CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

KUTUB UTARA KUTUB SELATAN..

158# MrsInsp

semga ayah cepat sembuh. aku berkenan sangat baju melayu johor ni. Tahun depan nak tempah untuk Pak Belanga dan Anak Belanga. Jemu dah tenguk depa pakai teluk belanga biasa ni....

Post Last Edit by belanga at 30-7-2009 08:07

Menarik info tentang perbezaan ni. Terasa seperti perbezaan utara selatan  yg Mrs.INsp dan Ketam alami dan rasakan ni  lebih besar dari aku yg kawin 2 benua pula. Hm....ataupun aku yg tak pernah fikir sangat hal perbezaan antara keluarga aku dan keluarga suami. Mungkin ahli keluarga dia tak ramai kut, tu pasal aku tak terasa. Apapun kebiasaannya tentulah jurang perbezaan antara dua benua lebih besar dari antara utara dan selatan kan.....

baju melayu depa... style pakai sampin tu lain... depa baju keluar... kita baju masuk dlm sampin...

anak2 laki aku pun pakai style johor... senang kan, sbb budak... at least depa kurang rimas sikit... tp aku rasa kemas lagi masuk baju dlm sampin lagi...

162# belanga
sebenarnya tak semua yang rasa cam saya ngn angketam rasa...cumanya saya cam paham je situasi agketam...cam belanga kawen ngn mat saleh kan, dah memang totally budaya tak sama and cara hidup tak sma..tapi bg yang satu negara tapi budaya lain2 tu yang menyebabkan ada perbezaan tu.masing2 bandingkan budaya negeri dan ada yang takleh terima n mengutuk plak budaya negeri lain...

158# MrsInsp

isk..hg biar betul smpai pak mentua hg pakai camtu?
setau aku budak2 muda yg tak ketahuan ja dok pakai baju kolar tak lipat tu.
tak tau la kalau budaya kt sana camtu. tp aku tak rasa camtu la.
hg cuba selidik blk pasai apa depa pakai baju camtu...

ntah la...pak mentua ngn atok dia pakai camtu..bila hubby aku betulkan kolar baju atok dia, atok dia jwab biaor la...saja atok biaor camtu...

Follow Us
mana pi angketam, alang girl ngn belanga ni..senyap ja.....sebut bab raya baru aku teringat...waktu raya kat johor aritu..diaorg ada wat family reunion..pak mentua jawa...so adik ipar dah ckp...dia tak suka gi reunion tu..akak baik2 sket..org jawa ni salam smua org..laki pompuan tua muda, tak kisah...bila smpai je..mentua kenalkan saya..memang betull..laki yang muda ngn tua siap hlur tgn nak salam..saya segan la..terpikir2 la nk salam ke tak...adik ipar ckp buat bodo je...last skali saya slm gak kalu yang tua2 je hulur tgn..yang muda2 saya buat2 tak nmpk...lagi satu kan...hampa salam dak ngn pak2 sedara belah suami hampa, adik ipaq laki, ngn abang ipaq......saya tak salam pun....tapi saya tgk bini sepupu dia salam....

angketam lapur diri......

aku ingat sat gi alanggirl masuk riuh lah balik....
jgn risau aku selalu dtg melawat rumah nie...

dah masuk bab raya pulak.... aku sedih sikit klu bab nie...
klu balik rumah mentua mati kutu jawabnya  abih keliling rumah aku ukur taktau nak buat apa... klu seminggu dok sana .. seminggu lah aku jadi tak tahuan..

depa raya ngan adik beradik aje... jiran ada la sorang dua yg mai.. budak2 korang yang mai.. raya pertama lepas sembayang raya terus konvoi pi rumah saudara mara depa
rya kedua ketiga dan seterusnya dok depan tv...  ishh ishh... boring..

angketam takdak geng laki ka kat sana..ang ketam sorang ja ka menantu laki? aku plak terperap ceruk dapoq..pas semayang pi ghaya umah sedara mara depa...pastu lepak tgk rancangan hiburan dpn tv..mati kutu gak aku...makanan plak smua umah sama..lontong..lontong...lontong...tarawih plak..geng2 pmpuan cam tak ikut sgt gi masjid..aku nk g ikut hubby aku..mil aku kta pmpuan tak yah gi la..memang pun pmpuan tak wajib gi..tapi umah aku kt kedah depan masjid..so biasa la ank2 dara gi tarawih...thun ni giliaq raya mana? aku kena balik johor...huhuhu

keluarga dia ramai lelaki.... mcm aku katakan... rasa terpinggir...
entah... aku tak leh nak ikut rentak depa...

aku pun masuk dapoq juga tapi dok selongkaq apa yang patut kena ngan selera tekak aku..
lontong memang aku tak minat langsung... depa pun tau... tapi time raya buat x tau....
trawikh aku x pernah lagi kat sana ... sebab aku selalu balik malam raya... sembahyang raya ke  jumaat ka tu .. selalu.. yang pelik kat sana bila doa abih dia sebut nama kaum kerabat sultan depa...

