CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

KUTUB UTARA KUTUB SELATAN..

89# alangGIRL

anak jantan utara memang cam tu... tu pun kalu dia kawen sama ngan utara...

klu kwen ngan org luaq lain jadinya... kena dera ngan bini.. he he heee...

99# belanga

klu hang pa pompuan rasa mcm tu... aku yg lelaki lagi rasa pelik

101# angketam

kena dera ngan bini! Patut la abang sulung aku tu kami  kesian tenguk. Sepupu akupun sama. Kak aku kata," awat la depa ni pakat takut bini habih!"
BTW, hang masuk porum awai ya Ketam? Aku awai  pasai sementara nak tunggu  kak aku nak pi dusun.

Terlanjur ketam sebut,
'anak jantan utara memang cam tu... tu pun kalu dia kawen sama ngan utara...
klu kwen ngan org luaq lain jadinya... kena dera ngan bini.. he he heee...'

Ayat ni buat aku terfikir. Ada juga kebenaran ni.

Baru teringat...abang sulong  aku kawin orang perak memang lebih -kurang bolehla kita katakan termasuk kategori ' ikut kata bini dan keluarga bini'. berat sebelah sana dari segi tolong keluarga bini sampai tahap mudaratkan diri. Mertua dia pun, sikit2 suruh abang aku, banyak suruh abang aku padahal anak jantan dia ramai tapi semua tak berjenis.
Macam diperkuli pulak. Dlm hal tolong bini, tok sah cakap la...first class, padahal bini full time housewife.
Dah tu pula, pi beli rumah di Perak nu, padahal bini dia bukan ada tanah, harta benda pun.
Di sini, ayah aku tinggai tanah berlambak kat dia, dia  biaq saja.

Sepupu aku lagi teruk, nak bagi duit kat mak dan anak menakan pun sembunyi dari bini. Tak mau hingaq katanya.

Betui la, puak lelaki Kedah ni takat tunjuk hero ngan pompuan Kedah ja, pi luaq kena buli!

88# MrsInsp

betul lah hang tulis tu mrs isnp... walaupun tak semua kena kat aku...

tp yg bab kekonon open minded tu aku setuju betui... mcm parents in law aku, cucu2 depa (anak2 kakak ipaq aku yg sulung)... dh lah dressing ala2 tak tau aku nak kata, bawak balik bf/ gf... haram depa tak kata apa... cucu depa balik kg ikut bf pun depa tak kata apa... cerita mcm takdak apa lah kekonon... aku pun heran jugak... sbb kalau aku buat mcm tu, mampuihhhh mak pak aku berleter...

tp depa org johor mmg sosial betui.... tp laki aku, abang ipaq aku, adik ipaq laki aku tak setuju gak cara tu... kalau raya depa tegur gak kalau depa nampak melampau sgt....mungkin sbb depa tuh kawin ngan org luaq so depa pun dh terikut cara kami kot...  laki aku pun tak suka benda2 camni, dia dh siap cakap jgn dok buat perangai camni kalau anak2 dia, laki aku dulu dating, dok dlm kereta seminit pun ketaq lutut dh takut org tangkap lah, takut org pandang tak elok lah...

yg part kontrol tu aku tak perasan pulak sbb adik beradik laki aku takdak lah pulak jenis dok kira famili depa saja dan depa tak pernah pulak kontrol suruh pi belah depa saja dan suruh kami yg menantu2 luar ni ikut cara depa.... senang cerita, parents in law aku jenis tak kacau anak menantu lah so far... yg best nya biras2 aku ada org johor sorang, ada n9 sorang, aku kedah dan terengganu sorang... 2 lagi tak kawin lagi...

Rate

1

104# belanga

jantan2 ni telah di classkan dlm kumpulan lelaki dalm delama....

mana nak di utamakan ... aku selalu mengalami keadaan mcmnie... x tahu apa aku nak buat...

tlg lah.. kalu ada cadangan...

Follow Us
106# angketam

Tak tau la ketam o...aku simpati ngan hang. .bawa2 lah berbincang dengan dia.

Menarik topik ni. Terima kasih atas penerangan panjang lebar Mrs Insp. dan Alang serta yg lain2.  Aku nak minta diri sat dulu. Lapang2 nanti, mai ndap pula topik2 menarik ni. Esok aku nak pi makan angin, berdua shj....he he...

Balik, teman anak penggambaran docudrama untuk History channel pula. Tak dak masa la nak sembang ngan hampa. Off topik sat na....kalau ternampak documentari 'Lost Chapter 1942' di masa akan datang, tenguk la....cemana orang Melayu buat filem dokumentari. OK ke tak? Dalam B.I. ni. Cerita zaman perang Jepun dulu. Anak aku jadi anak Joanna Bassey (kopitiam). Should be interesting story(real life story) Pakat kena jerekah dengan Jepun  habih.. kena dera, buli kutub utara selatan.

108# belanga

History channel dan nat geo tu favorite alang... best tau... tak pe, nnt kalau tayang war2kan aja dlm ni boleh lah alang nengok...

106# angketam
saya faham perasaan ketam...macam saya ni..adik ipaq pmpuan memang kontrol habisss...tk tahu la kalu dia kawen nanti camna dia mencontrol husband dia..lagi satu..dgn husband2 saya sekali kena control..abng dia sndri...saya jumpa 2 org anak dara johor..mak dia siap sound kalau nak kawen kena dok dkt ngn depa...ewahhhh3x...banyak cantik..habis tu saya ni ank pompuan tak leh plak dok dekat ngn mak..kena ikut belah hubby plak...pasal adik beradik tu toksah dok cerita la..memang rapat gila..kekadang kalu kluaq pi jalan2, pakat berengkai ngn abg depa smpai saya lepas belakang...kekadang sya biar pastu bru hubby sedar sya dah tertinggal..ngn mak n ayah dia pon dok manja lagi..peluk2 smbil baring2 depan tv tu biasa la..kalau nak cerita tu bnyk beza dia kutub utara n selatan ni..apa yg angketam rasa saya pun rasa..tp tk semuanya la yg -ve..

Rate

1

kirsnys bab open minded tu ramai la yg stuju ek...ingtkan saya sorang ja yg dok perati benda nih...

108# belanga
thanxxx for your support...bila kuar tv nnti bgthu la...ermmmm..belanga kawen ngn org mana?

110# MrsInsp

x pa lah ... tok sah dok pikiq lagi... namun kita kena teruskan ke episod yg seterusnya....

ehhhh...sunyi jek???

abih tuan rumah buat dekkk je..

Sunyi sebab aku tak dak kut?
Tak dak apa nak bicara bab ni dah kut. Tak kisah la..beza sikit2. Bawa2lah makan angin, lupa habih bab2 perbezaan ni nanti. Pi buka topik baru pulak yg best2.

112# MrsInsp

Mana la aku tau nak keluaq tv bila. Tapi history channel la.
Aku kawin org. New York tapi Pak Belanga ni senang kira, masuk kandang kambing, mengembek, masuk kandang lembu menguak. Jadi no problemo la walaupun kami lain benua dan warna.

hat ni bukan kutub utara kutub selatan dh... ini benua asia benua amerika utara dah kekdahnya...

abih tuan rumah buat dekkk je..
angketam Post at 8-7-2009 12:47

bukan buat derkkk...laptop kena virus la..kena format balik...so maunya takleh online sebulan...huhuhu...ni curi laptop kwn jap...

117# belanga
loh..belanga kawen ngn org putih ka...