CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3272|Reply: 12

MAID DURING CONFINEMENT ONLY. IS THERE SUCH THING?

Maksud saya di sini, ada tak agency atau sapa2 (yg u oll tahu) yang sediakan khidmat maid singkat mcm ni.

-Fungsi maid ni sama mcm Indon yang biasa kita ambik tu, tapi kita nk pakai depa utk 1 atau 2 bulan shj - masa pantang.
-Depa stay-in dgn kita (mkn tanggung, berak cangkung) dan kita bayar gaji mcm bibik biasa.

Wujud ker ekk...mender gini? Oleh sebab i bercadang nk berpantang kat umah sendiri nnt, ingatkan nk ambik maid masa pantang nnt. Tapi tatau la nk carik mana. Sapa2 ada info meh sharing-maring ekk.

Kerrr...ada sapa2 yg sudi nak menjadi bibik aku bulan 10 ni...dipersilakan kontek aku ekk.. muahahaha (kidding!)

dah ada thread ni..sila semak balik..

saya pakai http://www.shadirabeauty.com/

Originally posted by batiksendat at 23-4-2009 11:55 AM
Maksud saya di sini, ada tak agency atau sapa2 (yg u oll tahu) yang sediakan khidmat maid singkat mcm ni.

-Fungsi maid ni sama mcm Indon yang biasa kita ambik tu, tapi kita nk pakai depa utk  ...

aku sanggup tuan umah...tp blh x aku bw anak2 aku skali

aku leh jaga ko anak2 aku leh jaga baby ko....

Hihihi....mama...kompom aku terus selim melim pas pantang.

Kalo aku kayokan..memang tingin taww nk ambik fulltime maid mcm org lain. Masalahnya akuni hazabb la sgt bab duit hengget nk membayo kat agency kann..kabonya, kalau takde at least 5k jgn harapla nk berbibik kan...

tapi sbb aku nk pantang umah sendiri nnt, dan mak pak aku plak bercadang nk pi haji thn ni...makanya terpaksa gakla korban duit hinggit ambik helper. Mau aku meroyan berpantang sowang2 karang

nota : expected due date aku 2,3 hari pas raya puasa. kalau mak pak aku dpt pi haji kompom depa dh busy kan time2 tu...

Originally posted by batiksendat at 23-4-2009 01:11 PM
Hihihi....mama...kompom aku terus selim melim pas pantang.

Kalo aku kayokan..memang tingin taww nk ambik fulltime maid mcm org lain. Masalahnya akuni hazabb la sgt bab duit hengget nk m ...

x pe la batik buat mane yg ko mampu...jgn sesakkn pkran ko tuh...ade la rezeki Allah limpahkn kat ko...dun wori...

cubalah tengok shadira punya post natal service, orait gak..

tapi kalo maid untuk jaga anak2, kemas umah semua,  tak leh kot yang ni

Follow Us
ko hired je makcik (anak murid) ko kat RASA nun...

Originally posted by some1in at 23-4-2009 16:57
ko hired je makcik (anak murid) ko kat RASA nun...

kooo.... mau depa balas dendam kat aku nnt weh!

Originally posted by batiksendat at 23-4-2009 17:28

kooo.... mau depa balas dendam kat aku nnt weh!

wakaka....
skali ko yg tensen...baru nk baring makcik tu pggl..
cikgu..camne nk buka fail ni...cikgu camne nk wat ni...makcik nnt keje kene ngena ngan IT...ekekekeke

Salam Semua

Kos tu mahal sbb terpaksa advance kan maid ni punya gaji (dalam 3-5months).  The real cost maybe dalam rm3000 jer.

Anyway, jika ada kalangan sahabat semua yang memerlukan perkhidmatan mendapatkan Pembantu Rumah dari Indonesia dengan harga yang berpatutan dari harga agensi, sila hubung saya di zurinamaamor@yahoo.com
Ada jaminan 3 bulan untuk kes lari & tak puas hati dengan prestasi/kelakuan pembantu rumah.

ekceli me pun nk cari dlm 3 bulan je....sb mmg x nak fully maid...serik dh sebenarnya
at least dlm 3 bulan tu me ada kt umah kira ok la..tp klu me dh keje..me prefer anta nursery yg me biasa anta ni.....

ko xde sedara yang menganggur ke?
kalo ade leh la cube tanye derang..
mane la tau diorang nk jd pembantu sementara dapat keje.
lg pn xlame kn?
kalo bkn sedare pn cube la tanye mak ko kot2 ade org kg yang ade anak pompuan yg xkeje.

Mak cik ak pernah buat macam ni,
lagi satu senang sebab dah sah2 org melayu dan tau adat kite dalam berpantang.
cube la k....

Tp kene layan mcm sedare r,kalo kite layan die baik insyaAllah die akan layan kite baik.....

Reply #1 batiksendat's post

Forumer Sweethonesty mmg prnah amik confinement lady dr Shadira.. Mase sy gi ziarah die dulu tu, kebetulan CL ni pon dah ade.. baru smpai dr KL.. Mmg pro la nmpk keje die.. si ibu & ayah tak yah nk susah2 nak berkejar kalau bb nangis ke.. nnti CL ni yg akan angkat, bg kat ibu utk susukan.. then dh abih menyusu, CL ni akan letakkanblk kt bb cot.. Kira ibu mmg lepak habis2an ahh..

Pastu CL tu mmg nmpk keibuannye.. Siap suh panggil "ibu" lagi.. Bak kate Sweethonesty.. kalau rate tu.. die kasik 9/10 ahh.. 1 mata lagi tu sbb die tak masakkan utk anak yg lain & juga hubby