CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7089|Reply: 77

Kenapa some pasangan takmo ikut the other half?

gini ..
aku musykil naper ada certain2 wife..takmo ikut husband dia? cth mcm..the husband ni dapat keje kat tempat lain...and the wife takmo ikut....

becos ada la a fren of mine...dpt keje kat saudi arabia....pegi la dia dorang diri sbb the wife takmo ikut.....bukan the wife keje pon....lagi sanggup berjauhan dari suami beribu2 km dari ikut dok sesama...kenapa yer?

and..ada jugak yg the husband yg takmo the wife ikut...ni pon satu lagi...

kenapa la agaknyer? kalau ada forummer kat sini yg berada dalam situasi gini...leh explain tak nape tak mo ikut...selain dari sebab takmo benti keje la......

ntah ler, klu aku ikut je, x sggp dok jauh2 ni...........

kalo somi keje kat obesi gaji puluh2 ribu riban, nak gak aku ikot. tp kalo takat jadik pemetik

anggur je, malas ah weiii...baik dok mesia. susah sng ade gak sedare tmpt ngadu.

ikut bakpo weh. saudi nun takde budu sume. mau kebulor nanti bini tu.

#susah nak adapt dengan environment baru.
#rindu mak pak
#rindu kucing gebu kat rumah
#takde bekalan budu/terubuk asin kat saudi
#mengada
#ade laki lain kat malaysia

Melalui pengalaman parents, my mom x nak ikut ayah pindah ke JB coz x nak tukar tmpt keja. Ms tu dia keja kat hospital Muar so ayahlah jd weekly husband and father. Kesian gak kat ayah tp dia x leh buat apa coz arwah mak mmg x nak ikut langsung. Selain alasan xnak tukar environment tmpt keja, xnak pisah dgn mak bpk dia dan psl persekolahan anak2.

Kdg2 tu dekat nak sebulan br jumpa ayah coz ayah selain keja kat sana kekdg ada course dan mcm2 lglah. Kesian kat ayah ms tu. Di samping tu arwah nenek pun main peranan besar utk td membenarkan arwah mak dok jauh2 dr dia.
Bkn ayah sorang je yg bernasib x brp baik cam tu, our neighbour yg juga wife dia nurse kat hospital yg sama dgn arwah mak pun cam tu gak so anak2 dia dgn kami kiranya melalui frasa hidup yg sama yg mana ayah2 kami berada di JB dan mak2 kami kat Muar dan yg penting mak2 kami mmg x ikut ayah2 kami sdgkan keja dgn gomen ni blh je transfer ikut laki tp tulah akhirnya setelah hampir 7 thn ayah dt tukar blk ke Muar.

uisshhh...klo kat saudi arabia mmang aku xlpaskan somi aku...ikut montot die mane die pegi...
kang xikut silap2 die bawak balik bini arab...menyesal ana...

Follow Us

Reply #2 jemme_2310's post

haaa..tu lah pasal...
kalau aku la...tak pernah timbul soal ikut tak ikut...misti ikot lah  !
mana laki aku pegi...situ aku ada.....

Ntah.. ada orang , we don't know reason memasing..

Tapi kalau aku.. sukarnye hidup, sebab dugaan berpisah jauh jauh ni.. nowadays..dunia global..
Kalau terpaksa berenti kerja.. aku percaya .. rezeki ada di mana mana..
Aku kan nak pisah kereta pergi balik kerja asing asing pun kalau tak sebab ada hal praktikal dan
sebab tgh merajuk  tak kot.. Nasib la sama je laki bini, syukur.

Eh.. lama tak tengok Hana nye post.. Mana peginya? Sihat ke nak jadi mak orang ni?

Member haku siap lepaskan jawatan penting dlm gomen sebab nak ikut suami ke arab sinun. Dia tak dpt apply cuti tanpa gaji sbb belum confirm gitu. Nak tak nak dia korbankan kerjaya dia.

Reply #3 whitedove07's post

yg ni gaji beriban2.....5 angka beb! bukan laki dia tokleh tanggung pon...mampu sesangat...

of kos la...lain tempat...lain la dia punyer suasana....tp....benda tu normal la bagi aku....
even kita baru2 kawin kita  belajar sikit2 suaikan diri...

tempat baru..kawan baru...dulu2 pon kita baru masuk skolah or masuk U...pon tempat baru and kawan baru jugak.....kita pandai2 la adapt kan...?

kalau takat dekat2 JB -KL..masih boleh jumper seminggu sekali ker....sebulan sekali ke la kan...ni jauh beribu2 batu....sebulan sekali pon tak tahu la boleh ke tidak....

tak takut ke laki dok jauh2 sensorang...? ish......kalau cik abang pasang lain....jgn nak meroyan sudah....

