CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mily

Sakit after treatments for cancer (innalillah for her..)

Sebenarnya klu kiata bleh elakkan untuk buat chimo maka elakkan lah,find someting yang blehrawat untuh pulihkan.
jangan xtw yang chimo bukan memulihkan,tapi mematikan semua sel pada bahagian dalam ba ...
azam101 Post at 30-8-2009 12:36

senang cerita mcm nilah....... setiap orang belum tentu serasi dengan satu jenis saja.... so tak salah kalau kita cuba semuanya.... kimo ka.... cara islam ka.... cara tradisionalka...... janji baik..... kalau tuhan nak sembuhkan... air pun jadi...........

tw  ..kan sy kata kalau boleh elakkan elakkan..hehehe

thanks sbb share semua nih...
my sis is recovering...
dia dah ada sket selera makan..

hopefully...dia recover cepat..

to mily...... hati2 bila nak amik supplement. sbb kadang2 yg dtg kat kita tu cuma sales person only. tujuannya of course nak penuhkan kantung sendiri. honestly saya mmg tak percaya produk yg dijual through MLM.  diorang ni asal ada org sakit je.... mula la jual air liur.

saya bercakap atas pengalaman sendiri.  well.... anak kedua saya sendiri mengidap kanser darah luekimia semasa berusia 8 bulan.  we proceed with chemo.  saya berhenti kerja... suami plak selalu amik cuti.  so we are really in financial trouble. dtg plak produk MLM yg mahal bukan2 sampai saya rasa mcm sakit jiwa.  asas saya senang.......yg datang jual tu mesti org yg pakar.... doktor ke...pakar pemakanan ke...pharmacist ke.... however org2 mcm ni tak pernah dtg kat saya.....

yg datang promote kat saya....cikgu pencen...cikgu2.....housewife.....org yg mmg kerjanya buat MLM....pendek kata org yg tak ada langsung ilmu perubatan.  bila saya tanya kalau saya amik supplement ni jumlah platlet boleh naik ka? FBC and FBP boleh jadi normal ke bila amik darah? they have no answer for that. FBC pun tak tau apa benda. so boleh caya ke...?

after one year gamogen mula ada di pasaran.  bila TV3 ada buat rancangan pasal gamogen...saya tertarik sebab dia beri peluang utk kita yg sakit ni utk jumpa sendiri org yg buat formula gamogen.  saya pegi kilangnya kat Shah Alam dan berjumpa sendiri dgn DR Prof. Dr. Hassan Yaacob adalah seorang penyelidik perubatan dari Universiti Malaya. Beliau ialah pengasas HEALIN dan Healwell Pharmaceuticals Sdn Bhd. Beliau adalah seorang pemegang ijazah kedoktoran (PhD) dalam bidang Clinical Pharmacology, Royal of Surgeons of England, London. Beliau memulakan penyelidikan Gamat secara serius di Jabatan Farmakologi, Fakulti Perubatan Universiti Malaya pada tahun 1990.

dalam perbualan kami tu semua persoalan saya terjawab.  bila dia tahu je anak saya luekimia terus dia tanya jenis apa ALL, AML, or both? how many platlet count when she first diagnose?  dia baca report chemo yg saya bawa........ and I bought his product......tak mahal pun.. only RM120 tahan sebulan.  sebelum ni org offer kat saya ELKEN spirulina sampai RM450.00 sebulan. bila tanya FBC pun tak tau.

sorry ter emosi skit kat posting sebelum ni.... saya minta maaf jika ada org yg jual MLM terasa hati.  tapi sebagai ibu yg ada anak sakit kanser.... kami mmg kecewa sbb produk suplement MLM mmg mahal. keberkesanan belum tentu lagi.  betul.... setiap penyakit ada penawar dan kita perlu berusaha.  kadang2 badan kita tak serasi dgn sesuatu ubat tp serasi plak dgn ubat lain.

