CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

HANTU KAK LIMAH BALIK RUMAH [HKLBR]

aku nak tanya la.. ngonjang tu aper erk..
masa johan tolak usop.. time kak limah lari tu..

pel ...
chimaira Post at 9-2-2011 16:29

Bukan ngonjang…ghonjang. Maksudnya lebih kurang macam jolok..mengkeme to maksudnya mcm all of you, kome semua,..

aku tgk citer adnan sempit pn aku bleh ketawa, tp citer nih. ishhhhh
micha Post at 10-2-2011 11:34

citarasa org bukan sama... sengah suka laksa... sengah suka budu... sengah suka tempe... aku plak tengok adnan sempit tu biasa2 jerk...

aku tgk citer adnan sempit pn aku bleh ketawa, tp citer nih. ishhhhh
micha Post at 10-2-2011 11:34

citarasa setiap org ni berbeza2. bagi aku pulak masa aku tgk adnan sempit tu xlah aku ketawa sgt2. satu dua jer.

dalam HKLBR pula mula2 tu adalah suspen juga tapi lepas tu asyik gelak sampaikan x sempat nak bernafas. bagi aku filem nie dlm lawaknya banyak sindiran sinis tidak kira pada individu ataupun pihak yg mempunyai kuasa seperti kerajaan.

contohnya ttg usop yg gunakan wheelchar sedangkan dia dah sembuh dan tak perlukan lagi wheelchar tu lagi tapi disebabkan hak kerajaan dia masih gunakan= kena tepat kat rakyat kita di malaysia ni. walaupun dah senang dan boleh berdikari masih juga nak subsidi.

masa meeting kat balai raya tu. pak abu kata "bantah barut punya budak. dibuatnya terjatuh, ,mati. (maksudnya kalo terjatuh mati). pak abu maksud si musalman anak kak limah yg dikatakan panjat gunung k.kinabalu. pak abu kata mati nanti. alih2 usop pulak menyampuk. "dua-dua dah mati, lagi elok kita bakar jer rumahnya". disini pointnya bila pulak si musalman mati. = org kita suka sgt percaya dgn khaba2 angin. belum lagi betul dah dikatakan benar. (aku gelihati kat sini bila tgk muka pak abu meluat malas nak layan si usop)

nampak sikit m.khalid nih pro kerajaan ayat semasa att. ambulans tu dgn en. purnama(aku x ingat ape nama wataknya) "lah jambatan rupanya. aku ingatkan ufo", jwb att. ambulans tu " aku dah agak dah. pembangunan depan mata pun x nampak". = pembangunan banyak mana pun kalo x pro kerajaan buat2 x nampak sbb pahaman politik yg berbeza.

sindiran sinis juga kepada penggiat filem. masa permulaan citer dr dialog pak jabit. "asyik2 cerita hantu, cinta xde citer lain ker"=kita nie asyik disogokkan dgn hiburan yg sama. cuma pelakon dan jalan citerlah yg berbeza.

boleh dikatan HKLBR banyak sindiran yg samaada penonton perasaam atau x. banyak lagi contoh bomoh indon yg ntah mana dtgnya, terjumpa masa kat bus stop. watak pak jabit yg agak gila kuasa walaupun lawaknya dia suka control mirofon ibarat mikrofon tu kuasa ketua kg iaitu pak abu.

Reply 401# saudagar_mimpi

mekasih..  

baru tau maknanya..

