CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Potpouri

Kotoq nya Umah...

tu br citer depan, lum kt blkgn lg.. kt dapur tu ade kawasan terbuka, pagar pun pagr yg dawai tu je, umah dier tinggi sket dr umh kuceng, pas tu, kalo dier makan telur grg ke, lepat pisang ke, roti krim ke, yg tukang buang kulit telur, daun pisang ngan plastik pembungkus tu kuceng ngan mak kuceng..ktorg geram terus panggil org buat tembok batu tinggi..terus x nmpk dapor dier.. lg satu, mesin basuh dier letak kt luar (dapor) jgk..tp berbumbung la, bila time air kuar kt salur tu, bukat dier letak betul2 salur tu kelongkang, bior je..air tu melelh masuk kawasan dapor kuceng... geram betul..bile ckap, dier wat  bodoh je.. lps wat tembok tu, selamat dan aman iduop ktorng...

aku sgt mls nak mop lantai umah
pastu kan..umah sgt berdebu...

aku rase sgt leceh ar keje mengem ...
silica_SiO2 Post at 20-6-2012 11:06

errr....cam sama jer kita ni silica...aku pun malas gak bab2 mengemop bagai ni....selalu aku buat gini jer....time aku sapu sampah tu mana2 sawang atau debu yg aku nampak akan aku sapu sekali.....

sawang tu aku kuis guna penyapu jer......debu2 tu aku guna kain basah lap sebab aku ni asma so takleh tgk debu....nanti asma aku lg teruk...mop lantai pun aku guna kain buruk jer...aku basahkan kain buruk tu ngan apa2 bahan pencuci lantai pastu lap lantai....lap 2 3x sampailer kain basah tu bersih bila aku bilas.....tp bukanler aku buat tetiap hari...ni bila mood rajin aku datang jer....huhu

dapur memang aku bersihkan tetiap kali pas masak......bilik air aku tenyeh bila aku mandi..so aku akan amik masa mandi lama sikit sebab nak berus lantai dinding bilik air......takdenya nak buat weekly atau monthly

kain baju memang aku basuh ari2......jemur dah kalo kering angkat dari jemuran terus lipat...takde istilah letak dalam bakul berminggu2.....time aku lipat kain adalah masa aku tgh tv tu...daripada tersongok jer tgk tv baik aku lipat kain kan.....

so kesimpulannya bersih lah pada aku..tp pada mata org lain aku tak tahu.....

Rate

1

Reply 402# zasssssss

sawang tu aku kuis guna penyapu jer......debu2 tu aku guna kain basah lap sebab aku ni asma so takleh tgk debu....nanti asma aku lg teruk...mop lantai pun aku guna kain buruk jer...aku basahkan kain buruk tu ngan apa2 bahan pencuci lantai pastu lap lantai....lap 2 3x sampailer kain basah tu bersih bila aku bilas.....tp bukanler aku buat tetiap hari...ni bila mood rajin aku datang jer....huhu

yg ni sama ar..saye pom bese lap gune kain basah biel mls nak mop or ikot point sgt degil kekokotorannya..sawang2 gune penyapu je. kipas berkerak plak kdg2 je, bese bulan2 kot... esemen pemalas nye hakuu. kire ala2 tunggu mood rajin dtg jgk n kalo hazab gile, daa tak buleh nak tahaaan daa...itu harus put as urgent.

dapur memang aku bersihkan tetiap kali pas masak......bilik air aku tenyeh bila aku mandi..so aku akan amik masa mandi lama sikit sebab nak berus lantai dinding bilik air......takdenya nak buat weekly atau monthly

yg ni tak sama....partdapor ok la..mmg kene hari2 kemas, psl hari2 masak. bilik air plak...haduuuh hazab nye nak tenyeh tiap kali mandi.saye mandi on time...daan time mandi plak daa dkt2 nak abih waktu maghrib n subuuhh. so kompem nak cpt je mandii.....
so yg ni bese weekly jah.

sesetengah orang memang suka dok dalam rumah camtu, nak wat camno.............

same jek dengan keadaan umah jiran aku.baru ni kakak dia(umah sebelah-sebelah) wat kenduri wedding ank buah dia. orang-orang kampung yang rewang akan g solat+bersih diri rumah dia.sekali bukak je pintu macam-macam jenis habuk singgah kat muka.sampai sekarang jadik buah mulut orang kampung.ye lah,kereta berbijik-bijik,rumah banglo setingkat.
btw,dia amik upah kemas rumah orang lain (ebab dapat upah),tapi rumah sendirik kotor.camne tu?

same jek dengan keadaan umah jiran aku.baru ni kakak dia(umah sebelah-sebelah) wat kenduri wedding a ...
kuewTiau Post at 24-6-2012 12:51

rumah kotoq...lebih baik mulut kotoq, sekampung gossip aib orang...

Follow Us
Reply 406# panasnyelavaitu

ekekkeke.
panasnya lava itu ye.

tengkiu mod bagi aku tacang......hehehe...

Bagi orang yang malas mengemas, rumah yang bersepah itu seakan bersih dan kemas baginya...Dorang tak kan perasan kekotoran dan kesepahan itu melainkan ada yang menegur...