tp dlm kes kanser berapa byk ubat nak di telan dan berapa byk duit nak digunakan utk cari ubat yg serasi.  sbb tu kalau nak cari supplement cari yg betul2 kita puas hati. baca kandungan dan dapatkan nasihat orang yg betul2 pakar.  kalau perlu pergi ke kilangnya mcm saya buat.  jumpa org yg buat formula. jgn dengar ckp sales person.

but we must try first coz,,,xsmua produk mlm hanya mengaut keuntungan sahaja....mcm GMC...company dah 10 thn ...memang base on produk...retail sales every month untuk product shj mencecah 500 ribu untuk malaysia n sabah n sarawak...so i dont think klu product xbagus sales bleh mencecah ratusan ribu setiap bulan...sebab tu market NUTRIBLEND ni bnyak kpd china...malay mmg kurang...coz harga mahal...senang cite bagi sesiapa yang dah cuba product nutriblend ni mmg berpuas hati..sy sendri berani ckp pada sesiapa yang beli nutriblend ni klu dalam masa sebotol dy makan xde ape2 kesan pada dri dy,xpe,pulang balik botol then sy bayar balik duit.

Follow Us
then...hari ini,07/09/09.DR SOM CAI ..pencipta ramuan nutriblend 1000...datng kemalaysia untuk menerangkan kpada org ramai ttg nutriblend..
GMC network sdn bhd,megan avenue 1.ampang park..so sesiapa yg ada cancer n nak tw ape nutriblend bleh membantu bleh dtang.

lihat thread "PENEMUAN ALAF BARU"

then...hari ini,07/09/09.DR SOM CAI ..pencipta ramuan nutriblend 1000...datng kemalaysia untuk menerangkan kpada org ramai ttg nutriblend..
GMC network sdn bhd,megan avenue 1.ampang park..so sesiapa  ...
azam101 Post at 7-9-2009 13:31

good... this what we looking for.  somebody who really have high credibility to talk about the product.  sayangnya hari ni dia datang baru hari ni plak baru bg info.

however bagus la kalau awak boleh pulangkan balik duit pd pesakit yg tak berpuas hati pada produk.  Congrat.  waktu anak sakit 3 tahun lepas kami betul2 sesak... so bila dtg MLM yang offer harga ratus2...ribu2...sebulan sapa tak naik angin. baik pegi hospital.... admit free je.  duduk dlm wad setahun pun maksimum kena bayar RM500.  saya pernah cabar sorang agen ELKEN utk pulangkan duit saya balik tp dia tak berani.  so bye!bye!

saya pernah berbincang dgn doktor hemoepathy... yes chemo mmg byk side effect tp dia akan tengok kekuatan badan kita sendiri utk melawannya.  so supplement mmg penting utk back up side effect chemo.  disamping amik gamogen kami juga amik hemoepathy.  saya percaya hemoepathy sebab perubatan alternatif ni mmg terkenal dan sahih. org yg saya jumpa plak mmg doktor perubatan yg telah berubah angin amik ijazah hemoepathy.  mcm Dr Gamogen gak.... doktor hemoepathy ni baca rekod chemo anak saya, tgk FBP dan FBC, bincang pasal bone marrow tranplant.  mmg betul kita perlu berusaha tp kita jugak kena berusaha utk kenal penyakit itu sendiri utk elak orang amik kesempatan atas kita kesusahan kita.  

well ini sekadar pendapat saya sahaja... terpulanglah pada diri masing2

good... this what we looking for.  somebody who really have high credibility to talk about the product.  sayangnya hari ni dia datang baru hari ni plak baru bg info.

however bagus la kalau awak ...
norzyy Post at 7-9-2009 15:13

yes..memang..sekarang semua oarang janji2 manis...memng tidak dinafikan ramai yang kecewa.
sebab tu la..saya jual kpda semua driver teksi dengan separuh harga..saya kata amik cuba,saya xbgtw keberkesanannya..
just bgtw yang insyaallah product ni boleh membantu memulihkan..so dy amik..sy xcall dy langsung..then 2 minggu lepas tu dy call nak lagi product..so memang sy percaya product berkesan....

