CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cahayakasih

MENYINTAI LELAKI LAIN / CINTA TERLARANG

br bleh buat konklusen.. pnt den membaconya..

well ape yg gen anggap skunk.. mmg risiko bernikah dgn duda.. sebaik2nya better kaji selidik dulu prangai dpa neh.. perceraian terjadi slh siapa?? it's unpredictable lelaki duda neh.. ada yg elok ada yg tak elok.. mgkn kesilapan tuan umah kerna mengingkari ibu bapa saudari sndri ..

about new guy... kenali lah dulu base on pengalamn pahit .. pape pong slamat berbahgia

erm..dah macam2 yg berlaku nape lah masih nak bersame  lagi...

jangan termakan pujukan hubby kau tu..dia pujuk sebab dia sapa lagi nak bagi dia duit kalau tak kau..

sedih sgt2..nk advice..kawen pon tak lagi..tp...if u think its not worthy why not let it go..maybe u will be happy..

or go for professional advice like darussyifa..

p/s: takutnye nk kawen

Gini lah tuan umah... aku rasa lah kan... kalau smpi camni u kena dengan suami u (seksa mental fizikal), nafkah zahir batin pun ntah hapa2... baik ajer lah failkan penceraian... takde reason nak stay dengan org camni... tapi pastikan niat u berpisah ngan hubby u sbb masalah u ngan hubby, bukan pasal ada org ketiga.... byk cara penceraian, kalau dia tak nak lafaz, fasakh pun ada, pastikan u ada semua bukti segala kedayusan dan kenusyuzan suami u tu...

i minta u jgn lagi bercinta, atau kalau boleh, simpan dulu perasaan cinta u tu kat hai... sbbnya kalau suami u kantoi, dia boleh twist citer kata u isteri yg nusyuz sbb ada jantan lain... walhal dia tu yg dayus... tp knowing mahkamah syariah mesia, kalau diorang dapat bukti yg u ada hati kat org lain, payah ler nak mintak cerai... sbb diorang igt u nak cerai sbb u ada bf lain, walhal u dah teruk kena dera...

settlekan satu2 masalah dulu, pastu baru fikir nak bercinta dengan org lain...

huk oloh.. dah penah kena belasah ngan hubby sampai pengsan, bibir pecah n pijak perut pun masih gigih terima balik somi tu? alahaaiii.. woman.. rasa cam nak kutuk tapi tak sampai hati lak :kant:

Follow Us
Gini lah tuan umah... aku rasa lah kan... kalau smpi camni u kena dengan suami u (seksa mental fizikal), nafkah zahir batin pun ntah hapa2... baik ajer lah failkan penceraian... takde reason nak stay  ...
alangGIRL Post at 19-10-2009 17:36

betul...then nnti HAK PENJAGAAN ANAK dpt kat suami klu dia bjaya buktikan awak ada lelaki lain....tu lg azab....dh penah jd kat kawan kpd kakak kwn sy....mmg sedih...silap dia ada bopren lain sblm bcerai.....putih mata anak dpt kat ex-hubby dia.....

& haku rase budak hail pon ada perasaan yg sama...klu tak mane ada org sggup keje xde gaji pstu siap pinjamkan duit kat majikan lg tu.....elakkan org nmpk or tau salah sorg antara korg ada feeling2 ni.....tuk kebaikan anak & tuan umah sndiri....

Ok sbb aku nak baca jugak...jadi aku tolong perenggan kan?
sideway Post at 19-10-2009 16:59

terima kasih SW sebab tlg wat perenggan and BG putih.....senang ak baca....

kejam nye hubby ko tu..
sanggup wat bini cetu..
dah la makan pakai bini jaga, duit bini bagi...sanggup plak pukul bini...

cdgn aku..
SILA KE MAHKAMAH...
jgn biar diri terseksa sb lelaki tak berguna....

tuan umah....

first nak cakap, mende dah terjadi tak usah nak dikenang.
skrang kuatkan semangat, tanamkan azam yang baru tuk lupakan your hubby.

he is not a good hubby and you should take a legal action. you have a right to go to pejabat agama dan buat urusan cerai.

sampai bila anda nak merana?
kesian dengan anak akak tu....dia perlukan kasih sayang. it's true your hubby bermasalah tp your child needs kasih sayang from you and maybe sesorang lelaki yang benar2 layak dipanggil ayah.

mungkin Hail is a good man for you and for your child.

apa2pun, belum terlambat utk anda mencari sinar kehidupan yg baru.
yang penting semangat dan keazaman yg tinggi mampu mengubah hidup kita sendiri. kita yg tentukan hidup kita bukan org lain. so, the best way bawak kes ni ke pejabat agama and cuba berunding apa yg patut. insyaALLAH anda akan jumpa byk options.

aku rs tuan tanah sgt tabah... tp tuh la perempuan... lmbt.. lmbt sgt nak bukak mata.. tp bila da terbuka dia akan jd seorg yg berani dan kuat !!!

setuju dengan pandangan org lain. 1 by 1. mula2 setelkan kes perceraian..
bole start ke mahkamah.. kumpul bukti slow2..
tp dalam masa yang sama jgn start ckp u suka si Hai tu.. ok.

dah selesai semua baru pikir pasal u and Hai..

hati2 ...

