CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8232|Reply: 79

Lepas Geram: Nape Biz Org Melayu Selalu Camni???

Dea bukak trid nih sebab geramla, sebab dah banyak kali dea kena & rasa xpuas ati sgt2 dgn org melayu yang bukak bisnes & klinik..dea nih bukanla xsuke nak tolong bisnes org melayu, tp kadang2 sebab servis yg diberikan kadang2 hampeh sgt ..tu yg buat geram..maybe xsemuala yg camtu, tapi kebanyakkan yg dea jumpa mmg mengecewakan..ni antara pengalaman dea bile gi klinik & kedai org melayu..

Pasal klinik, selalunya dea pegi 1klinik nih, Doc dia chinese, pada dea dia mmg okay, very detail bila tanya soalan & sangat polite. Harga servis dia pun sgt berpatutan. Pastu, oleh sebab dea dah pindah umah, dea dah jauhla nak pegi klinik tu.So, dea carila klinik2 yg dekat dgn rumah dea...tp dah 3 klinik dea pegi, sume blh kate mengecewakan... yg 1st, 'Klinik A', doc dia layan nak xnak, tanya macam nak marah2, xpun kite tgh sakit2kan..tanyala elok2...harga ubat dia okla lg...around RM30++. Pastu bile dea sakit lg, dea tryla plak gi klinik lain, 'Klinik B', yg nih doc dia ramah & baik, tapi mahal sgtla pada dea dia charge...utk demam jek dia charge RM50++..huhu..last sekali 'Klinik C'..doc dia okla, charge around RM30 ++ tapi ubat yg dia bg 2biji jek ubt tahan sakit & 6 biji paracetamol...nape kedekut sgt?

Okay, pastu nih cite pasal kedai kereta plak, dea nak gi betulkan cermin keta dea last weekend.Dea terjumpala 1kedai melayu nih..so masukla tanya kat dia, bleh x betulkan cermin keta nih?dia kata, jap dia nak call kawan dia,nak tanya ada x stok. So, dea masa tu dgn hubby & ayah pun tunggula kat situ. tokey kedai plak duk dlm bilik dia, xde plak call ke apa dea tgk (bilik becermin, so mmg nampak)..hubby dea tanya tokey kedai tu, lama x?dia buat xfaham jek...xjawab pun..sbb if lama kitorang nak tinggalkan jek keta tu...nak balik rumah dulu.Dekat 10minit kitorang tercongok kat kedai tu, hubby dea pun gi la tanya balik tokey tu, ada stok x..rupa2nya dia xcall pun lg tanya, time hubby dea tanya tu baru dia nak call & sebenarnya xde stok pun..adehhhh geramnya!!!nape xcall awal2?pastu bgtau jekla xde stokkan?xdela kena tercongok depan kedai dia lama2..geram betul!

pastu, kitorang gi kedai kereta owner dia cina, mmg lain betul layanan dia, siap suruh duduk & bg air mineral lg..bukanla harap sgt nak dihidang air bagai..cume berila layanan yg sewajarnya pd customer...sbb kalau blh kite mmg nak tlg biz bangsa sendiri, tp kalau servis camni yg diberikan...camne kite nak tolong??

huhuhu..nih antara pengalaman yg dea igtla...byk lg sebenarnya..susah nak cari biz org melayu yg ok...dea share kat sini bukan tujuan nak ngate sesapa, cuma nak lepas geram & kalau blh, kalu sesapa tau mana kedai @ klinik org melayu yg ok, blehla suggestkan kat dea yek..

Rate

1

dea nie org pe??

x sumer cm tue...tp kebanyakkan la  especially bila dh mula untung:pompom::pompom:

2# chewan

dea org melayula...dea bukannya xsuke bangsa sendiri..dea bangga tgk bangsa sendiri ada biz...
cume geram dgn setengahnya yg bg servis lebih kurang...

aku pon penah kena camtu dekat byk bengkel melayu. janji cam hampeh.

pastu, kitorang gi kedai kereta owner dia cina, mmg lain betul layanan dia, siap suruh duduk & bg air mineral lg..bukanla harap sgt nak dihidang air bagai..cume berila layanan yg sewajarnya pd customer...sbb kalau blh kite mmg nak tlg biz bangsa sendiri, tp kalau servis camni yg diberikan...camne kite nak tolong??

yg nie aku penah rasa.......perbezaan bengkel melayu n cina........