Well Norzyy,
Keadaan yg u described tu mmg berlaku tapi i dont think it's fair to put that kind of judgement. Ramai org mungkin dtg bawak product yg bermcm2 pada kita and of course everybody will say their products are good tapi kita tak bleh selalu nak harapkan diorg to be an expert but we ourselves should take extra initiatives to get to know on the products more and then only we can have our judgements. Kenapa ramai suri rumah, cikgu pencen etc terpulang kepada ur own networking and people u're mixing with. Maybe it's just not ur luck bukan the experts yg dtg jumpa u and then fortunately u tgk tv3 and ada kesempatan utk jumpa that doktor. MLM is just a marketing way and believe it or not, most good quality products are being sold through MLM. Mcm2 skrg even kereta pun dah ada jual through MLM. Overprice is just common prejudice due to pyramid scheme yg berselindung di sebalik nama MLM.

Talking about Elken Spirulina, I myself am a consumer. Tapi i tak de lah nak promote melampau2 pasal product ni plak yer but just to state my personal opinion..hehe. Masa mula2 dulu pun org yg introduce kat i pun i tak heran cos he's just ordinary guy when icame from family yg ada ramai doktor and  i sendiri qualified to take medical course cuma i tak minat. But then i learn about the spirulina myself which i then met my friend who's a pharmacist who's able to answer my technical questions on Elken Spirulina. Then i tried myself and my health improve tremendously. I pun tertarik dgn MRT (Molecular Reform Therapy) yg Elken amik from Dr Linus Pauling ( two time Nobel Prize winner) and apply it myself in my daily life.

Sampai skrg dah more than 5 years i makan and i dont think it's expensive at all. I pun dah 5 tahun tinggalkan ubat2 doktor yg dulu i agung2kan. Siap dulu ubat yg dtg rumah bukan i pegi ambil ubat pun..haha. Elken Spirulina ni pun I pun dah jumpa dgn founder dia from Japan Prof Keiun Kodo whose spent more than 30 years of his life to study about spirulina and skrg ni continued by his second generation, Dr Yasumada Kodo. Talking about qualifications, they have PhD in Pharmaceutical Science, PhD Kimia Bio Organik, from Oxford Uni UK, penceramah di universiti2 Jepun, Ketua Makmal Pengkajian Makromolekul Gas Kimia Mitsubishi Jepun, Commandorian Cross drp Sovereign Greek Order, Saint Dennis, Zante 2001 and etc banyak lagi. Awards on Elken Spirulina itself pun banyak like Gold Awards and especially from JHFA which is 3 kali ganda lagi strict from FDA US. That would defeat most products on it's range. Ni pun tak termasuk lagi awards dekat setiap stage of the production drp penanaman, R&D, pre & post production, pembungkusan and pemasaran etc. The doctors are also oftenly invited by Elken utk kasi speech & talks even to the local medical professionals.

Talking about sales plak mcm yg Azam mention, dlm 10 tahun di pasaran Malaysia, the monthly sales for Elken Spirulina alone is more than RM5million sebulan. Compare to other products, ini sama mcm jumlah jualan tahunan mereka & the big number of sales do prove something

Sorry i pun bukan emotional tapi the statements seolah-olah indicating that i makan Elken Spirulina membuta tuli plak sbb dgr cakap org jual. Hehe..And yes i met many cases from doktor2 pakar where a lot of chronic diseases such as leukimia, cancer etc yg dpt significant from the consumption of spirulina. Nak money back guarentee is not logical on supplements unless org tu betul2 dlm pengawasan. Kalo tak, ntah makan merapu2 pastu salahkan tak berkesan plak..hehe