Gini lah tuan umah... aku rasa lah kan... kalau smpi camni u kena dengan suami u (seksa mental fizikal), nafkah zahir batin pun ntah hapa2... baik ajer lah failkan penceraian... takde reason nak stay  ...
alangGIRL Post at 19-10-2009 17:36

aku setuju dgn ko la alang ...

kepada tuan rumah...kesian lah dengan ko...dapat lelaki yang setengah hati jaga family, brutal, lepas tu makan duit bini lepas tu enjoy dengan pempuan lain...ko tak kena minyak ker dulu?....buat la apa yang betul ko rasa tapi jangan dalam mood balas dendam...lain pulak jadinya nanti..sabar, waras dan pemikiran kritikal..

simpati dgn nasib tuan rumah..

sebelom teruskan niat utk menyintai lelaki lain, ada baiknya tuan rumah selesaikan kes r/tangga dulu.

kalau awak dah takde hati dgn suami awak lg, saya cadangkan awak mohon fasakh je.

statekan yg suami awak tu tak bertanggungjawab, selalu pukol, tak bagi nafkah, curang,  & tinggalkan rumah. jangan lupa, tuntut harta sepencarian iaitu syarikat. usahakan supaya kau memiliki syarikat tu, sb duet ko yg banyak melabor utknya & keringat ko yg banyak dicurahkan utk pertahankan kompeni tu

gud luck

Post Last Edit by cahayakasih at 19-10-2009 16:59

aku join ni sebab nak tahu pandangan lelaki terhadap permasalahan yg aku hadapi. tetapi pompuan nak join bg pandangan pun aku tak kisah. sebelom te ...
cahayakasih Post at 19-10-2009 16:31

OH Tuhan.... sedihnya...

baca jek dulu ni... sihat sihat nanti cuba reply....

~ pernh tbace kes nih .. di bod mane yer ??

~ ramai lg llki dlm dunia nih .., dh byk kali die seksa ko ,, carik lain jer !!

terima kasih SW sebab tlg wat perenggan and BG putih.....senang ak baca....
pinklollipop Post at 19-10-2009 17:49

samo2....heeeeeee.....

p/s-~ peka ngan masalah kaum hawa..

selama ni walaupun perasaan aku tersiksa dan selalu menangis, tp aku tak pernah pikirkan lelaki lain, seolah-olah dunia ni hanya dia jer lelaki yg ada, aku terlalu sayang kat dia (hubby)aku hanya fikirkan dia akan berubah dah hidup kami akan jd senang lenang nanti. Tp bila dia tipu duit aku yg susah2 aku cari kononnya utk perniagaan hati aku dah tawar. sekarang walau pun dia dah tak balik rumah aku sekalipun tak cal dia, cuma terasa sedih bila anak aku tanya mana abah dia. dan bila dalam kereta dia nampak lelaki dekat kedai seakan-akan abah dia, dia suruh aku patah balik, dia kata abah dia ada kat situ. memang menitis air mata aku ni. sekarang ni pun aku tengah nangis slow2.

betol la you all kata, aku tak boleh ada skendel sampai kes aku selesai. sebenarnya bila aku letak Hail dlm hati aku ni, baru perasaan benci kat hubby aku tu ada, kalau tak aku asyik rasa dia akan berubah dan kembali kat aku. s

sejak aku mula pikirkan Hail aku dah tak kisah dia tak balik rumah malah aku rasa lagi bagus dia tak balik sebab aku benci tengok muka dia. sebelom tidur aku fikirkan Hail kadang2 sampai terbawak dalam mimpi, indahnya mimpi aku.

walaupun sekadar bertepuk sebelah tangan. aku sedar sebenarnya, Bujang mesti la cari anak dara, sesuatu yg mustahail kalau dia boleh syok kat aku sebab arwah ayah Hail dulu rapat sangat dng hubby aku macam abg dng adik, Hail pun anggap hubby aku tu dah mcm abg dia. Walaupun aku sedar hakikatnya aku akan kecewa dan tak akan memiliki hati Hail , tp biarlah............. mungkin aku rela syok sendiri dr terus mengharapkan cinta dr hubby aku.