CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 72885|Reply: 105

Herbapati dan pembedahan batin

saya nak share satu cara perubatan alternatif....

semalam saya pergi menyaksikan satu pembedahan batin seorang kawan ofis. dia buat pembedahan jantung. sebelum nie dapat rawatan di hospital serdang dan seterusnya di IJN. kawan ni punya jantung da kritikal actually, dengan 3 blok yang salur utama dah sumbat 100%, sebelah kiri da 99% dan sebelah kanan 70%. Memang da kritikal smpi tido pun x bleh baring, kena tido duduk jer... kejap2 kena attack.. kejap2 kena attack.... Chance dia utk idup 20% jer according tu IJN... so dia pun x berani buat operation.

so, smlm dia buat pembedahan batin. doktor bagi ahli keluarga masuk untk tengok. so saya pun masuk la. bila masuk, terkejut... cos dia da belah dada tu, berdarah2 n yet member tu sedar n bercakap2.... berbuih2 dada dia... seram jugak... wife dia da nak termuntah... lepas tu doktor tu pun kuarkan benda yg sumbat kat jantung tu... macam darah beku n ada kolestrol panjang lebih kurang 6". member tu cuma rasa pedih2 jer....

operation cuma amik masa dlm 25minit.... lps tu member kluar, ngan tersenyum... doktor tampal la bekas yg dia belah kat dada tu... dah bleh turun tangga n gelak2 n drive... dia kata pas ni da bleh lari da.... kos pembedahan cuma RM1k jer, berbanding ngan IJN RM80k++ and yet terlantar kat ICU....

benda nie peik, susah nak percaya... tp bila dah tengok depan mata.... dalam hati kata, semua nie berlaku dengan izin Allah...

ada gambar ke?

x bleh rakam..... henfon pun xbleh bwk masuk... nnt ble dia masuk ofis bleh la amik bekas luka tu kot...

hebat betul..
d mn ni..{:2_70:}

first time aku tahu kes bedah batin ni boleh saksi secara live
dulu ada member gi buat utk buang batu karang tp dia tutup badan ngan kain
tak kasi tgklah

pakai pisau mcm pisau bedah kecik tu operate bwh
alih2 dpt keluarkan batu karang tu
member cakap tak sakit tp ngilu je kat bhgn tu...

susah gak nak percaya tapi Alhamdulillah lepas tu dkt 2 thn dia ok tak sakit lagi dah

5# dedaun30
dedaun....katner buat tu?.....betul ker keluar batu tu.....dah p xray ke pas bedah batin tu?

Follow Us
1# white_orkid
yups...mmg ada kaedah mcm ni...nak cerita lebih pun nnt orang tak caya kan...my neighbour pun ada pegi 'operate' jantung dia yg dah kritikal...alhamdulillah ok

yer kerrr...
kat mana tempat tue?

blh bgtau kat mana doctor nie?....blh wat liputan khas nie.....serius nie....

aku pernah buat pembedahan batin.....kuar darah.cuma rasa sakit perit je.yg ni bomoh bukan doktor.tapi penyakit aku conginetal ntah boleh rawat tau tidak.memang kuar banyak darah.tapi takda laa kena sampai beratus ringgit.kena 100 je..

aku memang kena operate .sekarang under IJN followup.Doc tunggu aku bagi tarikh je

kat shah alam jer.... ramai org yg datang kat sini, ada yg dari dubai, india, indonesia... macam2 penyakit... ada yg parkinson, menggigil2, pas tu bile kuar dari bilik rawatan da x menggigil.... so far bila tanya2 org yg buat rawatan, ada yg buat buah pinggang..dulu kena wat dialisis 3x seminggu skrg da x perlu buat... ada yg bedah lutut, 2 minggu da bleh main bola...

ada sorang member tu buang batu karang kat melaka.... dia gososk2 jer kat, pastu kuar batu tu... dia bagi batu tu bawak balik.. pastu gi hospital, scan balik da xde...

memang susah nak percaya, tp bila da tengok sendiri... memang wujud kaedah perubatan nie... cuma yg penting kena sentiasa percaya yg semua nie berlaku dgn izin Allah...

member tu da masuk ofis hari nie... sihat walafiat, da bleh naik tgkat 4... sblm nie, nak tgu dia naik sejam blum tentu smpi... balutan tu pun dah buka tp cuma kesan calar2 jer.....

korang, jgn marah aku tanya soklan ni ye.... pembedahan batin ni melibatkan makhluk halus ke? serius aku nak tau

korang, jgn marah aku tanya soklan ni ye.... pembedahan batin ni melibatkan makhluk halus ke? serius aku nak tau
gam_gajah Post at 25-6-2009 10:19

aku pun dengar cam tu gak....

dr pengalaman yg saya tgk hari tu, rasanya dia guna perkhidmatan khadam la.... bila tanye nurse2 dia, dia org kata tu kelebihan dia... tp pendapat peribadi saya, khadam nie pun hamba Allah jugak... klu kita niat untuk tujuan perubatan dan percaya benda nie sume dengan izin Allah, xde apa2 masalah kot....

dengar cerita mcm hebat..
tp bila org tanya d mn..
tak bagi tahu pulak..{:2_70:}

yolaaa .bagi laa alamat senang sikit nak g sana atau rekemen kat sesapa

yg aku tau kat shah alam ada satu premis mcm ni tp x tau la seksyen  mana????

dr pengalaman yg saya tgk hari tu, rasanya dia guna perkhidmatan khadam la.... bila tanye nurse2 dia, dia org kata tu kelebihan dia... tp pendapat peribadi saya, khadam nie pun hamba Allah jugak... kl ...
white_orkid Post at 24-6-2009 20:09

hubungan antara jin dan manusia ni bukan ke hanya disyariat pada zaman Nabi Sulaiman sahaja?
golongan antihadis pun menggunakan ayat quran bila hujah pasal khadam2 ni

hati2 bila ada ilmu2 pengubatan yg guna khadam ni..takut jatuh syirik pula

klu bawak kamera, ke phone ke, jadik yg mcm tv korea ke apa.....yg pasal 1 kes bomoh kat mesia tu....