But i do agree with you that mmg akan ada ramai org yg akan cuba ambil kesempatan. Bukan setakat individual, even doctors and hospitals! Chemo pun a lucrative business to hospitals and some siap ada packages lagi!! amik makin banyak chemo makin dpt murah..still people pack up their luggages like checking in to the hotels..haha
Afterall, jgn simply dgr cakap org and self knowledge is power

51# neomorpheus

agree with you. kita mesti ada knowledge pasal product and pasal penyakit itu sendiri. sebab tu saya pun ada buat research sendiri. saya ada degree in business so I know how the marketing work. keberkesanan produk + janji manis.  testimoni ada yg betul dan ada yg direkacipta. itulah namanya pengiklanan dan pemasaran.  so depend on your own judgement.

awak seorang yg sihat. tak ada penyakit kronik cuma sakit biasa. letih...selalu pening kepala... sengal2 badan...lepas amik supplement terus rasa sihat...segar.... itu normal. than mcm mana tiba2 dignose ada penyakit kronik boleh bawa maut.  boleh ke suka2 hati nak makan apa2 supplement.  hanya org yg sakit dan org yg ada kaitan dgn pesakit saja yg paham perasaan ni.  perasaan takut...bimbang...keliru...mcm2 dtg. tambah plak kat label produk tak ada ckp pun ia sesuai dgn baby. anak saya masa tu umur 8 BULAN. kat label cuma ckp ambik sekian2 tablet utk satu hari. tak ckp plak kalau baby berapa byk? kalau kanak2 berapa byk? saya tanya egen Elken tu mcm mana nak bg anak saya mkn? dia ckp amik 1/2 tablet je. saya tanya balik mcm mana awak tau....kat kotak tak de tulis pun.  jawapannya... ada si polan ni amik 1/2 tablet je utk anak dia. so boleh caye ke.  panadol yg kita beli tu pun dosnya berbeza. utk baby byk ni...utk kanak2 byk ni. utk dewasa plak byk ni. tak kan saya nak hentam kromo je.

pernah tak awak bercakap dgn pesakit kanser yg tak ada duit?  RM500 sebulan pd awak tak mahal.... tp bg saya masa tu RM500 sebulan adalah diluar kemampuan.  saya BERHENTI KERJA. separuh pendapatan keluarga dah hilang. anak saya dirawat di hospital Pulau Pinang bukan kat hospital sebelah rumah. kos ulang alik sahaja dah mencecah beratus sebulan.  tol jambatan...minyak keta....perjalanan ke hospital hampir satu jam. kereta hampir2 kena tarik. nasib baik ada org tolong sbb kereta merupakan perkara pertama yg setiap pesakit kanser mesti ada. ada sorang lagi anak yg sihat yg perlu bg makan, minum susu dan diaper. duduk di hospital berbulan2. saya pernah duduk dlm wad 2 bulan. balik rumah rehat 2 hari than dtg balik lagi duduk lagi sebulan.

kalau anda semua berada di tempat saya.... apa yg awak semua akan buat? sebab tu saya amat berhati bab2 nak amik suppliment ni sebab ini nyawa anak saya, duit saya dan kebahagian anak saya yg sorang lagi. pernah org kata cuba dulu.... tak kan tak sayang anak...... saya mmg marah bila org cakap mcm ni.  tak kan nak sayang yg sakit je...yg sihat tak payah makan?saya betul2 tak mampu. kalau saya beli jugak.... pertama saya akan tambah hutang atau anak lagi satu tak payah makan.  bila dlm keadaan mcm ni bertubi2 orang datang..... rasa macam mana?  nak2 plak jenis yg tak reti bahasa. dah cakap tak mampu tp pujuk jugak.

saya berada dalam komuniti kanser itu sendiri.  bukan dengar citer2 org dari org lain.  ayat yg selalu keluar dr agen MLM ni ialah...... cuba dulu... si polan ni dulu ada kanser sekarang dah ok.  soalnya siapa si polan tu. saya tak kenal pun. luekimia dia jenis mcm mana.

