CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11075|Reply: 77

Perlu Ke Nak Curi Troli Barang Orang??!

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..... :@ :@ :@ :@ :@

Petang tadi aku gi Giant, dkt bahagian personal care..

Dalam troli aku tu ada payung aku dan beberapa produk penjagaan rambut dan juga pencuci muka..

Aku tinggalkan sekejap, pergi ke hair accessories. Aku mmg biasa tinggalkan troli sekejap kat tepi sebab malas nak mengusung ke sana ke mari utk jarak yang dekat..

So, dlm 10/15 minit pastu aku pegi balik ke tmpt aku tinggalkan troli aku td, aku tgk dah lesap.. hmy3:

Aku siap tanya kakak yg jaga kt situ.. Ada tukang alihkan troli ke? Dia kata takda, maybe customer yang amik.. :@

Rate

1

Masalahnya... Perlu ke customer tu angkut sekali barang2 aku kat dalam tu??

Keji sgt kan perangai.. :@ So jenuhlah aku nak 'mengutip' balik barang2 yg aku dah amik tadi.. Aku ingat dah nak balik terus.. Yelah sebab dah kena pegang benda2 tu dgn tangan kan.. Tp nasib baik dlm pada aku berjalan2 mencari lg satu barang utk dibeli, aku jumpa bakul Giant..

kalau ko tingalkan sampai 15 mins,sah2 org leh anggap tertinggal barang bai,,

Originally posted by someone at 00-0-0000 00:00 AM
kalau ko tingalkan sampai 15 mins,sah2 org leh anggap tertinggal barang bai,,

OKlah 5 minit je kot sebenarnya..

Masalahnya.. Ada ke org yg monitor, stare kt troli tu dr saat ia ditinggalkan??

hahahha!!! ko ni freeky lawak betulla!!!kesian la..dah la dia curi barang penjagaan rambut ko..penting tu!!!!

Oh ya.. Aku bukannya tinggalkan troli tu semborono kat tengah2 jalan mcm orglen OK..

Aku letak elok2 je kt tepi..

Follow Us
hehehehehe...aku pun pernah kene gak Priki...kat Tesco..ms org tengah sesak dok shoping.....aku nyer kes aku br je letak 3-4 brg dalam tu.....tak sampai seminit aku pergi aku nengok troli aku lesap...brg2 aku tu dia letak kat rak susu ( kebetulan plak aku kat area situ )...mcm cilanat dan haram punya org.....nak tuduh org lain yg amik troli tu lebey kurang sama je...trakkan aku nak sergah org tu ambik kan....:@

Tp siyes la...mcm gampang saper yg amik......dah la org punya hazab ramai.....melilau aku cari troli lain....hampeh tak jumpa...troli lain kalau ada pun punylah hazab nyer keadaan....takder tayar la....

%@&%$%$@#%............mmg menyumpah seranah habih aku ari tu....

Errrrrrrrrrrrrrrrrr...ko tu sampai 15-20 minit pergi merayau mana tu Priki....Konpem troli ko  tu dlm keadaan "sihat sejahtera"  kan...tu yg ada org yg nak "rampas".....

aku pun suka jugak buat mcm ko tu, tinggalkan troli kejap sementara pegi merayau tempat lain, tapi tak la pulak ada orang curi troli aku....hahhaha

kat Hypermarket mana yg masih amalkan masuk duit kalau nak guna troli ????dulu Hypermarket K4 ...kalau jenis mcmni...mmg ramai yg dok perati2 kalau ada troli yang 'kene tinggal" ni...

Ini mesti kes Customer gampang yg dok melilau cariuk troli sbb stok troli dah habih.....

Takpun jenis customer haram yg memula guna bakul...pehtu sbb berat nak usung....mana2 troli yg '"tinggal" tu...derang kebas la...:geram:

Originally posted by someone at 00-0-0000 00:00 AM
melilau aku cari troli lain....hampeh tak jumpa...troli lain kalau ada pun punylah hazab nyer keadaan....

kaaaaaaaaaaaaan???

kebetulan mmg aku pun ada terjumpa troli kosong jugak td.. yer yer jelah happy... dlm hati, agaknya Giant mmg ada sediakan spare kot kt dlm ni...

sekali... yessssssss... boleh gila bergerak troli tu..

btw med, time aku td, org tak ramai pun.. boleh je kalau nak buat gimrama sekalipun kt situ... ehehe..

tp tulah kan.. kalau org tgh sesak tu lglah kan.. takkanlah kita nak dok usung troli tu wlpn hanya utk jarak 5 meter..

Betul tak med?

semua troli dah tak kena masuk duit

free je

aku pun suka jugak buat mcm ko tu, tinggalkan troli kejap sementara pegi merayau tempat lain, tapi tak la pulak ada orang curi troli aku....hahhaha
Pygmalion Post at 8-11-2009 20:19

igtkan td ko nak kata ko pun suka curi troli orang...

ermmm tulah kan.. ini 1st time ni aku kena.. so pasnih mmg kena extra careful lah..

dahlah aku ni mmg biasa keluar sengsorang je.. so sapa nak tlg jagakan troli aku kalau aku tgh beli baju..

tengok tajuk ingatkan curi troli bawak balik rumah

Ini mesti kes Customer gampang yg dok melilau cariuk troli sbb stok troli dah habih.....

Takpun jenis customer haram yg memula guna bakul...pehtu sbb berat nak usung....mana2 troli yg '"tinggal" tu ...
medangmru Post at 8-11-2009 20:22

Kaaaaaaaaaan??

Pastu amik troli yang dah sah2 ada isi plak tu..

Post Last Edit by cepheid at 8-11-2009 20:28

terpos dua kali pulak

kaaaaaaaaaaaaan???

kebetulan mmg aku pun ada terjumpa troli kosong jugak td.. yer yer jelah happy... dlm hati, agaknya Giant mmg ada sediakan spare kot kt dlm ni...

sekali... ...
freekey Post at 8-11-2009 08:22 PM

aku pernah buat Priki( lepas kes troli kene rembat ni ) .........kalau aku nak tinggalkan troli dan pergi cari brg lain ...Senang je...aku letak Penyapu dalam 5 btg camtu...abih penuh troli dgn penyapu....ko tinggallah dlm 20 minit pun...takder saper nak rembat...hahahahahah....aku gunakan tektik ni kalau aku nak kes sesuatu tempat yg selalunya penuh sesak ( kang brgn basah misalnya )......hahahahah...Mungkin derang maleh nak alihkan Penyapu tu kot... takpun masih ada yg aggap penyapu tu ada "sialnya"...

Try arr Priki.....hehehehehehe

xdpt priki....troli pon jadik.......

tengok tajuk ingatkan curi troli bawak balik rumah
cepheid Post at 8-11-2009 08:26 PM

..............................Dah byk aku jumpa....esp yg bawak kete 4WD tu...siap usung troli terus masuk dlm kete depa...ni lagi masalah Si GAMPANG2 ...............

Ahahahahahah... mcm best je idea med tu...

Bolehlah nanti aku try praktikkan med... Thanks..

Tp jenuhlah pulak kan, masuk2 je terus aim kt bhgn penyapu...