Reply #1 hairanaz's post

banyak kemungkinan.... mebbe ader masalah rumahtangga, masalah kewangan, masalah sekolah anak2, masalah nak adapt to new country/ budaya/ way of life... to each his or her own. tak sumer orang suka menempel dengan pasangan kot... ada yg suka time apart ker haper...

ada..ada..hana ada nie puan imk..
makin sehat dan montel nie. doc pun bising suh kawal berat badan..

topik nie aku suka nak jawab.

sbb, aku tanak behenti keje tempat aku nie.
tempat keje aku nie..sesuai utk org 1) buat bisness part time (which aku pun tak buat) 2) buat master (further study) dan 3) sesuai mak2 org (yg dah keluarga)..

hahahhaha..sayangg oooo nak behenti tempat keje aku yg nak hampir bankrap nie..

utk2 org yg 1) masih muda/fresh grad   2) andartua/single  tak sesuai langsung keje kat tempat aku nie sbb org2 lama byk perangai pelik2.. byk procedure/lembab...

aku berada comfort zone wp maybe skrg nie goyah sket la.
mana nak dpt tempat keje yg kulikutif boleh balik on time & tak brp pressure? susah ooo..
lagipun dah lama keje takyah nak sebok2 nak bersaing dgn budak2 muda..buat penat ajekk..
takat tunjuk performance sket2 udah ler.. lain2 tu main internet & masuk porem..

ada sorang senior engineer ppuan nie, dia ckp, mana nak dpt tempat keje yg boleh dia berada kat umah tepat pada kul 6ptg? masa kat umah lagi penting. kalau dpt gaji rm6-7K dan bekerja mcm karier woman, balik tak tentu masa, susah nak ada kat umah tepat kul 6ptg, buat ape..dia pulak..jenis karier mother. takder maid. anak 3 org. dia ler tukang ambik anak2.
rata2 ofismate aku yg dah berkeluarga nie semua balik on time sbb nak kejar masa ambik anak2. mana ada sgt org keje lebih masa? susah nak jumpa la. ADA. org2 yg keje shift or org2 yg mmg ada standby keje or top2 management. yg jawatan tinggi sgt ler - decision maker.

aku tak rasa ler ..ada tempat keje swasta yg rilex2 mcm aku duduk nie skrg nie..
pastu aku masuk selalu lewat 5-10 minit. hahaha.. pagi2 sampai (udah ler lewat), breakfast dulu..
itu baru citer pagi. blum citer waktu lunch lagi. kuar awal, balik lambat.
sayang betul aku nak behenti keje.
kalau aku ditendang/dipaksa behenti oleh management..itu baru aku pikir kemudian..

[ Last edited by  Hana at 21-4-2009 15:04 ]

Originally posted by kikilalat at 21-4-2009 14:53
banyak kemungkinan.... mebbe ader masalah rumahtangga, masalah kewangan, masalah sekolah anak2, masalah nak adapt to new country/ budaya/ way of life... to each his or her own. tak sumer orang su ...

uih dah balik...welcome back. meh le masuk trid borak citer2 apa yg patut hehe

Originally posted by Hana at 21-4-2009 14:59
ada..ada..hana ada nie puan imk..
makin sehat dan montel nie. doc pun bising suh kawal berat badan..

topik nie aku suka nak jawab.

sbb, aku tanak behenti keje tempat aku nie.
te ...

mcm tpt keje aku je ofis ko ni hana

Originally posted by hairanaz at 21-4-2009 14:19
gini ..
aku musykil naper ada certain2 wife..takmo ikut husband dia? cth mcm..the husband ni dapat keje kat tempat lain...and the wife takmo ikut....

becos ada la a fren of mine...dpt keje ka ...

kawan aku citer, kawan die ni (non-muslim), x mo ikut asben die gi timur tengah, hubby die balik setahun 2 kali je. Kat msia sini, die ade pakwe dok serumah dgn die & anak2 die. Die bleh bgtau, die dah kautim dgn anak2 die tak bocor rahsia dgn bapak diorg...

kirenye win-win situation le for the nyonya & the pakwe...

yg x sedapnye, pakwe nyonya ni...org islam keje cip inspektor laks tuh....
  doniaaaaaaaaaaaaaaaa

Originally posted by mala0n at 21-4-2009 15:01

mcm tpt keje aku je ofis ko ni hana

ofismate2 aku pun masuk porem cari.

tanak dedahkan identiti. maluuu..

Originally posted by hairanaz at 21-4-2009 14:42
yg ni gaji beriban2.....5 angka beb! bukan laki dia tokleh tanggung pon...mampu sesangat...

of kos la...lain tempat...lain la dia punyer suasana....tp....benda tu normal la bagi aku....
even  ...

woww! busat nye gaji.

kalo camni..aku rela ikot ckp laki. wpon terpksa tinggalkan segala memori di negara sndiri.  kat sane nti pndai2 la

carik kwn baru, jiran baru, resepi baru.lgpon bkn ke tmpt isteri di sisi somi?

some of them, ni yang housewife tapi tak ikut suami lah kan, tak nak worry about sekolah anak2. mereka macam rasa, anak2 mereka dah elok sekolah kat sini, dah adapt nicely, and maybe anak2 mereka pun memang prestasi (ni parents yang pentingkan As lah ni / exam oriented) memberansangkan kat sekolah, tu lah suami tu tak bagi wife nya ikut.

Tu ari dah ada topik cam ni kan...berjauhan dengan pasangan/anak gitu.

Anyway, my fren husband kije kat Turkmenistan, balik 2,3 bulan sekali.

Alasan dia tok leh ikut ialah dia jaga maknyer yang uzur. Kena berkorban lah kot.