utk pengetahuan luekimia kanak2 secara asas ada 3 jenis. ALL, AML dan kedua-duanya.  antara 3 tu yg last tu mmg bahaya. susah nak survive. than AML..ini pun sama bahaya. kalau ALL peluang recover amat tinggi sampai 70%-80%.  tp hanya jika masa diagnose umur anak antara  1 tahun hingga 12 tahun.  kalau kena masa umur bawah 1 tahun mcm anak saya peluang recover only 10%. tahap juga bergantung pd white blood count masa mula2 dignose. byk rakan2 dlm komuniti saya anak mereka fully recover tanpa mengambil supplement mahal2 sbb anak mereka cuma terkena ALL.  jadi persoalanya betul ke si polan tu makan spriluna sbb tu dia boleh recover atau dia sebenarnya cuma terkena luekimia jenis ALL yg InsyaAllah sangat tinggi peratusan pulih sepenuhnya.

saya bukan pakar perubatan, pemakanan atau farmasi tp saya org yg tahu pasal marketing. sebab tu saya nak jumpa org yg pakar sahaja yg mana saya boleh bersemuka dan bersoal jawab. supaya saya puas hati sebab kebanyakkan supllement yg ada kat pasaran mmg utk org dewasa sahaja.  apapun kebanyakkan komuniti kami yg "tak mampu" ni byk amalkan minum air zamzam dan air mussafor. InsyaAllah.......

51# neomorpheus

Kenapa ramai suri rumah, cikgu pencen etc terpulang kepada ur own networking and people u're mixing with

for that statement saya mmg mengaku saya mmg org bodoh. tak berkawan dgn orang cerdik pandai sbb tu tak ada org yg cerdik pandai dtg promote kat saya.  sbb tu saya cari org yg cerdik pandai dlm bab2 ni. dunia saya hanyalah pelaburan...saham...unit trust...tak ada keluarga jadi doktor...tak ada kwn2 jadi pharmacist. maklumlah saya duduk hulu banat. nak pegi hospital  pun jauh.

Chemo pun a lucrative business to hospitals and some siap ada packages lagi!! amik makin banyak chemo makin dpt murah..still people pack up their luggages like checking in to the hotels..haha

for this statement plak... saya mmg org susah. pegi hosp. kerajaan je. pakej mana yg kerajaan bg mengikut nasihat doktor...saya terima. saya cuma bayar RM50 je per chemo session. so tak timbul soal makin byk anak saya chemo makin murah saya bayar.

kalau habis satu session chemo than anak demam. stay lagi kat wad 2 minggu. baik demam doktor bg cuti 2 hari.balik rumah kejap. ini tak kira discharge tp berehat than dtg balik utk session seterusnya. habis session ni kalau ok boleh balik. masa di baru dikira discharge dan saya tetap kena bayar RM50 for chemo walaupun 2 kali chemo. unless kalau sebelum ni saya discharge dan admit balik. baru la diorang akan charge lagi RM50

so saya pilih chemo sebab ia alternatif yg murah. betul kalau pegi private diorang akan charge ribu-raban for chemo. in this case elok la kan makan spirulina je sebab hanya RM 500 sebulan. kenapa plak nak pegi chemo kalau kena sampai ribu2.

sebenarnya rawatan kanser kanak2 di hospital kerajaan amat murah. Mmg boleh bayar. kalau pegi HUKM setahu saya percuma sebab MAKNA sponsor. tetapi masalah utama kami sebenarnya bukanlah nak bayar bil hospital tp kos utk teruskan kelangsungan hidup. kos ekonomi bila salah sorang kena berhenti kerja, bil2 bulanan, kos utk anak2 lain. Ini yg ramai tak paham.

kalau kita dapat sesuatu yang tidak menggunakan chemical dan evertng neutral sampikan bleh pulih sepenuhnya apa salahnya..
ingat..chemical yang berada dalam badan amat merbahaya.even dalam darah pun ada chemical.sbb tu daya imunisasi dalam bdn kurang untuk melawan penyakit.

