CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11176|Reply: 5

Betul ke Pesuruhjaya Sumpah Kerajaan tidak terima letter dlm English?

Pg td saya pergi ke Mahkamah untuk mintak cop daripada pesuruhjayasumpah, pihak insurance yg bt declaration letter dlm english, sayaperlu bt semua ni untuk claim insurance kereta yg langgar saya haritu..1st time bt semua nie...

Sampai saja kt mahkamah, saya terus ke kaunter pertanyaan, sorg makcikdok kt situ, so saya pun tunjuk la sekeping surat yg nak cop tu, diaminta IC, lepas tu dia terus cop tarikh n lokasi mahkamah kat tepisurat tu, pastu suruh saya naik tingkat 2 untuk bt bayaran RM4 danjumpa pesuruhjaya sumpah.

Naik ja tingkat 2, saya bt bayaran kt kerani perempuan, dia mintaksurat yg nak cop tu, dia pun baca tp tak ckp apa pun just mintak duitsaja, lepas dpt resit saya jumpa la pegawai pesuruhjaya sumpah, mejadia dlm bilik yg sama jugak.

Bila saya tunjuk surat yg saya nak cop tu terus dia reject sbb suratsaya dlm bahasa english, dia kata kerajaan hanya terima surat dlmbahasa melayu, kena bt kat pesuruhjaya sumpah private baru boleh kalausurat dlm english. Saya malas nak gaduh2, saya pun cool ja la....amikduit balik n blah la....

Yg menjadi persoalan skrg nie....kenapa pesuruhjaya sumpah kerajaan takterima surat dlm english, private punya boleh pulak???kenapa la makcikkat kaunter pertanyaan tu tak ckp yg tak terima surat dlm english?nisiap boleh cop tarikh lg, kerani kat kaunter bayaran pun leh terimaduit walaupun dh baca surat saya tu, nasib la org tak ramai tp kirabuang masa saya jugak la...sepatutnya dr kaunter pertanyaan lg diaorgdh filter, ckp yg surat dlm english tak terima, kan senang, leh balikja...

Main2 ja kerani2 yg keje kt mahkamah nie...:@:geram:

sebab diorang mengongs...
budak2 nk ngat suh blaja english,sampai xlulus upsr
padahal dia yg xpandai english

sebab diorang mengongs...
budak2 nk ngat suh blaja english,sampai xlulus upsr
padahal dia yg xpandai english
harumawar Post at 19-8-2009 14:51

Pelik la kerajaan sekarang nie, sebelum PPSMI mansuh, paksa budak2 kg semua belajar english, sampai kena demo bagai la baru nak masuh...

padahal...........pegawai mahkamah pun tak terima dokumen english.....lawak la kerajaan n nie.....

mgkin sbb bahasa melayu x diajar dlm bhsa inggeris la ni, tapi rasanya penerimaan surat ni atas kebijaksanaan staf yg handle kes ni, sy pkai surat dlm bhs inggeris di JPJ ok je, maybe you punya luck tak baik, or staff tu very moody hari tu kot,

mgkin sbb bahasa melayu x diajar dlm bhsa inggeris la ni, tapi rasanya penerimaan surat ni atas kebijaksanaan staf yg handle kes ni, sy pkai surat dlm bhs inggeris di JPJ ok je, maybe you punya luck t ...
AHMADVW Post at 23-8-2009 18:35

maksud awk ada la pesuruhjaya sumpah gomen nie bodoh tak tau english langsung la?
apa kelayakan pegawai pesuruhjaya sumpah ni? ka dpt kerja sbb ada kabel? SPM pun tak amik apa?
Kerajaan dh bg gaji untuk bt kerja, berkhidmat untuk org awam, jgn la bt alasan tak ada mood nak bt kerja, tu tak amanah namanya...

Saya pergi Private, senang ja dia cop, tak byk alasan pun, bila saya cerita yg gomen reject sbb english, dia pun gelak sedangkan simple english ja....kalo betul la ada procedure yg pesuruhjaya sumpah gomen tak leh cop surat english mmg bodoh punya rule la....

maner nk check peraturan2 pesuruhjaya sumpah nie...

Follow Us