CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 2858|Reply: 51

Penunggang motosikal banyak tak ikut undang2. Napa hah?

Kenapa aku tengok sekarang motosikal boleh lalu Federal Highway tanpa disaman sedangkan ada lorong motosikal tapi tak digunakan....:geram: Bila kena hon ngan kereta, motor2 ni marah kadang2 tunguk isyarat lucah! Padahal dia yang tak boleh ikut highway? Bila dah kat highway tu pulak duk bawak motor depan kereta di laluan paling kanan!Tak boleh je ikut laluan yang paling kiri, sebelah kanan tu kan untuk kereta laju...!

Tu belum yang tak pakai topi keledar kat kawasan perumahan sedangkan statistik menunjukkan kemalangan selalu berlaku berdekatan dengan kawasan perumahan. Kadang2 aku nampak kat jalan besar pun berani tak pakai topi keledar, macam kat Bandar Tun Razak! Jalan sibuk tu!

Yang langgar lampu merah janganlah cerita, yang tak berhenti langsung pun ada!

Mana enforcement nya...buat undang2 tapi tak ikut baik jangan ada undang2! Yang bawak motor ni pulak....TAK SAYANG NYAWA KE????

kalau ko langgar dak motor yang lalu jln keter tu ko tak salah..

pe yg penting...SABAR jelaaaa...

aku kalo nak marah2..mesti aku pk....adek aku bwk motor gak....hmm...so....xmo laa marah2 tu mcm doa kan??...

2# atai

Sapa kata? Driver bos aku terlanggar budak sekolah tak de lesen, kena penjara 7 tahun tu! Padahal bukan salah dia, budak tu bawak depan kete dia, kenderaan depan brake, driver bos aku tak sempat mengelak budak tu. Mati beb!

itu pasal kalau bawak keter kat tempat yang banyak motosikal ni penat rasanya... bukan sebab apa, penat sebab kena awasi pergerakan deorang tu... tetiba jer dah ada kat sebelah kita...  kekadang terkejut aku, tengah tunggu kat simpang tiga nak kona kanan tetiba motor dari kiri aku boleh buat u-turn kat depan keter aku...!! kalau dibuatnya masa tu aku dah tekan minyak macmana ???  salah aku jugak ker ?? sebab aku nak jalan dah tentu2 kena tengok kanan... sedangkan dia datang dari kiri keter aku....!!!!:@

termasuk speed demons yg bawak laju kat highway exceeding 110 kmh. depa ingat safety gear yg mahal ti bole protect depa from high speed impact .  bila dah kena mula la nak memaki kereta.

Follow Us
motosikal tak pernah nak berhenti dulu kat simpang.... main pecut je tak tgk dah kereta lain..
sket lagi aku nak eksiden ngan moto tadi.. hampeh tul...

2# atai  

Sapa kata? Driver bos aku terlanggar budak sekolah tak de lesen, kena penjara 7 tahun tu! Padahal bukan salah dia, budak tu bawak depan kete dia, kenderaan depan brake, driver bos aku ta ...
jees Post at 16-11-2009 10:22

Huyoo, takkan macam tu sekali sampai kena penjara 7 tahun. Aku tak fikir drebar tu kena penjara atas sebab itu sahaja kerana dari cerita ko ni memang drebar tu tak bersalah. Rasanya mesti ada sesuatu lebih daripada itu kan?

2# atai  

Sapa kata? Driver bos aku terlanggar budak sekolah tak de lesen, kena penjara 7 tahun tu! Padahal bukan salah dia, budak tu bawak depan kete dia, kenderaan depan brake, driver bos aku ta ...
jees Post at 16-11-2009 10:22 AM

kat highway mcm federal?

ni my 10 lists of common law breaking motorist,bnyk lagi tapi 10 tu dah cukup bnyk la tu

1)tak pakai topi keledar
2)berenti kat traffic light mesti nak paling depan, park atas pedestrian crossing lagi
3)parking motor atas kaki lima kedai kalau boleh nak masuk terus dalam kedai ngan motor2 sekali
4)bawa motor against the traffic
5)takda lampu belakang
6)langgar lampu merah
7)nak potong kereta tapi potong dari kiri
8)bawak motor on pedestrian walk
9)bawak simpang siur kejap ke kiri kejap ke kanan kejap ke tengah
10)bawak motor parallel dgn motor lain sambil borak2

kalau aku nak sumpah penunggang2 motosikal ni, 5 hari 5 malam pun belum tentu habis lagi..
di pendek kan citer, aku mmg anti dengan spesis yg tak reti nak ikut/hormat undang2 jalanraya ni..
mereka umpama ada 18 nyawa..