Reply 403# AMDTurion

masa mula2 tengok aku sendiri pun x suka citer nie.. sebab aku pikir
   banyak yang x logik..

last2 ada member cakap cuba tengok citer tu betul2.. 2x tengok baru nampak
   banyak ayat2 'tembak' dalam citer nie..

yang aku ingat pasal black metal tu.. 'black metal x salah.. yang salah orang
   yang kata black metal tu salah'

macam tu jugak english usin tu.. ada orang cakap memang ada pun
   ayat2 tu orang sebut sampai sekarang.. maknanya bukan dibuat buat
   wilca, supervisa.. orang x faham mesti cakap lawak bodoh..

citarasa setiap org ni berbeza2. bagi aku pulak masa aku tgk adnan sempit tu xlah aku ketawa s ...
AMDTurion Post at 11-2-2011 11:55

aku nih xde la cerewet sgt tgk movie.....

da bnyk kali aku tgk, aku fokus citer nih. ntah aku feel nothing. mmg la ade part lawak 2 3 kerat tuh, x dinafikan. tp xde la rs mcm boommm wow mcm org2 dok ckp.

maybe betol kata kau, its all about citarasa.....

Follow Us
citarasa setiap org ni berbeza2. bagi aku pulak masa aku tgk adnan sempit tu xlah aku ketawa s ...

kalo nk kire sindir tu sindir nih, bnyk juga filem lain yg menyindir2 nih.....

memang byk filem menyindir, ttp HKLBR ni sindiran secara halus. Kena dengar dialog bebetul baru faham apa yg hendak disindirkan.

'bau telorrr''

dialog yg paling x tahan dgn cara intonasi johan yg klaka tue...haha

lagu cinta kristal tuh cam berhantu ler plak....lelebih lagi lagu tuh keluar biler cik nin muncul...

lagu cinta kristal sekarang asik dimainkan di radio
mati-mati aku ingat awie yg nyanyi lagu ni rupanya rahim maarof
suara awie mmg kena dgn lagu ni...

Reply 403# AMDTurion

aku rase MK neutral.dia tak pro maner2 pon.dlm HKLBR neh dia ade criticize mentality org tua2 melayu dan jugak isu negeri Perak(kalo tak silap bendera perak cam pelik skit mcm dah terkoyak).cuma aku tkleh nak bagi specific scene lah.sbb aku tengok citer tuh sekali je.itu penafsiran aku lah...

memang byk filem menyindir, ttp HKLBR ni sindiran secara halus. Kena dengar dialog bebetul baru faha ...
ra5101 Post at 11-2-2011 23:05

bg aku sindiran dia x halus, sgt terang lg nyata.....

Reply 395# hitamputih

kat kg aku,kitorang panggil biskut mayat.tak pun biskut balak...

aku langgan astro first citer ni ngan ngangkung.citer ngangkung,tgk kali ke2 dah boring...citer ni,aku dok ulang2 smpi abis limit 48 jam tu...laki aku aa..katanya citer mamat khalid mmg tak boring...jln citer tu mmg best..

byk sgt sindiran, contoh lawak movie hantu yg memula ngan ending tu, yg diorg perli pengarah tuu jer...penulis skrip pun org  yang sama.. rasanya mengata prof kut!

drebar ambulan (dilakonkan oleh wartawan sebenanyer). dia asyik komplen dia bz ngan keja dia (sampai takleh buat keja asasi) then dia asyik duk kata kg tu kena Bala, sbb ada benda salah..

yg tak tahan part si usop "mana ada hantu..! zombie dulu tu pun, masalah komunikasi " lebih kurang la ayatnya....

hantu yg main gitar tu punya gentel aduhh.. memang meresap jiwa menyentuh kalbu .. berpuluh kali ulang pun tetap nak lagi nak lagi.

bg carly citer ni mmg best, sebab dh tgk 5x tp ttp bleh gelak... x macam citer melayu yg lain, tgk 1/2 jalan pun dah boring.. tp itu citarasa carly...

nasib baik movie ni tada ac mizal...

baru ja lepaih langgan cerita neh.. tak puas hocayy...
juz my 2 cent la... banyak babak yang senang ingat..
ceghita neh kena tengok banyak kali baru betoi2 feel...
maybe setakat tengok sekali tu, x "sampai" ceqhita dia..
4 me, memang masterpiece la karya MK kali neh...