CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2364|Reply: 15

Adakah ini satu penyakit???

Salam ols...

Sori mod, klu salah bod, tlgla move ke tempat yg sesuai...

Org nak tya sketla...Dh mintak beberapa pendapat, tp org tak baper yakin. So, org nk tya la kengkawan semo yg kut2 la pakar2 kat cni perihal soalan yg bakal org nk tya nih...

Org ni jenis tak ske dipegang, dipeluk, dicium sesuka hati by pempuan apatahlagi lelaki. One day, org p jumpa sorang client (pempuanla). She's very motherly and very2 sweet. Then at the end of the meeting tu, mcm biasela, die nak peluk2..cium2 org. So, org automatically push myself back sbb org mmg TAK SUKA dipeluk2. Nak dijadikan citer client tya la kenapa org tak ske dipeluk dan dicium. Org jwbla mmg org tak boleh dan tak ske peluk2 sejak kecik lagi. Die naik muskel and die suh org p jumpa doktor. Die kata org ni ade something wrong somewhere sbb org tak ske dipeluk2.

Soalan org, adakah tak ske dipeluk or dicium ni BETUL2 satu penyakit?

mane der..biasa la tu..sifat seseorg kan lain2x...sesetengah org tu x biasa ...x per la..mane der penyakit..mungkin dia bengang ngan awak kot..tu pasal dia cakap catu

sebab tak biasa je kan...

Salam ols...

Sori mod, klu salah bod, tlgla move ke tempat yg sesuai...

Org nak tya sketla...Dh mintak beberapa pendapat, tp org tak baper yakin. So, org nk tya la kengkawan semo yg kut2 ...
KatakPisang Post at 16-9-2009 13:25

dlm avvy ko ok jekkk memeluk tuh

penyakit la tuh... abesla nnti laki ko kene sepak jatuh katil

5# sosimple

hhehehhehehehhehe..
itu yg diingatnye

Follow Us
kekeke...terpk gak camne la gamaknye klu org kawen sok. Sure laki org bengang. Tp dr segi perubatan, ini bukan sejenis penyakit kan?!

suasana persekitaran ko dari kecik memang takde sentuh peluk-peluk yer?mcm ko dengan mak ko ke...ko dengan kakak ko ke..benda tu bukan biasa ke bagi org perempuan?
client ko cakap dr sudut psikologi le tu...ko ada problem dengan psikologi ko kot...sifat geli-geli ko...jumpa pakar psikologi ler..sekarang mungkin ko rasa bukan masalah tp lama-lama boleh timbul isu interaksi tak berkesan antara ko dengan org lain...

aku pun x ske dipelok dicium, tp kalo kena aku x menolak
ko ni kalo dah smpi level menolak maybe ko ada sakit psikitari/mental.
ko kena jumpa doktor psikitari bkn doktor perubatan howkay..

maybe pernah de trauma ke dlm hidup ko....huhuhu

ak plak..ak x ske di pegang2..mcm pompuan sm pompuan klu member2 kan suke mcm pegang2...pelok2...salam cium2....ak x suke...hahahahaha...tp ak xde smpai menolak....yg penting ak x suke di pegang2...ak suke bebas....seb bek BF ak paham...

Aku pun sama. tapi aku jenis kalo orang pegang, usik, cium pipi, takde masalah sangat...
Tapi kalo dia dah start peluk, aku dah taktau macam mana nak react balik. maksudnya aku jadi macam patung kat situ, keras jer. Orang tu pulak yang nampak beriye2 peluk aku... mungkin sejak kecik aku tak biasa bergaul ngan orang + tak ramai kawan kot buat jadi macam ni... tapi bila start dok hostel, dah ok sikit sebab makin rapat ngan orang... apalagi kawan2 yang jenis nak tido sekatil, borak2 sampai pagi buta, padahal jantan sama jantan nieh. haha. lagi satu kalo dulu aku ni jenis yang tak berani nak sentuh orang, maksudnya nak sentuh kulit, badan (usik2, gurau2 ngan kawan2) tapi sekarang dah takde masalah... aku rasa benda ni ada kaitan dengan cara ko membesar, pergaulan sesama famili ngan orang sekeliling... mungkin sebab tak biasa praktikkan jadi ko akan rasa janggal...

tak suka kalau kena cium especially kalau orang tu ada jerawat ke apa...... takut berjangkit kepada kita

try cek psychiatrist

1# KatakPisang

mungkin ko ni ade fobia yg beranggapan semua manusia lain adalah poison ivy.

haha.. my friend A (nama sebenar) ada sorang yang macam ni. haritu jalan2 dengan dia kat midvalley, terserempak dengan kawan lama, mesti la nak peluk2 kan. sekali kawan cecco tuh tolak plak. nampak la riak muka kawan cecco tu macam terkejut. so cecc terangkan kat dia perlahan2 yang kawan cecco A ni memang tak suka dipeluk2. so dia faham la.

rasa kalau takde orang terangkan, mau terasa dia tu

11# Zep

aku pun macam ni jugak. start masuk asrama, baru la aku bleh bersosial sikit.. tak kekok macam dulu
ada hikmah gak sekolah berasrama nih