CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 6785|Reply: 65

masalah hati..

sekadar nk luahkan... masalah aku nih tak berat mana, masalah kt hati aku ni.. dah dua tiga hari aku tensyen, serabut jugek la otak kdg2 tu... :cry:

spt kebykn org jugak, aku nih dah singgel dah dkt 2 tawon dah.. masa putus dulu pon, bukak benang kt sini jugak hehehe.. masalah yg aku hadapi nih.. makin hari makin aku rasa makin takot bile nk seriyes ngn sapa2 pon..

aku sejak dulu lagi, kalo putus pon, tak penah lah berdendam ngn ex2 aku, still lyn derang baik2.. termasok lah yg last sblom nih.. tp yg last nih plg susah skali rasenyer... lepas putus dulu, hubungan kitaorg tu mcm switch dinding yg ade on ngn off tu... bende nih dah berlarutan selama aku singgel nih..

salunya kalo da putus tuh, mmg salunye dah tertutop hati aku kt derang.. melainkan sorang nih la.. die asek dtg dlm hidup aku dan hilang, then dtg lagi... aku penatlah.... dan yg lebih memnatkn tuh die-nyer 'timing'.. stp kali je aku baru nk cuba bg peluang kt org lain, mesti die akan dtg balik kt aku, buat aku rindu balik kt die.. kdg2 aku terpikir jugak, die nih 'jodoh' aku ke... ke mane je aku pegi, die akan menghantui hidup aku, tiap kali je dtg org lain dlm hidup aku, die akan muncul balik di saat tu.. mcm tak bley lari depada die, seakan menguji hati aku..

baru2 nih, ade org kenalkn aku kt ssrg nih... taim tuh jugak lah die muncol balik dlm hidup aku.. tp kali nih,bile dgn die,aku btol2 rase mcm diri aku nih dah berubah terhadap die.. aku dah tak excited dah nk tawu apa2 pon psl die, hati aku dah tak pecaye pd die, dan byk lagik reaction depade aku yg mungkin mengguris hati die esp smlm.. aku terai tak nak die tawu ape yg terpendam dlm hati aku nih... aku rase seakan dah tak sanggup mcm nih, dah putus asa kt dia, dah tak nak lgik cinta 'chipsmore' die, biarlah die nk kawen dgn siapa pon aku dah tak peduli... tp aku rasa sedih lah bile wat camtu.. tmbh2 lagi bile aku ckp kt die minta die lepaskn aku, dan kawen je ngn pompuan lain..  sayunyer wajah die... aku rase mcm nk nanges plak.. sebenarnye ape masalah hati aku nih... syg tp benci kah pade die..

aku nk sgt memulakan balik dgn org lain.. tp bila org dah stat suka ngn syg kt aku, aku terus selo.. tak teruskn.. aku tahu die nak lebih depade srg kwn, tp aku buat2 tak tawu.. aku takot bile derang da stat tnye2 soal hati, dah stat bg hint2 nk kawen ngn aku.. aku takotlah.. teros aku mengelak nnt...

skang nih, aku berdiam diri lagik.. cuma berdoa agr tuhan bukakan hati nih utk insan yg terbaik utk aku...   beruntung btol org yg lancar je perjln cinta derang... tkkn selamanya nk srg diri mcm nih.. tp aku takot nk terima cinta, takot kecewa lagi..

Rate

1

alamak..terpnjg la plak...

bumi mana yang tak ditimpa hujan dear....

lupakan cerita lama, gantikan cerita baru...

best dan sayu baca thread kamu,
tabah ye tuan rumah..

some of the stories ada terlakar kisah seperti saya,
tapi tak sehebat dugaan kamu..

skang nih, aku berdiam diri lagik.. cuma berdoa agr tuhan bukakan hati nih utk insan yg terbaik utk aku...   beruntung btol org yg lancar je perjln cinta derang... tkkn selamanya nk srg diri mcm nih.. tp aku takot nk terima cinta, takot kecewa lagi..
eiyana Post at 29-9-2009 12:31 AM

saye sanggup....

bertabahla~~!

kite ni klu leh, nk tau trus jodoh tu dgn sape....sng!.....tp tula kn.....tu sume urusan ALLAH S.W.T~~

nk ckp, jgn pk kn sgt, ala...sure2 ko mst terpk pny~~...makenye....klu dh terpk tu, pk jela...jgn lbih2 sudah~~nnt2 ko rse sndiri, adeh, pnat tol pk....tdo lg baik.... pastu~mse sndiri yg akan tntukn..........