sama jer sengal driver2 kat malaysia niee..kalau jem kat highway..kete2 bangang gak lalu emergency lane...

aku bawak motor n kete..so aku rasa aku lebih bertimbang rasa...pasal motor kat federal highway..kalau siang...mmg no excuse..kalau mmg mmg ada excuse pada aku...saper bawak motor paham lahh ape pasal...

aku kalo naik moto,aku marah driver keta,lori or taxi:@ yang kurang ajaq.
kalo aku naik keta,aku marah kat motor yang bawak slow cam gampang or mencelah2 x hengat donia..
so aku understanding ler.aku tau mcmana driver/biker yang make honest mistakes or just plain reckless..aku xdelah nak marah x tentu pasal without understanding how is it on the other side..
kadang2,lane motor ditutup coz ade construction,kadang2 terpaksa lalu jalan keta coz lane moto gelap or banjir time musim ujan.
tapi yg x pakai helmet tu mmg aku xleh nak tolerate.
ade tu mak bapak amek anak dari sekolah,bapaknya reti pakai helmet tapi anak xde polak ko nak bg pakai.

Huyoo, takkan macam tu sekali sampai kena penjara 7 tahun. Aku tak fikir drebar tu kena penjara atas sebab itu sahaja kerana dari cerita ko ni memang drebar tu tak bersalah. Rasanya mesti ada sesu ...
Neraka Bulan Post at 16-11-2009 09:29

Betul, masa tu macam2 hal gak, dia pun ada kesalahan lain, lesen mati, road tax pun tak de...sekali lah tu!!!Kan dah malang, kalau tak de eksiden lepas lah...!

sama jer sengal driver2 kat malaysia niee..kalau jem kat highway..kete2 bangang gak lalu emergency lane...

aku bawak motor n kete..so aku rasa aku lebih bertimbang rasa...pasal motor kat federal highway..kalau siang...mmg no excuse..kalau mmg mmg ada excuse pada aku...saper bawak motor paham lahh ape pasal...

tapi kadang2 masa akubawak motor..terkojut boghuk gak dgn cara rider lain bawak motor..gillosss...hati mmg kering...kalau muda remaja aku pahamm..darah panass..tapi ramai gak yg pakcik2 umur 40,50...huhuhu

Betul, masa tu macam2 hal gak, dia pun ada kesalahan lain, lesen mati, road tax pun tak de...sekali lah tu!!!Kan dah malang, kalau tak de eksiden lepas lah...!
jees Post at 16-11-2009 10:34

Ohhh, patutlah...lesen dengan road tax takde jadi memang kenalah drebar tu. Rasanya kalau semua lengkap, aku tak fikir drebar tu bersalah...

mmg kena berhati2 ngan penunggang motor nie..depa main balun je bawak moto ..aku ni kalau drive mmg byk dosa jer sbb byk sgt nyumpah seranah aku pd depa yg bawak moto cam setan..eeee...gerammm...kita je kena jaga depa..depa main blasah je ..mana tak hangin!

yg bawak moto ni kalu ada lane utk moto pakai ajelah... kalu eksiden ke apa kat kat hiway yg ada lane moto ni, satu hapah insurance x tanggung dah... nu kena kat housemate aku... eksiden kat federal hiway... insurance nyawa dia pon x dapat...

aku bawak motor n kete..so aku rasa aku lebih bertimbang rasa...pasal motor kat federal hi ...
tuah_r Post at 16-11-2009 10:34

Samalah macam aku, bawak kete dan motor kedua-dua sekali, jadi aku paham sikit perasaan kedua-dua belah pihak..  

Sikap penunggang motor yang paling aku bengang adalah bawak perlahan-lahan di tengah2 jalan raya dan tak tahu nak pergi ke kiri. Yang mencilok sesuka hati ketika semua kenderaan bergerak laju pun aku bengang jugak..

Manakala bagi pembawa kereta pula, sikap mereka yang paling aku bengang adalah suka masuk lane orang lain secara tiba2 tanpa bagi signal, aku mean anti sungguh dengan golongan macam nih..