Rumahku x lah bersih sangat tapi tak lah kotor sangat

Bersepah dengan mainan tu memang biasalah..tapi habuk or lantai memang kena sentiasa bersih sebab anak2 semua athma

rumah x kotor,cuma dlm 2 hari sekali mesti bersihkan sebab i ada anak2 kecil..

susah nk keep the house tidy and neat bila ada anak2 kecil,bersepah dgn mainan dan alat tulis...

Musabah dirik weh.bebanyak...smlm sedara mai umah aku...ank dia masuk bilik.dia g amik ank dia lam bilik aku.hadoi malu bukan kepalang.bilik ku sepah sgt2..x sempat kemas.abis ku bebelkan ank2 aku yg culas.tp kalu org nak dtg.daporku akn ku bersihkan tip top punyer..

bilik air paling penting....mn tau ada jiran tak undang dtg umah nk numpang buang apa yg ptt..msk2 bilik air amik ko...berlumut lepas tu segala benda mcm shampu ubat gigi n lain2 bersepah ..sbb dh tak gunakan dibiar mcm tu...confirm jd umpatan org yg bertandang..

cam aku ..bilik air no 1 pasti bersih ...klau berlumut sana sini aku nk mandi pun tak lalu..geli sesgt...tapi tulah kan aku hairan juga klau org yg jenis tahap2 mls ala2 diva nie lalu gak duk umah yg berkapar bilik air berlumut tmpt tido tak berkemas..sampah sepah sana sini ..camne erk perasaan dia org..klau aku harus segan silu ....klau ada org dtg bertandang nengkok keadaan umah mcm tu...

biasanya yang tak suka berkemas rumah nie ...memang dah terdidik mcm tuh
dari kecil-kecil...mak ayah dorang pun dulu tak berkemas kut
tu yang asik tak kisah nak berkemas rumah

baju kurung budak (english cotton)
www.bajukurungmurahsangat.blogspot.com

macam-macam cerita rumah kotor yer...
pada aku sesiapa saja boleh jadi pembersih atau pengotor...tak kira siapa...cikgu ke..doktor ke..retis ke...surirumah ker...

aku masa baru2 kawin memang tension sebab laki aku jenis tak kisah...aku plak tak bleh tengok sepah2...kotor2...dia ok je...so dia buat derrkk je la...aku la penat sorang2...tapi lepas ada anak aku dah tak koser nak penat2kan diri aku mengemas/menyental setiap masa...

skang anak dah 4...rumah aku tak kotor rasanya...mop seminggu skali kalau tak ada apa2 yang tumpah...sepah ada la kot...baju tak lipat...biasa la tu kan..

huu..kuceng ade abg spupu,dier ni jenis pembersih la cm mak dier, tp dpt bini subhanallah. pemalas nk mampos, umah macam umah tinggal, mmg x sangka jadik camtu.ank 3 org sumer dh skolah menengah..huuu mmg tobat la nk g umah dier lg.. porch dier dh jd tmn tinggal, leh wat scary muvi la kekdahnyer.
ruang tamu penuh brg.. ade sikit ruang utk kuceng,mak ngan adik kuceng tido (dier x pelawa tdo kt bilik ank dara dier pon, pdhal dier yg sibuk ajak ktorg tdo umah dier)..pastu sepanjang tangga tu ntah ape2 dlm bekas plastik, bakul, timba..adusss sakit betul mata tgk..

masa nk solat, mak kuceng naik atas, pas tu dier tgk bilik ank dara 2 org tu, mengucap panjang.. selerak sgt, sampai tepaksa kuis2 kain2 kotor ke tepi br dpt ruang..tang dapor plak..huishhh mmg setahun skali cuci gamaknyer...sebelom masak kuceng cuci dapor dulu..peh tu lps masak cuci lg, atas meja makan penuh dgn mangkuk..ntah ape ntah...time makan tu tepakse adjust2, tolak mangkuk2 tu sana sikit, sini sikit.. itu mmg 1st n last ktorg g umah dier..pelik betul, bini housewife, ank dh besor..eeiiii.....

asben kuceng masa br kawen pon x kisah sgt kebersihan ni, tp bila dier tgk mil dier ngan kuceng bekemas, cuci lap sana sini, skrg dier pon dh pandai nk bersih2 jugak..hahaha.. kalo dulu baju kotor tu suke dier letak mana (dllm bilik la), peh tu suar main sangkut2.. bila kuceng x cuci suar tu dier tanye, nape x cuci? kuceng jwb, kalo baju ngan suar tu kotor, buh le dlm bakul kain kotor, kalo sangkut cm tu, igtkan nk pakai lgi..hahahaha..

aku kalu g umah orang....suka tgk kat dapor orang.hehehehhe.ntah ye naper...ruang tamu aku x eran sgt....teruk betol

Ada lg thread ni rupanya. Dh lama x dtg mlawat.. hihii

aku memang ada masalah ..susah benar nak lepaskan/buang barang yg aku beli walaupun dah tak guna/rosak .... macam will lost something in my life bila aku nak buang .... sampai kene paksa baru buang... isk isk isk