*adeh~~~*

Follow Us
pikir utk diri sendirik bukan utk org lain..x penting pun...

Hayati

bumi mana yang tak ditimpa hujan dear....

lupakan cerita lama, gantikan cerita baru...

nefertari Post at 29-9-2009 00:53

itu la, masalah mcm nih sbnrnye kecik sgt.. dah bertahun srg2 begini bley plak

tp tiap kali die dtg carik balik, penat sgt lah.. yg latest nih, die mintak setahun lgik tempoh utk pulihkn sume nih.. bolehke nk bg peluang, rase dah tak larat dah.. kalo bg peluang, kang lagik susah hati dsbbkn die.. sbb nk jaga hati sdrik, tak mau lgik terluka..

best dan sayu baca thread kamu,
tabah ye tuan rumah..

some of the stories ada terlakar kisah seperti saya,
tapi tak sehebat dugaan kamu..
dune1989 Post at 29-9-2009 01:03

sy okey setakat nih, byk sgt improvement dlm hidup selama singgel nih.. cuma kdg2 hati rasa tak tertanggung, nk mengadu pon tade tmpt.. sape lah yg sudi dgr sgt cite2 mcm nih kan..   diorg pon ta paham kenapa mcm ni, wa pon tak paham kenapa jadik mcm nih.. nk buatkn org paham pon takkn paham.. so biarkn mcm tu je..

dune nih laki ke pompuan

saye sanggup....

akukamudandia Post at 29-9-2009 01:17

terima kaseh di ats kesanggupan anda ittiew...

u r too good for me..

susah la aku nk eksplen... dan aku nih tak pandai nk eksplen..

bende nih berlaku secara berulang2 dlm hidup aku dgn org yg sama.. skang pon die lagik, mintak aku ttgu dia, mintak peluang, beri masa setahun kt dia...

masalahnya skang, aku tak pasti lagik apa perasaan kt dia, aku dah tawar hati..  

mmg kita kdg2 kene pentingkn hati sdrik, tp aku tk nk melukakn mana2 pihak... kalo ikutkn nk mengalah ngn keadaan, bley je kalo dua2 aku tak nak, bleh nak lari je depade dua2 tuh.. tp melarikan diri tak selesaikn apa2 pon..

utk pengetahuan korang... famili die tak suka kt aku.. esp mak dia...

dan naluri mak dia tuh salunye tepat.. kalo die kuar carik aku, mesti mak die akan kol/sms tnye die taim tu..

padan muke....

beri peluang kepada org lain kalau dia dah taknak beri komitmen

itu la, masalah mcm nih sbnrnye kecik sgt.. dah bertahun srg2 begini bley plak

tp tiap kali die dtg carik balik, penat sgt lah.. yg latest nih, die mintak setahun lgik tempoh utk pulihkn su ...
eiyana Post at 29-9-2009 09:15

solat istikharah banyak2 mohon petunjuk mana yang terbaik.. insyaAllah.. moga dikuatkan hati dalam membuat pilihan.

apa2pun yang kita buat dalam dunia ni, takde yang takde risiko... itu lumrah sis... hatta kalau makan sekali pun ada risikonya sendiri... salah makan, sakit perut... so sama juga dalam hal perhubungan, mesti ada risikonya...

yang penting, kena berani buat keputusan dan fikir jauh untuk kebaikan diri sendiri... kita ni bukan makin muda, so don't waste ur time dear...

analisis sikit untuk eiyana...