p/s.lihat thread "penemuan alaf baru"di farmasi dan perubatan

52# norzyy

Yup saya setuju dgn keadaan awak dan seperti yg sy mention sebelom ni, u're just a bit unlucky kerana org yg recommendkan product to you and saya tak kata awak salah pun. Lagipun mmg maybe betul org tu cuba tipu awak sbb tak de Elken Spirulina yg berharga RM450. Bagus seperti mana kat awak pun, kita perlu percaya pada kata pakar sbb tu kita pergi cari diorg utk tanye then lepas tu baru bleh buat judgement. Saya mmg sokong and puji sepenuhnya cara itu sbb saya pun buat cara itu. So tak adil dlm komen awak tu sbb u've only been introduced by org biasa yg bercerita then lepas tu terus buat judgement tanpa pergi jumpa pakar pasal product tu yg sebetulnya. Then lepas tu give bad comments on the product when it's actually the people attitude yg u jumpa at fault. Even Gamogen tu pun tak semua berpeluang utk jumpa pakar seperti mana yg awak jumpa and hanya beli drp yg recommend saje. So adakah adil utk bagi komen buruk pasal produk tu yg ramai org lain spend their money on it and utk org yg dah dpt benefits from it??we cant chose how other people to act but we can chose how we can react isnt it?

Lagipun anda arif pasal marketing kan jadi semestinya lumrah manusia ni buat bermacam2 marketing style utk lakukan product tersebut. Tapi adakah marketing menentukan produk itu? bleh jadi marketing teruk and produk bagus and marketing bagus produk teruk and vice versa...so marketing does not necessarily justify the quality of the products.

Saya pun tak kata salah awak tak beli and makan cuma on ur direct negative comments indicating that spirulina yg i makan bertahun2 ni tak elok. Anyway spirulina tu pure algae or in another words sayur which is why kita nak kena tahu how to differentiate organic supplements and synthetic supplements yg banyak chemicals. Tak perlu saya nak describe lebih as i'm not selling now..hehe. Saya pun tak de condemn produk2 lain unless dah terbukti membahayakan atau tak bagus.

Sorry if u got me wrong but i did not mean to touch anything with ur way of life as i do not know urs as much as u dont know about mine. Saya pun start dulu beli tak sampai RM80 pun masa saya student lagi and dah jumpa banyak kisah yg lagi sedih drp urs over the years. Pasal chemo tu smer pun i'm talking about reality on what is mostly happening now and saya tak maksudkan pun yg awak pegi bayar ribu riban utk buat chemo. In the end saya pun agree with u that jgn just dgr cakap org tapi pegi cari maklumat utk dpt knowledge cos knowledge is power.

56# neomorpheus

saya citer semuanya ni bukan apa...kalau ada mana2 agen MLM yg baca thread ni...bersiap sedialah untuk jumpa potensi pelanggan yang mcm saya ni.  memang sampai ke lubang cacing aku bertanya.  Pengajarannya jugak kalau org dah kata tak nak.....tak nak la.... jgn le paksa2 plak. tau dak org tak dak duit.

utk org2 yg senasib plak... carilah info sebanyak mungkin utk elak org amik kesempatan atas kesulitan kita.  Tanya betul2 sampai kita puas hati.

saya juga nak kongsi pengalaman sendiri dalam menghadapi ujian ini.  Mcm2 org akan citer so berhati-hatilah. paling lawak sekali... ada lagi egen Elken....aku pun tak tahu kenapa asyik org Elken je yg cari aku ni. Dia promote kat aku susu IGG Plus. susu kolestrum lembu. kasi anak ku makan

ha...ha...ha... sebab anak saya tu fully breastfeed.  aku tak pernah baca le plak ilmu medical yg kata susu lembu lagi bagus dari susu ibu.  Ejen mcm ni yg memang aku nak marah. dah la kita tension, promote plak yg bukan2.  by the way kalau ada le kajian yg mengatakan susu awal lembu ni lagi bagus dr susu ku sendiri yg FREE... bak sini saya nak baca.  mana la tau kot2 selama ni saya terlepas padang

however I more believe to haemopathy coz I can discuss the progress eye to eye with the doctor. air zamzam and musoffor pun ada amalkan.