168# angketam

hahahaha... hang tau mana aku nak masuk lapur diri???

aku mmg sentiasa jenguk thread ni, tp dh sbb takdak reply, aku pun pi la merayap tempat lain...

bab raya, mmg boring sikit lah... lepas semayang raya, depa pi konvoi rumah sedara mara, pastu kerja dok tengok tv... pastu, tak dak pun budak2 mai raya umah... kalau kat kedah, mak aiiii, nak tercabut tangan aku basuh gelas sbb ramai gak la budak mai umah... smpi ada satu tahap aku tya depa, hangpa nak makan ka, hangpa nak duit saja.. tu pun ada yg jawab nak makan jugak kekekek...

pastu, kalau kat kedah, mmg terawikh kita laki pompuan pakat pi... depa tak pi kalau pompuan, yg pi pun org laki aja...

bab makan tuh, kalau jawa pure lagi la, makan ayam masak kicap... nasib baik mak mentua aku bukan org johor asal, so makan rendang lah... tp makanan raya depa tak meriah cam kat kedah... takat rendang, ketupat, lontong gitu je lah...

kalau kat kedah... kalau kat umah aku lah kan, ada ketupat nasi, ketupat pulut, ada gulai ayam, ada rendang daging, ada srunding, ada lontong (aku makan lontong sbb aku ni besaq kat selangoq), ada ayam goreng, ada mee atau bihun atau laksa... bukan takat raya haji saja, raya posa pun makan meriah gak...

habih tau makanan sbb budak2 hat mai pun kami tya nak makan ke dak? kalau nak makan kami jamu lah...

raya haji, lagi lah aku boring... mcm tak raya langsung.. ada ka patut, takat pakai seluaq pendek, tidoq terbongkang smpi tengahari... harap masak best sikit saja lah such as nasi beriani ke apa ka... aku dok pikiaq lah, kalau camni, baik toksah balik raya, buat penat shj... dok mengharungi jem semua... balik takt nak tidoq terkangkang, baik dok kl shj...

kita kat kedah, dengan kueh raya, dengan siap tempah baju raya, siap pi jalan beraya, siap masak mcm2... aku siap pasang pelita lagi walaupun raya haji... siap kemas umah mcm nak raya lah... lagi meriah sbb sembelih lembu bagai... seronoknya raya kat kedahhhh...

overall, aku rasa raya kat kedah lagi best kot...

lum penah lagi raya kat kutub

wahh..bes baca posting alang...lawak plak...memang la bab raya tu lebih kurang sama..rasaya depa tak meriah sgt sbb depa akn buat open house..so depa tak la pulun sgt hari raya pertama tu..pi raya umah sedara mara ja..pas raya mula la open house sana sini smpai sebulan..kat kedah plak..raya pertama, kedua,ketiga memang meriah sbb pakat dok pulun masak n makan macam2..budak2 pun mai raya smpai tak larat..cam alang kata la..bg duit ja..depa pun dah kenyang..tp kita lak jarang buat open house..bab raya aji tu memang pun..takdak budak2 mai raya, duit raya pun takdak, takdak salam2 cam kita org kedah..tp fmly kat johor pakai juga la bju raya..mkn ada gak la lontong...depa pun org pompuan tak pi semayang raya sgt..

kalau raya aji kat kedah..usti buat bihun sup tulang daging korban tu...sedapnya.....kat kg2 plak..sedara mara yg buat korban buat kenduri..daging rebus cicah ayaq aSAM...Pperghhhh..meleleh ayaq liuq...daging goreng kicap ngn kacan panjang pun sedap....

170# angketam
sedara mara laki kat johor tu umoq sebaya ka..aku plak ada la adik ipaq..spupu pmpuan plak tak ramai..sepupu laki penuh rumah..aku plak menantu pmpuan sulung belah mak dia..nasib baik ada mak usu dia..lepak dapoq ngn mak usu dia ja la..bley la geng..fmly aku plak biasa la kalau mlm raya..laki pun musti mlepak kt dapoq..ayah, abang, abg2 ipaq pun lepak dapoq gak..memang meriah la..bukan tolong pun,,saja nyibuk2, selak periuk ja tgk kmi dok masak pa..ayah aku plak rajin buat ketupat..dia buat kemas siap ajaq kami plak..depa plak laki memang tak ambik tau langsung pasai dapoq..aku dok dapoq kat sana dok teringat la mana la laki aku nih..depa geng2 laki lepak satu port...sian plak angketam tak leh masuk ngn depa..

daging rebus cicah ayaq asam.... perghhhh melelh ayaq liuq aku... pastu pekena ngan sup tulang... mmg lazat sgt...

pastu daging bakaq pun ada gak kan..cicah ngn ayaq asam gak..pastu kerabu perut mkn ngn kelempong goreng...perghhhh...sedapnya....kelempong?hehe...laki aku heran bila aku sebut kelempong..dia ingt pelampung......

org laki kedah mmg la pmalas.. xdpt dinafikan lg
sian lkt org pmpuan yg tungang-terbalik wt keja
boleh lak dorg rilex dok saja
xberhati perut btl