1) TT dah single 2 tahun (lama dah tu, patutnya dah boleh cured dari segala kedukaan)
2) si dia mintak setahun lagi... (tu pun mintak setahun untuk PERBAIKI, baru nak perbaiki tu, belum nak kawin ngan TT lg. Dalam tempoh setahun ni macam2 boleh berlaku beb)
3) si dia macam chipsmore dan suis lampu... kejap mcm nak kejap mcm tanak.. (takde pendirian jenis org mcm ni)
4) TT sendiri dah tak sure apa perasaan TT pada dia...penat dan dah tawar hati..
5) mak dia tak suka TT... (buat apa nak terhegeh2 pada yang tak sudi?)

pikir...pikir....

dulukan errynn ada suka sesorang. since dr zaman sekolah lagi. and rynn tahu dia sukakan rynn juga. because of masa tue zaman sekolah, we all tak nak bercinta masing2 berjanji untuk mengejar cita-cita nak ke menara gading. selepas sekolah rynn belajar kat selatan tanah air dia plak kat kl. every week we all berhubungan melalui telefon and suratlah semua. lama-lama hubungan tue mcm merenggang. bila rynn dah bersedia utk serius tetiba dia menjauhkan diri.

terluka jugaklah masa tue..so rynn pun couple ngan org lain. dia plak teruskan kehidupan dia in the same time we all still berhubungan melalui telefon. rynn tertanya2 kalau dia sukakan rynn kenpa suka menangguhkan hubungan kami. akhirnya 2 kali putus cinta rynn menyepikan diri so stay single. and si dia nie mmg setia kat sisi rynn but we all still as a friend. dia pun mcm chipsmore kejap ada kejap takder. rynn terfikir nak tunggu dia bersedia dgn hubungan nie sebab kami mmg dah kenal hati budi tp dia akan mengelak suh rynn berikan dia masa.

oleh kerana rynn sedar masa terus berlalu.. rynn takut kalau rynn tunggu dia akhirnya rynn kecewa maka datang husband rynn nie menghulurkan lamaran. akhirnya sebab rynn rasa masa tak pernah menunggu kita dan rynn tak nak kecewa sekali lagi dengan mengharapkan kasih si dia rynn terima husband rynn nie selepas berperang dgn hati dan solat istiharah semua. 2 minggu sebelum rynn bertunang dia telefon rynn menangis2.. dia minta rynn jgn bertunang. dia minta maaf buat rynn menunggu lama hingga berkali2 rynn kecewa.

rupanya selama nie nun jauh kat kl tue dia dah couple ngan org lain. but dia akaui dia tamak tak mau melepaskan rynn walau berkali dia cuba melupakan rynn. ermm sedih sangat masa tue. rasa tertipu sangat. but masa tue rynn dah nekad rynn hanya akan memberikan kasih ini buat suami yg tercinta. sebab dia ikhlas menerima dan menyintai rynn. tak pernah ada lelaki lain yg begitu tulus mengasihi diri rynn. malam pertunangan rynn sekali lagi dia telefon merayu-rayu kat rynn. dia tak leh lupakan rynn and rasa bersalah....

rynn cakap kat dia yang berlalu biarkan berlalu. kalau betul rynn cinta sejati dia maka lepaskan rynn agar rynn menemui bahagia. and kami mmg tak pernah ditakdirkan bersama..kami hanya ditakdirkan untuk saling jatuh cinta. lepas rynn bertunang lama dia menyepikan diri. one day gf dia call rynn cakap diaorg dah clash sebab dia tak pernah berhenti mengigati rynn dan membandingkan gf dia ngan rynn. so gf dia call untuk tahu rynn nie gadis mcm mana. rynn cakap rynn tak pernah berpaling dr keputusan yg rynn buat. masa tak pernah menunggu kita.

skang rynn dah ada anak 2 and alhamdulillah bahagia bersama suami. sebab perkahwinan rynn dah hubby adalah atas dasar lillah hi taala. memula tunang mungkin perasaan cinta tue tak terlalu mendalam but now terlalu sygkan hubby. ermm si dia pun masih single lagi and tak couple ngan memana gadis. rynn dah cakap hidup perlu diteruskan dan jgn biarkan rynn membayangi kehidupan dia. dia cakap masih mencari seperti rynn. ermm ... tuelah kekadang bila sesuatu tue bukan milik kita baru kita terasa kehilangannya... baru belajar untuk melihat kebaikkannya...

rnn selalu cakap kat si dia, kita hanya ditakdrkan untuk saling jatuh cinta tp tak bersama... kalau takda jodoh walau depan mata dia terasa sangat jauh...

tp mmg biskut cipsmore sedap, yg dabel/more choc tuh...