4# abangbikerz

tula...sbb servis diorang ntah pape la yg buat serik nak gi kedai melayu

Follow Us
5# chewan

memang jauh beza, cam langit dgn bumi...kat bengkel melayu nih dia layan kita cam nak cari gaduh pun ada..

ade satu bengkel melayu tempat aku lagi hampeh, spare part satu habuk pon tak simpan dekat bengkel. kalo kete rosak datang barule nak cari sparepart dekat pekan nun. adele dlm 12-13km drive. buat lambat customer aje. yg lagi hampeh tokei ni suke pakai kete customer utk pegi cari sparepart. ade sekali tu satu org nak tukar absorber. die cakap nak test dulu. padahal die bukan test pon. die bawak jauh2 pegi cari sparepart sampai dekat sejam. mengamuk customer tu.

aku tgk bengkel cina sparepart semua dah siap stock dah.

aku gi tinted kat kedai cina, sementara tggu siap suh aku ngan bini gi makan kat restoran sebelah, bil masuk akaun dia.. mula2 risau gak tkt helah dia suh aku blah nk wat keje cincai2, tp lepas siap mmg aku puas hati, harga pun mmg berpatutan.. dah save makan tghari aku ari tuh, nasi kukus ayam goreng lg..

hm.. niat kita ni suci murni la nak tolong bangsa sendiri tapi...servis hampeh..

pastu mula la.. melayu takmo tolong melayu la hape la.. camana nak tolong.. kalau servis dan layanan kepada kita as customer diberi ala kadar je... orang bayar duit..bukan tak bayar

Itu masalah lumrah yang dikaitkan dengan servis org melayu....

Ya Allah, jauhkanlah aku daripada buat customer/client aku teruk macam ini sepanjang aku jalankan bisnes aku ini, amin....

banyak lagi klinik org melayu yg bagus.. yg tak bagus je ko carik tu kenapa. luaskan connection tu dulu, baru boleh tahu mana2 tempat yg bagus atas rekemen kawan2..

cam future MIL peach upah laki kawan sendiri buat electrical ke piping menda ntah..bayar belas2 K tak sampai sebulan retak dinding2, masuk abis air hujan.baru je excited duk umah baru

8# abangbikerz

maybe diorang tu xsimpan stok sbb xde modal, tp xpatutla sampai xde stok langsungkan..sampai customer kena tunggu lama, dah tu siap guna keta customer lak tuh..memang xpatut!!camnela nak tarik customer kalu camni..sbb customer ni advertiser begerak...diorang blh sampaikan hal2 yg baik dr 1 mulut ke 1mulut..dah kira dpt iklan free la kalu beri servis bagus

9# Radiostar

eh menariknya..dea ada plan nak pasang tinted..kedai nih kat mana ye?harga ok x?

hm.. niat kita ni suci murni la nak tolong bangsa sendiri tapi...servis hampeh..

pastu mula la.. melayu takmo tolong melayu la hape la.. camana nak tolong.. kalau servis dan layanan kepada kita as  ...
fedora Post at 20-10-2009 15:25

mmg aku sokong kenyataan ni...aku terpaksa pilih cina...bukan x nak tolong melayu tapi maaf cakap cina beri sesuatu yang lebih berbaloi kepada aku...

sebagai contoh..ko pergi farmasi melayu...ubat diskaun 2-3 ringgit jgn harap laa...tapi farmasi cina...siap diskaun lagi malah lebih murah dari farmasi melayu....

kalau nak buat pemeriksaan glukos contohnya...farmasi cina ada yang amik paling murah 3-4 ringgit atau 5 ringgit...kalau farmasi melayu diorang nak 10 ringgit...mahal jugak tu...

aku tak salahkan farmasi melayu sebab diorang takde kapabiliti nak bagi diskaun yang lebih besar...nampaknya kedai cina masih menjadi pilihan utama...

10# fedora

tula..camnela customer xlari gi kedai bangsa lain..kalau dah servis cam ape...

11# matdue77

matdue ada biz eh?bagusla..dea respek melayu yg ada biz nih..
harap2nya sume bisnesmen bumiputera nih improvekanla servis diorang

ini ler perangai melayu..
mase ade projek.. merayu2 nak projek.. tapi bile dah bagi projek.. lembab pulak nak bayor.. siap hutang bertahun2.. sial betul laa melayu biz..
pasni haku nak prefer cina laa plak... projek pon bagus, ade kualiti, bayor pon lump sum, hati pon senang dari sakit hati layan melayu..

12# masnina

bukan dea carikla...kalau tau servis xok xdenyala nak pegi...
tp we must experienced it 1st kan...barula tau ok ke x...
dea tau ada jek klinik melayu yg ok, cuma xbyk kot