat tapi mahal ekekekekekeke ... ben bela kucing gak ...long hair jer tapi comel two female and one male... emmm hik tapi takle campurkan my sugar glider ngan my cats kang jadi lauk raya kang hahahaha..

Originally posted by phatben at 18-4-2008 03:45 AM

hik bkn la 6 minggu as in kecik tak berbulu tu... bukan yg dalam kantung daaaaa.... aku beli yang dah 6 minggu lepas dok kantung so kan derang ni dok dalam kantung mak derang bout two  monthx ...

Sugar glider akan dok dalam kantung mak dia 2 bulan. Pastu dia akan keluar. Time dia keluar dan menyusu dari luar. Start dari dia keluar ni la kite kire umur dia, yang dipanggil OOP (Out Of Pouch). Mase dia baru2 keluar bulu pon takde beb, mata belum keluar. So dalam 1-10 hari nih bulu diorg akan tumbuh secara pantas dan mata pon akan terbuka.. tapi diorg masih menyusu sampai 2-3 minggu OOP. Balance beberapa minggu lagi tu (selalunya paling selamat untuk beli adalah 7-8 minggu OOP) dia akan start belajar mcm2 dari ibu bapa dia. Contohnye belajar buang air sendiri, lompat, makan, membersihkan diri dll..

So kalau kite beli diorg kurang dari 7-8 minggu OOP maksudnye dia diasingkan dari ibu bapa dia terlalu awal. ini adalah zalim dan tidak berperikemanusiaan. Katakan la kau beli 6 minggu OOP, bayangkan la sejak bile lagi dia diasingkan?? dan lagi satu, petshop selalu tak tau pon umur diorg berape. main cakap je. Hari tu mase kat pet expo ade org dtg bwk baby sugar glider kata beli dari danau kota juak, dia kat umur 7 minggu, haram jadah, umur mcm 3 minggu.. tah pape petshop bodoh..

Originally posted by bonai at 18-4-2008 12:38 AM
aku kecik??? err...

hurm aku yang botak tuh.. aku bawak baby sugar glider seekor..
pompuan yg pakai tudung tu gf aku, dia bwk sugar glider dia umur 5 bulan..

betol lah 2.... ok.... tau lah sape tuan sugar glider tu

Originally posted by bonai at 18-4-2008 01:34 PM

Sugar glider akan dok dalam kantung mak dia 2 bulan. Pastu dia akan keluar. Time dia keluar dan menyusu dari luar. Start dari dia keluar ni la kite kire umur dia, yang dipanggil OOP (Out Of P ...

sian nye.... baby sugar glider 2 boleh hidop tanpa mak nye dengan usia macam 2?