lagi satu saya tak bayar ribu-raban utk chemo. saya bayar RM 50 je per session. yg ribu-raban tu kalau gi private hospital.

57# norzyy

Hehe yup betul kena tanye banyak2 sampai hujung pangkal and tak bleh paksa2.

IGG Plus tu bukan elken punye. IG6. Yg bagusnya adalah colostrum which is cecair rembesan pertama dalam masa 6 jam selepas mamalia melahirkan anak. And colostrum ni kaya dgn growth & immune factor. Sbb tu digalakkan breastfeeding. Tapi skrg ni sbb ibu2 tak leh control makan dah and makan banyak makanan yg diproses etc serta air yg tak tulen, so the quality of the colostrum is affected. Berlainan pulak dgn lembu yg biasanya bakanya drp jenis Bovine, bleh dikawal dan diberi makanan yg baik. Oleh itu, colostrum yg terhasil dah jadi lebih baik drp manusia punye plak skrg nih. Tapi kena hati2 gak and tahu nak pilih yg mana betul2 colostrum yg betul. Sbb skrg ni ramai org pakai nama colostrum. Tanye je colostrum yg die jual tu dlm masa bape jam? kalo 6 jam pertama baru true colostrum and harga pun mahal skit lebih RM1 per capsule.

Yup homepathy is also good sbb tak de guna drugs mcm ubat-ubatan moden. Tapi progress die agak slow sbb die test satu2 cemana ntah dah lupa dah. Masa kecik dulu banyak makan ubat homeopathy and suka sbb ubat die mcm gula2 hehe

59# neomorpheus

not agree with u. kolustrum lembu better than human?  well itu la yg ejen tu ckp. susu dikutip within 6 hours than lembu laks dijaga makan minumnya.  Sbg ibu yg breastfeeding mmg secara psikologi kita akan control makan. balance diet. ini namanya naluri keibuan. ko pernah breastfeed anak tak? kalau tak mmg ko tak kan rasa......

yes betul pemakanan kita sekarang ni pun tak berapa bagus.... sayur ada racun...air ada klorin... byk makanan dlm tin and etc....byk chemicalnya but at least I know what I give to my baby. apa yg saya makan itu lah yg baby saya makan.  however dalam kes kolustrum lembu..... mmg seller akan claim this bovine colestrum better than human colestrum sbb lembu2 nya dijaga.... diternak di kawasan indah dan makan minumnya disukat.

tp sejauh manakah kebenaran kata2 ini. pernah pegi tengok ke ladangnya....kat mana? betul ke diorang collect susu tu dlm tempoh 6 jam?betul ke lembu2 ni makan makanan yg disukat dan dijaga? betul ke rumput yg dia bg makan tu rumput organic?  memang lah ada guideline dan ada org control tp sejauh manakah kebenarannya?

awak jugak ckp kita byk makan makanan yg diproses which is not good for health.  tp kan....... bukan kah susu kolestrum lembu itu sendiri makanan yg telah diproses.  kalau tak.... tak kan lah susu yg cair boleh jadi tablet. mesti lah ada proses chemical jugak. and some more bila susu tu diperah? hari ini? semalam? tahun lepas? 3 tahun lepas? mesti ada chemical yg dicampur utk panjangkan "hayat kesegaran" susu tersebut.

bandingkan dgn susu sendiri. on the sport baby saya consume. panas2 lagi...... so mana yg lebih fresh.... sendiri punya ka... itu lembu punya ka?????